Ebru Egi Gibi Zayiflayalim

deniz diyette

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
4.137
11.413
Ebru Egi severek takip ettiğim bir içerik üreticisi.
110 kilodan 55 kiloya düşmüş. Birçok videosunu izledim.
Bazi notlar çıkarttım. Ebru Egiyi takip eden arkadaslarla, kader ortaklariyla hadi zayiflayalim :cool:

Boyu 1.70 güncel kilosu 55. Merak edenler aratip bakip inceleyebilir.

Evet o börek de yiyor, baklava da trilece ya da hamburger de.... ama ölçülü yiyor.👍

Bir Ebru Egi atasözü der ki
"1 çatal da yesem tadi ayni, 1 tabak da yesem tadi ayni. 15 dakika sonra tadi agzimdan gidecek"
👏
Sabah Klasik Turk kahvaltisi(10-12 arasi):
1 yumurta
1-2dilim peynir
7-8zeytin
1-2tatli kaşığı bal veya reçel
1 tatli kaşığı ezme
Domates, salatalik vs
1 dilim kepekli ekmek ve çay

Bazen de
2 dilim kepekli ekmekten tost veya disari cikarsa sandviç yapıyor.

Bazen yulafli kahvalti ediyor.
3 kasik yulafi, 1 çay bardağı sütle pisir uzerini meyve ve fistik ezmesi veya tahinle süsle, damla cikolata serp.

Ara 15.00 gibi
Sütlü kahve, yaninda İSTERSEN meyve, sağlıklı kek, 2 diyet bisküvi, 2 kare cikolata birini seç.😁

Aksam 19.00 gibi
Büyük bir kase salata
Yanina bazen corba, bazen kiymali karnabahar, bazen nohut yemegi, bazen ispanakli yumurta, bazen taze fasulye, bazen tavuk sote oluyor. Bazen 2 cesit sebzeyi ayni anda yiyor.😁
Yanina yoğurt ayran bazende zero kola içiyor😍

Ara 21.00 gibi
Kucuk cikolata mesela nesfit ve cay olabilir.
Bazen mandalina
Bazen elma
Bazen 1 kahve fincani leblebi ve cay olabilir.

Not:Yatmadan 2.5 saat önce yemek işini bitiriyor.
Not: Haftada 5, 6 gün 45 dakika eliptik yapıyor. Yürüyüşte olur.
Not: 2 lt su içiyor.
Not: Sabah erken uyansa da su icip, sakiz cigneyerek kahvaltiyi öteliyor, aksam yemek saati gelene kadar marketi dolaşıyor ya da spor yapıyor.
Hadi bizde aksam yemeğinden sonra battaniye altinda keyif yapalim 😍

Son düzenleme:
İlk defa duydum..ameliyatsız mi zayifladi
Evet, ameliyatsız.
2 ana öğün 2 ara öğün yapıyor. Kahvaltisini cok erken yapmıyor öğleye doğru oluyor.
Sabahlari klasik turk kahvaltisi
Yumurta, peynir, zeytin, biraz bal, kepekli ekmek. Domates salatalik cay.
Ara da sütlü kahve yaninda bazen 2 diyet biskuvi yiyor, cani istemiyorsa yemiyor.
Aksamda 18-19.00 gibi aksam yemegi yiyor. Evde sebze yemegi(taze fasulye, nohut, karnabahar yemegi) salata, yoghurt yiyor.
Sonra da saat 21.00 gibi de 1avuc leblebi, kuru üzüm ya da mandalina gibi ufak bir ara öğün yapıyor.

Bir de spor olarak haftada 5, 6 gun eliptik bisiklet denilen spor aleti var evinde onu yapıyor. 45 dakika.
Ama yürüyus yaptığı günler de oluyor.

