Eğitim yüzünden nişan atmak?

bu yaşına kadar memleketinden hiç ayrılmamış heryeri avcunun içi gibi biliyor. deniz kenarı bir şehirden biraz daha iç bölgeye gelecek. belki başka bi ile gidecek olmanın korkusu var bilmiyorum ama insan sevdiğiyle olduktan sonra her şey daha güzel olmaz mı? gerçekten çok mu duygusal düşünüyorum acaba =(

erkekler hiç bu tarz konularda duygusal değiller ve işin acısı onlar daha da zor adapte oluyorlar yeni yaşama

bence iyi ki şimdi söylemiş en azından siz gerekirse düğünü ertelerseniz

ama gitseydi sizinle, sürekli mutsuz olup sizi de üzerdi gibi geldi bana

bu yaşına kadar memleketinden hiç ayrılmamış heryeri avcunun içi gibi biliyor. deniz kenarı bir şehirden biraz daha iç bölgeye gelecek. belki başka bi ile gidecek olmanın korkusu var bilmiyorum ama insan sevdiğiyle olduktan sonra her şey daha güzel olmaz mı? gerçekten çok mu duygusal düşünüyorum acaba =(
duygusal değil mantıklı düşünüyorsunuz
nişanlınız yan çiziyor

bakalım bu aralar hiç sesinizi çıkarmayın
eninde sonunda bizim burda yaşayalım diyecek mi
dediğim gibi evlilik de kavuşma olunca eğitimler bitince olsun

Önünde iki yol var bence eğitiminiz bitene kadar evliliği ertelemek yada evlenip ayrı kalmak.ama imkan varken daha yeni evlenmişken karısını yalnız bırakan adam bana tuhaf geldi.heleki ayrılalım desem kabul edecek kısmı çok daha tuhaf geldi.bence evliliği ertelemelisin o süre zarfında ne olacağınız belli olur zaten

ama tus bu şahsen ben bu tarz eğitimlerde hadi kalk oraya gidelim denmesinin doğru olmadığı kanaatindeyim

yani yanına gelirim demesi hata baştan

başlamış 2 yılı geçmiş şimdi bilmediği bir yere neden sıfırdan başlamış gibi gelsin

orada yorum yapacaklar ayy sana bunu öğretmemişler diyecekler vs vs

şehirleri yaz diyeceğim de açık etmiş olurum dersen de yazma

ne bileyim kayseri nevşehir ise tamamen attım gidilip gelinir

manisa izmir keza öyle hoş orası 2 saat değil

bursa balıkesir var mesela kağıt üzerinde iki saat ama oraya her gün gidilmez

nişanlınız size vaadde bulunmuş haklısınız

ama sonra her gün bir yenisi çıkan KHK lar ile sistem bozuldu

adam da en azından burada insanları sistemi biliyorum rahatım alıştım neden bozayım düzeni diyor

naçizane fikrim gidin deneyin ayrı ayrı olmazsa tekrar girersiniz

şimdi neden adam bırakmıyor da konu sahibi bırakıyor denilebilir adam memnun ama konu sahibi belki eşi yanına gelse de memnun olmayacak o kadar çok ki 3-5 ay sonra istifa eden

hoş sizin sistemleri de değiştirdiler sınav tarihlerini vs ama bir kere kazanan ikincide de kazanabilir

ilginiz için teşekkürler.. ben fizik tedavi ve rahabilitasyoon kazandım.. bilenler bilir rahat bir bölümdür ve kazanmak için yüksek puan almak gerekir. hatta insanlar yoğun bölümlerden istifa edip tekrar hazırlanıp dermatoloji, ftr kazanamak için tekrar tus çalışır. yani bayan için güzel bir bölüm ki ben bu bölümü ilerde aile hayatımı yasayabileyim diye yazdım. gece acile çagrılmayayım diye, gün içinde yorucu ameliyatlar yapmamayım diye..
hergün gidip gelinecek bir yol deği yani servis otobüs gibi secenekler olsa olabilr belki ama kendin araç kullanınca yorucu.. ailesi de gitmesini istemiyor yanlarından haliyle.. ben geçiş yapmıcam deseydi inanın yazmazdım =( geçiş yaparsın diye yüzkere sorarak yazdım.. şimdi bana bu senin tercihin olmasına rağmen ben seni destekledim tercihine saygı duydum sen de bana saygı duy diyor.. öyle bir ortama gözü kapalı nasıl girmemi istiyorsun diyor :KK43: ona da hak veriyorum ama tavrı, davranış şekli, kariyerim diye aile hayatını bu kadar önemsememesi gelecek açısından düşündürüyor, ilerde de kariyerim diip alıp başını gidecek mi :KK42:

