Ege universitesinde tup bebek asamalarim

yldznzgeldi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2023
6
6
28
Merhaba anne adaylar ben 28 yasindayim 3.5 yıldır evliyim fakat evliliğim ilk gününden beri korunmuyoruz bebisimiz olmadi. Doktorlara gittik devlet ve özele de herhangi bir sorununuz yok dedi ama ben yas geçtikçe istekli oldum Ege universitesinde tup bebek tedavisi yapıldığını çevremden bebek sahibi olanlar var diye oraya başvurdum geçen sene 2022 den beri uğraşıyorum ilk başta evlilik senem 3 sene olmadığı için asilama yaptırdık 3u olumsuz oldu asilamada olasilik çok dusuktu malesef bunda başarıya ulasamadik 1 sene geçti şimdi tup bebek işlemi yaptırdık inşallah 2 hafta sonra sonucumuzu alacağız cok yorucu süreç ilaçlar hastaneye gidip beklemeler sizi yorabiliyor ama önemli olan umudu kaybetmemek ilaç tedavisinden sonra yumurta toplama yaptık istedikleri gibi büyüklüğe ulasmisti toplama yaparken eşimden örnek alıp dollenme olusmus 6sinda bugün gittik embriyo transferi yapildi simdi dinleniyorum insallaj başarılı bir deneyim olmasını istiyoruz olacak da inşallah herkese nasip olsun isteyen herkese Amin 😇😇

Amin inşallah sizlerde doktor ferruh beydi hani ilgi alaka pek yok ortamda ama islem gayet başarılı önemli olan da bu devlet hastanesi olduğu için çok kişi oluyor sizi bekletiyorlar biraz zaman o şekilde sürüyor ama sonuca bakmak lazım 😇

Merhaba acaba ne kadar tutuyor tüp bebek ücreti bende başladım daha tahlil aşamasındayız benimde doktorum ferruh bey benimde iki başarısız aşılamam oldu şimdi tüp bebek için başladık

Merhaba acaba ne kadar tutuyor tüp bebek ücreti bende başladım daha tahlil aşamasındayız benimde doktorum ferruh bey benimde iki başarısız aşılamam oldu şimdi tüp bebek için başladık
Hadi hayırlısı olsun inşallah olur devlet katkı payı oluyor ilaçları sonra devlet karsiliyor ilaçları eczaneye yazdirmaniz gerek rapor cikinca ödeme yapıyorsunuz ilaçlar normali 13 14 buluyor devlet bir miktarını karsiliyor bir de hastane ücreti var o da 6 kusur oluyor.. canim biz bekliyoruz insallaj güzel sonuçlar alacağız sizlerde alırsınız umarım🥰

Merhabalar umarım bana da cevap verirsiniz
Ben hamile kalabiliyorum fakat bebek hastalıklı olduğu için karnımda yaşamıyor genetiğe kan verdik eşimle bende sıkıntı çıktı o yüzden genetik ayrıştırmalı tüp bebek yaptıracağız ege üniversitesinde aşamalar nedir bir kaç sorum var size
1.Yanımda hangi evraklarla hazırlıklı gitmeliyim
2. Gittiğimiz gün eşimden sperm isticekler mi kontrol amaçlı ona göre cinsel perhiz yapıp gitmemiz lazım diye düşünüyorum
3. En az 2 başarısız aşılama gerekiyor şartı bizim için gerekmiyordur dimi
Şimdilik aklıma gelenler bunlar beni bilgilendirmek istediğiniz başka konular varsa bilgilendirir misiniz

Merhabalar çok geçmiş olsun ege de tup bebek icin çok aşama bulunuyor tup bebek başlayınca bu zamana kadar yaptirdiginiz amh e2 tsh lh diğer bütün kanları istiyorlar eşinizden örnek istiyorlar sonra sorun yoksa yumurta toplayıp gen tedavisine gönderip sonra transfer yapiyorlar bu konu da başarılı doktorlar inşallah olur denemek lazım özel yada devlet aynı islemleri yapiyorlar bi gelin gözükun derim😇

Merhabalar umarım bana da cevap verirsiniz
Ben hamile kalabiliyorum fakat bebek hastalıklı olduğu için karnımda yaşamıyor genetiğe kan verdik eşimle bende sıkıntı çıktı o yüzden genetik ayrıştırmalı tüp bebek yaptıracağız ege üniversitesinde aşamalar nedir bir kaç sorum var size
1.Yanımda hangi evraklarla hazırlıklı gitmeliyim
2. Gittiğimiz gün eşimden sperm isticekler mi kontrol amaçlı ona göre cinsel perhiz yapıp gitmemiz lazım diye düşünüyorum
3. En az 2 başarısız aşılama gerekiyor şartı bizim için gerekmiyordur dimi
Şimdilik aklıma gelenler bunlar beni bilgilendirmek istediğiniz başka konular varsa bilgilendirir misiniz
Siz yaptırdığınız geçmiş tetkikleri götürün. Eşinizin androlojide muayene olmasini isteyebilirler. Gittiğiniz doktor istese bile devlet hastanesi oldugu icin ayni gün randevu alamayabilirsiniz. Rapor cikaracaksaniz evrak listesi paylasilar sizinle.

Kızlar merhaba bilgisi olan varsa soruma cevap alabilirsem cok mutlu olurum ben 22 temmuzda opu oldum daha sonra 4 agustosta regl oldum reglimin 4.Gunu doktorum ginera hapı verdi obu basladim 21gun surucek 27 agustosta en gec reglin gelir dedi sonrada transfer baslicaktik ne yazikki reglim 10 gun once geldi ilaci kullanirken ve normal regl gibide degildi leke seklinde pembemsi kahverengimsi doktorum regl olarak saymadi maalesef tekrar bana ilac ve igne verdi cyclo progynova ve lucrin igne hapima bugun basladim 4 eylulde ignemi alip muayeneye gelmemi soyledi ignemi olcam büyük ihtimalle bu arada hapinda 16.Gunu oluyor cok endiseliyim bir kac yerde lucrin igneden sobra regl gelmedigini okudum lütfen bu konuda bilgisi olan varsa beni aydinlatabilirmi igneyi olduktan kac gun sonra regl olurum sizce😑

Endişe etme normal durum ilaçlar etkiliyor reglin gec gelmesini hiç kafana bunu düşünüp sıkıntı etme bir kac kişilerde görülüyor duzelir bi fikrim olsa keşke fazla fikrim de yok😔

Amin inşallah sizlerde doktor ferruh beydi hani ilgi alaka pek yok ortamda ama islem gayet başarılı önemli olan da bu devlet hastanesi olduğu için çok kişi oluyor sizi bekletiyorlar biraz zaman o şekilde sürüyor ama sonuca bakmak lazım 😇
Ferruh beyin özel hastası mısınız? Muayene için ücret ödüyor musunuz yoksa hastane üzerinden randevu alıp ücretsiz muayene mi?

X