Gebeliğe Hazırlık Ekim 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Incirin kurusu, yaş olanı, kürü aynı canim benim yeme sakın..Hayıt otu tohumu çayı yada aslanpençesi otunun çayını sabah akşam içebilirsin hormonlarina, kistlerine iyi gelir
Hem vitaminler hem bu kürler agır gelmiyormu acaba hayıt suyu aldım bugün arı sütü bal polen korkuyorum hepsi birden rahatsız edermi acaba

Evet canım, çatlatma iğnesi oldum bugün. Cumartesi de fitile başlayacam.

Ovulasyon testleri güvenilirliğini kaybetti gözümde ya. Bugün yumurtam 21-22 mm ama ovulasyona bakar mısın? Üstteki doktora gitmeden 1 saat önce, alttaki doktordan geldikten hemen sonra 🤷 belki de 10 aydır bu yüzden boşa uğraşıyorum
canım çok emin olmamakla birlikte lh yumurta büyüdükçe artmaktan ziyade lh artıyor ve yumurtanın çatlamasını sağlıyor. yani büyük yumurtan olmasına rağmen henüz çatlamayacaksa lh pik göstermez. şu an iğne oldun ya yarın baya koyu çıkar çünkü bir sonraki gün yumurtan çatlayacak. iğnedeki lh bunu yapacak. ben de gonal f kullandım bu ay ve kontrole gittiğim gün 6 yumurtam 3 ü büyük olmasına rağmen pik değildi ve iğneden sonraki 5 gün hep pik çıktı. umarım anlatabilmişimdir :)

Merhaba cnm yaş kaç acaba? prp yapalım demediler mi ? Yumurta azlığında rahim gençleştirmek için yapıyorlar çünkü bana yapıldı daha önceki iki denememde de 3 yumurta toplanmıştı prp sonrası tek seferde 7 yumurta toplandı çok şükür. 5 tane 1.kalite embiriyom donduruldu. histeroskopi ameliyatı oldum dün 2 ay sonra muayene edildikten sonra transfer günü kararlaştırılacak bakalım.
27 yasındayım ben. Galiba yumurta rezervinde sıkıntı tok bende. Sadece yumurta tembelliği var pcostan dolayı hormonsal bişey yani. Prp nedir bilmiyorum ama sizin tedavinizle benimki cok farklı. Bana sadece hormon vererek yumurtlamayı ve catlamayı saglıyorlar

Merhaba size sormak istedim reglime 3 gün var bu Sabah lekem geldi kahve çok açık kahve hatta ama akşam oldu ben adet oldum sandım ama olmadım da 16 Ekim adet günüm sizin nasıl ilerledi nasıl oldu bilgi verebilir misiniz
Benim de kahve lekelenmem olusmustı hatta hala devam ediyor cok hafif olarak.

Canım benim de 1 gün öncesi aynı şekilde oldu açık kahverengi az miktarda. Ben de adet oldum sandım ertesi gün aşılama tahlilleri için gittim ama kanamanın devamı gelmedi. Doktorumda alttan muayene etmişti ama rahim çok kalınlaşmış şu an aşırı kanaman olması gerekiyordu bu kalınlıkta dedi. Ben de 1 kere geldiğini ve devamının gelmediğini söyledim. O da gebelikten şüpheleniyorum tahlil verelim dedi ve 45 çıktı. Adet sandığım için en başında yakalamışız sonrasında arttı
Lekelenme için ne yaptı doktorunuz. Benim hamileliğin basından beri kahve lekelenmem var ve doktorum hicbir ilac vermedi. Ben de korkuyorum dogal olarak faha once bir düşüğüm oldu cunku.

Kızlar progestan 200lük kullanananız oldumu aranızda 2 saat

Canım bende kullanıyorum coraspin, progestan benim bide iğnem var tabi,kan sulandırıcılar pihtılaşma bozukluğu için progestan daha önce düşüklerim olduģu icin tedbir amaclı rahime sıkı tutunabilmesi için
Kac haftalıkken progestan kullanmaya basladınız. Benim su an 4 haftalık lekelenmem var doktorum bu asamada düşük önleyici bir tedavi uygulamıyoruz cunku daha kese yok gibi bisry dedi bana

Kızlar merhaba 🌸 Bugün döngümün 10.günü, doktor kontrolüm vardı. Doktora gelmeden 1 saat önce ovulasyon testi yaptım, çok silik. Umudum kırıldı, eşime doktora gitmeyeyim boşuna zaten gelişmemiş diyecek dedim. Eşim hayır git mutlaka belki farklı birşeyler önerir falan dedi. Tam yola çıkmıştım ki eşim aradı, baktım sen tedirginsin izin aldım, hastanenin oraya geliyorum hemen dedi. Kapıda buluşup doktora girdik ve çok güzel gelişen bir yumurtam olduğunu söyledi yaklaşık 21-22 mm boyutunda ❤️ okadar umutsuz oturmuştum ki o koltuğa, nasıl mutlu oldum anlatamam size ama çok dua etmiştim gidene kadar. hemen iğne yazdı. 3 tane de farklı ilaç... Al getir dedi. Gittik, aldık iğneyi ve ilaçları. Doktor göbeğimden ovitrelle vurdu, 36 saat sonra ilişki önerdi. Diğer verdiği 3 ilacın da nasıl kullanılacağını anlattı. Rabbime ne kadar şükretsem az, yumurtanın gelişmesine bile Rabbim bizi bu kadar sevindirdi. İnşallah hayırlı ve sağlıklı bir evlatta nasip eder. 🌸 Dualarınızda unutmayın nolur
Canım hayırlı olsun çok sevindim inşallah en güzel haberi almak nasip olsun ❣️ ben bir şeyi merak ettim. Çok güzel bir yumurtan geliştiğini söylemiş 21-22mm peki ovulasyon testi bu yumurtlamayı tespit edemedi mi çok silik demişsin de acaba ovulasyon yerine doktor kontrolu mu daha iyi olur

