Eltin görümcen mi var derdin var

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.010
81.181
34
sız kayınvalıdenıze nıye olanı anlattınız
eltınız sıze laf soylememıs kı laf soyleyecek olsa hıc gelmezdı evınıze küserdı zaten ? bırlıkte gorusulmus ya tek gorusulmeyen kendısı-dıslanmıs hıssetmıs hatta sıze sorun yok onlar kendılerınce kusuyorlar demıs sıze bırsey dıyen yok yanlıs yapmıssınız aranızdakı konusmayı kayınvalıdenıze anlatarak kımse sıze guvenıp konusamayacak mı
ayrıca durust de degılsınız
x gun su kısıler gelecek canım senın ıcın sakıncası yoksa sende gel yok huzursuz olurum dersen ertesı gunu gel kapım hep acık deseydınız ? gızlı ısler cevırıyorsunuz

sızın soyledıklerınızı o baskasına anlatsa gorumcenıze kayınvalıdenıze falan ne hıssederdınız boyle gızlı ısler cevırse ?
dua edın de kulagına gıtmesın anlattıgınız sonra o da sızın soyledıklerınızı anlatır
kendısıne baksın o da sızın ıcın boyle seyler soyledı zamanında dıye anlatır aranızdakılerı

ınsanlar dertlesırken kırgın kızgın oldugu kısıler hakkında olumsuz konusabılır sız karsılıklı dertlesıyormussunuz sızın onlarla gorustugunuzu zaten bılıyor ve sorun etmıyor sorun etse sızınle de gorusmezdı onun kızgınlıgı baska- sız aranızdakı konusmaları yansıtmamalıydınız kımseye
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1916 gün geçti.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.010
81.181
34
Haklısın canım inan ki bu görüşme olayını abartmamaya çalışıyorum dediğin gibi ne çok samimiyim ne çok mesafeli ortada durmaya çalışıyorum.
bu ortada duruyor halınızse...
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1916 gün geçti.

i006

Mutlu olmayı bileceksin her daim...
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2014
5.987
6.488
Mesafeli olmak her zaman iyidir kimse kimseye laf diyemez. Zamanla anlarsınız
 

zemheri4717

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
5.900
9.256
Böyle şeyler ister istemez oluyor kimse dört dörtlük değil ki herkesin birileriyle bi sorunu sıkıntısı oluyor illaki olacak ama kırıldığım nokta daha dinlenip anlaşılmadan hakarete uğramak. Kendi kafasında neler kurmuş. Ben kötü niyetli bişey yapmamıştım ama bazen insanları buna inandırmak çok zor oluyor. Dediğiniz gibi kendine dönüp baksa ben böyle böyle yaptığım için beni dışladılar dese sorunu kendinde arasa benlik bişey olmadığını anlayacak ama o kadar ince düşünememiş malesef. Başkasını suçlamak günah keçisi yapmak daha kolay çünkü.
Siz de buna göre davranın işte, küs kalmama kin tutmama konusunda böyle devam edin, o da alışır zamanla, alışmazsa kendi bilir. Keşle deseydin, seni de onları da severim, çağırmadıysam vardır bir sebebi diye, küserse kendi bilir. Hiç dert etmeyin ama gerektiğinde ağzının payını da vermeniz lazım, şamar oğlanına çevirecek sizi.

Kvnize yaptığı da çok ayıp, o evin gelinisin ayrıca oradaki iki kasından küçüksün git çayları sen tazele, misafir gittiğimiz evde bile yapmıyor muyuz bunu. Bunun lafını etmek kendini küçültmek zaten
 

morkagit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2020
1.276
3.710
27
Kızlar bir konuda size fikir danışmak istiyorum canımı epeyce sıktı bu durum. Konu biraz uzun okursanız sevinirim. Şimdi ben 6 aydır evliyim. Nişanlılık dönemimde görümcelerimle aram çok iyiydi çok sevdik birbirimizi. Sonra düğün hazırlıkları esnasında bi takım sorunlar çıktı aramızda ama yine de birbirimizin yüzüne karşı asla ne bi kırıcı söz ne bi ima bişey yaşamadık. O dönem kendi içimde tabiki çok öfkeliydim kırgındım onlara bu yüzden biraz mesafe girdi araya. Kırgınlığımı kızgınlığımı da ister istemez çevreme kendi yakınlarıma karşı dile getiriyordum eltimle de o dönem çok yakınlaştırınız için şahit oluyordu herşeye . Ama düğün sonrası buzlar erimeye başladı zamanla. Küçük görümcem uzakta ama büyük görümcemle görüşmeye başladık yine seviyoruz birbirimizi.

