Eltim Hakkında Karar Veremiyorum

Yok ben onu en iyi şekilde ağırlamak istiyorum ve nedense ondan soğuyamıyorum seviyorum bunun
karşılıksız olması üzücü bir durum.tabi karşılık vermek zorunda da değil ayrıca.
Evet ilk evliliğininden epey ders çıkarmış belli bir de çocuğu var annesi bakıyor.Kendisi çocuğunu haftada bir 15 de bir görüyor ama görümcemin çocuklarını sürekli görüyor ve inanır mısınız görümcemin çpcuklarının bir valiz kıyafetini ütülüyor ama kendi çocuğuna aynı şeyleri yapamıyor neden bilmiyorum.
Bazen de diyorum ki kaynım eltimin çocuğunu kabul etsin diye tüm bu fedakarlığı ve hiç risk almıyor bana birşeyler anlatarak. Olur belki gider anlatırım diye.Birgün baktım dayısının kızı ile telefonda sessiz sedasız konuşuyor belki bana anlatamadığını kendi akrabalarına anlatıyor

Sende öyle yapmalisin. Kendi ailen, kendi arabaların (buna degecek insanlar elbette), disinda kimseyle bir sey paylasma.
O tarafta kiminle ne konusursan konus mutlaka esinin ailesine gider. Garip ama gelin gittiğin ailede gercek dostun olmasi imkansiz gibi. Ilk firsatta seni satacak, kendi tarafini tutacak insanlar onlar. Benim gördüğüm orneklerin cogunda durum bu.

Cocugunu on planda tutamadigi bir evlilik yaşıyor diyorsunuz belli ki o da iyi degil.

Bosverin, siz bakin hayatiniza. Gelirse bas ustu, gelmezse keyfi bilir.

eltinizle kayınvalideniz hakkında konuşmanız büyük hata, kadın arada kalmak istemiyor belli ki, onların yüzüne gülüp arkalarından çekiştirilmelerni dinlemek istemiyor. haklı da.

Yahu istersem eşimin annesi ve ablasından nefret edeyim yine de oturup gelinlerle bu muhabbeti yapmam. Ne ayıp. Bence kadın haklı.

Siz kayinvalidenizi sevmiyorsunuz diye yeni eltide sevmeyecek degil ortada durması normal belki bakti siz sürekli kayınvalide görümce eleştirionuz mesafe koymayı tercih etmiş olabilir

Merhaba güzel bayanlar. Konuya hemen gireyim,
Eltim kaynımım ikinci eşi. Ve il dışında oturuyorlar. İlki öyle soğuk öyle mendeburun tekiydi ki kimseye sevdirmedi kendini. Hatta boşanmalarına kimse ses çıkarmadı.Ama bu ikinci eşi sanki yıllardır aramızda..öyle sıcak, öyle ilgili ve samimiydi ki -geçmiş zaman ifadesi kullanıyorum dikkat- ta ki ben kv ve görüncemle araya mesafe koyana kadar.Kv ler beni severken o da severdi haftada 1 kez falan arardı ben de onu arardım benden de büyük bu arada.Saygı da gösterirdim ablacığım derdim kendisine.Ne zaman ben kv ile arayı bozdum o da benle arasını bozdu. 3-4 kez üst üste ben aradım o ise daha hiç aramadı 5-6 aydır.Bazen dertleşmek için aradığımda da beni anladığını vs vs söyler ama kv ya toz kondurmazdı. ''Ayy evet annemin huyu napalım işte '' derdi en fazla.
Açık açık anlıyorum artık onların yasını tutuyor.Kaynım da aynen öyle.Zaten eltim bence kaynımım sözünden çıkmadığı için aramıza mesafe koydu.Yani şöyle bir ihtimal düşünüyorum kaynım ona '' bak sutlu kokolin benim ailemle pek konuşmuyor sen de onunla konuşma'' demiş olabilir.Ama her ne olursa olsun bizim aramızdan en ufak bir tartışma bir görüş ayrılığı bile yaşanmamışken ve ben kendisini ciddi ciddi çok severken bana bunu yapması çok zoruma gidiyor.Yani sutlu kokolin kv ler ile var, haa onlar için yoksa benim için hiç yok der gibi davranmasına üzülüyorum.

Şimdi bunlar gelecek 1 ay sonra. Ve ben zaten kv lere gitmiyorum orada görüşme durumumuz yok o da kv lersiz gelmez ki bir önceki gelişinde de öyle yaptı. Hadi geldi diyelim benim tavrım tarzım ne olmalı arkadaşlar karar veremedim. Bi akıl verin ikiyüzlü davranmak hiç huyum değil napabilirim? Açık açık konuşsam da üstüne alınmayacak yanlış anladığımı söyleyecek bana biliyorum.Ne yapayım? Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize.
Kv ile araniz bozuk görüşmüyorsunuz ama tek derdiniz eltinizin onların arkasından size dedikodu yapmayip soğuk davranmasi. Bir de kayninizin eski esi icin yazdiklariniz da hic hos degil. Bosanmis gitmis iste bize ne mendeburlugundan, ne gerek var ki dedikodusunu araya sikistirmaya? Cok itici bir uslubunuz var eltiniz olsam sanirim ben de mesafeli olurdum size karsi :-) :KK48: :KK70: Özel değilse Kv ile neden araniz bozuldu?

eltinizle kayınvalideniz hakkında konuşmanız büyük hata, kadın arada kalmak istemiyor belli ki, onların yüzüne gülüp arkalarından çekiştirilmelerni dinlemek istemiyor. haklı da.
Yüzüne gülsem mesafe koyar da gidip gelmeyi keser miyim? Biraz mantıklı konuşsan iyi edersin

Kv ile araniz bozuk görüşmüyorsunuz ama tek derdiniz eltinizin onların arkasından size dedikodu yapmayip soğuk davranmasi. Bir de kayninizin eski esi icin yazdiklariniz da hic hos degil. Bosanmis gitmis iste bize ne mendeburlugundan, ne gerek var ki dedikodusunu araya sikistirmaya? Cok itici bir uslubunuz var eltiniz olsam sanirim ben de mesafeli olurdum size karsi :-) :KK48: :KK70: Özel değilse Kv ile neden araniz bozuldu?
Özel canım biraz daha meraklanmaya ne dersin?

