emekli babam ve annem

Böyle birini tanıyorum. Çok sinir bozucu bir durum ama dur diyecek olan anneniz. Mesela yapmasa ne olur napabilir babanız vır vır konuşmaktan başka? Sabah istediği saatte kalksa anneniz, iki çeşit yemek yapsa, biraz da kendi keyfine baksa napacak babanız?

Benim babamda ,bundan beterdi ama buna izin veren anneler,yapmiyorum dendimi bi koseye buzusuyorlar,benim babamdan neler cektik hala firsat kolluyor ortalik karistirmaya

kızlar sabah sabah bi olayı yazıcam allah askına sizinde babalarınız böyle mi

simdi işi bastan anlatıyım annem zaten 17 yasında babamla evlenmiş kadın şimdi 55 yasında
25 senedır babam ıçın sabah 5: 30 da kalktı kahvaltı hazırladı

annem cok fazla iyi huylu sessiz sakın bi kadındır babamın ailesine 35 senedir baktı yani gelen giden hizmet o bicim babam evde ne yemek pisicek koltuk nasıl konucak eve ne alınıcak babam herseye karınsan tipten

zavallı annem asla alamaz babam her seye muhalefet cünkü yazıyorum anlayın annem nasıl hizmet o bicim babam sabah 8 de kalkıp 9 da kahvaltı etmek istiyor annemde 15 senedir emeklisin bırak allah askına 9 da kadar uyumak istiyorum ne olur 10 30 da kahvaltı etsek diyo

bu konu senelerdir var babam asker gibi herkez ona bitaat etsin asla cvp vermesin babam kalkmadan annem kalsın kahvaltıyı hazırlasın hatta gönlünde sabah 9 da aksam yemeyini bile ocaga koysun kafasında
yaa burası köymü dedim istanbulun göbeginde yasıyosun 30 sene sana kalkmıs zaten bu kadın
yaa benim belkide ebu erkkeklere acımamam babam yuzunden galıba

dedim ki sabah yaa sen madem etmek istiyosun kahvaltı hazırla al tepsine koy ac tv ni izle bak keyfine annem sana katılır arada 1 saat fark o öyle olamazmıs öyle ev olmazmıs annemin saglıygıymıs ama o sırada bülent ersoyun sarkı söylerken cıkardıgı gibi damarları patlıcak sinirden konuda sanki ney dedim kadının psikolojisini bozuyosun bırak saglıgı bizimkide icine icine aglıyo

sizin babalarını nasıl böyle gecimsiz olanınız varmı

hani annemin akrabalarım tüm kadınları da görüyorum gunde vs hepsi kocalarını parmaklarında oynatıyo ben gibi ister yemek yapar ister yapmaz kocasınının anasına danasına bakmaz kendi keyfinde röfleli teyzeler
bizimkide aksam dan yarın nohut pılav et kavurma öbürn gun baska yemek babam bide öyle az sofrada sevmez ille 4 ana cesit yemek olucak esim bile farketdiyo annem hic mutfaktan cıkmıyorsun diye

babama dedim bütün arkadaslarının eslerini karılarını biliyorum hepsi 12 den önce kahvaltı etmiyo bi sensin çıban bası
Arkadaşım o annenle babanın ilişkisi sen karışamazsın.

Eşinle boşan demiyorum veya oturmuş boşanmani beklemiyorum ama kaç yıldır
nee zaman dennk gelsem işe gireyim boşanacagim diyorsun limoncu ya...
🙄

Babam iş bekleyen biri degildir kendisi de yapar herseyi. Hatta dedem cok eskiden sabahlari işe gitmeden once babaannemin sobasini yakar, uyaninca yesin diye de firindan biseyler alir yanina birakirmiş.
Ama bu parmakta oynatmakla alakali değil. Anlayişli adamlara "parmakta oynuyor" demek çok cirkin bir söz bence. Daha çok adamin karakteriyle alakali boyle şeyler

Dedeniz gözümün önüne geldi de çok hoşuma gitti. Ne kadar düşünceliymiş ☺️

gelen giden hizmet o bicim babam evde ne yemek pisicek koltuk nasıl konucak eve ne alınıcak babam herseye karınsan tipten
annem nasıl hizmet o bicim babam sabah 8 de kalkıp 9 da kahvaltı etmek istiyor
Herşeyi "o biçim" yapmaya çalışan, adam m demeden mavi terligini bulup getirip ayağına giydiren annenin hiç payı yok mu,babanın boyle oluşunda?

Benim babam da emekli olunca benzer davranışlar gösterdi. Her şeyi duyan her lafa atlayan ve her şeye karışan biri oldu. Annem de özgürlüğüne düşkün biridir gelemiyor öyle şeylere. Evde erkeğin de bir ağırlığı olur her şeyi görmez her şeye karışmaz değil mi? Yok canım benim babam beter oldu. 2 sene oluyor emekli olalı hala annem zorlanır.

Herşeyi "o biçim" yapmaya çalışan, adam m demeden mavi terligini bulup getirip ayağına giydiren annenin hiç payı yok mu,babanın boyle oluşunda?
Boyle adamlar öyle yoruyor ki insanı ah ah .Yani çenesini çekeceğime işini yapayım da sussun diyor bence kadınlar . Tabiki böyle olunca da alisiveriyorlar ,haklısın .