Gercekten cok duygusal yaklasiyosunuz.evlilik cocuk oyuncagi degil derler ya cidden oyle deniyim olmazsa bi yolunu buluurum olmuyo o yuzden onunuzde zamaniniz da varken iyi degerlendrin bnce.smdi ayrilalim desem kabul eder diyosanz ya da 2 sene ayri kalmayi sen goze aldn dyebiliyosa onn icin istfa ettignzde yada o mesafede evlendgnzde de bu senn terchindi sen kabul ettin deme potansiyeline fazlasyla sahip.ve bu sizin hayatnzi mahveder.

erkekler hiç bu tarz konularda duygusal değiller ve işin acısı onlar daha da zor adapte oluyorlar yeni yaşama

bence iyi ki şimdi söylemiş en azından siz gerekirse düğünü ertelerseniz

ama gitseydi sizinle, sürekli mutsuz olup sizi de üzerdi gibi geldi bana

iş hayatında mutsuz olunca aile hayatımız da mutsuz olacak diyor o da aynen =( keşke en baştan hiç başka sehir yazmasaydım.. o zaman mecburen daha yogun bir bölüme gitmek zorunda kalacaktım.. hala kendimde suc arıyorum :KK42: çok sevmeyin kızlar.....

ilginiz için teşekkürler.. ben fizik tedavi ve rahabilitasyoon kazandım.. bilenler bilir rahat bir bölümdür ve kazanmak için yüksek puan almak gerekir. hatta insanlar yoğun bölümlerden istifa edip tekrar hazırlanıp dermatoloji, ftr kazanamak için tekrar tus çalışır. yani bayan için güzel bir bölüm ki ben bu bölümü ilerde aile hayatımı yasayabileyim diye yazdım. gece acile çagrılmayayım diye, gün içinde yorucu ameliyatlar yapmamayım diye..
hergün gidip gelinecek bir yol deği yani servis otobüs gibi secenekler olsa olabilr belki ama kendin araç kullanınca yorucu.. ailesi de gitmesini istemiyor yanlarından haliyle.. ben geçiş yapmıcam deseydi inanın yazmazdım =( geçiş yaparsın diye yüzkere sorarak yazdım.. şimdi bana bu senin tercihin olmasına rağmen ben seni destekledim tercihine saygı duydum sen de bana saygı duy diyor.. öyle bir ortama gözü kapalı nasıl girmemi istiyorsun diyor :KK43: ona da hak veriyorum ama tavrı, davranış şekli, kariyerim diye aile hayatını bu kadar önemsememesi gelecek açısından düşündürüyor, ilerde de kariyerim diip alıp başını gidecek mi :KK42:

bakın haklısınız ama o adam gelse idi daha çabuk yıpranırdı o evlilik

her gün gidip gelinmez zaten

ayrıca nöbet vs zaten aynı evde olsanız da hep görüşemezsiniz

böyle ayarlasanız nöbetleri vs aynı mesela sonra uyumaktan zaman kalırsa buluşsanız vs vs

tek hoş olmayan ailesi ile kalması onda haklısınız

zira ister istemez sizin hakkınızda yorum vs yapılacak sizin olmadığınız ortamda

seneye geçme şansı var mı

yani ortam otursun diye erteleseniz düğünü

hoş o zaman da siz tamamen yalnız kalacaksınız bu yeni şehirde

Gercekten cok duygusal yaklasiyosunuz.evlilik cocuk oyuncagi degil derler ya cidden oyle deniyim olmazsa bi yolunu buluurum olmuyo o yuzden onunuzde zamaniniz da varken iyi degerlendrin bnce.smdi ayrilalim desem kabul eder diyosanz ya da 2 sene ayri kalmayi sen goze aldn dyebiliyosa onn icin istfa ettignzde yada o mesafede evlendgnzde de bu senn terchindi sen kabul ettin deme potansiyeline fazlasyla sahip.ve bu sizin hayatnzi mahveder.