Siz kayinvalidenizi sevmiyorsunuz diye yeni eltide sevmeyecek degil ortada durması normal belki bakti siz sürekli kayınvalide görümce eleştirionuz mesafe koymayı tercih etmiş olabilir
Hayır o daha çok kraldan çok kralcılığı tercih etmiş olmasın?Ayrıca benim sürekli eleştirdiğimi nerenizden çıkardınız?

Yüzüne gülsem mesafe koyar da gidip gelmeyi keser miyim? Biraz mantıklı konuşsan iyi edersin

sakin ol dostum :KK70:
tekrar oku bak diyorum ki "onların yüzüne gülüp arkalarından çekiştirilmelerni dinlemek istemiyor" yüze gülen elti, çekiştirilmelerini dinleyen de elti... anlatabildim mi?
şöyle düşün senin çok sevdiğin yakın bir akraban var, gayet iyisiniz, ben arayıp bu insan hakkında ileri geri konuşsam ne hissedersin, benimle görüşmeye devam etmek ister misin? ben istemem, elti de istememiş çünkü ikiyüzlülük yapmak istemiyor.
keşke ilkokuldaki "okuduğumuzu anladık mı? cevap verelim" ödevlerini daha özenli yapsaydık, böyle tekrar tekrar açıklama yapmak yoruyor :olamaz:

Sende öyle yapmalisin. Kendi ailen, kendi arabaların (buna degecek insanlar elbette), disinda kimseyle bir sey paylasma.
O tarafta kiminle ne konusursan konus mutlaka esinin ailesine gider. Garip ama gelin gittiğin ailede gercek dostun olmasi imkansiz gibi. Ilk firsatta seni satacak, kendi tarafini tutacak insanlar onlar. Benim gördüğüm orneklerin cogunda durum bu.

Cocugunu on planda tutamadigi bir evlilik yaşıyor diyorsunuz belli ki o da iyi degil.

Bosverin, siz bakin hayatiniza. Gelirse bas ustu, gelmezse keyfi bilir.
Ben inanın eltiler şöyle böyle dedikleri zaman bizim için imkansız derdim. Abla kardeş gibiydik bana göre. Lakin ortada bir sidik yarışı varmış afedersiniz yeni farkına varıyorum.

sakin ol dostum :KK70:
tekrar oku bak diyorum ki "onların yüzüne gülüp arkalarından çekiştirilmelerni dinlemek istemiyor" yüze gülen elti, çekiştirilmelerini dinleyen de elti... anlatabildim mi?
şöyle düşün senin çok sevdiğin yakın bir akraban var, gayet iyisiniz, ben arayıp bu insan hakkında ileri geri konuşsam ne hissedersin, benimle görüşmeye devam etmek ister misin? ben istemem, elti de istememiş çünkü ikiyüzlülük yapmak istemiyor.
keşke ilkokuldaki "okuduğumuzu anladık mı? cevap verelim" ödevlerini daha özenli yapsaydık, böyle tekrar tekrar açıklama yapmak yoruyor :olamaz:
Afedersiniz inanın ben beni ikiyüzlü olarak itham ettiniz gibi okudum.Aslında ilkokul dan beri Türkçe derslerim hep 5 idi ama insan hassas olduğu konularda dikkatini toplayamayabiliyor hakkınızı helal edin

Kayninizin sütten ağzı yandigi için belli ki yoğurdu üfleyerek yiyor!!
Eltinizden ziyade eşi mesafe koydurtmus gibi hissettim doğrusu..
Geldiklerinde arayın eltinizi davet edin,siz yapmanız gerekeni yapmış onlar da kabul veya reddederek tavrını belli etmiş olur zaten !

Ne kadar fazla gereksiz bir değer vermişsiniz.Fazla değer boynu eğer.
Hiç kimsenin yaninda durmasına güvenme, karşısına geçmesi için tek sözün yeter demişler.

Ben ilk eltiden basliycam siz kendinizi sevdirememissiniz o niye sevdirmek icin ugrassin ?
Eve gelene hosgeldin denir ayni hesap siz ilgilenicektiniz sulale boyu gelinle o degil.

Ikinci elti kvyle araniz bozuldugu icin degil dedikodu yaptiginiz icin muhabbeti kesmis olabilir bugun kvyi yapan yarinda onun yapardi cunki

Ben inanın eltiler şöyle böyle dedikleri zaman bizim için imkansız derdim. Abla kardeş gibiydik bana göre. Lakin ortada bir sidik yarışı varmış afedersiniz yeni farkına varıyorum.

O yaris degil, niye sizin icin olayların ortasinda kalsin? Olay eltilik iliskisi degil. Kendi icinde olmadigi olaya taraf olarak girmemis.

Kimse ona madalya takmamistir simdi... Ama sizin gibi gerim gerim yasamiyordur. Kafasi rahattir.

Takmayin bosverin.. Hayatınızı yaşayın, bugunleri boyle gereksiz seyleri düşünerek tüketmeyin.

Eltim sebeb yokken kaynanamla iyi benle konusmuyor diyorsun. Sebeb var bence sen bilmiyorsun.

X