Lise Yorum ve Soruları Düzenli çalışma....

qamzeeeLi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2010
2
0
Ben lise 1 öğrencisiyim bi türlü derslerime odaklanamıyorum öğretmeni ne kadar dinlesem kafamı oraya veremiyorum düzenli çalışamıyorum kendime program yapıyorm uyuyorum programıma ama yinede işe yaramıyor umudum kalmıyor :sinifsinif: bi konuyu okuyorum anlamaya kavramaya çalışıyorum mesela anlamayınca hiç içimden gelmiyor anlamaya çalışmak mafoldumbenmafoldumben yapamayorum işte diyip kalkıyorum masa başından :KK43: ailem çok üzüldü bu dönem için karneme kötü geldi maalesef ama yapamıyorum işte yapmaya çalışıyorum ama olmuyor :çok üzgünüm: nolur bişe söyleyin bana ben nasıl başarıcam ben okumak başarmak istiyorum ailemin yüzünü güldürmek istiyorum.... ...:1no2::1no2: nasıl çalışmalıyım lütfen yardım edin ben başarılı olmak istiyoum....:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

öncelikle ders çalışma saatleri içerisinde ilgini dağıtacak hiçbirşey (cep telefonu, bilgisayar, atıştırmalıklar vs.) olmayacak yanında...

ve gerçekten birşeyleri başarmak istiyorsan, çalışmak zorundasın... sıkıldığın zaman hemen bırakmak yerine çalıştığın dersi değiştir.. kendine ait odan varsa duvarlara seni motive edecek şeyler yaz, yapıştır...

Annem masama atıştırmalık şeyler koyuyor... o zaman onları kaldırmalıyım. evet gerçekden başarmak istiyorum ben odamda var not vb. şeyler mi yapıştırmalıyım..? bu aRada çok teşekkür ederim ....:teselli:

derslerine odaklanamaman her ders için geçerli mi yoksa sevdiğin derslerde bu sorun ortadan kalkıyor mu?

• en kötü plan plansızlıktan iyidir. planın mutlaka olsun.:sm_cool:

• odanın düzeni nasıl?
dersle alakası olmayan dikkatini dağıtacak materyalleri ortadan kaldır
hangi derse çalışacaksan o dersin kaynakları masanın üzerinde olsun

• kendine ufak ufak hedefler koy ama bi yandan da en büyük hedefin gözünün önünde olsun .atıyorum" geleceğin doktoru gamzeliiii":lepi:

• kendi başına ders çalışırken konuyu anlamadığın taktirde çalışma yöntemini değiştir. yazarak çalış, o yöntem işe yaramadı mı, konunun özetini çıkar annenin karşısına geç ona anlat... vsbuyrunnnnnnnnn

• en önemlisi "yapamıyorum" u aklından çıkaryasakkelime

canım tam ders çalışmak istemediğin anda aklına ileriyi getirebilirsin,bir meslek sahibi olup kendi ayaklarının üzerinde durabildiğini düşün mesela ya da okuyamamanın kötü yanlarını düşün
en basitinden şu an okumayı ne kadar çok isteyen ve elinde benim kadar imkanı olmayan kaç kişi vardır acaba diye de düşünebilirsin.Bunlar seni motive edebilir

X