Ekim ayı transfer olacaklar burayaaa

Benim de pgt+ngs oldu . Toplam 4 adet 5. Gün embriyom vardı . İlk olarak 2 tanesi genetiğe gitti . 1 tanesi normal 1 tanesi parsiyel monozomi yani kromozomun bir tanesinin koparak kaybolması yAzıyor açıklamasında. Sonuçlar bu şekilde geldi . Hemen 1 tanesini daha incelettik o da normal geldi çok şükür . Şimdi salı günü nasipse 2 adet embriyo transferi olacak . İncelenmeyen dondurulmuş 1 tane kaldı yani geriye . Benim daha önce 3 kimyasal , 1 molar gebelik , 1 kez rahim ağzı yetmezliği sebebi ile erken doğum ve bir kezde 6 haftalık düşük oldu . Tekrarlayan olumsuz gebelik kayıplarından dolayı kendimize genetik yapıldı sorun çıkmadı ama embriyolar da önlem amaçlı incelemeye gitti çok şükür ki gitmiş . Bu sefer önlemimizi almış olduk rabbim inş benim de isteyen herkesin de sağlıkla hamile kalıp sağlıkla bebeklerini kucaklamayı nasip etsin inş çok zorlu süreçler gerçekten
Canım selam..
Bende şuan tüp bebek ile mol.gebelik geçiriyorum..
Öncesinde bir kimyasal bir dış gebeliğim vardı..
Kürtaj oldum mol gebelikten ama betam hala yüksek bir hafta önce kürtaj oldum 🥺
Senin nasil ilerlemişti değerin düşmesi uzun sürdü mu?
Bizde genetik vs yaptirmadan döndürdüm embriyolari çünkü doktorum da kesin garantisi yok vs dedi önermedi şimdi keşke önceden gönderseydim.diyorum ...
11tane dondurulmuş var ama durumlari ne bilmiyorum 🥺🥺🥺

Canım selam..
Bende şuan tüp bebek ile mol.gebelik geçiriyorum..
Öncesinde bir kimyasal bir dış gebeliğim vardı..
Kürtaj oldum mol gebelikten ama betam hala yüksek bir hafta önce kürtaj oldum 🥺
Senin nasil ilerlemişti değerin düşmesi uzun sürdü mu?
Bizde genetik vs yaptirmadan döndürdüm embriyolari çünkü doktorum da kesin garantisi yok vs dedi önermedi şimdi keşke önceden gönderseydim.diyorum ...
11tane dondurulmuş var ama durumlari ne bilmiyorum 🥺🥺🥺
Çok geçmiş olsun cnm molar gebelikte benim kürtajdan sonra bir daha hcg ye bakılmamıştı diye hatırlıyorum zaten 2014 falandı o zaman belki de unutmuş olabilirim ama kürtajdan mesela 10-15 gün sonra falan çok ciddi bir ağrı ile yusyuvarlak bişey düşmüştü ondan sonra ağrım da kesildi muhtemelen çok iyi kürtaj olmamıştı . Ve senin de o şekilde hâlâ içeride parça varsa o hcg oranını yüksek gösteriyordur inş benim gibi senin vücudun da kendi kendine atar cnm . Benim embriyoların hepsinden biyopsi alındı genetik için o şekilde donduruldu mesela çözülmeden biyopsiyelerden genetiğe bakılıp o şekilde çözülüyor . Keşke sen de genetik yaptırmasan bile ilk etapta biyopsilerini aldırsaydın o şekilde dondurulsaydı. Mesela bana doktorum demişti eğer bakmazsak genetiğe biri düzgün biri sorunlu olursa , diğer sağlıklı olandan da oluruz demişti ve gerçekten ilk incelenen 2 tanesinden 1 tanesi sorunlu gelmişti. Baya embriyon var ama maşallah. Doktoruna sor bakalım genetiğe bakılıp tekrar dolduruluyor mu diye .

Çok geçmiş olsun cnm molar gebelikte benim kürtajdan sonra bir daha hcg ye bakılmamıştı diye hatırlıyorum zaten 2014 falandı o zaman belki de unutmuş olabilirim ama kürtajdan mesela 10-15 gün sonra falan çok ciddi bir ağrı ile yusyuvarlak bişey düşmüştü ondan sonra ağrım da kesildi muhtemelen çok iyi kürtaj olmamıştı . Ve senin de o şekilde hâlâ içeride parça varsa o hcg oranını yüksek gösteriyordur inş benim gibi senin vücudun da kendi kendine atar cnm . Benim embriyoların hepsinden biyopsi alındı genetik için o şekilde donduruldu mesela çözülmeden biyopsiyelerden genetiğe bakılıp o şekilde çözülüyor . Keşke sen de genetik yaptırmasan bile ilk etapta biyopsilerini aldırsaydın o şekilde dondurulsaydı. Mesela bana doktorum demişti eğer bakmazsak genetiğe biri düzgün biri sorunlu olursa , diğer sağlıklı olandan da oluruz demişti ve gerçekten ilk incelenen 2 tanesinden 1 tanesi sorunlu gelmişti. Baya embriyon var ama maşallah. Doktoruna sor bakalım genetiğe bakılıp tekrar dolduruluyor mu diye .
İnşallah haftaya düşüşe geçer canım bakalım neler olacak ..
Ya dotkorum çok fazla düşüğum vs olmadığı için yapmadı aslında pgt..
Ama şuan bu durum olunca o kalanlar acaba nasıl diye düşünmeden edemiyorum .
Çözülüp dondurma da embriyolar ölebilirmis...bakalım içinde bulunduğum durumdan bir kurtulayım sonra konuşacağız doktor ile..bir sene gebelik yasak