Evet, ameliyatsız.
2 ana öğün 2 ara öğün yapıyor. Kahvaltisini cok erken yapmıyor öğleye doğru oluyor.
Sabahlari klasik turk kahvaltisi
Yumurta, peynir, zeytin, biraz bal, kepekli ekmek. Domates salatalik cay.
Ara da sütlü kahve yaninda bazen 2 diyet biskuvi yiyor, cani istemiyorsa yemiyor.
Aksamda 18-19.00 gibi aksam yemegi yiyor. Evde sebze yemegi(taze fasulye, nohut, karnabahar yemegi) salata, yoghurt yiyor.
Sonra da saat 21.00 gibi de 1avuc leblebi, kuru üzüm ya da mandalina gibi ufak bir ara öğün yapıyor.
Ben de gereken gibi beslenerek artı sporla 30verdim . Ama geri almaya başladım şuan sporu bırakınca .. diyet başlı başına çözüm olmuyor ki ..şekerli ,asitli yeme alışkanlığı. Hiç olmamasına rağmen.. geri almaz umarım

Ben de gereken gibi beslenerek artı sporla 30verdim . Ama geri almaya başladım şuan sporu bırakınca .. diyet başlı başına çözüm olmuyor ki ..şekerli ,asitli yeme alışkanlığı. Hiç olmamasına rağmen.. geri almaz umarım
Sen de cok güzel kilo vermişsin tebrik ederim. Aynen canim, süreklilik istiyor koruma gerekiyor. Yaşam seklimizi değiştirmemiz gerekiyor. Simdi hedefin ne kilo vermek mi korumak mi

Sen de cok güzel kilo vermişsin tebrik ederim. Aynen canim, süreklilik istiyor koruma gerekiyor. Yaşam seklimizi değiştirmemiz gerekiyor. Simdi hedefin ne kilo vermek mi korumak mi
56-57yekadar indim .. 90dan yazın ama sonlara doğru sağlıksız verdim .. koruyamadim kendimi bunyemden mahrum bıraktıklarını fazla fazla almaya başladım canım istedi.. diyetteyken 1gofret bile canım istemezlen o kiloya düşünce 3tane yedim doymadım .. diyetisyen siz verdim kafama göre yaptım ben diyet şuan aldım 62-63e çıktım ye ye stres .. amacm 57ye tekrar düşüp sağlıklı bir şekilde korumak .. spor da yapıyorum zatn

56-57yekadar indim .. 90dan yazın ama sonlara doğru sağlıksız verdim .. koruyamadim kendimi bunyemden mahrum bıraktıklarını fazla fazla almaya başladım canım istedi.. diyetteyken 1gofret bile canım istemezlen o kiloya düşünce 3tane yedim doymadım .. diyetisyen siz verdim kafama göre yaptım ben diyet şuan aldım 62-63e çıktım ye ye stres .. amacm 57ye tekrar düşüp sağlıklı bir şekilde korumak .. spor da yapıyorum zatn
Vay vay cok iyi vermişsin.
Bende bir dönem 10 kilo vermistim, 67lerden 57lere düşmüştüm. Simdi cok daha fazla fazla aldim
Simdi 72.4 kiloyum. :KK43:
İnsallah hedefim 57 kilo benimde. Ama önce bi on kiloyu verip korumak istiyorum.
Senin bir günün nasil geçiyor? Bugün neler yedin

Sabah uyanınca
2 bardak limonlu su

Kahvalti 10.30
Lor peynirli 1 yumurtadan omlet
Çay

Ara 16.30
1 muz
1kupa sütlü nescafe

Aksam 19.00
1 tabak mercimek corbasi
Koca kase salata

Ara 21.00
1 küçük avuç beyaz leblebi
Yeşilçay

Su 3 lt
Spor olarak özel birsey yapmadim, ama hiçte durmadim. Koşuşturma halindeydim.

G Gonca0707 benim menüm böyleydi, senin nasil geçti bugün

Başlangıç kilom 72.4.
Dün günüm E.E. gibi beslenerek geçti. 1 günde 1 kilo verdim, içim rahat.
Bu sabah 71.4 çıktım. Cok mutluyum insallah böyle böyle hem ödemden hem kilodan kurtulurum.

