Ellaya rağmen hamile kaldım. Nasıl oldu?

aylinky

instagram: @birannesenmisin
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
182
123
31
Herkese merhaba,

Öncelikle şunu söyleyeyim, burada amacım korunmasız cinsel ilişkiye girip de ella kullandıktan sonra korkuyla "acaba hamile kaldım mı?" sorusunu soranları paniğe sürüklemek değil. Ella kullanıp hamile kalmak öyle kolay bir şey de değil. Ama bazı şartlarda mümkün. Bunu izah edip bu durumu yaşamak istemeyenlere ışık olmaya çalışacağım.

Arkadaşlar ella, kadın vücudunda yumurtlamayı önleyerek vücuda giren spermin onu döllemesine engel olmak prensibiyle çalışan bir ilaç. Bunu yaparken de kadın vücuduna güçlü bir hormon yüklemesinde bulunuyor. Bu nedenle prospektüste yazan yan etkilerle karşılaşmak çok mümkün.

Peki hangi durumda ella koruma sağlamayabilir? (ella bir korunma yöntemi değildir, acil durumlarda kullanılan kurtarıcı bir yöntemdir!)
Her kadının ayın belli bir günü yumurtlama günüdür. O günde salınan yumurta 24 saat süreyle döllenmeyi bekler, bu 24 saat içerisinde sağlıklı bir spermle karşılaşmazsa zamanı gelince vücuttan atılır. Eğer korunmasız cinsel ilişki gerçekleştiğinde zaten yumurtlamışsanız ve bu sağlıklı yumurta 24 saat içerisinde korunmasız ilişki ile vücuda giren spermlerden biri ile döllenene kadar siz ellayı henüz içmemişseniz büyük ihtimalle hamile kalacaksınız. Çünkü ellanın görevi yumurtlamayı veya döllenmeyi hormonlar yoluyla engelleyerek gebeliğe engel olmak ama siz zaten yumurtlamışsınız ve yumurta da çoktan döllendi!

Örnek vermek gerekirse;
5 ağustos günü yumurtlama gününüzdü ve siz bu günün gecesi partnerinizle korunmasız ilişki yaşadınız. İlişkiden sonra, (eğer sperm hücreleri de sağlıklıysa ve yeterliyse) ortalama 7-8 saat içerisinde sperm hücresi yumurta hücresine ulaşacak ve onu dölleyecektir. Ardından rahme doğru bir yolculuk ve yerleşme süreci başlayacaktır. Siz bu 7-8 saat içerisinde ella içseniz bile işe yaramayabilir çünkü vücut döllenmeye hazır bir yumurta ile beklemektedir. Ancak yine de en kısa sürede ella kullanmak gebelikten korunma şansınızı artıracaktır.

Ben de yumurtlama günümde korunmasız cinsel ilişki yaşadım ve ilişkiden 12 saat sonra ella kullandım. Ancak buna rağmen reglime 3-4 gün kala erken gebelik testi ile hamile kaldığımı öğrendim. Bu demek oluyor ki prospektüste yazan yüzde 2 koruyamama ihtimali çok gerçek. Bu yüzden eğer bebek istemiyorsak yumurtlama günlerimize dikkat edelim ve bir kaza olursa da mümkün olan en kısa sürede ella tüketelim.

yumurtlama donemi disinda boyle bir sey yasandiysa ve 32 saat gecmeden ella kullanilirsa ihtimal duser mi?

yumurtlama donemi disinda boyle bir sey yasandiysa ve 32 saat gecmeden ella kullanilirsa ihtimal duser mi?
Kesinlikle düşecektir, ilk 24 saat en iyi koruma olmakla beraber 120 saate kadar ne kadar kısa sürede kullanırsanız o kadar iyidir. Yumurtlama döneminiz değilse zaten ella kullanmasanız bile gebelik mümkün olmaz.

Ben 46. Saatte içtim 5 gün sonra 5. Adetimi göreceğim ve 42. Gün sonra comfort erken gebelik testi yaptım 46. Gün sonra al bi 60 gün sonra da yaptım hepsi negatif. Mümkün mü gebelik? Bir de karnımda hareketlilik var gebelik varsa 13. Hafta olur tekme şimdi olmaz yani değil mi siz 5. Haftada fark etmişsiniz ben de fark ederdim herhalde ve ben yumurtlama günümde yaşamadım ilişkiyi adetten 4 gün önce ilişki yaşadım. Yani ella sayesinde 2 gün erken adet oldum normalde 6 gün önceydi

Ben 46. Saatte içtim 5 gün sonra 5. Adetimi göreceğim ve 42. Gün sonra comfort erken gebelik testi yaptım 46. Gün sonra al bi 60 gün sonra da yaptım hepsi negatif. Mümkün mü gebelik? Bir de karnımda hareketlilik var gebelik varsa 13. Hafta olur tekme şimdi olmaz yani değil mi siz 5. Haftada fark etmişsiniz ben de fark ederdim herhalde ve ben yumurtlama günümde yaşamadım ilişkiyi adetten 4 gün önce ilişki yaşadım. Yani ella sayesinde 2 gün erken adet oldum normalde 6 gün önceydi
Gebeliği falan boşverin bence bir psikolağa gidin çünkü bu durum sizde takıntı olmuş. 5. adetimi göreceğim diyorsunuz hala gebelik mümkün mü diye her başlığın altına yazıyorsunuz.

