Eltim ve kocasından nefret ediyorum

Herşey yoluna giriyor canım. Sadece sakin ve sabırlı ol. Eşinin bu tavrı çok güzel. Ama sen de sabırlı ol, bu tür olaylara karşı tepkini telefonda verme, yüzyüze konuş. Yüzyüze konuşmak her zaman daha iyidir. Siz bir ailesiniz ve eşin bunu görüyor.

herşeyin yoluna girmesine çok sevindim inş hep böyle gider eşin anlamış hatasını belliki sende çok takma .birde benimkiler yola girse çok huzurlu olacamda .

saolun canım benim . en azından eşim herşeyin farkında artık işeylerin dayatmasını yapamaz bana. pek yanlız kalamıyoruz benim 2 yaşında birde çocuğum var malum yanında tartışmamaya çalışıyoruz ki çocuk etkilenmesin.birde ben ailesini silsin atsın demiyorum kesinlikle onlar onun ailesi ben sadece biraz tepki koysun kendimizi ezdirmeyelim diyorum. yoksa tabiki et tırnaktan ayrılmaz. birde sadece o abisine tepkiliyim çünkü hayatımda gördüğüm en pinti en içten pazarlıkçı adamı.

evt malesef her ailede çok açık göz ve çok iyi niyetli var iyi niyetli olan her zaman kullanılmak isteniyor malesef.neyse herşey yoluna girmiş çok sevindim.

allah yardımcınız olsun.ama bu anlattıklarınıza sabır taşı olsa çatlardı galiba.

eşin yine anlayışlıymış canım buna benzer durumda olup da eşi hala gözünü açmayan üstüne karısına söz hakkı dahi vermeyen erkek de çok
onlarında aklı başına geliyor bir zaman sonra ama iş işten geçiyo yada kadın dert sahibi oluyo
en azından senin kocan bazı şeylerin farkında daha anlayışlı canım
birde böyle düşün benceyerimseniben

Mesafeli olun eşinizin abisine karşı. Hiç görüşmeyin hatta bir süre, tabi herşeyden önce eşinizin tutumu önemli oda mesafe koymak istiyorsa cidden huzuru bulursunuz...
Aksi halde işiniz zor malesef...

eşin bundan sonra az görüşelim diyor ve en önemlisi herşeyin farkında...
bidaha böyle sorunlar olduğunda bunları eşine kusmaktansa onların yüzüne uygun bir dille söylemek en iyisi...sana dert olacağına içinde kalmasın onlara dert olsun..

varsın kötü bilsinler......bazen buda iyidir

vay beeeee bende sadece bizimkiler anormal sanıyordum. benim eşimin kardeşide sürekli borç yapar ve çevredekilerin onu ödemesini bekler. tabi yıllardır alıştırmışlar. ben en başta tepkimi koydum benden hiç kimse fayda beklemesin dedim. eşimede gereken gözdağını verdim. dün eltimle konuşuyoruz abla bana herkes sırtını döndü diye üzülüyor diyor eşi için. bende duramadım dedim bu sefer borçları ödemeye kimse yanaşmadı o yüzden mi bu düşünceye kapıldı dedim. biraz sert oldu ama ne yapayım kimse onuda karısınıda çocuklarınıda beslemek zorunda değil luzumsuz yere yaptığı borçları ödemek hiç zorunda değil. ben biraz tersim cadılık yapıyorum. böyle olmasam bizide sömürmeye kalkacaklar eminim.

Eşinizde tüm suç
Sadece abimim o benim diyerek sıyrılabiliyor..
Bilmiyorum ama eşinizde onun abiside sizi fazlasıyla sömürmüşler
Bi dur demeni vakti gelmişte geçiyor hatta..

kusura bakmayın arkadaşlar"et tırnaktan ayrılmaz"ne demek göründüğü gibi kimse kimseyi AYIRMIYO.eltisi ve aisi olucak kişiler bu arkadaşları sömürmeye çalışıyo.kimse onlara kılıçlarını çekmiyo et tırnaktan ayrılmaz konumuna getirmiyo sadece yuvasını kendilerinin ve çocuklarının geleceklerini içten pazarlıklı abi kılığındakilere yedirmek istemiyo.et tırnak meselesi değilki bu ayrı o ayrı.çok saçma olmazsı gereken olur onlar düşünmüyo o benm kardeşim eltiside demiyo et tırnaktan ayrılmaz iş biz saflara düşüyo.onlar korkmuyo bunlar enayi yerine koyduğumuz için bize darılırlar diye semeresi bize düşüyo.tipik erkek tarafı işte.artık yeter herkez gözünü açmalı nereye kadar kadınlar fedakarlık edicek.çocuklarımızıda böyle yetiştirirsek gelecek nesiller böyle sıkıntı çekmez.lütfen çocuklarımızı adalet duygusu ile yetiştirelim ailede olsa haksızssa usulünce herkezin dersi verilmel yoksaaa çooook kadınlar depresyonnlara girer boşanırlar.
Arkadaşım kocan yapması gerekeni yapmış senin adına çok sevindim bundan sonra ömrünüz bouyunca mesafeli olun çünkü u tipler ufak bi delik ulsalar zemberekten boşanır gibi aynısını yaparlar.bu tip insanlar iyi olmazlar.kendinizi ve çocuklarınızın geleceklerini koruyun kaptırmayın u ister annesi ister babası ister başkası olsun.

şimdi eşimlekonuştuk telde kurdeşen döktüm sinirden diyemiyorum falan diyor ya dediki işene gelirse kal gelmiyorsa git dedi bana ya resmen çok kötüyüm şuan ağlıyorum . dedim oğlumu bana bırak nereye gidersen git dedimbende

arkadaşım şimdi kulupte dolanırken rast geldim buraya okudum sıkıntını yorum yapamadanda geçemedim.. bak canım sendede hata baştan eşine ve ailesine tavrını koyucaktın tabii ne aileler var çok iyiler onlarada gereksiz yere mesafe koyanlarada kızıyorum oda büyük terbiyesizlik ama senin durumun başka ayrıca sana bunu söyleyen bir eşe çok iyi ders vermen lazım çğnkğ bunu affedersen daha sonra gelecek olan durumuda affetmek yada heryeni duruma hazırlıklı olmak durumunda kalırsın buda seni yıpratır lütfen kendini bukadar hafife alma böyle üzül diye evlenmedin sen kesin ve kararlı ol eşine kaybetme duygusunu yaşat busefer senin kararlı olduğunu görünce paçaları tutuşur tabi sevgisi varsa sana ve sen hep net ol bak ozaman nasıl dize geliyor kendinden ödün verme sakın umarım aranız düzelir ama o bu lafı ettikten sonra bi korku yaşatmadanda atlama bu durumu anlasın senin kıymetini sonra da o yalvarıcak sana dön yapma etme diye işte ozaman oturup baştan koy tavrını ve ne istediğini dile getir sıfırdan başlayın çünkü sizin bir bebişiniz var...

X