Eltimle aramızdaki sorunlar..

5 ay önce sevdiğim insanla sozlendim sözlümle aramızda kişisel bir problemimiz sorunumuz yok cok sukur yazara düğünümüz var ancak isler ciddiye bindikce eltimle anlaşamaz olduk halbuki sozlenmeden önce çok iyiydik görünürde gene iyiyiz canim falan der ama son yaşananlar artik gercekten psikolojimi bozmaya başladı sozumuzle nisanimizi bir yapmak istedik benim ailem yapacak sonuçta 3 gün tatil olan bir tarih seçtik söz nişanı istemediler bir arada neyse tamam dedik annem sözden önce aradı alyanslari alcakmiyiz diye çünkü benim akrabalarım yadırgadı alyans takilmiyormu diye yok alunamayacak sözde eltiminkide takılmamış beştaş takmışlar nişanda alyans almışlar ben beştaş istemiyorum dedim çünkü altin yüzük takmayı sevmem ama onlar surekli aynisi olacak diyorlar benim ailemde bende ona şunu yapmışsınız bizde aynısı demezler o zaman durumunuz vardir yapmışsınızdır suan olmayabilir yapmasinizda olur onların mutluluğu önemli derler her zaman. nişanı ocakta ara tatilde diye konuştuk ben istemedim ilk başta kışın diye ama sözlümle düşündük en azından nisan takilarimizi peşinat verip taksitle eşya alırız düğüne kadar büyük bir kısmı ödenmiş olur dedik ilk düşüncemizi benim babamla paylaştık sonuçta benim babam yapacak nişanı ki zaten kendileride ara tatilde demişlerdi babamda tamam siz mekan bakin edin bana söyleyin bende bütçemi ayarlar karşı tarafi çağırır konuşuruz dedi bizde mekan nişanlık takim elbise bakmaya başladık cunku benim sozlum oduyecek nisanligimi falan fiyat araştırıyoruz kış oldugu icin herşeyi uyguna bulduk eltimde duydu baktığımızi zaten gizli saklı yapmıyoruz bir şeyi daha aileler konuşmadan kayinpederime yetiştirmiş 'iste baba ara tatilde nisanımız varmis haberimiz yok' diye haliyle kayinpederim bize kızdı biz niye başkalarından duyuyoruz ben o tarihte yokum burda falan dedi bizim nisanimiz hazirana kaldi suan uygun bütçeyle yapacağımız şeyi iki katı olarak yapicaz o tarihte ailelerimiz zaten bize birakiyolar kararları genelde istediğimiz tarihe uyuyorlar ama eltimin oyle demesi bozdu herşeyi nişandan 3 ay sonra düğün olacak biz 3 ayda hem nisan kına dugun yapcaz hemde ev kurucaz nişanı kınayı benim ailem yapıyor ailesi düğünü yapacak eşyalara karismayacaklar benim ailem sadece yatak odası alacak kendimde ceyizimle mutfağı düzdüm sayilir zaten gerisini ben ve sozlum yapıyoruz. Kayinvalidem ilk gelini için herşeyi oğlum yaptı çeyizi adam akilli yoktu diyordu bende elimden geldiğince almaya çalışırım herseyimizi ama aferin demezler bile. Nisan bohçası yerine valiz yapmak istedik kayinvalidem iste eltinde istedi onada bohça yaptık valiz yapmadık dediler zaten biz kendimiz alıyoruz bizde gittik valiz aldık kendimiz eklim gördü valizi bende istedim olmadı falan dedi benim anneme onlarda kendileri yapmış herseyini yapsalarmis onunki olmadı diye benimkisi neden olmasınki kendisini seviyordum fakat artık aile buyuklerindenmi kaynaklanıyor bilmiyorum psikolojimi bozdular düğünle nişanı aynı yerde yapmaya karar verdik babasıyla babam siz bakin biz tutarız dediler şimdide abisi eltim kayinvalidem ilk nişanı yapın bakalim nasıl ona göre düğüne anlaşırız diyorlar tamam güzel ama biz simdi bile zor tarih bulduk haziranda bulamayizki istediğimiz yerde herşeye karışmaları zoruma gider oldu bak benim sozlumun parmağı bos Nisan'a kadar onların sözden 2 3 ay sonra olmus nişanı bizim 9 10 ayı buluyor bu durumda rahatsız ediyor beni. Biz nereye gitsek ne yapsak kayınpederime gidiyor