başka şehir çıktığı ilk zamanlarda kendimi çok paraladım.. yeniden hazırlanayım diye, istiifa edeyim diye.. şimdi düşününce bu tavırlarını görünce kim için ne yapıyorum diye düşünüyorum =(

Şaka gibi yorumlar var gerçekten.
Kesinlikle duygusal bakmıyorsunuz,adam sizi 2 saat mesafe yakınınıza getirtmiş kandırarak ki gelicem diyip gelmemek kandırmaya giriyor.
Evlenelim hafta sonları görüşelim heheh diyor birde utanmadan,neden kağıt üzeri evleniyorsunuz ne gerek var yanyana bile değilsiniz
Kaldı ki bu uzmanlık bitecek bide zorunlu hizmeti var hey yavrum hey
Adam baştan sona hatalı,adam umursamaz adam size sizin onu düşünüp verdiğiniz değeri vermekten aciz,bütüm sayfaları tüm yorumları okudum,ağlamanıza tepki vermeyecek kadar da odun biri.
Kesinlikle haklısınız,ve yanlış seçimlersiniz birbiriniz için.
Siz oraya gidince de sevgili olarak biraz daha götürün derim,evliliğe hiç hiç acele etmeye gerek yok.

başka şehir çıktığı ilk zamanlarda kendimi çok paraladım.. yeniden hazırlanayım diye, istiifa edeyim diye.. şimdi düşününce bu tavırlarını görünce kim için ne yapıyorum diye düşünüyorum =(
Ne istifası ayol,bölümünüz çoğu doktorun hayali en rahat,sıkıntısız bölüm.
Sonunun ne olduğu belli olmayan bir ilişki için sene kaybetmeye asla değmez.

Ben bu fedakarligi esim icin yaptim o yizden bu kadar anlatma cabasi icindeyim zaten..cok da iyi anliyorum durumunuzu.bn de cok seviyorum bi yuva var evet ama bu mesele yuuzunden surekli kavga oluyo o bana birakmasaydn dyo bn ona senn yuzunden dyorum ve inanin bu sekilde hayat yasnmaz hale geliyo yaptigi her hatada ben bunun icin mi kendimi feda ettim diyosnz ha bizimki evlenene kadar dort dortluktu boyle kendini hic belli etmedi bide o var tabi :) sonra da yaptiginiz cok seviyorm olsun dedginiz o fedakarligin bin katini istemeye basliyo karsi taraf sizden :) kimse icin hayatnzdan vazgecmeyin sevgi elbet olur.oturun knusun dedgim gbi zmaniniz da varken dusunun iyice tartin bicin gerekiyosa erteleyin iptal edin Allah yardmcnz olsn ama emeklernizi de vozardi etmeyin okudgnz bolum geldgnz yer icin haylini kurup gelemeyen insanlar da var.

Konuyu açarken yazdığım yazıda dikkat ettiyseniz sevdiğim halde nişan atmayı düşünüyorum demiştim.. Düğün yaklaştıkça ben de zamanım daralıyor yanlış bi karar mı veriyorum diyorum b adam beni sevmiyor mu diyorum. Çünkü kızlar gerçekten karşısında hıçkıra hıçkıra ağlarken bile çok umursamayan bi adam, bi biz kadınlar böyle umursamaz olamadık =(
Durumuma dışardan bakan birilerinin düşüncelerine ihtiyacım vardi. Nitekim ben kendi açımdan durumumu anlatmış olmama rağmen nisanlima hak verenler de oldu.. Acele etmemek en güzeli sanırım gerçekten.. Herşey ayarlandı parası falan verildi ama yapacak bişey yok oturup karşılıklı konuşmak en iyisi.. 1aydir konuşuyoruz konuşuyoruz boşa kürek cekiyoruzz =( ben geçiş yap diyorum sevmiyo musun yanımda olmak istemiyo musun diyorum.. Sevgimi bununla sorgulama diyor.. O benim sevgimi ne saçma şeylerle sorgulamisken =(

