Elma Sirkesi - Su - Bal Kürü

Bugün diyetisyene sordum sirkeli su içsem sabahları yağ yaktırıcı olur mu diye. Sadece tansiyon dengeleyecidir, yağ yakımında bir etkisi yok dedi. İçmeyi düşünüyordum ama gerçekten işe yaramıyorsa hiç başlamayayım sevmiyorum zaten. Ballı zencefilli daha mı etkili oluyor?

Bugün diyetisyene sordum sirkeli su içsem sabahları yağ yaktırıcı olur mu diye. Sadece tansiyon dengeleyecidir, yağ yakımında bir etkisi yok dedi. İçmeyi düşünüyordum ama gerçekten işe yaramıyorsa hiç başlamayayım sevmiyorum zaten. Ballı zencefilli daha mı etkili oluyor?

canım yağ yakıcıözelliği olmadığını biliyorum zaten,doğruda yani yağ yakma gibi bi yardımı yok vucuda,,bunun faydası şu,,fazla kalorili yemekler yediğimizde ve yağlı yemekler yediğimizde vs.o yiyceklerin yağa dönüşmesini engelleyip sindirime yardımcı oluyo,,e böyle olunca ne oluyo,biz egzersizle vs.parçaladığımız yağları içtiğimiz 3lt su yardımıyla idrar yoluyla dışarı atıyoruz,ama sirke içmezsen yediklerinin yağı şekeri vucutta yağa dönüşüyo ve kilo verme zor oluyo,,mesela ben 6ay boyunca eksiksiz içtim ve yediklerime bigün dahi dikkat etmedim,gece atıştırmalarım dahi oluyodu,ona rağmen kilo almadım ve üstüne 4kilo vermişim yaa bence çok işe yarıyo,yediklerimizin yağa dönüşmesini engelliyo,,,yinede sen bilirsin:KK34:

• Beğen
Reactions: gve
merhaba bende diyet yapıyorum bugün de ballı elma sirkesini deniyeyim dedim.kemal kükrerin ballı elmalısını aldım.''Ballı elma sirkesini Ilık bir bardak suyun içine ya da maden suyuna 1/4 oranında ilave ettiğinizde kilo yönetimi konusundaki etkisini kısa sürede görürsünüz.'' yazıyor.yani içtiğimiz bardağın çeyreği kadar koyup üstünü suyla tamamlıyoruz değil mi? ama fazla olmuyo mu sizce 2çorba kaşığı koysam etkili olmaz mı ki sizce?

bende yaklaşık 1 aydır kullanıyorum 2 kilo verdim

hazıma çok yardımcı hemde

bende diyetisyene sorduğumda kilo vermeye yardımcı demişti

ama mide problemleri olan balla içeceklermiş :KK34:

ya bu kür bende kabızlık yaptı sizde de oldu mu?? 3 gündür çıkamıyorum ilk defa kabızlık çekiyorum desem yeridir. Devam edicem ama, gerçekten faydalı olduğuna inanıyorum. Nesfit tam tahıllı aldım öğlen öğünü yerine onu yicem, belki bağırsaklarımı düzene sokar biraz...

bu kürü 2 sene önce bizzat denedim ve 2 ayda tam 10 kilo verdim.ve yağ yakıcı özelliği yok denmiş ya.basenlerim küçüldü ve karnım dümdüz oldu.yağ yakıcı özelliği olmasaydı 2 ayda o görüntüye ulaşmam imkansız olurdu

Ben de elma sirkeli su içmişdim geçen yaz sabahları aç karnına tam 6 kilo verdim bel oyumlarım çıktı ortaya bence çok etkili tavsiye ederim arkadaşlar.

pes etme derim ablamda vermemişti devam ettirdim ve oda 4 kilo verdi ben fersan alıyorum sabah akşam bir su bardağına 2 yemek kaşığı sirke 2 çay kaşığıda bal koyuyorum ne çok ılık ne çok sıcak ortası içiyorum yediklerimde çavdar ekmeği yedim onun dışında bişey yapmadım yemeği azaltmadım kilo veremeyen biri olarak çok iyi verdim hala devam ediyorum

pes etme derim ablamda vermemişti devam ettirdim ve oda 4 kilo verdi ben fersan alıyorum sabah akşam bir su bardağına 2 yemek kaşığı sirke 2 çay kaşığıda bal koyuyorum ne çok ılık ne çok sıcak ortası içiyorum yediklerimde çavdar ekmeği yedim onun dışında bişey yapmadım yemeği azaltmadım kilo veremeyen biri olarak çok iyi verdim hala devam ediyorum