laf bende sosyal medyadan sildim eltimi artık. Konusmak istedim kendisiyle başbaşa kalamadık güzel bir dille kırmadan mesaj attim böyle yanlis anlaşılmalar olmasın lütfen bize kızıyorlar bizde üzülüyoruz dedim mesajı hemen kayinpederime göstermişler abisiyle. Bize geldi ailesi konusu acildi kayinpederim bana kızdı yaptığın ayıp haddini bil abi kardeş arası bozulsun istemiyorum ben dedi ailemin yaninda ağladım resmen ben neden bozayimki kardeş arasını benimde abim var yengem var üzülüyorum boyle olmasına neden attın kızım neden boyle düşündün demediler ben suçlu oldum aylardır sustum sustum içimde yaşadım sozlume söylemedim cogu şeyi hissettiklerimi ailesiyle arası bozulmasın diye bende eltimlere herşeyi söylemeyeyim madem dedim bir tane kiz var sozlumle onun eşi beraber çalışıyorlar cok iyidir onlarla gorusurduk ben nişanlık aldim hemen eltimin kulağına gitmiş bunlar ufak seyler oda hemen kayinpederime soruyormus zaten hergün günde 4 5 kez konuşurlar ailesi bana o kıza güvenme aranızı bozar dedi beni suçlar gibi sanki ben ona eltim ile ilgili bişeyler diyormusum gibi bende sinirlendim bana değil ona söyleyin elti elti diye onlar birbirlerine diyorlar dedim neden dediler düğüne gitmiştik orda o kiz değilde benim eltim disladi beni biraz ben oyle hissettim sandım sözlümde hissetmiş beni kaldırdı onların masasından zaten bunu anlattık hemen eltime demişler oda bana diyor biz sana böylemi yaptık diye kizi aramış falan sormuş o kızda durduk yere aile mevzularina katıyorlar bende kıza dedim canım senlik bir durum yok seni ben katmıyorum diye söyledim sozlumunde dogumgunuydu hepsini çağırdım önceden iki gün sonra eltimler oraya gidiyorlar düğünü olanlarda geliyormuş bizi cagirmazlar normalde o kızla eşi arar sorardı ne zaman biz eltimle ters düştük arayıp sormazlar sozlumun en buyuk kuzenide oyle önceden gider gelirdik abisi eltimle aralarından su sızmaz oldu oda aramaz baktım çağırmıyolar dislaniyoruz bende başbaşa kutlucam doğumgününü dedim bir gün öncesinden 5 6 arkadaşlarıyla kutladık dogum gününü büyük kuzenini aradım ogun açmadı günler geçti geri bile dönmedi oldugu gün onlar ailecek eltimlerde kutlayacaklarmis beni gene cagirmadilar ailesi tarafından artik dışlandığımı düşünüyorum üzerimize cok geliyorlar ben iyi olmak istiyorum çok sevinmiştim eltim olacak ileride birbirimize her konuda destek oluruz halada öyle düşünüyorum çocuğu var dünya tatlısı dayanamam gider bişeyler alirim hep sözlümde düşkün yigenine ama bize böyle neden davranıyorlar bilmiyorum kayinpederim hep beni suçluyor sozlum benide kendisinide savunmuyor adamda onlardan anlattigi kadarıyla bilip bize kızıyor kendinize çeki düzen verin edin diye ama kimse benim ne düşündüğümü yada o mesajı atacak kadar neden doldugumu sorgulamıyor buda zoruma gidiyor artık söz atma derecesine geldim bizmi kiz tarafiyiz onlarmi belli değil fikir verin aramı nasıl düzeltirim ben kötü olmak istemiyorum ileride ailem olacaklar sonuçta benim yerimde olsanız nasil davranırsınız ailem eltimle surekli görüşmemizi istemiyorlar morelini bozuyorlar diye çünkü ailesi hep onu haklı buluyorlar : (
Bence sizin ailenizle sözlünüzün ailesi evlensin. Zira kararları hep başkaları almış. Maşallah sizin ve sözlünüzün muhabbeti kendi aranızda geçenle kalmış. Yarın öbür gün oturacağınız ev, çocuk ismi ve tatilleriniz de onlar tarafından kararlaştırılır siz yine nişanlınızla susarsınız. Biz böyle düşündük biz böyle düşündük diyorsunuz da bakın bakalım hiç sizin dediğiniz olmuş mu

