Eltimin Bana Karşı Rekabeti Ne Yapmalı ?

Uzun süredir kafama takılan şeyleri burda paylaşmak istedim artık baya doldum bunun farkındayım
2 yıllık evliyim ben 24 eşim 33 yaşında birtane oğlumuz var 1 yaşında..
Eşimin 2 kardeşi var ablası ve abisi her ikiside evli..
Ailenin ilk gelini eltim ( 30 yaşında kendisi onunda 1 oglu var)
eltim nasıl anlatsam cok kıskanc bir insan iki yüzlü insanları ezmeyi laf sokmayı seven herşey bana olsun benim olsun herkes benden olsun diyen bir tip cok ama cok tehlikeli.. biraz örnek vermek istiyorum anlamanız için karakterini
Ben nişanlı iken görümcem olsun kv olsun aramız çok iyiydi..
Eltim birgün bana telefon açmıştı ben nişanlandıktan cok sonra hayırlı olsun demek için
; hayırlı olsun biraz geç oldu vs duyduklarıma göre görümcen ile cok iyiymissniz
bana neler ettiler.. sanada yakındır yapmaları anlatacagım cok şey var sana bir oturup konuştuğumuzda ben uzakk duruyorum acıkcası dedi.. seninde uzak durmanı tavsiye ederim o kadar yakın olmayın gibi bir konuşma yapmıştı.. sonra bir baktm hızlı bir şekilde görümcem dahil eşimin ailesi ile cok samimi olmaya başladı sıkı fıkı olmaya başladı.. görümcem kv ile aram açıldı ne yaptı ne etti bunu başardı herşeyin farkındaydm sustum..
ama bu insan sustukca üzerime geldi.. ben sustukca o kudurdu baktım susmakla olmuyor evlendikten sonra susmadım artık eşimde hiç sevmiyor oda biliyor nasıl bir insan
aslında kv lerde biliyor ama kimseye birşey diyemiyor.. sırf benim için onlarla yakınlık kuruyor onlarla yagcılık yapıyor herşeyimi kıskanıyor
Ben mesela kv ler ile mesafeliyim. hiç aramam sormam haftada 1 kere giderim eşim ile tamam.. ölesine sohbet muhabbet ederim görümcem ilede aynı şekilde.. mesafe iyi olur diye düşündüm hep ...
eltim ise 2 güne 1 orda sürekli arar evine çağırır görümcemle cok ama cok içli dışlı
beni dıslamaya calışıyor dış kapının dış mandalı süsü yaratıyor aynı ortamda karsıma gecip dedikodumu yapar gibi konuşuyor görümcem ile .. ben iyiym sen kötüsün havaları katıyor bende izliyorum
kv lere senin gelinin hayırsız gelin ne geliyor ne arıyor ne soruyor diye sürekli dolduruyor.
ama onun kv ler ile iyi olması hep sahte .. oyun yapıyor o iyi oldukca ben uzaklaştım uzaklaştırdı.. sinirlerim bozuluyordu çünkü oraya gittiğimz zaman yagcılık yapması sirinelikler yapması beni aşağılaması hor görmesi
eltim ile görüşmeme kararı aldım görüşmüyoruz artık son yptıklarından sonra kv lerde bunu biliyor ama ben çok dıslandım bu denli dışlanmak cok zoruma gidiyor :KK43: çünkü eşimin ailesinden kv kp görümce olsun birşeylerini görmedim ha laf söz oldu geçti gitti bende onlarla iyi olmak istiyorum ama eltim müsade etmiyor fırsat vermiyor boşver diyorum boşveremiyorum cok kafama takan bir insanım açıkcası
Dün akşam eşimle konuştuk biraz bana dediği,,
X e bu fırsatları hep sen verdin.. o yaptıkca sen sustun göz yumdun ailemle mesafeli oldun bu seferde o seni dışladı başardı kendini iyi göstere göstere herkesin gözünde iyi oldu.. ama sen ben biliyoruz ne olduğunu o yüzden üzülme ben senin yerinde olsam ona bu kadar fırsatı verdirmezdim neden o seni dıslıyor neden sen dıslanan oluyorsun bir düşün bakalım dedi kendini dıslanan konumuna sokma sende ailemle iyi ol madem öyle o seni dıslamaya kötü yapmaya çalışıyor buna müsade etme artık dedi
ama ben ne ypabilirm ki ?
özellikle beni kötü konuma düşürmesi bana herşeyi söyleyipde hızlı bir şekilde onlara böyle yaklaşması beni uzaklaştrması... bunları düşündükce daha cok sinir oluyorum
beni çekemiyor ve bu davranışları ile artık bana zarar veriyor bende altında kalmak istemiyorum artık.. yaptığı iki yüzlülükler yanına kar kalsın istemiyorum yardımcı olun
cnm üzülme aynı şeyi bende yasıorm ,o seni kıskanıyor muhtemelen şişko çirkin değer görmeyen bi asalakmıtır. bnm sana tavsiyem eşinin ailesiyle ii ol tatlı yap ansızın kv e git . ne bilim hediye al çocuguna kv nin resmini çizdir gerekirse sen yap :KK70::KK70: yap anasını satim her gittğinde süslen her lafa mantıklı cvplar ver . sen en zor olanı yapmşsn mesafe koymuşşn sen geirı durdukca oda boşluga atlamış. eşinde haklı bak en azından senın yanında bnmki illede ailem yengemlere laf etme dio bnde inadına yükseliorm ailede ohh iii de yapıyorm sen de yap kız farkını koy ortayaa, o sümsükte salyasını toplasın yerdenn. hadi bekiorm haberlerini

