Aspir Yağı ve Elma Sirkesiyle Diyete Başlıyorum

mformomdata

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
976
971
Merhaba kızlar hamilelikten önce kullandığım vitaminlerden 12 kilo alarak 72 kiloyla hamile kaldım. Hamilelik boyunca sadece 5 kilo aldım ve 77 kiloyla doğuma girdim doğumdan sonra 70 kiloydum yani aslında hamileliğim süresince hiç kilo almamışım üstüne vermiştim. Yani hamilelik kiloları değil öncesindeki kilolarımla sorunum var. Sonra emzirmeydi süt olsundu derken 73 e çıktım tekrar, bebeğim 2.5 aylıkken diyetisyene başladım zar zor 3 ayda 6 kilo verdim 67 ye düştüm bide emzirmek hızlı kilo verdirir derler baktım veremiyorum üstüne bebeğim az yemekten aç kalıyor bıraktım tekrar hop 73🙄 o süreçte az dikkat ettim felan yok olmuyor sonra anladım ki ben doğumdan sonra regl olmadığım için kilo veremiyorum çünkü hormonlarım çalışmıyor, yani o emzirmenin hızlı kilo verdirmesi tamamen hormonların düzenli olursa münkün. Zar zor sporla ve uyguladığım kürlerle 68lere tekrar düştüm ama sonrası yine yok ve emzirdiğim için boğazımı da tutamıyorum. İnsan veremeyince yılıyor cidden.
Neyse velhasıl gecen ay regl gördüm ve evet artık başlamalıyım dedim hazır hala emziriyorken ve bebeğimde artık yemek takviyesi alacak kadar büyükken; kendime aspir yağı, sandaloz sakızlı elma sirkesi aldım yanında da lavanta suyu hediye göndermişti satıcı. Yememi de porsiyon kontrolü yaparak geçen pazar yağlarla ve lavanta suyuyla başladım işe başlangıç kilom 68 di 5. Gün 66 kiloyum yani mucizevi bir şekilde 2 kilo gitti bile.
Bakalım bundan sonra neler olacak, buaraya deneyimlerimi yazarım.
Sağlıklı günler...

Evet 12 Temmuzda 68 kiloyla başladığım diyette bugün 1 Ağustos itibariyle 20. Günümdeyim. Tatlı ihtiyacım eskisi gibi yok( ki en çok bundan muzdariptim)ve aham şaham bir iştahım da yok. Sanırım bu yağ-sirke ikilisi bana iyi geldi. Ve bugün itibatiyle 64 kiloyum yani 20 günde aslında her şeyden azar azar yiyerek ve düzenli Leslie egzersizleriyle 4 kilo verdim. Bakalım sonrası nasıl olacak. İlk hedef 60 hadi hayırlısı 💕

Evet bugün 14 Ağustos itibariyle 32 gündür diyetteyim aslında buna diyet denemez sadece porsiyon kontrolü,kalori sayarak ve sabahları sirke-yağ ikilisiyle ilerliyorum.
Bugün itibariyle kilom 62.
Yani toplamda 6 kilo verdim ve bunu hiç aç kalmadan yaptım.
Sabah rutinlerim bana çok iyi geldi zaten beni sadece yoran tatlı krizlerimdi şükür hafiflemiş durumda bakalım nasıl olacak.
Dün ilk defa yatmadan zeytin yaprağı çayı içtim etkisini görürsem yazarım kızlar ve artık lavanta suyu içmiyorum.

Bu arada bana katılmak isterseniz buyrun beraber devam edelim 🍉💚🍓

Son düzenleme:
Bu arada porsiyon kontrolü ve kalori sayma yöntemini ben yıllar önce de kullanmış ve 11 kilo vererek 61 den 50 kiloya düşmüştüm. Çok etkili ve kalıcı zayıflamaya yardımcı bir yöntem bu ve kısıtlama, yoksun bırakma durumu olmadığı için diyetten hiç sıkılmıyorsun ve koruma döneminde de yoksun kalman olmadığı için o besinlere birden abanmıyorsun. Yani tam benim gibi kısıtlanmanın ters teptiği kişilere göre bir yöntem. Tabi o zamanlar aspir yağı kullanmadım sadece elma sirkesi-bal ve ılık su ile güne başlamıştım ve aynı karışımla günü kapatmıştım.

Dediğim gibi bu süreçte bana katılabilirsiniz birbirimize destek olarak ilerleyebiliriz.

X