Yarisinda biraktim okumayi, bunaldim. İki taraf da cok abartiyor olaylari bence okudugum kadariyla.

sizde bu kayinpeder, elti ve sözlü varken siz zor huzurlu ve mutlu olursunuz. Ben büyük konsumak istemem ama ayrilirdim. Kayinpederiniz eltinizin ve kayininiz doldurusuna gelen biri belliki. Sözlününüzde sizin savunamayan ailede pek ciddi alinmayan biri herhalde. Hadi ocakta yoktu kp niye taaa hazirana attiniz? 6 aymi yok bu adam. Vallahi zor. Bende yeni evli sayilirim ama evlilikte ailelerin inanilmaz bir etkisi oluyor malesef.

Çok ağır olacak yorum belki ama yol yakınken dön derim hiç uzatma. İleride çok daha mutsuz olacağından şüphen olmasın:işsiz:

Yarısına kadar okudum, karışık yazmışsınız sonlarını.

Sözlünüz sizi o kadar seviyorsa ailesine karşı dik olsun, karıştırmasın, sustursun mesela o yengesini, babasını. Yapabiliyor mu?
Hayır.
Bugun bu aşamada size bunları yaşatan aile, evlenince elini eteğini çekecek mi sanıyorsunuz, daha fazla karışacaklar,çünkü siz herşeyi kabul ederek evlenmiş olacaksınız.

İki dangalak yüzünden sevdiğinizle ayrılacak mısınız..Böyle giderse ayrılacaksınız.
Dik durup herkese ses yükseltmezseniz sonunuz bu.

Noktalara, virgül ve paragraflara ücret mi alıyorlardı? Konuda sadece 5 tane nokta var ya şaka gibi.
Bi düzenleyin konunuzu ya, anlayarak sonunu getireceğim diye gençliğimin bir kısmını heba ettim burada.

Siz kafanıza göre kendi aileniz ile beraber nişan tarihi alıp oğlan tarafına haber etmediniz mi başta, niye kp eltiden öğreniyor sizin nişan tarihinizi? Niçin eltinizin ağzına laf verip duruyorsunuz? Ne yaptığınızı paylaşmayın ağzı gevşek tiplerle. Bir değil iki değil sürekli aynı şey yaşanmış artık çözmüş olmanız lazım eltinizin huyunu ve belli bir mesafe getirebilmelisiniz.

Daha yolun başındasınız, kpiniz sürekli size had bildirme halinde. Siz susunca size "Süper gelin" madalyası takmayacak kimse, sadece milleti tepenize çıkardığınızla ve ezildiğinizle kalacaksınız, nasıl başladıysa da öyle gidecek üstelik. Sözlünüzle konuşun ve bu durumun artık fazla olduğunu, bir daha herhangi bir azarla karşılaştığınızda kendisi babasını susturmayacaksa sizin cevap vereceğinizi ve gerisini düşünmeyeceğinizi, mutlu geçirmeniz gereken zamanların burnunuzdan getirildiğini söyleyin. Safi siz değil, gerektiğinde aileniz de sizi ezdirmemek adına araya girebilmeli, mesela ana-babanızın yanında kp size had bildirmeye kalkmamalı.

Hale bak, kp çocuk terbiyeler gibi müstakbel gelinini terbiyeler, elti dersen kayın babacığına yaranma peşinde yarışa erken başlamış, müstakbel gelin susar izler üzülür, sözlü etkisiz eleman zaten... Pasif kalmayın bu kadar; "Eh yeter ama" deyin inceldiği yerden kopsun. Gerçi siz ağzınızı açamazsınız, ömürlük belanızı da bulmak üzeresiniz gibi ya artık hayırlısı.

Son düzenleme:
Arkadaşlar çok haklısınız sinirden nasil yazacağımı bilememişim tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bende artık saygımı bozmadan sesimi çıkarmam gerektiğini anladım.

X