Kac haftalıkken progestan kullanmaya basladınız. Benim su an 4 haftalık lekelenmem var doktorum bu asamada düşük önleyici bir tedavi uygulamıyoruz cunku daha kese yok gibi bisry dedi bana
Şuan benimde 5.haftada geçen hafta öğrendigimde başlattı lekelenme kanama vs yok çok şükür şuan, ama daha önce düşüklerim olduğu için başlattı muhtemelen tedbir amaçlı

Benim de bat 4 gün sonra ne yalan söyliyim hicbir belirtim yok göğüs sismesi ve agrısından baska😁 gecen ay tüm belirtilerim vardı ama regl olmustum 😁 bakacağız artık hayırlısı😁
Kızlar asırı halsizlik mide bulanması ve ara ara kasık agrısı yasıyorum regl 4 gün var neler oluyor 😁

Merhaba hanımlar. Bugün sabah sağlık ocağına kan verdim. Ovitrelle sonrası 20. Günüm
Merhabalar bu iğne çatlama iğnesi imiş baktım şimdi doktorunuz mu önerdi birde karından mi vurukdunuz biraz bilgi rica etsem sizden bu arada hamileliğiniz hayırlı uğurlu rabbim tamamını erdirsin canım hayırlısı ile ❤️

canım çok emin olmamakla birlikte lh yumurta büyüdükçe artmaktan ziyade lh artıyor ve yumurtanın çatlamasını sağlıyor. yani büyük yumurtan olmasına rağmen henüz çatlamayacaksa lh pik göstermez. şu an iğne oldun ya yarın baya koyu çıkar çünkü bir sonraki gün yumurtan çatlayacak. iğnedeki lh bunu yapacak. ben de gonal f kullandım bu ay ve kontrole gittiğim gün 6 yumurtam 3 ü büyük olmasına rağmen pik değildi ve iğneden sonraki 5 gün hep pik çıktı. umarım anlatabilmişimdir :)
Valla çok karışık işler canım ya, ozaman biz piki yumurta çatlayacağı zaman görüyoruz doğru anladım değil mi? Yarın ki testimi de paylaşırım, bakalım pik mi

Canım hayırlı olsun çok sevindim inşallah en güzel haberi almak nasip olsun ❣️ ben bir şeyi merak ettim. Çok güzel bir yumurtan geliştiğini söylemiş 21-22mm peki ovulasyon testi bu yumurtlamayı tespit edemedi mi çok silik demişsin de acaba ovulasyon yerine doktor kontrolu mu daha iyi olur
Sağol canım, inşallah. Bak testleri ekliyorum. Üstteki doktora gitmeden 1 saat önce, alttaki doktordan geldikten hemen sonra 🤷

Bazı arkadaşlar yazdı, ne kadar doğru bilmiyorum. Ovulasyon testi yumurta büyüyünce pik göstermiyormuş, çatlayacağı zaman pik gösteriyormuş.

Eklentiler

• 20211013_161750.jpg
    20211013_161750.jpg
    27,7 KB · Görüntüleme: 38
Lekelenme için ne yaptı doktorunuz. Benim hamileliğin basından beri kahve lekelenmem var ve doktorum hicbir ilac vermedi. Ben de korkuyorum dogal olarak faha once bir düşüğüm oldu cunku.
Burada bahsettiğim yerleşme kanamasıydı ama daha sonra kanamam da oldu evet . Kesenin etrafını komple saran kanama alanım vardı. 16. Haftaya kadar devam etti ara ara . sürekli progestan kullandım ve pruluton depot iğne oluyordum düzenli. Sürekli de yatıyordum. Ama merak etmeyin bebek büyüdükçe kanama alanı azalıyor ve kayboluyor. Neredeyse tüm gebeliklerde var sadece dinlenin yeter. Sizin demekki kanama alanınız yok veya çok az o yüzden verilmemiş olabilir

Hem vitaminler hem bu kürler agır gelmiyormu acaba hayıt suyu aldım bugün arı sütü bal polen korkuyorum hepsi birden rahatsız edermi acaba
Multivitamin alıyorum ben ama aralarına 2 saat koyuyorum onun dışında bi tek hayıtotu tohumunu aldım sabah akşam kendim taze hazırlayip içtim tüm hormon değerlerim düzene bindi, pko yok oldu, adetlerim 29 günde bir olmaya başladı şaşmadı, yüzumde tüylenme durma noktasına geldi..3 ay kullandım adetimle birlikte 15 gün yumurtlama günü birakıyordum..Sonra zaten doktora gittik eşim kaynaklı sorun çıktı..Eğer doktor herhangi bir ilac verdiyse kür tarzi şeyler uygulama etkileşime girerler zarar verir..Doktorunun verdiği ilacı kullan sadece, ilaç kullanmıyorsan yapabilirsin

X