Eltim Hakkında Karar Veremiyorum

O yaris degil, niye sizin icin olayların ortasinda kalsin? Olay eltilik iliskisi degil. Kendi icinde olmadigi olaya taraf olarak girmemis.

Kimse ona madalya takmamistir simdi... Ama sizin gibi gerim gerim yasamiyordur. Kafasi rahattir.

Takmayin bosverin.. Hayatınızı yaşayın, bugunleri boyle gereksiz seyleri düşünerek tüketmeyin.
Çok haklısınız benim de gerildiğim söylenemez ama bir ay sonra gelecekler ya şimdiden düşünmeye başladım

Ben olsam davet eder, açık açık da konuşurdum.
'Kişisel problemimiz yoksa, diğerlerini katmadan ilişkimizi sürdürebiliriz' derdim ve hiç görümce-kv muhabbeti yapmazdım.

Bu tavrıma rağmen düzelmezse bir daha da kafama takmaz yok sayardım.

Ben ilk eltiden basliycam siz kendinizi sevdirememissiniz o niye sevdirmek icin ugrassin ?
Eve gelene hosgeldin denir ayni hesap siz ilgilenicektiniz sulale boyu gelinle o degil.

Ikinci elti kvyle araniz bozuldugu icin degil dedikodu yaptiginiz icin muhabbeti kesmis olabilir bugun kvyi yapan yarinda onun yapardi cunki
Tam aksine eltim kendi ilk evliliğini anlatıyordu ben de anlattım 3 kez boşanmaya kalktık 3. sünde artık mahkemelik olmuştuk. Ben eskilerden bahsediyordum yani dedikodu bunun neresinde Allahını seversen ayrıca kv kaç kez gelin olarak en çok seni seviyoruz diyordu ben de gerçek sanıyordum. İlk elti ile ilgili söylediklerini de anlayamadım

Ben olsam davet eder, açık açık da konuşurdum.
'Kişisel problemimiz yoksa, diğerlerini katmadan ilişkimizi sürdürebiliriz' derdim ve hiç görümce-kv muhabbeti yapmazdım.

Bu tavrıma rağmen düzelmezse bir daha da kafama takmaz yok sayardım.
Aslında onun bunu anlayarak samimi olacağına artık inanamıyorum. Çok teşekkür ederim öneriniz için

Benim merakımın ne önemi var ki canım, eşin görüsmemenize saygı duyuyorsa, sen de mutluysan bize laf mı düşer
Yok canım estağfurullah burada birşeyler paylaşıyoruz sonuçta. Eşim kv ve görümcemin yaptıklarını gördükçe '' ben sana diyorum konuşma gidip gelme gelmek isterlerse kabul etme hatta telefonlarına bile bakma'' dedi. Kv nin yaptıklarını anlatsam roman olur canım yaşayan bilir bizi üç kez boşanmanın eşiğine getirdi hamileyken bebeğime kız dediler kızlar or... oluyor oğlum diye oğlunu fişekledi eşim günlerce bana küstü daha anlatsam bunlar ne ki

Ne kadar fazla gereksiz bir değer vermişsiniz.Fazla değer boynu eğer.
Hiç kimsenin yaninda durmasına güvenme, karşısına geçmesi için tek sözün yeter demişler.
Aynen vallahi ben çok sevdim kendisini hatta diyordum Allahım bize de böyle gelin ver ama herşey bir yere kadarmış

Brnim 4 tane eltim var nisanlima borcunu odememek icin kayinpederin yikilmak uzere olan evine benim evlenmemi istiyolar kayinpederide yanima vermek icin plan yapiyolar

Kayninizin sütten ağzı yandigi için belli ki yoğurdu üfleyerek yiyor!!
Eltinizden ziyade eşi mesafe koydurtmus gibi hissettim doğrusu..
Geldiklerinde arayın eltinizi davet edin,siz yapmanız gerekeni yapmış onlar da kabul veya reddederek tavrını belli etmiş olur zaten !
Evet ilk eşi biz yeni evliyken krizlere neden olmuştu.kv ler ne demişse hepsini tek tek anlattı bana o yüzden kv ve eşim ile aram açılmıştı

