Elma sirkesi + Bal + Papatya Kurusu

arkadaslar benim bir sorum var acaba bu icecegi papatya yerine hazir papatya poset cayiyla yapsak nolur?? :uhm: ben simdi nereden bulim papatyayi.bunu denemek istiyorum ama bilmiyorum.

Ebruli-hayat poset cay olmuyormus. Ben de Talis`in kendisine sormustum. Turkiye de kolaylikla bulabilirsin. Eski kk`da bu topic acildiginda bir cok kisi migrosta oldugunu yazmisti. Aktarlarda da bulabilirsin.

Arkadaslar ben 22 ekimden beri iciyorum. Sanki 2 kilo verdim gibi. Ama oyle ilginc ki 2 gunde bir kilom degisiyor. Bi bakiyorum 2 kilo gitmis bi bakiyorum ayniyim. :uhm:

Su an Talis iksiri ve burada kisiye ozel spor yapmaya basladim. Yine kisiye ozel diyet listem olacak ve cuma gunu baslayacakmisim. Diyet listesini Turkce`ye cevirip eklerim. (Tabi bildiklerimizden farkliysa)

kizlar ben bu icecegi ramazandan önce icmeye basladim ilk hafta 3 kilo kadar verdim ramazandada sahurda icip yattim simdi hala devam ediyorum ama vardigim o 3 kiloyu tekrar aldim:bbo: yani sonuc 2 aya yakin iciyorum 3 kilo verip 3 kilo aldim simdi ise tik yok ama ben birde bu aralar icine yesil cayda katip öyle iciyorum bakalim ne kadar faydali olacak ama suna emin oldum vucudum galiba bunada alistiki artik kilo veremiyorum vucut zamanla her seye alisiyor böyle olunca ilk zamanlarda verilen kilolar yeniden aliniyor allah sonumuzu hayir etsin:sm_confused:

saolun arkadaslarda ben yurtdisindayim burda aktarda yokki? :sm_confused:

heyyyyy taliş iksiri döndüm dolandım gene sana geldim bakalım. o zaman işe yaramamıştı bakalım şimdi ne olacak.

ben zaten elma sirkesi içiyorum her gün içine papatya koyalım bakalım ne farkı olacak???????sağolun kızlar,inşallah sıkılaşmada işe yarar

kızlarrr bnde denemkte fayda avr dedmm ve yarın spordan gelrkenn aktara uğrayıpp paptya kurusu alıcmm.ve marktede uğrayıpp elma sirkesii alıcm ve çarşmba günü bşlıyacağımm bu içeceğee ama bn 1,5 litre içicmm zaty 1,5 litrede su içsemmm tam oluckk

bende az önce yaptım içeceği ve lahana çorbası diyeti yapıyorum acaba kıslar ikisi beraber yapınca bir zararı olurmu ..

selam kıslar...papatya iştahı keser ve selülitlere birebirdir.ama hiç bir bitki çayını 1lt içmeyin 2-3 bardakta kalın.hepsinin ölçüsü genelde 1lt.siz 1lt hazırlayın.annenizle kardeşinizle paylaşın.her gün taze yapın.asla durmuşu içmeyin buz dolabında değilse....besin zehirlenmesi yapar.hiç bir şey suyun yerini tutmaz 2 lt suyunuzu ihmal etmeyin.lahana kürü gibi kürlerle bitki kürlerini karıştırmayın.aşırı su atımı yüzünden halsiz kalabilirsiniz.böbrekleriniz yorulur.tansiyonunuz düşer.her kürü 2 hafta uygulayın 1 hafta ara verin.a.s

ben bide dortkasik elma sirkesi dort kasik bal dort bardak suyu karisitiosunuz yemekleren sonra yarim bardak iciyosunuz bide boyle bi tarif var paylasmak istedim

bende geçen hafta lahana suyu kürüne başladım ama üç günde bıraktım.. çünkü aşırı derecede şişlik ve gaz yaptı. bu sefer buna da başlıyayım bakalım neler olacak..

valla zayıflatıyormu bilmem ama ben bu iksirin çok iyiligini görüyorum:) kabızlıgı unutturdu gercekten mükemmel bisi

arkadaşlar zararlı değilmi bu karışım? hızlı kilo vermden birsürü neden cıkamzmı ortaya sac dökülmesi halsizlik vs qibi?ya bendemi yapsam 1 haftada 2yada 3 kilo verdirmi bu karısım, yapsammı yapmasamı.