Bu arada eltim 7 yıllık gelinleri ve aralarında hep sorunlar, mesafe , anlaşmazlık olmuş. Kaynanam açık açık onu sevmediğini dile getirdi bi kaç kez. Büyük görümcemle küsler zaten. Neyse ben eltimle de çok iyiydim. Yeri geldi bu görümcelerimle sıkıntılar yaşadığım dönem onunla da dertleştik falan ki benim onlarla aramın açılması onun işine de gelmişti açık açık boşver biz abla kardeş oluruz, can yoldaşı oluruz birbirimize destek oluruz falan demişti. Fakat şöyle bi durum var ben asla kin tutamayan, küs kalamayan, benim yüzüme gülene 10 adım giden bi insanım. Hep böyleydim. Bu yüzden insanlar bana nasıl davranırsa öyle karşılık verdim. İnsanlar beni bağırına basınca bende insanca karşılık verdim ve bişeyler düzeldi.

Neyse kızlar konuya geleyim. Bi kaç hafta önce eltimin annesi onu ziyarete gelmişti kaynanamlara gitmişler. Bunu kaynanam anlattı bana. Kaynanam hastaydım o gün diyor hastaneye gitmiş Hatta sabahında. Akşam habersiz geldiler oturduk bi bardak çay içtik diyor . Sonra çay bitmiş sohbete de dalınca kaynanam yeniden çay koymayı unutmuş. Eltim eve gidince ağlamış kocasına annen bize bi bardak çay bile ikram etmedi annemi böyle ağırladılar falan diye. Ertesi gün kaynım annesine kızmış niye böyle yaptınız diye ve kaynanamın zoruna gitmiş ağlamaklıydı zaten bana anlatırken.

Neyse küçük görümcem bi kaç günlüğüne kaynanamlara geldi yaşadığı şehirden. Bu olayı sadece küçük görümceme ve bana anlatmış yani o da tepkiliydi eltime karşı. Biz tesadüfen onun geldiği gün kaynanamlardaydık sadece eltim ve kaynım yoktu. Kayınbabam onları da çağırın dedi büyük görümcem o gelirse ben giderim dedi anneme gizli saklı. Annem gerek yok onlar daha dün geldiler zaten falan dedi kimse istemedi. Ben hiç bi şekilde yorum yapmadım. Ertesi gün yine çağırdılar kırmamak için gittim. Kızlar bu pandemi döneminde hiç kimseyle görüşme taraftarı değildim ama mecburen yapmak zorunda kalıyorsunuz bazen. Neyse küçük görümcem gitmeden senin evine de gelelim hiç gelmedik daha önce dedi tamam bende sizi çağıracaktım zaten dedim.

Eltimin onlarla bi araya gelmek istemediğini biliyorum. Daha önce kaynanamlar bize gelecek sizde gelin dediğimde yok onlar gelsin biz sonra geliriz demişti. Yani çağırırsa sadece eşimle beni çağırıyor başka kimseyi çağırmıyor zaten. Görümcelerim zaten istemiyor bir araya gelmeyi. Eşimle konuştuk onları önce çağıralim bi kaç gün sonra da eltiyle kayını çağırırız dedik. Neyse kızlar küçük görümcem gitmeden 1 saatliğine eltime uğramış sanırım biraz da inat olsun diye bi önceki gün hep beraber bizde olduklarını söylemiş.

