Elaziğ///23

E he gız anam niye ya hiç yazmisiz o boyda galasız mı diyem ne diyem olivia olivia anam sen niye yazmisin ya he valla

C cincikk oy gadan alam, sen bilisinki ben seni ve tüm gagoslarimi cog sevim. Elazizli oldugumada ele sevinim, ele sevinimki bilesin. Hele bizim yemeklerimizi arada bir yapim, kocam cog begeni. Gecen yine gofik doldurdum, yemin edim dünyanin en mutlu insani olim.
Sen beni unutmisinya, inan beni cog mutlu edisin. Sizi hepinizi cog, öpim, ahanda söz verim, buraya hep ugrayamki sizinle hasret giderem gadan alam.
Benim icin Elazizde yasayan bacilarimdan sehrime gucak dolusu sevgilerimi yolllim.
Cincikkim sende benim gibi Elaziz havasinda oynayabilimisen ? Ben cogda güzel halay cekim, hele bizim oranin davul zurna sesini duyisem, inan kanim kayni yerimde hic duramim.
Sende bana yazasan, beklirem, ona göre....:KK200:En Büyük TÜRKİYE:KK15:

Son düzenleme:
C cincikk oy gadan alam, sen bilisinki ben seni ve tüm gagoslarimi cog sevim. Elazizli oldugumada ele sevinim, ele sevinimki bilesin. Hele bizim yemeklerimizi arada bir yapim, kocam cog begeni. Gecen yine gofik doldurdum, yemin edim dünyanin en mutlu insani olim.
Sen beni unutmisinya, inan beni cog mutlu edisin. Sizi hepinizi cog, öpim, ahanda söz verim, buraya hep ugrayamki sizinle hasret giderem gadan alam.
Benim icin Elazizde yasayan bacilarimdan sehrime gucak dolusu sevgilerimi yolllim.
Cincikkim sende benim gibi Elaziz havasinda oynayabilimisen ? Ben cogda güzel halay cekim, hele bizim oranin davul zurna sesini duyisem, inan kanim kayni yerimde hic duramim.
Sende bana yazasan, beklirem, ona göre....:KK200:En Büyük TÜRKİYE:KK15:
Gadan alam ben de seni çog sevim diyim ki memleketin sayfasını boş bırakmayak iki çüt horata edek . Ben de elaziz' i çog sevim çok öskim gözümde tüti valla çağalarım biraz daha büyüse gidip daha uzun kalam diyim.

He valla kofik doldirisin he elen golan sağluh, enişte de begenir ya ne ya kofik dolmasından güzel yemek mi var, ben de yapim arada bi de harput küftesi yapim ben de çog sevi benim herif de çağalar da :).

Ben de halay bilim dik halayı, avreşi, deliloyu neyim çog sevim oynim de burada hiç elazizli dügünü de olmi ki gidem iki tene oynayam :) he anam he o gırnatanın davulun sesini duyar duymaz omuzları oyni insanın oturduğu yerde bilmez miyim :) elaziz' e gidi misin hiç ben 3 senedir gidemim valla öyle öskemişim

ahahahahaha :KK70::KK70::KK70:cincikk o kadar güzel yazmissinki inan gülmekten öldüm.
He anam he, Elazizili olupda halay bilmeyem heee ??? Visssss !! Tabiki dedigin gibi arada bir herife bilem oynim, düneyin misal televizyon`da bizim oranin müzigicikti girnatanin sesini duyar duymaz, ben hemen kalkip karsisinda mendi lsallim, omuzlari oynatim, birde bagirim hoppa, tttsssssss diye.....
Oda belki kari kafayi yedi diye düsüni ama düsünsün gadan alam bizim gibi Elazizi garsini nerde bir daha bulaki ? Heeee hheeee sevi sevi, Elaziz yemeklerinide sevi, türkülerinide seviiii, kendisi aslinda Istanbullu, bir dedesi kökü Rizeye gidi ama herifim diyiki sizi cog sicak kanlisaz... Eee tabi dogri söyli, biraz öylayak.
Ben herimize bir tabag koyim masaya vallah doldurim goffikleri, bir yiyi, bir yiyi, hele göresen ...
Senin kac cagalarin var ???
Senin herif nereli ???
Aaahhhh cincikkim ben coktandir gitmemisem, olaki gidesin bana resim yollayasan. Eeee peki azicikda girmanci bilimisen yoksa has Elazizlisen sen ?
Ben Sivriceliyem :KK200: ya sen ???? Haberini beklim haaa :KK68:cagalari öpesen !

