Elma tipi vücutlu kadınlar nasıl giyinmeli?

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.751
29.168
60
elmatip.jpg


Dolgun göğüsler ve geniş bir karın bölgesiyle tanımlanan elma tipi vücut, kadınlarda en çok görülen vücut tiplerinden biri. Kiloların üst bölgede toplandığı bu vücut tipine sahip kadınların nasıl giyinmesi gerektiğini Stil Danışmanı Pınar Baysal'a sorduk.
Elma tipi vücutlu kadınlar nasıl giyinmeli?
drew1.jpg

"Elma tipi vücudu olanlar, kiloları üst bölgesinde toplanan kişilerdir. Bu vücut tipinde genellikle bacak ve basenler daha incedir. Dolayısıyla kıyafet satın alırken dikkati üst bölgemizden uzaklaştırıp alt bölgemize çekecek giysiler tercih etmeliyiz.

'V' yaka bluzlar, düz kesim gömlekler, düz renk gömlekler, dikey çizgili elbise ya da gömlekler tercih edilebilir. Aksesuarlar ile zenginleştirilebilir. Uzun kolyeler takılabilir.Mini etekler tercih etmemeli, yüksek bel pantolonlar tercih etmeliyiz.
drew2.jpg


Elma tipi vücudu olanlar kıyafet seçerken nelere dikkat etmeli?

"Elma tipi vücudu olanlar, üst kısmını daha zayıf gösterecek, alt kısmını dengeli oranda geniş gösterecek kıyafetler seçmeliler. Büyük desenli gömlekler ve üst bluzlar, bele oturan blazerlar tercih etmemeliler. Daha uzun kalçada biten blazerlar tercih edilmeli. Diz altı veya dizde biten etekler giyilebilir.
Elma tipi vücudu olanlar hangi kıyafetleri giymemeli?
drew3.jpg


"Elma tipi vücudu olanlar kesinlikle üstlerine yapışan ceketler, elbiseler, tişörtler giymemeliler. Aynı zamanda kruvaze asla tercih etmemeliler. Bu kıyafetler, sizi olduğunuzdan daha iri göstererek dikkati kilolarınıza çekecektir.

Kalın kumaşlar veya üstümüzü daha geniş gösterecek parlak kumaşlar, kalın örgüler, enine çizgili desenli kıyafetler giyinilmemelidir."
kadin.mynet.com
 
X