Ben daha çağırmadan eltim mesaj attı bana bi kaç gün sonra. Size gelmek istiyoruz diye gelin dedim. Çok güzel ağırladım falan küçük görümcemin ona bize geldiklerini söylediğinden haberim yok. Söylemeyi de düşünmüyordum kırılmasın yanlış anlamasın diye. Sonra bu yedi içti bi ara eşim ve abisi mutfağa geçti biz yalnız kaldık eltimle. Başladı laf sokmaya “insanlar çok iki yüzlü, aşağılık, menfaatçi, kimseyi kafama takmıyorum artık , yok artık kendimi tutamıyorum yüzlerine söylüyorum” falan bende hayırdır dedim kim iki yüzlülük yaptı ki sana dedim benle özel olarak konuşmak istediğin bişey varsa söyle abla ben anlamadım konuyu dedim. Yok genel konuşuyorum dedi ve devam etti saydırmaya. Bi ara çocuğunu tuvalete götürdü gelince dedim ki haberin var mıydı yok muydu bilmiyorum ama küçük görümce bize geldi hatta büyük görünce kaynana falan hep beraber geldiler dedim. Bi araya gelmek istemediğinizi bildiğim için eşimle onları ayrı sizi ayrı ağırlamak istedik dedim. Yok ablacım anlıyorum sorun değil benlik bişey yok onlar kendi kendilerine alınıp küsüyorlar ben bi araya gelmek isterdim dedi. Ki kendisi daha önce kaç defa evime geldi diğerleri daha ilk defa gelecekti. Yani diğerlerini çağırmadan sadece bunu çağırdığım da oldu.

Daha bi kaç gün önce kaynanayla sorun yaşadığınızdan hiçbiri görüşmek istemiyordu diyemedim. Onlar gittikten sonra kendimi çok kötü hissettim resmen kendi evimde hakarete uğradım. Sonra kaynanamla görüştüğümüzde anlattım böyle böyle oldu diye boşver sen üzülme sen yanlış bişey yapmadın dedi. Eşime keşke kardeşin söylemeseydi falan dedim tabiki söyleyecek abisinin evine geldiğini niye saklasın iyi olsaydı o da gelseydi seni böyle etkilemesine suçlu hissettirmesine izin verme dedi. Yine de çok huzursuzum. Ben suçlu muyum ? Kendimi çok kötü hissettirdi. Nasıl bi tavır takınmaliyim herkese karşı dışardan bi gözle beni biraz aydınlatır mısınız lütfen...
Kimsenin dedikodusunu başkasına yapmayın yoksa daha çok kez bu duruma düşersiniz. ( Görümceleri eltiye, eltiyi KV ye, görümceleri eşinize) gerek yok
 

Cileklidon_

🍓🍓
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
1.272
7.510
25
Bence siz bu dallas ailede kendinizi biraz geri çekin sonra onlar iyi olur üç beş sene sonra yeni gelin şunu dedi bunu dedi diye laf yaparlar sen arada kalırsın. Bi konuda bozgunluk çıkar kim dedi lillyleon dedi olur vah o zaman haline. Biri birini çekiştirirken senin tek yapman gereken o ortamı bahanelerle terk etmen. Bu ne ya o onu dedi bu ona çay vermedi o bunu sevmiyor falan. senlik bir şey yok aile karışık 😁
 

anabel lee

Keyfimi seveyim :)
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2015
2.938
5.570
Daha 6 aylık evlisiniz, zamanla insan ilişkileri, davranışlar oturur. Ayrıca benim evime gelen misafire, görüştüğüm insanlara laf sokacak karakterde birini de çok ciddiye almam. Bu durumda elti görümce kv değil, eşimi ciddiye alırdım şahsen.
 


Alvillaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2018
1.881
8.144
Sizinde hatanız var küçük görümcenizinde kv nizinde heleki bence kv bi gelinini diğerine kötülememeli benim kv gıcıktir falan ama ne eltimle benim hakkımda ne benimle eltim hakkında konuşmaz görümcemde öyledir ne kavgalar ettik eltim hiç bisey bilmez.
Sizde baştan söyleseydiniz eltinize onun alınması bozulması normal bence
 

gulzen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2017
364
1.234
Bana çay koymadılar diye olay çıkaran bir insanla aranıza mesafe koyun bence. Evinize misafir çağırmak için de herhangi birinin onayına ihtiyacınız yok. Ama eltimizin söylediğini kayınvalidenize, kv kini görümceye, kaynın lafını yeğene taşımak falan yanlış bence. Zaten gergin olan ailelerde arada kalıverirsiniz dikkat edin.
 

deepsimply

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
25 Nisan 2010
5.125
7.421
Eltiden uzak durun ,olay yaratmaya yer ariyor,kaynanaya yakin kalin,gorumcelerle saygi sevgode kalin civiklasmayin,
 

Mira_88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
1.234
993
32
Kaprisli eltiden gına geldi. Bizimkide evine gidince pas vermez, haberli gideriz kalkar temizlik yapar orasi abi evi olduğundan ne haliniz varsa görün benimle ugrasmayin der gibi yoluna bakar ve cok guzel hissetirir. Kendi akrabalarini ama agzi ile çağırır güzelce ağırlar. Amaaaa, ben akraba evine gidince, onlar gelince vs esimle plan yapinca surat asar güya sanki beni cok seviyorda paylaşamiyor. Beni sevsen evinde guler yüzlü davranirsin, ama konu başkaları ile takilmaca olunca gercekten tavırları rahatsız edici oluyor. Sizin eltinin hareketi de biraz o şekilde. Kusura bakmayinda elti dünyalar iyisi olsun, hele ki evliligin başlarında ben gorumcelerle olan sorunlari niye dile getireyim. Ortalik zaten mayin tarlasi gibi. Ben bu konuda cok kati kuralliyim yani elti görümce arası laf tasima hoşlanmıyorum, sonuçta devran döner onlar iyi olur, olan yine bana olur
 

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.548
104.589
Kocan mi var derdin var esas :KK66: bu insanlarin hepsini koca vasitasiyla taniyoruz cunku. Bu arada konunuzda buyuklu kucuklu kayin gorumce eltiden basim dondu cogunu anlayamadim yorgun halimle
 

Minnosmeliss

" Ben konamadım, kuşlar konsun o güzel gülüşüne.."
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
18 Kasım 2020
2.581
10.566
Kızlar bir konuda size fikir danışmak istiyorum canımı epeyce sıktı bu durum. Konu biraz uzun okursanız sevinirim. Şimdi ben 6 aydır evliyim. Nişanlılık dönemimde görümcelerimle aram çok iyiydi çok sevdik birbirimizi. Sonra düğün hazırlıkları esnasında bi takım sorunlar çıktı aramızda ama yine de birbirimizin yüzüne karşı asla ne bi kırıcı söz ne bi ima bişey yaşamadık. O dönem kendi içimde tabiki çok öfkeliydim kırgındım onlara bu yüzden biraz mesafe girdi araya. Kırgınlığımı kızgınlığımı da ister istemez çevreme kendi yakınlarıma karşı dile getiriyordum eltimle de o dönem çok yakınlaştırınız için şahit oluyordu herşeye . Ama düğün sonrası buzlar erimeye başladı zamanla. Küçük görümcem uzakta ama büyük görümcemle görüşmeye başladık yine seviyoruz birbirimizi.

Bu arada eltim 7 yıllık gelinleri ve aralarında hep sorunlar, mesafe , anlaşmazlık olmuş. Kaynanam açık açık onu sevmediğini dile getirdi bi kaç kez. Büyük görümcemle küsler zaten. Neyse ben eltimle de çok iyiydim. Yeri geldi bu görümcelerimle sıkıntılar yaşadığım dönem onunla da dertleştik falan ki benim onlarla aramın açılması onun işine de gelmişti açık açık boşver biz abla kardeş oluruz, can yoldaşı oluruz birbirimize destek oluruz falan demişti. Fakat şöyle bi durum var ben asla kin tutamayan, küs kalamayan, benim yüzüme gülene 10 adım giden bi insanım. Hep böyleydim. Bu yüzden insanlar bana nasıl davranırsa öyle karşılık verdim. İnsanlar beni bağırına basınca bende insanca karşılık verdim ve bişeyler düzeldi.