ahahahahaha :KK70::KK70::KK70:cincikk o kadar güzel yazmissinki inan gülmekten öldüm.
He anam he, Elazizili olupda halay bilmeyem heee ??? Visssss !! Tabiki dedigin gibi arada bir herife bilem oynim, düneyin misal televizyon`da bizim oranin müzigicikti girnatanin sesini duyar duymaz, ben hemen kalkip karsisinda mendi lsallim, omuzlari oynatim, birde bagirim hoppa, tttsssssss diye.....
Oda belki kari kafayi yedi diye düsüni ama düsünsün gadan alam bizim gibi Elazizi garsini nerde bir daha bulaki ? Heeee hheeee sevi sevi, Elaziz yemeklerinide sevi, türkülerinide seviiii, kendisi aslinda Istanbullu, bir dedesi kökü Rizeye gidi ama herifim diyiki sizi cog sicak kanlisaz... Eee tabi dogri söyli, biraz öylayak.
Ben herimize bir tabag koyim masaya vallah doldurim goffikleri, bir yiyi, bir yiyi, hele göresen ...
Senin kac cagalarin var ???
Senin herif nereli ???
Aaahhhh cincikkim ben coktandir gitmemisem, olaki gidesin bana resim yollayasan. Eeee peki azicikda girmanci bilimisen yoksa has Elazizlisen sen ?
Ben Sivriceliyem :KK200: ya sen ???? Haberini beklim haaa :KK68:cagalari öpesen !
Gız anam ya ne ya yatıp kalkıp şükretsinler elazizli hatunları bulmuşlar. Anam hele tik halayı açim arada evde deli kimin oynim ben bahan :) helal olsun enişteye anam bak nassı anli adamın hassasından elazizliler eğlenceli oliler, sevecen, canayakın oliler vallah bizim memleket diye bana mı ele geli diyidim yoh anam herkeş ele söli. Kime diyisem elazizliyim hemen ooo gakkoşlar çog hoştur deyiler. Gız anam kofik kofik dedin ben de mi yapam kalkıp şimdi neden içim çekti vallah. Oliviam vallah gözümde tüti harputta kalaya çıhıp elazize garşı çay içesin, göle gidesin ıssız yerinde çimesin, kebana gidesin balık dutasın yiyesin oyy gurban olam taşına torpağına.

Sivriceli misin çog sevim sivrice' yi göle az mı gididik çok arkadaşım da var sivriceli. Ben merkezliyim cumhurİyet köyündenim gırmanci bilmim annem tarafı bili ama ben öğrenemedim yıllarca uzak kaldık elazizden babamın görevi sebebiyle anca emekli olunca gittik yerleştik o saatten sonra da ben örgenemedim ama az buçuk anlim ama derdimi anlatamim gırmanci.

Valla oliviam deyim seneye gidem kısmet olursa hele bahah gitsem de çog kalamam çağalar küçük. Gidersem resim atarım mutlaka.

Benim herif kayserili anam çağalarım da ikizler biri kız biri erkek 2,5 yaşındalar ellerinden öpiler onlar da :) sen yurtdışındydın demi gadan alam oyy orada daha bi öskenir elaziz ha. Akrabaların var mı elazizde yoksa temelli mi göçtüz ? Benim akrabalar orada ama az kişi kaldı heppi dağılmışık bir yere insan öski eski günleri