Eğitim, kariyer hayatının geri kalanını etkileyecek şeyler. 2 sene için tüm hayatını etkileyecek konuda duygusal karar vermemesi daha doğru. Mantıklı davranıyor ama söz vermesi olmamış sadece. Siz sevıyorsanız bırbırınızı 2 sene sonrada evlensenız bırsey olmaz.

benim puanım malesef onun bulunduğu ile yetmediği için başka bir ile düştüm.. tercih sonuçları ilk açıklandığı günden beri o kadar çok ağlıyorum o kadar çok plan yapıyorumki.. istifa mı etsem yeniden mi hazırlansam.. sonra ona bakıyorum geçiş için hiç adım atmıyor.. daha doğrusu şu şekilde: sen bi başla ortamı görelim tanıyalım diyor.. ama ilaç mümessillerinden aldığı bilgiler ortam karışık, hoca kötü vs.
tamam bazen böyle karışık bi yere gelmek istememesi normal diyebilyorum ama bu şekilde aile hayatını arka plana atması, yanımda olmak varken sadece haftasonları görüşecek olmaya katlanması... diyorum ya ben onun yerinde olsaydım bir sn bile düşünmezdim.. acaba yaşı nedeniyle o duygusal düşünemiyor mu hic? bilmiyorum kızlar çok duygusal bi insanım sanırım =((((( dediklerinize de hak veriyorum.. ertelemek mantıklı gibi.. olmazsa da onsuz da yaşanır dimi =(
Benim bir iş arkadaşımın sevgilisiyle aynı yerde çalışabilme imkanı yakın gelecek için hiç yoktu. (akademisyenler ve asistanlık dönemi olunca tabi yer değiştirmek neredeyse imkansız) Onlar evlendiler. Sizin dediğiniz gibi bir mesafe var arada. Haftanın 3 günü falan beraberler. Ama arkadaşım da eşi de çok duygusal değillerdir ama. İki seneyi geçti şimdi geçen sorduğumda biraz bıktık artık ama yapacak bir şey yok demişti. Eğer katlanabileceğinizi düşünüyorsanız evlenirsiniz. Onun da yerini değiştirmek istememesini anlıyorum. Özellikle de ihraçtan dolayı içi boşaltılmış bir yere gidecekse. Giden hocanın yerine alelacele getirdikleri kişi kim bilir nasıl bir hoca...

anladigim kadarıyla doktorsunuz ikinizde uzmanlik aliyorsunuz. sizinde ilk yılınız. nisanlinizin da bitmesine 2 yılı var. gelecegim diyip size tercih yaptırıp sizi yari yolda birakmasi yanlis. ancak ülke gundemi malum birde asistan olmak gerçekten yorucu stresli birsey. oldugu yerde bir düzeni vardır artik comez degildir nöbetler falan belki daha rahattır. o yuzden illa gel gel diye zorlamayin. gelse bile kimbilir belki aile huzunuruz olmaz. sizinde ilk yılınızsa zaten yogun bor donem sizi bekliyor. düğünü erteleyin bence olurda nişanlinizin oldugu yerde yer açılırsa siz geçiş yaparsiniz. nacizane fikrim

bakın haklısınız ama o adam gelse idi daha çabuk yıpranırdı o evlilik

her gün gidip gelinmez zaten

ayrıca nöbet vs zaten aynı evde olsanız da hep görüşemezsiniz

böyle ayarlasanız nöbetleri vs aynı mesela sonra uyumaktan zaman kalırsa buluşsanız vs vs