Bugün E.E. tarzi beslenmede 2.günümdü.

Sabah bol bol su içtim.

Öğlen anneme gittim
-1 tabak manti
-1 kase pekmez puding
-lahana sarmasi 8 adet
-1 küçük kurabiye yedim.

Cikolata, su böreği vardi yemedim.

Aksam yemeğinde sadece koca bir kase salata yedim(marul, maydonoz, salatalik,domates,turp,havuc,sogan,biber), içine biraz lor peynir kattim. 2 kasik da yoğurtla karistirinca orijinal bir lezzete dönüştü.

Baska da birşey yemedim dengelemek icin.
Su 2.5 lt
Spor özel birsey yapmadım, pek hareketli bir gün değildi.

Vay vay cok iyi vermişsin.
Bende bir dönem 10 kilo vermistim, 67lerden 57lere düşmüştüm. Simdi cok daha fazla fazla aldim
Simdi 72.4 kiloyum. :KK43:
İnsallah hedefim 57 kilo benimde. Ama önce bi on kiloyu verip korumak istiyorum.
Senin bir günün nasil geçiyor? Bugün neler yedin
Bazen canım.hic bir şey yemek istemiyor salata yesem gecistiriyorum akşam yemeğinde .. gündüzleri çok hafif bir kahvaltı .. kahve hurma vs bu şekilde geçiyor bazı günler 2000kaloriye bile cikiyorum .. aşırı dengesizlesti vücudum bayramdan sonra ipin ucunu cokk fazla kaçırdım .. yakalayamadım da tam . Bazı haftalar gayet spor sağlıklı beslenme 2-3kilo veriyorum .. korumada sıkıntı var benim .. adetken aşırı iştah artıyor benim mesela

Bugün E.E. tarzi beslenmede 2.günümdü.

Sabah bol bol su içtim.

Öğlen anneme gittim
-1 tabak manti
-1 kase pekmez puding
-lahana sarmasi 8 adet
-1 küçük kurabiye yedim.

Cikolata, su böreği vardi yemedim.

Aksam yemeğinde sadece koca bir kase salata yedim(marul, maydonoz, salatalik,domates,turp,havuc,sogan,biber), içine biraz lor peynir kattim. 2 kasik da yoğurtla karistirinca orijinal bir lezzete dönüştü.

Baska da birşey yemedim dengelemek icin.
Su 2.5 lt
Spor özel birsey yapmadım, pek hareketli bir gün değildi.
Mantı ,hamurisi belli bir kilo verdikten sonra direnç kilolara indiğinde fazlasını vermek için tüketilmemesi gereken şeyler arasında .. ben direnç kilomun asla altına inemiyordum 30kilo verdiğim zaman 26falan gitti son dört kiloyu hamurislerini.tamamen menüden çıkartarak vermiştim.. çok mahrum bırakmışım demek ki tekrar geri aldım 4-5kilo o ayrı .. dengelemek lazım demek ki ben beceremedim.onu

Sabah uyanınca
2 bardak limonlu su

Kahvalti 10.30
Lor peynirli 1 yumurtadan omlet
Çay

Ara 16.30
1 muz
1kupa sütlü nescafe

Aksam 19.00
1 tabak mercimek corbasi
Koca kase salata

Ara 21.00
1 küçük avuç beyaz leblebi
Yeşilçay

Su 3 lt
Spor olarak özel birsey yapmadim, ama hiçte durmadim. Koşuşturma halindeydim.