teeeeee teeeeeeeee, teeeeeeee tsssssssss Gadan gurban caaaannnnn C cincikk .
Ufffffff bunu duyupda kani kaynamayan Elazigli varmidir acaba ???
Mart`ta erkek yegenim evlendi Istanbul`da kz tarafi Kastamonuluydu, tabi ilk önce fazla belli ettirmedik. Onlara saygidan onlarinmüziginden oynadik. Sonra enistem caigrmisti davul zurnay aksam sat 22 gibi geldiler, biliyorsun ik önce bizde erkekler oynar, bayildiiimmmmm hem gözlerimden yaslar akiyor, hemde onlari alkisliyorum.
Özlemisim yaaaa..... nasil gözlerimden yaslar düsüyor alatamam.
Sonra kadinlarda yani ablamlar falan bizlerde katildik tabiiii dayanamadim en önden kaptim mendili, elbisemde uzun arka arka gidiyorum cincikkim, millet baktim hepsi ayaga kalkmis alkisliyor. Ben mendili vurdukca davulcu vuruyor, gelen davulcuya para atiyor, enistem benim üzerimden paralari atiyor derken onlara bir 10 dakika heyecan yasattim. ablalarim korkmus ters ters gidince, yani arka arka gidince düsecegim diye oysa hic umurmda degildi....herkes diyorki ya bu nasil olur, Almanya da yeitsmissin nerden biliyorsun bu Kadar oynamayi, ama cocukken ögrenilen hic bir Zaman unutulmaz.
Evet cok seviyorum bende senin gibi sehrimi,hatta gurur bile duyuyorum. Girmanci derdimi anlatacak Kadar biliyorum ama herseyi anliyorum.
Ben Almanya`da yasiyorum canim, ama bence ne olursa olsun özünü bileceksin, onu yasatacaksin. Ben herkese acik acik söylüyorum, ben Elazigliyim arkadas, doguluyum, belki yarida kürdüm ama ülkemi cok seviyorum.
Hatta ben esimle tanistigimda, annesi, oglum o bize olmaz bunlar kürttür pkklidir demisti sagolsun, oysaki tüm ailem mhpcidir, sonra ama kücük dilini yuttular, herkes beni birden cok sevdi nedense. Bizim gibi becerikli ve kadin gibi kadin varmi beeee.
Ama esim Elaziglilari, yemeklerini, türkülerini, hatta benim biraz girmanci bilmemi bile cok seviyor. Ben doguluyum arkadas diyor, onlar cok cana yakinlar diyor. Ama gercektende öyleyiz.
bizim aileye girince gerek sevgiyi ve bagliligi gördü ve hayran kaldi.
Annem esime telefonla konustugunda, evladim, oglum der, ben sosyetik kayinvalidemle konusurken nasilsiniz iyimisiniz diye konusuruz.
Gurban olam Elazigimin tasi topragina, o sevecenligine, o sevgi dolu insanlarina. Eger bir gün gidersem , Insallah olur, esime o 8 köseli sapkadan alacagim, bir sürü gorcik yiyecegim, elazig ftesi yiyecegim, birde sirrin var bilirmisin ? Ve bumbar mmmhhhhh.....:kk77:
Aaayyyy cok mutlu oldum cincikk iyiki varmis burasi icim acildi inan.
Ben ne kadar modern olsamda olayim, nereyi gezmis olsamda olayim, Elazigim hep kalbimde olacak. Belkide bu cok sevdigimden kocamada bulastirdi.
Masallah ikizlerin vrmis, anali, babali saglikli büyüsünler, onlarada oyun havalarimizi ögretki unutulmasin...

teeeeee teeeeeeeee, teeeeeeee tsssssssss Gadan gurban caaaannnnn C cincikk .
Ufffffff bunu duyupda kani kaynamayan Elazigli varmidir acaba ???
Mart`ta erkek yegenim evlendi Istanbul`da kz tarafi Kastamonuluydu, tabi ilk önce fazla belli ettirmedik. Onlara saygidan onlarinmüziginden oynadik. Sonra enistem caigrmisti davul zurnay aksam sat 22 gibi geldiler, biliyorsun ik önce bizde erkekler oynar, bayildiiimmmmm hem gözlerimden yaslar akiyor, hemde onlari alkisliyorum.
Özlemisim yaaaa..... nasil gözlerimden yaslar düsüyor alatamam.
Sonra kadinlarda yani ablamlar falan bizlerde katildik tabiiii dayanamadim en önden kaptim mendili, elbisemde uzun arka arka gidiyorum cincikkim, millet baktim hepsi ayaga kalkmis alkisliyor. Ben mendili vurdukca davulcu vuruyor, gelen davulcuya para atiyor, enistem benim üzerimden paralari atiyor derken onlara bir 10 dakika heyecan yasattim. ablalarim korkmus ters ters gidince, yani arka arka gidince düsecegim diye oysa hic umurmda degildi....herkes diyorki ya bu nasil olur, Almanya da yeitsmissin nerden biliyorsun bu Kadar oynamayi, ama cocukken ögrenilen hic bir Zaman unutulmaz.
Evet cok seviyorum bende senin gibi sehrimi,hatta gurur bile duyuyorum. Girmanci derdimi anlatacak Kadar biliyorum ama herseyi anliyorum.
Ben Almanya`da yasiyorum canim, ama bence ne olursa olsun özünü bileceksin, onu yasatacaksin. Ben herkese acik acik söylüyorum, ben Elazigliyim arkadas, doguluyum, belki yarida kürdüm ama ülkemi cok seviyorum.
Hatta ben esimle tanistigimda, annesi, oglum o bize olmaz bunlar kürttür pkklidir demisti sagolsun, oysaki tüm ailem mhpcidir, sonra ama kücük dilini yuttular, herkes beni birden cok sevdi nedense. Bizim gibi becerikli ve kadin gibi kadin varmi beeee.
Ama esim Elaziglilari, yemeklerini, türkülerini, hatta benim biraz girmanci bilmemi bile cok seviyor. Ben doguluyum arkadas diyor, onlar cok cana yakinlar diyor. Ama gercektende öyleyiz.
bizim aileye girince gerek sevgiyi ve bagliligi gördü ve hayran kaldi.
Annem esime telefonla konustugunda, evladim, oglum der, ben sosyetik kayinvalidemle konusurken nasilsiniz iyimisiniz diye konusuruz.
Gurban olam Elazigimin tasi topragina, o sevecenligine, o sevgi dolu insanlarina. Eger bir gün gidersem , Insallah olur, esime o 8 köseli sapkadan alacagim, bir sürü gorcik yiyecegim, elazig ftesi yiyecegim, birde sirrin var bilirmisin ? Ve bumbar mmmhhhhh.....:kk77:
Aaayyyy cok mutlu oldum cincikk iyiki varmis burasi icim acildi inan.
Ben ne kadar modern olsamda olayim, nereyi gezmis olsamda olayim, Elazigim hep kalbimde olacak. Belkide bu cok sevdigimden kocamada bulastirdi.
Masallah ikizlerin vrmis, anali, babali saglikli büyüsünler, onlarada oyun havalarimizi ögretki unutulmasin...
Ahh ne güzel canım ya uzun zaman oldu yle bi düğünde oymayalı gözümde canlandı inan. Geçen yıl izmir' den tatilden dönerken yolda bir otobüs durmuştu elazığ folklor ekibi bi yarışmadan sonra başka bir etkinliğe gidiyormuş arabayla yanlarına yaklaştıkça baktım gırnata sesi başladı ahan da dedim bunlar bizim gakkolar inmişler otobüsten aşağı yolun kenarında halaya durmuşlar davulcuları gırnatacılarıyla beraber, biz de durduk hoşbeş ettik, bir ara boğazım düğümlendi gencecik çocuklar nasıl bir şevkle neşeyle halaya duruyorlar çiftetelli oynuyorlar utanmasam ağlayacaktım o manzarayı görünce insanın nasıl hoşuna gidiyor. Ahh canım anadolu insanıyız işte nerede olursak olalım özümüzden kopmuyoruz kökenimizi unutmuyoruz inşallah gelecek nesiller de böyle olur. Her yerin kötüsü vardır illa ki bizim memleketin de insanının eleştirilecek çok yanı var ama çoğunluĞu aynı dediğin gibi oliviam temiz insanlar.