tek hoş olmayan ailesi ile kalması onda haklısınız

zira ister istemez sizin hakkınızda yorum vs yapılacak sizin olmadığınız ortamda

seneye geçme şansı var mı

yani ortam otursun diye erteleseniz düğünü

hoş o zaman da siz tamamen yalnız kalacaksınız bu yeni şehirde
geri kalan eğitim sürecinde her zaman geçme şansı var.. dedğiniz gibi gelip işinde mutsuz olursa bu sefer yine başıma kakacak.. kendi istemesi lazım geçmeyi ben zaten bu noktayı anlamıyorum.. 2 sene az bi süre değil sonucta. insan neden sevdiginin yanında olmak istemezki? ben çalışacağım ortam ne kadar kötü olursa olsun geçiş yapardım.. çünkü sevdiğimin yanında olmak isterdim.. şuanda da ayrı kalıcam diye üzülüyorum çok.. birsürü hayal birsürü yapılacak şey vardı..

Şaka gibi yorumlar var gerçekten.
Kesinlikle duygusal bakmıyorsunuz,adam sizi 2 saat mesafe yakınınıza getirtmiş kandırarak ki gelicem diyip gelmemek kandırmaya giriyor.
Evlenelim hafta sonları görüşelim heheh diyor birde utanmadan,neden kağıt üzeri evleniyorsunuz ne gerek var yanyana bile değilsiniz
Kaldı ki bu uzmanlık bitecek bide zorunlu hizmeti var hey yavrum hey
Adam baştan sona hatalı,adam umursamaz adam size sizin onu düşünüp verdiğiniz değeri vermekten aciz,bütüm sayfaları tüm yorumları okudum,ağlamanıza tepki vermeyecek kadar da odun biri.
Kesinlikle haklısınız,ve yanlış seçimlersiniz birbiriniz için.
Siz oraya gidince de sevgili olarak biraz daha götürün derim,evliliğe hiç hiç acele etmeye gerek yok.
eğitimi bittiklten sonra benim eğitimim devam ettiği için benim yanıma gelecek.. ama dediğiniz gibi geçiş yaparım dediği için bu haldeyiz aslında ve kötü hissediyorum, yarıyolda bırakılmış gibi.. ben kendi aileme yakın bi yer yazabilrdim sonucta yada başka illerde daha iyi bir bransta deneyebilrdim sansımı.. ama bu sefer dediki bana ben oraya geçiş yapamıyorum.. e geçiş yapabilecegi yere de gelmiyor şimdi ne anladım ben bu işten :KK61:

Ben bu fedakarligi esim icin yaptim o yizden bu kadar anlatma cabasi icindeyim zaten..cok da iyi anliyorum durumunuzu.bn de cok seviyorum bi yuva var evet ama bu mesele yuuzunden surekli kavga oluyo o bana birakmasaydn dyo bn ona senn yuzunden dyorum ve inanin bu sekilde hayat yasnmaz hale geliyo yaptigi her hatada ben bunun icin mi kendimi feda ettim diyosnz ha bizimki evlenene kadar dort dortluktu boyle kendini hic belli etmedi bide o var tabi :) sonra da yaptiginiz cok seviyorm olsun dedginiz o fedakarligin bin katini istemeye basliyo karsi taraf sizden :) kimse icin hayatnzdan vazgecmeyin sevgi elbet olur.oturun knusun dedgim gbi zmaniniz da varken dusunun iyice tartin bicin gerekiyosa erteleyin iptal edin Allah yardmcnz olsn ama emeklernizi de vozardi etmeyin okudgnz bolum geldgnz yer icin haylini kurup gelemeyen insanlar da var.
teşekkür ederim siz de zor bi durmdasınız sanırm.. şuan biz de aynıyız işte.. 1 aydır ben geçiş yapacaktın diyorum 1 aydır kavga gürültü.. 1 gün iyiysek 3 gün kötüyüz.. üstelik şuanda ben mecburi hizmet atamasında oldugum için yine ayrıyız.. hayat böyle gecmiyor :KK42:

Benim bir iş arkadaşımın sevgilisiyle aynı yerde çalışabilme imkanı yakın gelecek için hiç yoktu. (akademisyenler ve asistanlık dönemi olunca tabi yer değiştirmek neredeyse imkansız) Onlar evlendiler. Sizin dediğiniz gibi bir mesafe var arada. Haftanın 3 günü falan beraberler. Ama arkadaşım da eşi de çok duygusal değillerdir ama. İki seneyi geçti şimdi geçen sorduğumda biraz bıktık artık ama yapacak bir şey yok demişti. Eğer katlanabileceğinizi düşünüyorsanız evlenirsiniz. Onun da yerini değiştirmek istememesini anlıyorum. Özellikle de ihraçtan dolayı içi boşaltılmış bir yere gidecekse. Giden hocanın yerine alelacele getirdikleri kişi kim bilir nasıl bir hoca...
tam da arkadaşınızki gibi bir evlilik olacak olursa =) 4 gece bekar 3 gece evli.. ama onun geçiş yapmasına imkan yokmus bilerek evlenip katlanmışlar.. biz geçiş yaparım dediği için bu durumdayız.. geçiş yapmıcagnı bilsem bir sn bile düsünmezdim başka yer yazmamak için.. ben duygusal kaçıyorum işte biraz =) kısmet mi desem yoksa hayırlısı böyleymiş gerçek yüzünü gördüm mü desem bilemedim..

Teşekkür ederim siz de zor bi durmdasınız sanırm.. şuan biz de aynıyız işte.. 1 aydır ben geçiş yapacaktın diyorum 1 aydır kavga gürültü.. 1 gün iyiysek 3 gün kötüyüz.. üstelik şuanda ben mecburi hizmet atamasında oldugum için yine ayrıyız.. hayat böyle gecmiyor :KK42:[/QUOTE]
Evlenince sartlariniz daha da zor duruma dusecek bunu simdiden gormeniz sizin icin avantaj.evet onun da isi cok zor kendince mantikli acklamalari mutlaka vardir.ama o gecerim diyip sizi oraya getriyosa sonra sartlar uymuyo diye vazgecmesi cok yanlis.sizinde ailenz var ya da sizde hep ailden uzak kalmadnz sanirim.sdce ailesi olan, bi yere alisan insan o degil.biz kadinlar olarak ilimizi de hayatmizi da degstrebilyosak onlar da yapablir bunu.uyusamiyosanz zorla seviyorumla yurumez sdce

tam da arkadaşınızki gibi bir evlilik olacak olursa =) 4 gece bekar 3 gece evli.. ama onun geçiş yapmasına imkan yokmus bilerek evlenip katlanmışlar.. biz geçiş yaparım dediği için bu durumdayız.. geçiş yapmıcagnı bilsem bir sn bile düsünmezdim başka yer yazmamak için.. ben duygusal kaçıyorum işte biraz =) kısmet mi desem yoksa hayırlısı böyleymiş gerçek yüzünü gördüm mü desem bilemedim..
O da söz vermiş ama o sözden sonra çok şeyler değişti. Hoca değişikliği falan. Bazı okullar aşırı karışık. Bence onu da anlayın. Evliliği erteleyebilirsiniz belki tamamen ilişkinizi bitirmektense.

O da söz vermiş ama o sözden sonra çok şeyler değişti. Hoca değişikliği falan. Bazı okullar aşırı karışık. Bence onu da anlayın. Evliliği erteleyebilirsiniz belki tamamen ilişkinizi bitirmektense.

sanırım en mantıklısı bu olacak bitirmektense.. bütün hazırlıklar yapıldı gelinlik provasına gidecektim.. gittiğimde oturup konusmalı.. bu sefer de bitirelim o zaman diyebilir hiç tozkondurmaz kendine =D

Eğitim aldığı yeri sizin için değiştirmeyebilir anormal değil ama size yaparım demiş siz de ona göre hareket etmişsiniz burada çok yanlış davranmış, ayıp etmiş, düşünüyorum ben olsam çok etkilenirdim sanırım bu davranışa, ona güvenemeyeceğimi düşünürdüm. Size kolayca ayrılabilecekmiş gibi bir his de veriyorsa üstelik bence evliliği erteleyin.

X