Eğitim yüzünden nişan atmak?

Aslında eğitim dediğim doktorlar için uzmanlık eğitimi. Ben 26 nişanlım 31 yaşında =)

senin için senin kadar fedakarlık yapamayan bir nişanlı... konunun özeti, sonucu bu.. bu şartlar altında ayrılabilir sıkıntı yok. Zİra ömür boyu belli ki her türlü fedakarlıtan kaçınacak benim için, kendi rahatını düşünecek. Benim üzülmemi umursamayan bi adamla da geçirdiğim her zaman vakit kaybıdır bana göre

Sanki evlisiniz de eşin eş durumunu yapmaya yanaşmıyo gibi hareket ediyosun:KK14:

Bırak eğitim olarak kim nerde rahatsa orda tamamlasın. Sen de nıye ağlayıp duruyosun ki dünya onun etrafında dönmemeli ilerde zaten hep beraber olucaksınız. Şimdi yaşamakta olduğun hayatının tadını cıkar, evlendiğiniz de de onunla olan hayatuının tadını cıkar. Olayı gurur yapcak bi duruum yok bence. Kendını üzme.

Ee madem gelsin senin okulun olduğu şehire evlenin. Aile huzuru da olmuş olur. Ne bu yaa ne sebepten 2.5 yıl daha nişanlı kalacaksınız ki evlenin gitsin.

Şimdi siz eğitim alacağınız yere gitseniz o gelmezse arada 2 saat mi mesafe olacak sadece. 2 saat çok değil sanki. Hafta içi 2 gün o gelse, hafta sonu 2 gün siz onun yanına gitseniz, olmaz mı?

O ne eğitimi alıyor peki? Benim takıldığım "ayrılalım desem hemen bunu kabul edecek" kısmı; böyle bir izlenim veren insanla evlenilmez zaten.

Teşekkür ederim kızlar yorumlarınız için.. Evet aramızda 2 saat mesafe olacak ama eş durumundan yatay geçiş yaparım diip şimdi de ortam karışık diye geçiş yapmayı reddediyor =( ben yariyolda birakilmisim gibi hissediyorum. Üzülüyorum, ağlıyorum bana geçiş yaparım demiştin diyorum, sen 2 yıl ayrı kalmayı göze aldın diyor.. Kendi memleketinde olmasaydı geçiş yapardi diye düşünüyorum.. İnsan üzülüyor ister istemez ortak alınmış bir karara senin kararindi senin tercihindi diyebiliyor. Çok mu körüm gerçekleri göremiyorum sizce kızlar? =( yaş da ilerliyor ne zaman bi aile olucaz? Ne olursa olsun insan eşinin yanına gidebilme imkanı varken gitmez mi?

Teşekkür ederim kızlar yorumlarınız için.. Evet aramızda 2 saat mesafe olacak ama eş durumundan yatay geçiş yaparım diip şimdi de ortam karışık diye geçiş yapmayı reddediyor =( ben yariyolda birakilmisim gibi hissediyorum. Üzülüyorum, ağlıyorum bana geçiş yaparım demiştin diyorum, sen 2 yıl ayrı kalmayı göze aldın diyor.. Kendi memleketinde olmasaydı geçiş yapardi diye düşünüyorum.. İnsan üzülüyor ister istemez ortak alınmış bir karara senin kararindi senin tercihindi diyebiliyor. Çok mu körüm gerçekleri göremiyorum sizce kızlar? =( yaş da ilerliyor ne zaman bi aile olucaz? Ne olursa olsun insan eşinin yanına gidebilme imkanı varken gitmez mi?
2 yıl ayrı kalacaksanız niye evleniyorsunuz şimdiden?
2 yıl sonra evlenin.

Ben de eğitim icin tercih yaparken onunla konuşarak, yatay geçiş yapar mısın diye defalarca sorarak 2 saat uzaklıktaki bi ili yazdım.

yani size yaparım dedi. Siz tercihinizi yaptıktan sonra da yan mı çiziyor. Çok ayıp. Siz de kendi ailenize yakın yazabilirdiniz 2 yıl beklenecekse.

Merhaba kızlar.. foruma ilk kez yazıyorum. 2.5 yıllık bi ilişkim var 5aydir nisanliyiz ben 26 yaşındayım nişanlım 31 yaşında mayısta düğünümüz var ama çok dertliyim =( nişanlım kendi memleketinde eğitim alıyor. Eğitimini tamamlanmasına 2.5yil var. Ben de eğitim icin tercih yaparken onunla konuşarak, yatay geçiş yapar mısın diye defalarca sorarak 2 saat uzaklıktaki bi ili yazdım. Onun memleketini d yazmıştım fakat kazanamadım diğer il geldi tercihlerim arasında. Nişanlım da şuanda kendi bölümü için, kazandığım ilin eğitiminin karışık olduğunu ileri sürerek geçiş yapmayı reddediyor. İş huzurum olmasın mı istifa mı edeyim bunu mu istiyorsun diyor. Orda ailede huzurum da olmicak diyor, baskı yapma diyor, ben sen başka il yazarken sana saygı duydum sen de bana saygı duy diyor.ben tercihlerimi yaparken kazandığım ilde onun bölümü için hoca yoktu ihraç edilmişti. Hoca atanmaması durumunda en kötü 2 yıl haftasonlari gel git yaparız demişti. Şimdi hoca atandı bu sefer de orası karışık diye geçiş yapmak istemiyor, en kötü 2 yılı göze almıştın zaten diyor =( ben geçiş yapabilecekken 2yil ayrı kalmayı göze almadimki =( bu şekilde de beni hiç bilmediğim bi ile gitmeye cesaretlendirip şimdi de yalnız bırakıyor. Üstelik evlenicez de. Sanki aile huzurunu yok sayıyor böyle de.. Ben hergün üzülüyorum beni yalnız bırakacağı için ve o da artık hergün aynı şeyi konuşmaktan sıkıldığını söylüyor. Benim üzülmem umrunda değil, ayrılalım desem ayrılacak geçiş yapmamak için =( ayrılmak da istemiyorum seviyorum üzülüyorum..
Egitimini tamamlayınca yanıma gelecek tamam ama ben aynı durumda olsaydım şartlar ne olursa olsun onun yanına giderdim.. Şuanda yariyolda birakilmisim gibi hissediyorum.. Değersizmisim gibi, eğitimi için beni yok sayıyor gibi.. Resmen seviyorum ama nişan atmayı düşünüyorum artık.. Yanlış mı düşünüyorum, acele mi ediyorum yardımcı olun kızlar nolur çok kötüyüm. Hergün ağlıyorum, ailem beni üzgün görünce daha çok üzülüyorlar =(
Evliligi eeteleyin. Sizi deegersiz hissettiren yari yokda birakan ayrilalim desen kabul edecek adamla 2 aya evlenmek ne kadar dogru bi karar olur biraz daha dusunun derim