Sashamia_ Sashamia_

yazilan butun yorumlari okuyamadim ama benim onerim sadece kendiniz olmaktan yana.

bu insanlar esinizin ve evladinizin ailesi. siz size ne yapilirsa yapilsin sayginizi korumak zorundasiniz. sevgi gostermek size kalmistir. icinizden gelmiyorsa zorlamayla, rolle bunu yapmayin. alismadik esya yerinde durmaz derler. gun gelir burunduugnuz rol agir gelir, mesafeniz eskisinden de fazla olur.

eltiye gelince...

bazi insanlarin kapasitesi bu kadardir. bir insani ornek veriyorum gozluklu diye yeriyor muyuz? o zaman kapasitesiz bir insani da yermeyelim. kaale almayalim.

bu kadar önemsenecek bir şey yok, sen rahat olursan eltin kv ye yalakalık yaptığıyla kalır, kv ve görümcenle samimi olmak istiyorsan da yemeğe davet et yavaş yavaş ilişkiler samimi hale gelir
ben kv ve görümceme yakınlaşmaya çalışıyorum birazdaha ama eltim her defasnda birşey buluyor bir mani cıkartıyor onlarn bize geleceklerini duyunca ne yapıp ne edip engelliyor mesela sııp kv damlıyor

Kayınvalideleri hiç aramam demişsiniz siz aramazsanız tabiki aranızda mesafe olur.Ben kayınvalide olsam bana sık gelen arayan soran gelini daha çok severim.Eltinizi görmezden gelin.Kendinizi gösterin arayın sorun ,kayınvalideyi ,görümceyi kahvaltıya, yemeğe falan davet edin.Hediye alın vs. Aranızı hoş tutun.Zamanla siz adım attıkça onlar da size atar.Kıskanç eltiye de gol atmış olursunuz :)
ben atım atmaya calışıyorum kv ve görümce ama onlar bana adım atmıyor bu seferde o zaman ne yapacağım..