Bende fersan kullanmıştım 2şise bitirdim veremedim tekrar başlayım bende...teşekkürler cevapladığınız için aç karnınamı içiyorsunuz

arkadaşlar ben hiç balkoyarak içmedim sirkeyi,çok değişik markalar kullandım,dünde kühne markasını aldım,kkda kühneyle 1haftada 2kilo veren birini okuyunca merak ettim,benim içtiklerimin içinde hiç haftada 2kilo verdiğim olmadı,,yalnızca yediklerimi eritiyodu sanırsam hiç kilo almadım öküz gibi herşeyi yediğim haldee:KK16:
bakalım kilo vermem yavaşladı denemedik yöntem bırakmadım,şuan bile detokstur bazı karışımlardır hep içiyorum,sirkeyide asla aksatmadan sabah aç ve yatarken içiyorum,hangisi işe yarıyor bilmiyorum,ama elma sirkesi bambaşka kilo aldırmıyo ne yersem yiyim,,ama biraz kıssam boğazımda vericem eminim..az az başladım sağlıklı beslenmeyee yine:KK16::KK16:
sirkeye 5 ay önce başlamışım,,ve ozaman burdada yazıyo 63.3müşüm dikkat etmeden yememe yinede üste kilo vermişim bırakmam aslaaa,,20kilomu 1sene önce başladığım sağlıklı yaşamla verdim,herşeyim düzenliydi,zararlı şeyleri keserek,ve düzenli ara öğünümle beraber yiyerek verdim zor olmadı...
:KK24:

Canım o ne yersem yiyeyim kilo almıyorum olayı aylar sonra çıkıyor. Örnek ben...
Ben hep ne yersem yiyeyim kilo almayan biriydim, sonra aniden kilolu biri oldum çıktım. Çok aşırı da yememiştim o sıralar ama sonrası acısı çıkıyor.
Aynı kilo verirken nasıl ki o kadar da dikkat ediyorum vermiyorum kiloları diyoruz ve birden aniden bir günde 1 kilo veriyoruz. Aynı şey bence...
Ama bazen arada da insan kaçamak yapmak istiyor dimi :)

Ben diyetisyenlerden okuduğum ve kendime uyguladığım üzere 1 su bardağı ılık (sıcağa yakın da olabilir) suyun içine 1 tatlı kaşığı sirke + 1 çay kaşığı bal kullanmayı öneriyorum.
Bu tür şeylerin zararı çok sonraları belli oluyor. Ben normal bim'den alınan sirke vardı onu kullanıyorum. Benim bir ara kilo vermem durmuştu, bunu uyguladıktan sonra tekrar kilo vermeye başladım ve 2 hafta içinde 2,5 kilo vermişim.
Yalnız ben bunun yanında spor da yapıyorum ve yediklerime dikkat ediyorum. Sadece sirkeye bağlamıyorum ama faydası baya oldu. Vücudumun sıkılaştığını hissediyorum.
Ben sabah kalkar kalmaz aç karnına içiyorum. Biraz sıcağa yakın içerseniz bitki çayı içmiş gibi oluyorsunuz :) Akşamları da yemekten sonra içiyorum. Yemekten hemen sonra değil de birkaç saat sonra içiyorum.
1 tatlı kaşığı sirke ve 1 çay kaşığı bal kıvamı çok güzel oluyor tadı, hem de midenize dokunmaz.
Ama önce sadece sabahları başlayın , eğer faydasını görürseniz akşama gerek yok. Ama eğer ihtiyaç hissederseniz akşamları da yemekten birkaç saat sonra içebilirsiniz.

ben bu kürü geçen yaz denedim.ama marankinin tarifiyle yani sabahları aç karnına ılık limonlu ballı su geceleri yatmadan yarım saat önce ılık suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 tatlı kaşığı çiçek balı.ayda yaklaşık 2-3 kg verebilirsiniz tabi kilonuza bağlı olarak.ama kürü bal ile uygulamak şart ve çiçek balı olması gerekiyor.kilo verdirirkende kaslardan değil yağlardan veriyorsunuz.tabi biraz yiyip içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir.faydasını gören biri olarak tavsiye ederim.ama midesi hassas olanlar dikkat etsin.

bu kürü 2 sene önce bizzat denedim ve 2 ayda tam 10 kilo verdim.ve yağ yakıcı özelliği yok denmiş ya.basenlerim küçüldü ve karnım dümdüz oldu.yağ yakıcı özelliği olmasaydı 2 ayda o görüntüye ulaşmam imkansız olurdu

naSIL kullandın acaba bu kürüüü?

2 nisan'da basladım elma sirkesi bal karışımına. sabah aç karnına ve gece yatmadan önce içiyorum. şekeri kestim, akşam 6'dan sonra yemek yememeye dikkat ediyorum ama gündüz herşeyi yiyorum. ek olarak işe yürüyerek gidip geliyorum ki bu yarım saat gidiş yarım saat dönüş oluyor yani günde 1 saat yürüyorum. 82 kiloyla başladım şuan 75 kiloyum.. tavsiye ederim...

X