Arkadaslar bugun bir arkadasim elma sirkesi mi ona benzer bisiler ile zayiflamaya calisiormus. Bu konuda bilgisi olan varmi. Elma ile nasil zayiflanirki. Ben elmanın guzellik icin kullanildigini sanıyordum:) Bende Hemen simdi arasdirmasını yaptim kilo verek icinde kullanışıyormus ve dhaa bir cok yararli fonksiyonu varmis. sunlara bakin kizlar

Elma sirkesinin ihtiva ettiği çok sayıda maddelerden, meselâ, sirke asidi veya pektinin vücudumuzdaki tesirleri tam olarak bilinmektedir.

Asitler genelde, yakan ve dağlayan sıvılar olarak bilinir. Temizlik ilâcı ve lâboratuar asiti için doğru olan bu bilgiler, elma sirkesindeki asetik asit için geçerli değildir. Vücudumuzun metabolizması için bu meyve asitleri (malikasit, pirüvikasit, sitrikasit) enerji ve yapıtaşı sağlamaktadır. Bağırsaklarda emilen bu asitler, hücrelerde yakılmakta veya diğer maddelere dönüştürülmektedir.

1.Sirke asidi: Metabolizmanın çalışmasını sağlayan yakıt olan sirke asidi, metabolizmada bir yan ürün olarak meydana gelir. Gıdalarla bünyemize aldığımız yağ ve karbonhidratların, sirke asidinin yardımı olmaksızın sindirilmesi hemen hemen mümkün olmayacaktı denilebilir. İnsan metabolizmasının mükemmel çalışabilmesi için yaklaşık 100 gram gereklidir. Kim muntazaman elma sirkesi tüketirse, sindirimi kolaylaştırmış ve metabolizmasını harekete geçirmiş demektir.

2. Kanser ve yaşlanmaya karşı radikaller avcısı
Solunum ve gıda vasıtasıyla bünyemize sürekli "serbest radikaller" almaktayız. Bunlar hücreye zarar verici maddeler olup, metabolizmayı bozarak kansere bile yol açabilirler. A vitaminin ön maddesi olan beta-karoten ve E-vitamini, elma sirkesinde bulunan çok önemli maddeler olup, bu zararlı serbest radikalleri yok etmektedirler.

3. Pektin, kan damarların kireçlenmesinden korur
Elma gibi birçok meyvenin sindirilmeyen selülozlu posa kısmında bulunan pektin maddesi, vücudumuzda bulunan kolesterolden meydana gelen safra asidini bağlar. Ne kadar çok safra asidi pektin vasıtasıyla yok edilirse, o kadar çok kolesterolü kandan çekilerek safra asidine dönüştürülür. Böylece kandaki zararlı olabilecek kolesterol azaltıldığından kalb ve damar hastalıklarına karşı korunmuş olursunuz.

4. Osteoporoza karşı kalsiyum kaynağı

Elma sirkesi yüksek miktarda kalsiyum, yani insan vücudunun (kemik ve dişler başta olmak üzere) en temel mineralinden birini ihtiva etmektedir. Organizmamız, gıdalarımızda kalsiyum azaldığı takdirde metabolik reaksiyonlar için gerekli kalsiyumu sahip olduğu kaynaklardan çekmeye başlar. Bu yüzden kemikler mineral bakımından fakirleşir ve osteoporoz (kemik erimesi) ortaya çıkabilir.

Bundan başka elma sirkesi, bağırsak cidarından kalsiyumun geçişini kolaylaştıran sitrik asit (limon asidi) de ihtiva eder.

(Alintidir.)

Arkadaslar Bu konuda daha aciklayici bilgileri elde ettikce buradan sizinle paylasacagim.

X