Okurken kendimi okudum sanki herkezi başında bu olay bence o kadarda takma derim benim eltimde aynısı kayın valide ve görümcem in arkasından neler söylüyor ama onların evinden çıkmıyor bense selamun aleyküm aleyküm selam durumundayım bence kaynanan ve görümcende herşeyin farkında ama onlarda palyanoculuk oynuyorlar aman salla gitsin bacım sen eşinle iyi ol gerisini boşver az kişi çok huzur mis nerde kalabalık orda dedikodu kazanı sana tavsiyem mesafeli olman en güzeli sende uzaktan izle bigün çıkar kokuları
aman salla boşver diyorsun ya inan bende bunu yapmayı cok istiyorm takmamayı sallamayı boşvermeyi ama birtürlü cıkartamıyorum aklımdan onu cok sinirlerim bozuluyor o kadına inanki benim kv görümcem ile yakınlaşmama dahi fırsat vermiyor. ben durduk yere kötü oldum zoruma giden bu

cnm üzülme aynı şeyi bende yasıorm ,o seni kıskanıyor muhtemelen şişko çirkin değer görmeyen bi asalakmıtır. bnm sana tavsiyem eşinin ailesiyle ii ol tatlı yap ansızın kv e git . ne bilim hediye al çocuguna kv nin resmini çizdir gerekirse sen yap :KK70::KK70: yap anasını satim her gittğinde süslen her lafa mantıklı cvplar ver . sen en zor olanı yapmşsn mesafe koymuşşn sen geirı durdukca oda boşluga atlamış. eşinde haklı bak en azından senın yanında bnmki illede ailem yengemlere laf etme dio bnde inadına yükseliorm ailede ohh iii de yapıyorm sen de yap kız farkını koy ortayaa, o sümsükte salyasını toplasın yerdenn. hadi bekiorm haberlerini
eşimde aynen bunu demek istedi bana aslında bilyormsn o yapıyorsa sende yap neden kendini cekiyorsn dedi
sen kendini cektikce sen mesafe koydukca o at koşturuyor resmen amacınada ulaşıyor c hakikaten ben mesefali oldukca o planladığı herşeyi elde ediyor :kızgın::kızgın:

eşimde aynen bunu demek istedi bana aslında bilyormsn o yapıyorsa sende yap neden kendini cekiyorsn dedi
sen kendini cektikce sen mesafe koydukca o at koşturuyor resmen amacınada ulaşıyor c hakikaten ben mesefali oldukca o planladığı herşeyi elde ediyor :kızgın::kızgın:
heralde cnm empati kur görüceksin . uzak dur mesafeli durmak asalettir dioalr ya burda bn onları cok yaptım ama hiç bi işe yaramadı aksine ben ortamlarına girmedikçe onlara fırsat verdim arkamdan konuşmalarına izin verdim. sonra o ortamlara gttim en azından birbirlerini yiyişlerine tanık oldummm ohhh içimn dışımın yağları eridi. merak etme kazanan sen olacaksn. ne mutlu sana ya eltin gibi bi kişilikte olsaydn . ıyyy

Ben olsam elti ile iyi olur kendik hic yorum yapmazken o görunceyi ve kayinvalideyi kotulerkeb ses kaydi alirdim sonrada gorumceye kaynanaya bunu dinletie ne ml olduklarini görmelerini saglardin. Dişe diş göze göz

Ben olsam elti ile iyi olur kendik hic yorum yapmazken o görunceyi ve kayinvalideyi kotulerkeb ses kaydi alirdim sonrada gorumceye kaynanaya bunu dinletie ne ml olduklarini görmelerini saglardin. Dişe diş göze göz
b enm artk onunla iyi olmam mümkün değil ipleri kopardm iyi olssmda ne bileyim bu kadarını yapamazdm sanrm

"Ona bu fırsatları sen verdin" diyerek moralinizi iyice bozan eş...
Zaten kafaya çok takıyorsunuz galiba. Üstüne üstlük bu laf iyi olmamış

Eltinle rekabete girme ,onu ona kotuleyim vs birak yapma boyle seyler ,sen samimi ol icinden geldigi gibi yani kp
Kv.hallerini hatirlarini sor bir derdi varsa yardim et ,kafama takiyorum deme bir bosver iki bosver ucte zaten onemsemezsin gerçekten ,boyle yapa yapa kafama takmamayi ogrenirsin