Yok canım estağfurullah burada birşeyler paylaşıyoruz sonuçta. Eşim kv ve görümcemin yaptıklarını gördükçe '' ben sana diyorum konuşma gidip gelme gelmek isterlerse kabul etme hatta telefonlarına bile bakma'' dedi. Kv nin yaptıklarını anlatsam roman olur canım yaşayan bilir bizi üç kez boşanmanın eşiğine getirdi hamileyken bebeğime kız dediler kızlar or... oluyor oğlum diye oğlunu fişekledi eşim günlerce bana küstü daha anlatsam bunlar ne ki
Demek ki cahil kültürsüz insanlar canım görüşmemekte haklısın ama kocana da söyle söz konusu sen ve çocuğunuz olduğunda kimsenin gazına gelmesin sizi ezdirmesin. Önemli olan eşinin tavri çünkü. Elti de çok önemli birisi değil, geldiğinde ikramını yap, guleryuzlu şekilde ağırla havadan sudan sohbetini yap geç. Kv görümce hakkında tek kelime bile etme bence. Madem görüşmüyorsun lafını bile açma. Kafan rahat olur

Allah aşkına şu eltilerinizi bir rahat bırakın. Gün geçmiyor ki burada birisi eltisine takık konular açmasın. Kadın şehir dışına kaçmış, bu sefer de aramadı diye suçlu omuş. Sanki ömrünüz birlikte geçmiş gibi neyin ısrarındasınız ki?

Kadın o veya bu sebeple sizden soğumuş işte, arayası sorası gelmiyor. Ki görünüşe göre sizin kv çekiştirmenizden midesi bulandı. Sizle yüzgöz olmak istemiyor, yarın birgün arkasından dedikodu yapmış damgası yiyip de kimseye kötü olmak istemiyor. Yeterince açık değil mi? Valla telefon sözleri de dahil, eltiniz çok ağır ve mantıklı bir kadınmış, ne kimseyle canım cicim samimi olmak, ne kimseyle küsüp dedikodu yapma derdinde. Mesafesini ayarlamayı bilmiş. Bence siz de eltinizi örnek alın biraz. Kayınvalide ve görümceyle zaten yüzgöz olmuşsunuz, şimdi de eltiyle yüzgöz olmaya çalışıyorsunuz. Ama kadın size "dur" demiş kibarca. Şimdi de uzak duruyor haklı olarak. Uzatmayın. Evinize gelirse normal misafiri nasıl ağırlıyorsanız öyle ağılarsınız.

Ben de eltim kayınvalidem hakkında konuşunca en ufak bir şey demem onu destekleyici kayınvalidem de eltilerim hakkında konuşunca demem çünkü laflarım çarpıtılıp aktarılabilir güvenmiyorum.Siz sürekli onlardan bahsettiyseniz ve bir şey diyemiyorsa konuşmamayı tercih etmiş olabilir.
Evinize gelince normal davranın misafir ve sizin onla bir sorununuz olmamış belki de dediğiniz gibi kaynınız demiştir o da ondan öyle davranıyordur.

Tam aksine eltim kendi ilk evliliğini anlatıyordu ben de anlattım 3 kez boşanmaya kalktık 3. sünde artık mahkemelik olmuştuk. Ben eskilerden bahsediyordum yani dedikodu bunun neresinde Allahını seversen ayrıca kv kaç kez gelin olarak en çok seni seviyoruz diyordu ben de gerçek sanıyordum. İlk elti ile ilgili söylediklerini de anlayamadım

Ilk eltiyi mendebur diye tanimlayan sizsiniz o kendini degil siz kendinizi ( sulalecek ) sevdirecektiniz .

Bu kizimizda ilkinde yapmadiklarinizi yapmissiniz ki sevmissiniz iste aramalar ablacimlar zart zurt

Kv ensevdigi sensen neden konusmuyosunuz ? Cunku ciddi sinsi biri . Insan sevdigini gosterir hareketleriyle boyle kiskistirtici bisey soylemez.

Ha benim kvde herkese benim gelinim iyiki triska baskasi olsa bukadar sevemezdim iyikide baska gelinim yok triska kiskanir diye istemezdim diyo :) Pirasayi benden cok sever gram sevmez beni hikaya yani sevse kol kanat olur sana boyle lafla demes

X