Ellerim bir günde yaşlandı

havali-

Ömür sanıldığı kadar uzun değil...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
1.026
5.990
29
Çok moralim bozuk.
Ne zamandir ellerimle başım dertte.

Nasıl başladı Nasıl oldu anlaticam.
İnşallah çözümü vardır. Yaşım 26 .ellerim 45 yaşında gibi fotoğraf da aticam.

Son zamanlarda kendimi temizliğe iyice kaptırdım.
Her yeri silip temizliyordum.
Devamli ellerimi yıkıyordum.
Kimyasal ürünlere çok maruz kaldım.
Önceden yüzeysel temizlik yapardım.

Son zamanlarda iyice detaylı temizliğe verdim kendimi.

Sonra git gide havalar da soğuyunca ellerim çatladı yara oldu kanadı.
Temizliğe ara verdim.

3 gündür yüzeysel temizlik yapıyorum.
Ellerim iyileşti yara kalmadı ama ellerim değişmişti.
Yaşlanmıştı.
Ne oldu bu ellere?

Çok sinirlerim bozuldu.
Şimdi doğal bakim yapıyorum. Bir taraftan nemlendirici sürüyorum. Ama yok düzelmiyor 😔

Yaralar geçti ama ellerim kırıştı .

Not: yaralardan kurtulmak için 3 kremi birleştirdim o da büyük hataymis. Hemen iyilestirdi ama ellerimi yaşlandirdi.

Son düzenleme:
16071050372898249592491108838455.jpg

Aynı benim ellerim sürekli su sürekli temizlik derken kupkuru oldu ve küçük küçük çatlayıp kanıyor.. ben sürekli krem sürüyorum hani şu iyileştirme özelliği olan kremlerden gerci oda çok etki etmiyoda ne yapilir bilemedim takipteyim.

Eller için bakım var sanırım 250 lira . Fotodan sonra tam bişey yazarız yine ama youtubede bunla ilgili çok video var el kırışıklığı diye

Aynı benim ellerim sürekli su sürekli temizlik derken kupkuru oldu ve küçük küçük çatlayıp kanıyor.. ben sürekli krem sürüyorum hani şu iyileştirme özelliği olan kremlerden gerci oda çok etki etmiyoda ne yapilir bilemedim takipteyim.
Bepanthol mu

El maskelerinden mi deneseniz acaba.hani şu eldivenli olandan .nemlendirir bayağı bir iyi gelir.ayrica bu kadar kimyasala maruz kalıyorsanız eldivenle iş yapmaya alıştırın kendinizi.yoksa o elleriniz hic iyilesmeyebilir.

aksam yatmadan vazelini surun buzdolabi poseti takip yatin.
sabaha pamuk gibi ellerle uyanirsiniz.

Kurumuş gibi duruyor Aloe Vera jeli kullanın o hem onarıcı hem gençleştirme etkisi var.

Şu an sertlik ya da kuruluk yok yumuşacık elleyince kaygan ama kırışık.
Önceden yoktu bu kırışıklık. Yeni oluştu.
Ben kendi ellerimi seven biriyim kendi ellerime bebek gibi derdim. Şimdi bakiyorum sanki bana başkasının elini takmışlar gibi .

Siz siz olun benim yaptığım hatayı yapmayın.

Kısa sürede bu bahsettiğiniz değişim ilginç. Ellerinizi çamaşır suyu gibi deterjanları temas ettirmeniz zaten büyük hata. Eldiven kullanın böyle temizliklerde mutlaka

Çok moralim bozuk.
Ne zamandir ellerimle başım dertte.

Nasıl başladı Nasıl oldu anlaticam.
İnşallah çözümü vardır. Yaşım 26 .ellerim 45 yaşında gibi fotoğraf da aticam.

Son zamanlarda kendimi temizliğe iyice kaptırdım.
Her yeri silip temizliyordum.
Devamli ellerimi yıkıyordum.
Kimyasal ürünlere çok maruz kaldım.
Önceden yüzeysel temizlik yapardım.

Son zamanlarda iyice detaylı temizliğe verdim kendimi.

Sonra git gide havalar da soğuyunca ellerim çatladı yara oldu kanadı.
Temizliğe ara verdim.

3 gündür yüzeysel temizlik yapıyorum.
Ellerim iyileşti yara kalmadı ama ellerim değişmişti.
Yaşlanmıştı.
Ne oldu bu ellere?

Çok sinirlerim bozuldu.
Şimdi doğal bakim yapıyorum. Bir taraftan nemlendirici sürüyorum. Ama yok düzelmiyor 😔

Yaralar geçti ama ellerim kırıştı .

Not: yaralardan kurtulmak için 3 kremi birleştirdim o da büyük hataymis. Hemen iyilestirdi ama ellerimi yaşlandirdi.
Alıyorsun klasik vazelin mavi kapaklı olan bolca sürüp eldiven olur buzdolabı poşeti olur koyup gece yatıyoruz...
O kimyasall cif, bulaşık deterjanı, çamaşır suyunu bulaşık eldivensiz dokunmuyoruz

Cok kurumus cilt tipinize uygun bir nemlemdirici kullanin birde kantaron yagida iyi geliyor diyolar

Elinize ne surerseniz sürün içten kaybetmişsiniz suyu
Kisin ben de az su içiyorum
Hemen cilt etkileniyor
Minimum 2 lt su tuketin mutlaka
Farki goreceksiniz 1 2 haftaya

Gliserin veya vazelin alabilirsiniz yağlı ürünler ikisi de. Gliserin eczaneden vazelini de kozmetik mağazalardan bulabilirsiniz. Ucuz ürünler ikis de.

Ben zeytinyağı ve şekerle ovuyorum bir yerde okumuştum. Çok güzel oluyor. Iki güne bir yapın bakalım değişim olacak mi

X