G Gonca0707 benim menüm böyleydi, senin nasil geçti bugün
Canım benim ben kilo verdiğim zamanlarda da normal zamanlarımda da 5-6ogun yemedim hiç .. Karatay diyetine benzer şeyler.yapmistim.o şekilde veridm .. ama.herkesin farklıdır bünyesi vs.. diyetisyen de değilim yorum yapmak istemiyorum.. iyice bir araştır yine de.. ben aralıklı oruç da yaptım.bir sene kadar bünyem sık yemeye alışkın değil.. kahvaltı ve akşam yemeği yiyorum ben sadece .. kahvaltı çok hafif oluyor canım istemiyor cnku arada kahve vs içiyorum .. akşam yemeğinden sonra.yesilcay tükettim .. çok nadiren yanında bir şeyler yedim tatlı niyetine .. hurma vs.. yulaflı tarifler yaptım çoğunlukla

Sabah tartıldım 70.3 kilodayim.
Baslangic 72.4
1.gun 71.4
2.gun tartilmadim
3.gun 70.3 ciktim.
Herşeyden önemlisi de cok yedim diye vicdan azabi çekmiyorum.
Kilo da verirken korurken de ayni E.E. mantığıyla devam edeceğim.

Dünku cuma günü menüm
Yoğurt
elma
yulaf
tarcin.

Ara 2 si 1 arada
Adacayi

Aksam
Firinda balik ve sebzeler
Salata bol bol

Ara
Kahve
2 badem
1 madlen kucuk cikolata

Su 3 lt
Spor özel birsey yapmadim yoğun bir gündü oturmadim pek.

Canım benim ben kilo verdiğim zamanlarda da normal zamanlarımda da 5-6ogun yemedim hiç .. Karatay diyetine benzer şeyler.yapmistim.o şekilde veridm .. ama.herkesin farklıdır bünyesi vs.. diyetisyen de değilim yorum yapmak istemiyorum.. iyice bir araştır yine de.. ben aralıklı oruç da yaptım.bir sene kadar bünyem sık yemeye alışkın değil.. kahvaltı ve akşam yemeği yiyorum ben sadece .. kahvaltı çok hafif oluyor canım istemiyor cnku arada kahve vs içiyorum .. akşam yemeğinden sonra.yesilcay tükettim .. çok nadiren yanında bir şeyler yedim tatlı niyetine .. hurma vs.. yulaflı tarifler yaptım çoğunlukla
Masallah canim yaa azmine bayildim, ben cok yemeye alıştığım icin bir anda kesemiyorum. Cok sosyal bir insanim, aile, komsu, akraba onlarda ikram oluyor, hic yemeyecek kadar irademe sahip olamıyorum :KK43:
Yani 1 gun kessem sonra 2.gun ne.bulursam abarti yiyorum. Defalarca kez kilo vermeyi denedim. Basarili olamadim. Herseyi yapmaya calistim su orucu, karatay, dukan, isvec 2 gun dolunca hep bozdum. Bu kez sakin sakin kilo vermek istiyorum.

Ben de buna benzer bir yöntemle 50 kilo verdim canım sadece akşam yemeğinden sonra ara öğünüm yoktu aynı şekilde haftada 5-6 gün ya Leslie ya yürüyüş yaptım çok değil zaten kilon inşallah bir an önce hedefine ulaşır sonra da bir ömür kilonu korursun🤩

Aklıma gelmişken kalori hesabı yap canım ve çok düşük tutma kalorini 1300-1400 civarı iyi bir rakamdır daha altına inmemeye çalış yavaş yavaş azaltırsın kilo vermen durdukça veya yavaşladıkça😘

Masallah canim yaa azmine bayildim, ben cok yemeye alıştığım icin bir anda kesemiyorum. Cok sosyal bir insanim, aile, komsu, akraba onlarda ikram oluyor, hic yemeyecek kadar irademe sahip olamıyorum :KK43:
Yani 1 gun kessem sonra 2.gun ne.bulursam abarti yiyorum. Defalarca kez kilo vermeyi denedim. Basarili olamadim. Herseyi yapmaya calistim su orucu, karatay, dukan, isvec 2 gun dolunca hep bozdum. Bu kez sakin sakin kilo vermek istiyorum.
Pasta böreklerle beraber istikrarlı bir şekilde gitmek çok zor ben de çok güzel yaparim uğraşmayı severim .. bir süre evde pasta vs hiç yapmadım .. dayanamıyorum ben de sevdiğim seylere

X