Çorbalar Ekmekte Kaşarlı Domates Çorbası - Tat Pratik Domates Suyu Sponsorluğunda

peki bi sorum olcak o ekmek yumusamıyo mu ve servisi nasıl yapıyosunuz :confused:
bu arada basarılar :kk77:
Çok teşekkür ederim :KK36:
İlk mesajda da yazmıştım canım, ekmeğin dış kabuğu sert olmalı ve içini çıkartırken dibine kadar oymamamız gerekiyor, yoksa ekmek parçalanıp gider :rolleyes:
Böyle ekmek sert kabuklu olunca zaten çömlek gibi oluyor, içine çorbayı koyunca tutuyor. Bize de bu görselin tadını çıkartmak kalıyor :KK36::KK36:

Çok teşekkür ederim :KK36:
İlk mesajda da yazmıştım canım, ekmeğin dış kabuğu sert olmalı ve içini çıkartırken dibine kadar oymamamız gerekiyor, yoksa ekmek parçalanıp gider :rolleyes:
Böyle ekmek sert kabuklu olunca zaten çömlek gibi oluyor, içine çorbayı koyunca tutuyor. Bize de bu görselin tadını çıkartmak kalıyor :KK36::KK36:
yanı taş fıtın ekmegi olcak sert ve dayanıklı :KK70: anladım cnm ama cidden cok güzel duruyo bayıldım:rolleyes::rolleyes:

canım görmemişim ben senin çorbanı ya kusura bakma ellerine sağlık harika görünüyor sunum çok iyi olmuş :KK70: sızma yapmaz mı
Estağfurullah canım :KK48:
Üstte de yazdım, ekmeğini sert kabuklu seçmek ve içini çıkarırken çok dibe kadar çıkartmamak lazım. O zaman hiçbir şey olmaz, aynı çömlek gibi oluyor hiç sızdırmıyor :KK36:

Size verecektim oyumu yanlışlıkla bir altına vermişim. Neyse en önde gidiyor sevindim . Ya canım o ekmek nasıl bir ekmek çorba nasıl duruyor içinde dışındışına sizmiyor mu böyle bir sunum olamaz ya nasıl güzel bir beyindir bu Allah im . Maşallah size :KK66:

Size verecektim oyumu yanlışlıkla bir altına vermişim. Neyse en önde gidiyor sevindim . Ya canım o ekmek nasıl bir ekmek çorba nasıl duruyor içinde dışındışına sizmiyor mu böyle bir sunum olamaz ya nasıl güzel bir beyindir bu Allah im . Maşallah size :KK66:
Çok teşekkür ederim, çok sevindirdiniz bu güzel yorumunuzla beni :KK36: Oy vermiş kadar da oldunuz, teşekkür ederim :KK36:

Aslında yanlış bilmiyorsam ilk olarak San Francisco'da lüks bir lokantada şef spesyali olarak sunuluyor çorba bu şekilde. Deniz tarağı çorbası fakat o, ben domates çorbası yapmak istedim, kaşarlı domates çorbasına bayılırım :KK36: Birçok ülkede de yapılıyormuş böyle sunumlar, İstanbul'da da Kadıköy'de bir restoranda var sanıyorum. Ben internetten görmüştüm yabancı bir yemek sayfasında, tarihini filan da öyle okudum ama ne kadar doğru bilemiyorum :-)

Sert kabuklu bir ekmek seçerseniz hiç sorun olmayacaktır, tıpkı güveç gibi sağlam oluyor zaten. Tabi içini de dibine kadar oymamak lazım, yoksa kazalar olabilir :-)

X