2 yıl ayrı kalacaksanız niye evleniyorsunuz şimdiden?
2 yıl sonra evlenin.
tercih yapılmadan önce düğün yerleri,tarihler,fotoğrafçılar herşey ayarlanmıştı =(

yani size yaparım dedi. Siz tercihinizi yaptıktan sonra da yan mı çiziyor. Çok ayıp. Siz de kendi ailenize yakın yazabilirdiniz 2 yıl beklenecekse.
aynen öyle. geçiş yapmıcaktın madem ben de kendi aileme yakın bi yer yazsaydım diyorum.. eğitimime saygı duy diyor ben seni tercih döneminde destekledim diyor..

2 yıl sadece haftasonları görüşerek yeni başlamış bir evlilik yürür mü kızlar?

Kağıt üzerinde bir evlilik yapmanın manası nedir?
Çünkü her ne olursa olsun, beraber kurulu bir düzen oluşturamayacaksınız 2 yıl boyunca.
Ya evlilik işini erteleyin ya da ciddi ciddi bunları konuşup, sonuca varamıyorsanız ayrılın.

Nasıl olsa o ilde hoca yok, atanmaz yakın zamanda diye düşünmüş sanırım baştan.
Atanma ihtimalini yok saymış tutamayacağı söz vermiş size.
Şimdi zorla getirsenizde huzurunuz olmaz, belirtmiş zaten işteki her sorununda sizin başınıza kakacaktır.
Böyle de sizi ortada bırakmış oldu.
Bilemedim çok zor durum en iyisi ertelemek gibi görünüyor evliliği.

Kağıt üzerinde bir evlilik yapmanın manası nedir?
Çünkü her ne olursa olsun, beraber kurulu bir düzen oluşturamayacaksınız 2 yıl boyunca.
Ya evlilik işini erteleyin ya da ciddi ciddi bunları konuşup, sonuca varamıyorsanız ayrılın.

ben kazandığım ilde eşyalı bir apart bulmaya çalışıyorum mesela kurulu bi düzen gerçekten yok. üstelik sürekli bu konuyu açıp üzülmem ağlamam umrunda değil..:KK42:hatta geçen günlerdeki tartışmamızda tercih sürecinde desteklerim için hakkımı helal etmiyorum dedi bana.. bir insan sevdiği için böyle bir kelime kullanabilkr mi :KK43:

tercih yapılmadan önce düğün yerleri,tarihler,fotoğrafçılar herşey ayarlanmıştı =(

aynen öyle. geçiş yapmıcaktın madem ben de kendi aileme yakın bi yer yazsaydım diyorum.. eğitimime saygı duy diyor ben seni tercih döneminde destekledim diyor..

2 yıl sadece haftasonları görüşerek yeni başlamış bir evlilik yürür mü kızlar?
çok zorlanırsınız.
değer mi değmez mi siz oturun karar verin.
mantıklı olan düğünü ertelemeniz ama malesef.

ben kazandığım ilde eşyalı bir apart bulmaya çalışıyorum mesela kurulu bi düzen gerçekten yok. üstelik sürekli bu konuyu açıp üzülmem ağlamam umrunda değil..:KK42:hatta geçen günlerdeki tartışmamızda tercih sürecinde desteklerim için hakkımı helal etmiyorum dedi bana.. bir insan sevdiği için böyle bir kelime kullanabilkr mi :KK43:
Üzülmenizi istemem ama, birbiriniz için yanlış insanlarsınız bana göre.
Ya da şöyle diyeyim, nişanlınız 'ben'cillikten sıyrılıp, biz olmaya hazır olmayan bir adam.
Eğitim, kariyer elbette ki hayatımızda çok çok önemli unsurlar.
Ama şuan için kariyer odaklı ve gözünü karartmış ise, o yüzüğü takmayacaktı.
Taktıysa da, kendi istek ve hedeflerinden feragat edip, ortak nokta bularak bu işi yoluna koyacaktı.
Sonuçta uzmanlığına sizin olacağınız şehirde de devam edebiliyorsa ve bunu sürekli reddediyorsa art niyet ararım ben.
Bu seçeneklerin hiçbiri olmadığına göre, siz en iyisi uzatmayın bu işi.
Çünkü siz her hafta sonunu iple çekerken, kendisi seminerdi, sertifika programıydı yok tez zamanıydı, dersti vb şeyler sırayalarak emin olun 1 ayda anca 1 kere falan gelecektir.
Uzadıkça üzülen yalnızca siz olacaksınız gibi görünüyor.

X