canım selam,
bu arada pgt ve ngs yapılmıs sanırım embrıyolarına nasıl gebelık elde edıldı mı ? ınsallah etmıssındır ..
benımde kalan embrıyolarım var ama genetık yapılmamıstı kafam karmasık onlarda sorun var mı acaba dıye bılmıyorum..
ınsallah saglıklıdırlar , bır dıs gebelık,bır kımyasalım var bırde mol gebelık oldu..
Seneye ınsallah saglıklı hayırlı bır bebegımız olur :KK43:
hepımze nasıp etsın Allahım

canım selam,
bu arada pgt ve ngs yapılmıs sanırım embrıyolarına nasıl gebelık elde edıldı mı ? ınsallah etmıssındır ..
benımde kalan embrıyolarım var ama genetık yapılmamıstı kafam karmasık onlarda sorun var mı acaba dıye bılmıyorum..
ınsallah saglıklıdırlar , bır dıs gebelık,bır kımyasalım var bırde mol gebelık oldu..
Seneye ınsallah saglıklı hayırlı bır bebegımız olur :KK43:
hepımze nasıp etsın Allahım
Amin inşallah rabbim sağlıkla kucaklayacağın hamilelikler nasip etsin cnm🤲 . Evet benim ngs yapıldı pgt nin daha detaylısı diye biliyorum.İlk başta 2 tanesi incelendi 1 tanesi sorunlu 1 tanesi sağlıklı geldi. Sonra 1 tane daha incelendi o da sağlıklı gelince 2 tane embriyo transferi oldu çok şükür ikisi de tuttu . Şu an 23+5 ömer ve duru'ma hamileyim. Darısı korunmayı bıraktığında başına ve tüm isteyenlere inşallah canım 🤲❤️

Amin inşallah rabbim sağlıkla kucaklayacağın hamilelikler nasip etsin cnm🤲 . Evet benim ngs yapıldı pgt nin daha detaylısı diye biliyorum.İlk başta 2 tanesi incelendi 1 tanesi sorunlu 1 tanesi sağlıklı geldi. Sonra 1 tane daha incelendi o da sağlıklı gelince 2 tane embriyo transferi oldu çok şükür ikisi de tuttu . Şu an 23+5 ömer ve duru'ma hamileyim. Darısı korunmayı bıraktığında başına ve tüm isteyenlere inşallah canım 🤲❤️
Maşallah Süphan Allah ❤️
Çok sevindim ya.
Aminnnn kuzum insallahh..
Bende kalan embriyoları NGS denesem mi diyorum en azından üç dort tane..
Bakalım korunma sürem bitince konuşacağını doktorumla

Maşallah Süphan Allah ❤️
Çok sevindim ya.
Aminnnn kuzum insallahh..
Bende kalan embriyoları NGS denesem mi diyorum en azından üç dort tane..
Bakalım korunma sürem bitince konuşacağını doktorumla
Bence mutlaka istemelisin cnm . Ben iyi ki yaptırmışım diyorum . Hangi şehir hangi hastanede tedavi oldun ?

Evet yumurta kalitesi için kullandım. Tüp bebek yaptıracaksanız, prowomen değil redostim+ ımprly ve folik asit tavsiye ederim benim yumurta sayımı arttırdı baya
1.5 yıldır olmadı artık tüp bebek dedik doktorlarda yaştan dolayı yumurta kalitesiz oluyor dedi tüp bebek öncesi 1 2 ay birşeyler kullanayım dedim

1.5 yıldır olmadı artık tüp bebek dedik doktorlarda yaştan dolayı yumurta kalitesiz oluyor dedi tüp bebek öncesi 1 2 ay birşeyler kullanayım dedim
Tamam o zaman kesinlikle redostim + ımprly ve folikasit kullanın. Benim prowomen ile 7 tane yumurta olmuştu.Bu söylediklerimden sonra 17 tane toplandı. 8 tane 5. Gün embriyosu oldu. Şuan ikizlere hamileyim hamd olsun

Tamam o zaman kesinlikle redostim + ımprly ve folikasit kullanın. Benim prowomen ile 7 tane yumurta olmuştu.Bu söylediklerimden sonra 17 tane toplandı. 8 tane 5. Gün embriyosu oldu. Şuan ikizlere hamileyim hamd olsun
aa çok sevindim sizin adınıza sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin teşekkür ederim cevap için

X