Neyse kızlar konuya geleyim. Bi kaç hafta önce eltimin annesi onu ziyarete gelmişti kaynanamlara gitmişler. Bunu kaynanam anlattı bana. Kaynanam hastaydım o gün diyor hastaneye gitmiş Hatta sabahında. Akşam habersiz geldiler oturduk bi bardak çay içtik diyor . Sonra çay bitmiş sohbete de dalınca kaynanam yeniden çay koymayı unutmuş. Eltim eve gidince ağlamış kocasına annen bize bi bardak çay bile ikram etmedi annemi böyle ağırladılar falan diye. Ertesi gün kaynım annesine kızmış niye böyle yaptınız diye ve kaynanamın zoruna gitmiş ağlamaklıydı zaten bana anlatırken.

Neyse küçük görümcem bi kaç günlüğüne kaynanamlara geldi yaşadığı şehirden. Bu olayı sadece küçük görümceme ve bana anlatmış yani o da tepkiliydi eltime karşı. Biz tesadüfen onun geldiği gün kaynanamlardaydık sadece eltim ve kaynım yoktu. Kayınbabam onları da çağırın dedi büyük görümcem o gelirse ben giderim dedi anneme gizli saklı. Annem gerek yok onlar daha dün geldiler zaten falan dedi kimse istemedi. Ben hiç bi şekilde yorum yapmadım. Ertesi gün yine çağırdılar kırmamak için gittim. Kızlar bu pandemi döneminde hiç kimseyle görüşme taraftarı değildim ama mecburen yapmak zorunda kalıyorsunuz bazen. Neyse küçük görümcem gitmeden senin evine de gelelim hiç gelmedik daha önce dedi tamam bende sizi çağıracaktım zaten dedim.

Eltimin onlarla bi araya gelmek istemediğini biliyorum. Daha önce kaynanamlar bize gelecek sizde gelin dediğimde yok onlar gelsin biz sonra geliriz demişti. Yani çağırırsa sadece eşimle beni çağırıyor başka kimseyi çağırmıyor zaten. Görümcelerim zaten istemiyor bir araya gelmeyi. Eşimle konuştuk onları önce çağıralim bi kaç gün sonra da eltiyle kayını çağırırız dedik. Neyse kızlar küçük görümcem gitmeden 1 saatliğine eltime uğramış sanırım biraz da inat olsun diye bi önceki gün hep beraber bizde olduklarını söylemiş.

Ben daha çağırmadan eltim mesaj attı bana bi kaç gün sonra. Size gelmek istiyoruz diye gelin dedim. Çok güzel ağırladım falan küçük görümcemin ona bize geldiklerini söylediğinden haberim yok. Söylemeyi de düşünmüyordum kırılmasın yanlış anlamasın diye. Sonra bu yedi içti bi ara eşim ve abisi mutfağa geçti biz yalnız kaldık eltimle. Başladı laf sokmaya “insanlar çok iki yüzlü, aşağılık, menfaatçi, kimseyi kafama takmıyorum artık , yok artık kendimi tutamıyorum yüzlerine söylüyorum” falan bende hayırdır dedim kim iki yüzlülük yaptı ki sana dedim benle özel olarak konuşmak istediğin bişey varsa söyle abla ben anlamadım konuyu dedim. Yok genel konuşuyorum dedi ve devam etti saydırmaya. Bi ara çocuğunu tuvalete götürdü gelince dedim ki haberin var mıydı yok muydu bilmiyorum ama küçük görümce bize geldi hatta büyük görünce kaynana falan hep beraber geldiler dedim. Bi araya gelmek istemediğinizi bildiğim için eşimle onları ayrı sizi ayrı ağırlamak istedik dedim. Yok ablacım anlıyorum sorun değil benlik bişey yok onlar kendi kendilerine alınıp küsüyorlar ben bi araya gelmek isterdim dedi. Ki kendisi daha önce kaç defa evime geldi diğerleri daha ilk defa gelecekti. Yani diğerlerini çağırmadan sadece bunu çağırdığım da oldu.

