Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayında AŞILAMA Yaptıracak Olanlar 💉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bu arada kızlar gonal f illa hep buzdolabında mı saklanması gerekiyor. Şimdi dün akşam 6 da vurulduğum için her gün 6 da evde mi olmam gerekir onu bilemedim. Hoş evdeyiz genelde ama yine de ne olur ne olmaz:)
25 derece altında olmasın dedi hemşire benimde evim sıcak demiştim dolaba köy ozman dedi iğneden 10 dakika öncede çıkarıyorum aynı saatte iğne vurul dedi yani en fazla yarım saat oynayabilir dedi bana

Tamamdır teşekkür ederim. prospektüste de öyle diyor zaten açıldıktan sonra mutlaka 25 derecenin altında saklayın diye.

Hastaneye gitmiyorum. Acıbadem fulyaya gittim ama hemen tüp bebeke yönlendirmeye çalıtılar. Arkadaşımın tavsiyesi ile iyi bir dr buldum aşılamamı kendi muayenehanesinde yapacak.
Hayırlı güzel sonuclar olsun insallah bazilarida hemen tup bebeğe yöneliyor gercekten

30 unda aşılamam oldu kızlar ondan 2 gün önce gittiğimde bakmıştı dr yumurtalara ama Aşılama öncesi Hiç bakmadı yeterince büyüdüler mi çatladılar mı diye. Sizin de öyle mi oldu bu normali mi bakmalıydı gibi geliyo bana

Himm sizi takip etmemiş yani yumurtalarinizi smdi basladinizmi tedaviye
Yok aynı zamanda takip etti,sonra yumurtalarım direnç gösterdi gelişmedi,tedaviyi iptal ettik ,daha sonra doktor bundan sonrasında da normal çalışmalara devam edin belki gebelik olur dedi ,istersen ilaçla hemen adet ol ikinci tedaviye başlalayalım ama bence ilaçsız bir şekilde adet olmanı bekleyelim dedi ve halen adet olmadım ben bugün 38. Günüm en geç 32 de adet olurum bugün sbh gebelik testi yaptım negatif çıktı adet olsam ikinci tedaviye başlayacağım hemen, neden böyle oldu bilmiyorum ama gonal f bana hiçbir açıdan iyi gelmedi dengemi alt üst etti :KK43:

30 unda aşılamam oldu kızlar ondan 2 gün önce gittiğimde bakmıştı dr yumurtalara ama Aşılama öncesi Hiç bakmadı yeterince büyüdüler mi çatladılar mı diye. Sizin de öyle mi oldu bu normali mi bakmalıydı gibi geliyo bana
Ben henüz aşılama tedavisi göremediğim için tam bilmiyorum da canım ,iki gün önce gittiğinde yumurta boyutun neydi ve o gün çatlatma iğnesini olmuş muydun ?

20 mm olan vardı bikaç tane de 16 mm vardı o gün gece çatlatma iğnesini yap dedi 36 saat sonra da aşılama oldu. Tekrar da bakmadı kaç mm oldular çatladılar mı hiç bakmadan yaptı aşılamayı

Yok aynı zamanda takip etti,sonra yumurtalarım direnç gösterdi gelişmedi,tedaviyi iptal ettik ,daha sonra doktor bundan sonrasında da normal çalışmalara devam edin belki gebelik olur dedi ,istersen ilaçla hemen adet ol ikinci tedaviye başlalayalım ama bence ilaçsız bir şekilde adet olmanı bekleyelim dedi ve halen adet olmadım ben bugün 38. Günüm en geç 32 de adet olurum bugün sbh gebelik testi yaptım negatif çıktı adet olsam ikinci tedaviye başlayacağım hemen, neden böyle oldu bilmiyorum ama gonal f bana hiçbir açıdan iyi gelmedi dengemi alt üst etti :KK43:
Normalde hep duzenlimiydiniz
Bide eğer ilaçla adet olmak istemiyorsanız soğan kürü de yapabilirsiniz ben noramlde adet problemim var adet olmuyordum bu ayda doğal yönden olsun dedim soğan kürü yaptım onunla adet oldum duzenede giriyor diyolar inşallah sizde bı an önce başlarsınız asilamaya inşallah bebisiniz tutunuz hemen 🤲

20 mm olan vardı bikaç tane de 16 mm vardı o gün gece çatlatma iğnesini yap dedi 36 saat sonra da aşılama oldu. Tekrar da bakmadı kaç mm oldular çatladılar mı hiç bakmadan yaptı aşılamayı
Belki gerek yoktur tekrardan bakmaya canım zaten iğneyi vurduğun zaman yumurtalar donuyor büyümüyorlar ,36 saat sonrada ilacın etkisi ile çatlıyor o anda da doktor aşılama yapmış, buluşmuşlardır inş 😊 içini ferah tut sen ,nasipte varsa olur her türlü olur inş 🤗

Normalde hep duzenlimiydiniz
Bide eğer ilaçla adet olmak istemiyorsanız soğan kürü de yapabilirsiniz ben noramlde adet problemim var adet olmuyordum bu ayda doğal yönden olsun dedim soğan kürü yaptım onunla adet oldum duzenede giriyor diyolar inşallah sizde bı an önce başlarsınız asilamaya inşallah bebisiniz tutunuz hemen 🤲
Evet canım normalde düzenliydi bu ay böyle oldu bende korkuma yapamıyorum her ne kadar idrar testinde negatif çıksada bir ihtimal olabilir diye soğan kürüne de başlayamıyorım ,ama aklımda adet olunca doktora gidene kadar üç günde olsa soğan suyu içmek istiyorum en azından kist falan oluştuysa gidersin diye .
Amin inş canım ,en kısa zamanda hayırlsıı ile hepimizin bebişleri tutunsun inş ✨

Bende dün gittim 4 gün igneni vurul.gel demişti 2 yumurtam gelişmeye başlamış aynı dozla devam dedi😊 salı tekrar gel gene bakalım dozu nasıl geliyor gene die

Evet canım normalde düzenliydi bu ay böyle oldu bende korkuma yapamıyorum her ne kadar idrar testinde negatif çıksada bir ihtimal olabilir diye soğan kürüne de başlayamıyorım ,ama aklımda adet olunca doktora gidene kadar üç günde olsa soğan suyu içmek istiyorum en azından kist falan oluştuysa gidersin diye .
Amin inş canım ,en kısa zamanda hayırlsıı ile hepimizin bebişleri tutunsun inş ✨
Evet doğru hemen yapmayın cnki hep duzenlimiydiniz aminn ya inşallah 🤲

Yani bende daha çatlama kısmına geçmedim şuan iğne vuruluyorum yumurtalarim büyüsün diye 3 4 günde çağırıp kontrol ediyor buyuyormu die ama sonrası nasıl olur bilmiyorum

Amin inşallah :) o zaman eşin için çakşır kökü suyu ve keçiboynuzu kürünü araştırmanı tavsiye ederim canım ,çok çok iyi geldiğini okudum ,duydum :)
Çakşır suyunu bende araştırdım ama bazıları karaciğere kötü tespit edilmiş deyince bırakmıştım. Araştırın isterseniz.

Çakşır suyunu bende araştırdım ama bazıları karaciğere kötü tespit edilmiş deyince bırakmıştım. Araştırın isterseniz.
Bende araştırmıştım internetten ama öyle birşeyle karşılaşmadım doğrudur tabi.
Hatta tevafuk olarak doğulu bir arkadaşımda önermişti araştırdığım sırada ,doğuda ,gebe kalmak için kullanılıyormuş.

X