Gebeliği falan boşverin bence bir psikolağa gidin çünkü bu durum sizde takıntı olmuş. 5. adetimi göreceğim diyorsunuz hala gebelik mümkün mü diye her başlığın altına yazıyorsunuz.
Kadınlar kulübü yönetici felan mısın sen? Sanane. Belki ben bu şekilde 1 nebze rahatlıyorum hani seni ne ilgilendirir hanımefendi. Yorumunuz için de teşekkür ederim evet takıntı hastasıyım ben ve 6 yıldır yeşil reçete ile tedavi görüyorum oldu mu rahatladınız mı?

Siz kesinlikle hamilesiniz

Hamile olmadığnızı anlamak için 9 ay üst üste regl olmalısınız. 8 ay regl olsanız bile hamıle olabilirsiniz :KK53:

Hayir mümkün değil.
Bu yaşadığınız her şey psikolojik. Hamile insan yumurtlamaz doğal olarak adet görmez.

Bak bak fetiş falan biliyoruz ama ella kullanımından sonra 5. kez regl olunsa da hamile kalıp kalmayacagmızı bilmiyoruz hımmmm :işsiz:
Ella kullanma gereği duyduğuma göre neyin ne olduğunu biliyorum ama cinsellik eğitimi ve büyükler tarafından saçma sapan şeyler anlatıldığı için aklımıza takılan işte üstüne görme vs vs kuşku bırakabiliyor anlatabiliyor muyum? Kendinize iyi bakın yürüyen ayak.

Ella kullanma gereği duyduğuma göre neyin ne olduğunu biliyorum ama cinsellik eğitimi ve büyükler tarafından saçma sapan şeyler anlatıldığı için aklımıza takılan işte üstüne görme vs vs kuşku bırakabiliyor anlatabiliyor muyum? Kendinize iyi bakın yürüyen ayak.
Hiç 5 aylık hamile bir kadın görmediniz mi bu yaşınıza kadar?

üstüne gör gör nereye kadar?

nasıl yetiştirilirseniz yetiştirilin akıl denen bilim denen doğa denen birşey var değil mi?

Hiç 5 aylık hamile bir kadın görmediniz mi bu yaşınıza kadar?

üstüne gör gör nereye kadar?

nasıl yetiştirilirseniz yetiştirilin akıl denen bilim denen doğa denen birşey var değil mi?
Öncelikle Yorumunuz için teşekkür ederim. 5 kere adet dediğimiz 5 ay olmuyor ben 1.5 ayda 2 defa adet oluyorum. Son ilişki tarihim 2 Hazirandı. Tüm tereddütlerim ara ara olan mide bulantım ve karnımda abartı gibi olacak ama tekme hissi gibi bir şey oluyor önceleri karıncalanma oluyordu. Anlatmak istediğim buydu direk hamilesin demek yerine bu şekilde sorsaydınız daha iyi olurdu ve onu yazmanda önce bu psikolojiyi bilmiyorsunuz Allah’ta ne size ne de düşmanıma göstermesin intihar edecek duruma geliyorsunuz hele ki benim gibi takıntı hastası biriyseniz hayat çekilmez oluyor ve biri duyarsa öldürülecek olma korkusu daha da kötü madem öyle niye yaptın diye sorabilirsiniz size saygı duyar saygı beklerim nefs denen şeye hakim olamadım ve ilk defa öyle bir şey yaşadığım için bilirsiniz belki evliliğin ilk ayı hep acaba derler ya ilk ilişkimde öyle oldum. Yani sürekli yaptığım bir şey değildi ilk defa oldu ilacın varlığından bile haberdar değildim. Ve bende her zaman sürekli kist sorunu oluşurdu en son 14cm kist ile ameliyata gittim ve tek yumurtalığım alındı sonrası da hep bi kistim oluştu. Aslında sağlık okudum komik gelebilir hemşireyim ama diyorum ya insanın psikolojisi sorunlu olunca öyle oluyor eğer siz karşımda olsaydınız ve sorununuz bu olsaydı belki ben size çare bulurdum ama kendime bulamıyorum. Saygı ile hoşçakalın.

İki tane hap zaten gebelik ihtimalini artırır çünkü içindeki kadınlık hormonu %50 iken %100 olur.
Korunmasız ilişki sonrası bir tane içiyor ardından bir gün sonra tekrar aynı şekilde ilişki yaşıyor tekrar içiyor şansını biraz fazla zorlamış 😅😅🤗

Korunmasız ilişki sonrası bir tane içiyor ardından bir gün sonra tekrar aynı şekilde ilişki yaşıyor tekrar içiyor şansını biraz fazla zorlamış 😅😅🤗
Bari ikinci gün yaşayacağını biliyorsa ikinci gün içseydi ayrıca adam da hayvan mı bir de burnun yansın ne diye iki defa içe boşalıyorsun ki hep tüm çileyi tüm korunmayı biz kadınlar sağlayalım. 🙄 bu arada arkadaşınızın bebeği sağlıksız olabilir sürekli Dr görünsün

X