Eltinle rekabete girme ,onu ona kotuleyim vs birak yapma boyle seyler ,sen samimi ol icinden geldigi gibi yani kp
Kv.hallerini hatirlarini sor bir derdi varsa yardim et ,kafama takiyorum deme bir bosver iki bosver ucte zaten onemsemezsin gerçekten ,boyle yapa yapa kafama takmamayi ogrenirsin
SANRM kv ve görümcesine yaklaşmasına yakınlık kurmasına eltisi ortam vermiyormş hep birr şekilde engel oluyorms kv cagırsa bile gelmiyolarmış
birde bu kafaya takmamayı bende ögrenirsem cok güzel olacak gerçekten

SANRM kv ve görümcesine yaklaşmasına yakınlık kurmasına eltisi ortam vermiyormş hep birr şekilde engel oluyorms kv cagırsa bile gelmiyolarmış
birde bu kafaya takmamayı bende ögrenirsem cok güzel olacak gerçekten
Illa haftanin belirli bir saatine ayarlanmasin o zaman mesela haftada 1 gidiyormus haber veriyorlardir illaki ,vermesin ,mesela kv gitmek mi istedi cat kapi gitsin ,anne nasilsin vs ,aksam arasin ya da ,bir cicek ,cikolata alsin kahve yapsin gecsin kv icsinler,(ya da sevdigi bir tatli hediyeyi herkes sever sürprizi) 15 dk.kisa ama kaliteli zaman yani... icinden geldigi gibi davransın gercekten samimi.olunca bu anlasiliyor ,yazik kadina fesat biri var karsininda ...oda uzuluyor ,boyle insanlar var hayatta ama onlarin ekmegine yag surmeyecegiz degilmi akil sagligimi kalir insanda ?

,hem konu sahibesi hemde sizin icin tanidigim birinin yaptigi (kendisi tek basina yasiyor bosanmis 1 cocukli bir kadin ki biliyorsunuz cok konusmalar olur bu tarz durumlarda)ya nasil yapiyorsun diye sormuslugumda var kendisine ki anladim nasil oldugunu ...

mesela geldi aklina diyelim amaan dersin hemen.dusunceni baska seye yonlendirirsin gercekten 1 de olmuyor 2 de olmuyor(hala uzuluyorsun aklina geliyor olur olmaz zamanlarda)ama inananin sonra kendinizde sasiriyorsunuz hakkaten takmiyorsun...ha ileridir bir hastaliktir takindi genel bir durumdur o zaman psikiyatr ,ki onada gitmistim ilac beynimi uyusturunca biraktim...ve onemsemedigin zaman karsi tarafta bezer bir sure sonra, ne yapsa ilgilenilmiyor cunku .birde en onemlisi Allaha tevekkul guveneceksin o bana yeter deyip isi havale edeceksin ve cozuluyor.

Illa haftanin belirli bir saatine ayarlanmasin o zaman mesela haftada 1 gidiyormus haber veriyorlardir illaki ,vermesin ,mesela kv gitmek mi istedi cat kapi gitsin ,anne nasilsin vs ,aksam arasin ya da ,bir cicek ,cikolata alsin kahve yapsin gecsin kv icsinler,(ya da sevdigi bir tatli hediyeyi herkes sever sürprizi) 15 dk.kisa ama kaliteli zaman yani... icinden geldigi gibi davransın gercekten samimi.olunca bu anlasiliyor ,yazik kadina fesat biri var karsininda ...oda uzuluyor ,boyle insanlar var hayatta ama onlarin ekmegine yag surmeyecegiz degilmi akil sagligimi kalir insanda ?

,hem konu sahibesi hemde sizin icin tanidigim birinin yaptigi (kendisi tek basina yasiyor bosanmis 1 cocukli bir kadin ki biliyorsunuz cok konusmalar olur bu tarz durumlarda)ya nasil yapiyorsun diye sormuslugumda var kendisine ki anladim nasil oldugunu ...