Daha bi kaç gün önce kaynanayla sorun yaşadığınızdan hiçbiri görüşmek istemiyordu diyemedim. Onlar gittikten sonra kendimi çok kötü hissettim resmen kendi evimde hakarete uğradım. Sonra kaynanamla görüştüğümüzde anlattım böyle böyle oldu diye boşver sen üzülme sen yanlış bişey yapmadın dedi. Eşime keşke kardeşin söylemeseydi falan dedim tabiki söyleyecek abisinin evine geldiğini niye saklasın iyi olsaydı o da gelseydi seni böyle etkilemesine suçlu hissettirmesine izin verme dedi. Yine de çok huzursuzum. Ben suçlu muyum ? Kendimi çok kötü hissettirdi. Nasıl bi tavır takınmaliyim herkese karşı dışardan bi gözle beni biraz aydınlatır mısınız lütfen...
Kim olursa olsun ondan alıp ona götürme bacım kötü olursun, eltinle konuştuğunu kaynana ya kaynana kini eltiye anlatma
 

AfifEsila

Bana bugün sabır düştü..
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2017
524
524
Kızlar bir konuda size fikir danışmak istiyorum canımı epeyce sıktı bu durum. Konu biraz uzun okursanız sevinirim. Şimdi ben 6 aydır evliyim. Nişanlılık dönemimde görümcelerimle aram çok iyiydi çok sevdik birbirimizi. Sonra düğün hazırlıkları esnasında bi takım sorunlar çıktı aramızda ama yine de birbirimizin yüzüne karşı asla ne bi kırıcı söz ne bi ima bişey yaşamadık. O dönem kendi içimde tabiki çok öfkeliydim kırgındım onlara bu yüzden biraz mesafe girdi araya. Kırgınlığımı kızgınlığımı da ister istemez çevreme kendi yakınlarıma karşı dile getiriyordum eltimle de o dönem çok yakınlaştırınız için şahit oluyordu herşeye . Ama düğün sonrası buzlar erimeye başladı zamanla. Küçük görümcem uzakta ama büyük görümcemle görüşmeye başladık yine seviyoruz birbirimizi.

Bu arada eltim 7 yıllık gelinleri ve aralarında hep sorunlar, mesafe , anlaşmazlık olmuş. Kaynanam açık açık onu sevmediğini dile getirdi bi kaç kez. Büyük görümcemle küsler zaten. Neyse ben eltimle de çok iyiydim. Yeri geldi bu görümcelerimle sıkıntılar yaşadığım dönem onunla da dertleştik falan ki benim onlarla aramın açılması onun işine de gelmişti açık açık boşver biz abla kardeş oluruz, can yoldaşı oluruz birbirimize destek oluruz falan demişti. Fakat şöyle bi durum var ben asla kin tutamayan, küs kalamayan, benim yüzüme gülene 10 adım giden bi insanım. Hep böyleydim. Bu yüzden insanlar bana nasıl davranırsa öyle karşılık verdim. İnsanlar beni bağırına basınca bende insanca karşılık verdim ve bişeyler düzeldi.

Neyse kızlar konuya geleyim. Bi kaç hafta önce eltimin annesi onu ziyarete gelmişti kaynanamlara gitmişler. Bunu kaynanam anlattı bana. Kaynanam hastaydım o gün diyor hastaneye gitmiş Hatta sabahında. Akşam habersiz geldiler oturduk bi bardak çay içtik diyor . Sonra çay bitmiş sohbete de dalınca kaynanam yeniden çay koymayı unutmuş. Eltim eve gidince ağlamış kocasına annen bize bi bardak çay bile ikram etmedi annemi böyle ağırladılar falan diye. Ertesi gün kaynım annesine kızmış niye böyle yaptınız diye ve kaynanamın zoruna gitmiş ağlamaklıydı zaten bana anlatırken.