Ayy valla al enişteyi götür sekiz köşesini de al adamcağıza taksın, ana sırını bilmez miyim bayılırım tıkanmasam tepsi tepsi yerdim ama yufkasını tutturamıyorum onun ben canım birkaç kere denedim beceremedim ama yemesine bayılırım. Aynen canım benim de içim açıldı valla memlekete gitmiş gibi oldum hasret giderdim senin gibi sevdiğim bir hemşomla. Canım ikizlerime de oyunları öğreteceğim hatta biraz daha büyüsünler şiveyi de öğreteceğim, bizim şivemiz bir başka ya hele o tonlamalarımızla beraber o kadar güzel bir şive ki unutmamak için akrabalarla hep böyle konuşuyoruz. Sürekli gittiğim bir markette çalışan genç bir çocuk var artık tanışık olmuştuk benim çocukları seviyor falan birgün sordu abla sen nerelisin diye dedim ben elazığlıyım hemen dedi ' anaa abla ya niye hiç sölemisin ben de elazizliyim ben de dedim ' hele söle vallah sen niye hiç demisin ' diye başladık şiveyle muhabbete gelen giden müşteriler gülümsediler şimdi her gittiğimde çocukla şivemizle konuşuyoruz neredeyse markettekiler bile sökecek şiveyi :)

Aahahahha :KK36:harikasin cincikk. Inan bende öyle sanki hissediyorum, özellikle burada markete gidince, nerelisin bakayim diyorum, abla / yenge Elazigliyim dedigi an artik sive hersey degisiyor, onlarda cok mutlu oluyor bende.
Biz eskiden cok türkü söylerdik ailecek. " Hüseynikden ciktim yola " vs vs. ve ne zaman duysam cok duygulanirim.
Daha cok yazarim, sevgiler canim.

Kızlar falcı sevgi varmış Elazığ da doğukent te bileniniz var mi tam olarak nerde

slm hatunlar naslsınız güzel dilekleriniz için allah razı olsun salı günü 4 te girdim ameliyata 40 dakka sürmüş anestezili oldu tüplerim açıkmış ama rahimde perde varmış oda bebeğin tutunmasına engelmiş aldı dr çok şükür atlattım iki delik açıldığı için dikişler ağrıyo ama ilaç kullanıyorum ağrı kesici ve antibiotik bebegime az daha yaklaştım inşşşş,herkese hayırlı günler olsun inşş
Slm canım bunu yazali epeyi olmuş bende rahimde perde vardı ben kolay hamile kaldım ilk denemede hamileydim ve rahimdeki perde yüzünden bebeğim 27haftalik ken erken doğdu ve 14gun yasaya bildi , şimdi perde ameliyatı olucam Orhan beyde tamamen tek seferde aldınız perdenin perde olduğunu nasıl anladı flim falanmi çekti

X