mesela geldi aklina diyelim amaan dersin hemen.dusunceni baska seye yonlendirirsin gercekten 1 de olmuyor 2 de olmuyor(hala uzuluyorsun aklina geliyor olur olmaz zamanlarda)ama inananin sonra kendinizde sasiriyorsunuz hakkaten takmiyorsun...ha ileridir bir hastaliktir takindi genel bir durumdur o zaman psikiyatr ,ki onada gitmistim ilac beynimi uyusturunca biraktim...ve onemsemedigin zaman karsi tarafta bezer bir sure sonra, ne yapsa ilgilenilmiyor cunku .birde en onemlisi Allaha tevekkul guveneceksin o bana yeter deyip isi havale edeceksin ve cozuluyor.
birde birşey sormak istiyorm size tekrardan bu yazılarınzdan sonra
hani yazık kadına napsn karsısında böyle bir insan var
ekmeğine yağ mı sürsün demissiniz ya
benimde karsmda tamda böyle bir insan var bundan kat ve kat beter
bende cok takıyorum hasta oldum artık o derece..
herkes diyor ki boşver sen mesafeli ol mesafeni koru
ama şunu kimse demiyor.. biz mesafeli oldukca biz geri durdukca evet aynende öyle böyle insanların ekmeğine yag sürüyorus her fırsatta boş buluyor ortalığı hoop atlıyor istediğinede ulaşıyor
niye kimsede demiyor ki sizin gibi ekmegine yag sürme o sunu yapıyorsa sende yap.. fırsat verme o cıldırsın sen cıldıracağına diye
bir mesafe mesafe gidiyor insanlarda
mesafeli olunca ona fırsat vernce böyle kendi kendimizi yiyoruz haksızmıyım sizce ?

Bir daha sizin gelin size mesafeli gibi bi lad soylerse "beni arayip sen soyledin ya mesafeli ol onlarla samimi olmaya gezmez diye" demek lazim kv ve gorumce yaninda. Sonra senden sonrasi tufan

ama şunu kimse demiyor.. biz mesafeli oldukca biz geri durdukca evet aynende öyle böyle insanların ekmeğine yag sürüyorus her fırsatta boş buluyor ortalığı hoop atlıyor istediğinede ulaşıyor
niye kimsede demiyor ki sizin gibi ekmegine yag sürme o sunu yapıyorsa sende yap.. fırsat verme o cıldırsın sen cıldıracağına diye
mesafeli olunca ona fırsat vernce böyle kendi kendimizi yiyoruz haksızmıyım sizce ?
Ekmege yag nasil surersin onu kafama taktikca uzuldukce amacina ulasir amac zaten seni bezdirmek sindirmek uzmek degilmi?Bir ara insanlardan nefret eder olmustum (benle ugrasanlardan yani) biri bana dedi ki" siz cok mütevazı bir insan olabilirsiniz ama kendinizi enayi yerine koydurmayin "bagir cagir kavga et demiyorum ama mesela cek kenara konus ,duzgun sekilde ama benim asil demek istedigim iste soyle soyle yapiyor beni uzuyor bak simdide boyle yapiyor diye kendinizi yemeyin ben hicbir faydasini gormedim aksine zarari dokundu bana gunlerce dusun uzul kendini sucla vs vs

Kuzum kendini ifade etmek baska ezilmek baska ben eziliyordum onun icinde affedemedim simdi o insanlarla yuzyuze bakiyoruz mecburiyetten konusuyoruz vs.

baktin cikamiyorsun icinden hasbiyAllah Allahim sana havale ediyorum de kenara cekil,ve onemseme derdini dusunme Allah yetiyor korkma uzulme.

Haftada bir görüşüyormuşsunuz işte eşinizin ailesiyle daha ne. Ben olsam zil takar oynarım eltime yapıştılar benle işleri kalmadı diye. Eşinizle niye elti onu yaptı bunu yaptı diye didikliyorsunuz ki. Madem mesafe seviyorsunuz eltiniz o mesafeyi ayağınıza getirmiş. Siz bu konuyu evirip çevirmeseniz bence eşiniz farkında bile olmaz ya da iplemez. Sonuçta aileyle küs değişmişsiniz. Dışlarlarsa dışlasınlar nolcak ki. Dışlandığınız ortam jet set parti atmosferi değil ki içeri alınmıyorum diye üzülesiniz. Altı üstü görümce elti kayınvalide sıkıcılıkları

İstediğime ulaşıyor derken neye ulaşıyor da siz mahrum kalıyorsunuz mesela?

X