Neyse küçük görümcem bi kaç günlüğüne kaynanamlara geldi yaşadığı şehirden. Bu olayı sadece küçük görümceme ve bana anlatmış yani o da tepkiliydi eltime karşı. Biz tesadüfen onun geldiği gün kaynanamlardaydık sadece eltim ve kaynım yoktu. Kayınbabam onları da çağırın dedi büyük görümcem o gelirse ben giderim dedi anneme gizli saklı. Annem gerek yok onlar daha dün geldiler zaten falan dedi kimse istemedi. Ben hiç bi şekilde yorum yapmadım. Ertesi gün yine çağırdılar kırmamak için gittim. Kızlar bu pandemi döneminde hiç kimseyle görüşme taraftarı değildim ama mecburen yapmak zorunda kalıyorsunuz bazen. Neyse küçük görümcem gitmeden senin evine de gelelim hiç gelmedik daha önce dedi tamam bende sizi çağıracaktım zaten dedim.

Eltimin onlarla bi araya gelmek istemediğini biliyorum. Daha önce kaynanamlar bize gelecek sizde gelin dediğimde yok onlar gelsin biz sonra geliriz demişti. Yani çağırırsa sadece eşimle beni çağırıyor başka kimseyi çağırmıyor zaten. Görümcelerim zaten istemiyor bir araya gelmeyi. Eşimle konuştuk onları önce çağıralim bi kaç gün sonra da eltiyle kayını çağırırız dedik. Neyse kızlar küçük görümcem gitmeden 1 saatliğine eltime uğramış sanırım biraz da inat olsun diye bi önceki gün hep beraber bizde olduklarını söylemiş.

Ben daha çağırmadan eltim mesaj attı bana bi kaç gün sonra. Size gelmek istiyoruz diye gelin dedim. Çok güzel ağırladım falan küçük görümcemin ona bize geldiklerini söylediğinden haberim yok. Söylemeyi de düşünmüyordum kırılmasın yanlış anlamasın diye. Sonra bu yedi içti bi ara eşim ve abisi mutfağa geçti biz yalnız kaldık eltimle. Başladı laf sokmaya “insanlar çok iki yüzlü, aşağılık, menfaatçi, kimseyi kafama takmıyorum artık , yok artık kendimi tutamıyorum yüzlerine söylüyorum” falan bende hayırdır dedim kim iki yüzlülük yaptı ki sana dedim benle özel olarak konuşmak istediğin bişey varsa söyle abla ben anlamadım konuyu dedim. Yok genel konuşuyorum dedi ve devam etti saydırmaya. Bi ara çocuğunu tuvalete götürdü gelince dedim ki haberin var mıydı yok muydu bilmiyorum ama küçük görümce bize geldi hatta büyük görünce kaynana falan hep beraber geldiler dedim. Bi araya gelmek istemediğinizi bildiğim için eşimle onları ayrı sizi ayrı ağırlamak istedik dedim. Yok ablacım anlıyorum sorun değil benlik bişey yok onlar kendi kendilerine alınıp küsüyorlar ben bi araya gelmek isterdim dedi. Ki kendisi daha önce kaç defa evime geldi diğerleri daha ilk defa gelecekti. Yani diğerlerini çağırmadan sadece bunu çağırdığım da oldu.

Daha bi kaç gün önce kaynanayla sorun yaşadığınızdan hiçbiri görüşmek istemiyordu diyemedim. Onlar gittikten sonra kendimi çok kötü hissettim resmen kendi evimde hakarete uğradım. Sonra kaynanamla görüştüğümüzde anlattım böyle böyle oldu diye boşver sen üzülme sen yanlış bişey yapmadın dedi. Eşime keşke kardeşin söylemeseydi falan dedim tabiki söyleyecek abisinin evine geldiğini niye saklasın iyi olsaydı o da gelseydi seni böyle etkilemesine suçlu hissettirmesine izin verme dedi. Yine de çok huzursuzum. Ben suçlu muyum ? Kendimi çok kötü hissettirdi. Nasıl bi tavır takınmaliyim herkese karşı dışardan bi gözle beni biraz aydınlatır mısınız lütfen...
Hem birbirlerini sevmiyorlar hemde beni davet etmedi diye üzülüyorlar... Sevmediğim insanlarla bir arada ne isim var benim be.

*Açıkça seni istemedikleri için çağırmadım deseydin. Evine koloni halinde mi gelmek zorundalarmis.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 655 gün geçti.