Ayni babam oda boyle sabah erken kalkilip kahvalti yapilcan oyle insana deger veren bi tipte degil bi alisverise gittiginde sadece onun begendigi ve istedigi alinirdi eger sen sepete bisey koyarsan onu alip grri yerine koyardi Allah anneme savir versin ben evlendim kurtuldum ama hala aynilar

Benim babam böyle maalesef
Hatta annem sabah namazi kalkıp kahvaltı hazirliyor emekli adama
Yat uyu be adam sabahın köründe nasıl acıkır bi insan anlamış degilim

Vallahi limoncu bu saatten sonra değiştirse değiştirse Azrail değiştirir sizinkileri. (Allah uzun ömürler versin) Baban önden giderse annen rahata erer. Yok annen giderse baban gider 2. Eşini alır onu rahat ettirir.

Benim kayinvalidem de boyledir. Kömür yakılan dönemlerde 2 erkek evladi varken o kömür kovalarını kendi taşırmış aman bellerine bir sey olmasinmis , kizim ben bir tek perde astirmadim babana da evlatlarima da der ve bununla övünür , bayramlarda namaz biter ve kayinvalidem kapıda esinin gelmesini beklermis ust katta oturan kayinvalidesine çıkmak için ve elinde 2 tepsi börekle (artık kacta kalkip yapıyorsa)

Gecen senelerde düşük tehlikem var sagolsun geldi bakti bana , o sırada da yurt dışında yasayan kardesim gelmişti bendelerdi , çocuk su içti elinde bardak , kayinvalidem sen hangi ara o bardağı takip ettin ve mutfaktan çıkıp geldin ki bardağı aldin. Kardesim dedi ki x anne biz böyle seylere alışık degiliz kendi bardagimizi kendimiz toplarız:)

Aslında bu tarz anneler bence bu şekilde değer gördüklerini düşünüyorlar , yani kendileri dışında kalan herkese yardım ederek , onlar için kul köle olarak kendi gozlerindeki degersizliklerini kapatmaya çalışıyorlar.

Bir doktor arkadaşım demisti ki bana " Türkiye deki kadinlarin çoğunda d vitamini eksikliği fazladir , bunun dogum , menapoz gibi sebepleri yani sıra kanıtlanmis bir sebebi daha vardir , o da kadinlarin et yemeklerini ilk olarak erkek cocuklarina fazlaca koyup , sonrasında eslerine erkek cocuklarinkinden bir tik daha az koyup , sonra kız çocuklarına daha az koyup , kendilerine ya hic almamasi ya da cok cok az almasiymis ve iltihapli romatizma yaparmış d vit eksikligi ki kayinvalidem de maalesef var.

Annem ise çalışan bir kadındı evet o da kosturdu babam aksi bir adamdi ama kul kole de olmadı, bizi de öyle yetistirmedi , 2 erkek kardesim de aile hayatlarinda es olabildiler , biz de yardım etmek kafası olduğu icin sanki kadının görevi de erkek lütfediyormus gibi yardım demezler mi bir de buna da ayrıca sinir oluyorum ya neyse.

simdi işi bastan anlatıyım annem zaten 17 yasında babamla evlenmiş kadın şimdi 55 yasında

annem cok fazla iyi huylu sessiz sakın bi kadındır babamın ailesine 35 senedir baktı yani gelen giden hizmet o bicim babam evde ne yemek pisicek koltuk nasıl konucak eve ne alınıcak babam herseye karınsan tipten

zavallı annem asla alamaz babam her seye muhalefet cünkü yazıyorum anlayın annem nasıl hizmet o bicim babam sabah 8 de kalkıp 9 da kahvaltı etmek istiyor annemde 15 senedir emeklisin bırak allah askına 9 da kadar uyumak istiyorum ne olur 10 30 da kahvaltı etsek diyo

bu konu senelerdir var babam asker gibi herkez ona bitaat etsin asla cvp vermesin babam kalkmadan annem kalsın kahvaltıyı hazırlasın hatta gönlünde sabah 9 da aksam yemeyini bile ocaga koysun kafasında
yaa burası köymü dedim istanbulun göbeginde yasıyosun 30 sene sana kalkmıs zaten bu kadın

dedim ki sabah yaa sen madem etmek istiyosun kahvaltı hazırla al tepsine koy ac tv ni izle bak keyfine annem sana katılır arada 1 saat fark o öyle olamazmıs öyle ev olmazmıs annemin saglıygıymıs ama o sırada bülent ersoyun sarkı söylerken cıkardıgı gibi damarları patlıcak sinirden konuda sanki ney dedim kadının psikolojisini bozuyosun bırak saglıgı bizimkide icine icine aglıyo

hani annemin akrabalarım tüm kadınları da görüyorum gunde vs hepsi kocalarını parmaklarında oynatıyo ben gibi ister yemek yapar ister yapmaz kocasınının anasına danasına bakmaz kendi keyfinde röfleli teyzeler
bizimkide aksam dan yarın nohut pılav et kavurma öbürn gun baska yemek babam bide öyle az sofrada sevmez ille 4 ana cesit yemek olucak esim bile farketdiyo annem hic mutfaktan cıkmıyorsun diye

babama dedim bütün arkadaslarının eslerini karılarını biliyorum hepsi 12 den önce kahvaltı etmiyo bi sensin çıban bası
Benim babamda böyledir annem hep amcamlara bakmış dedeme bakmış ama şuan babannemle tartıştılar diye babam annemi suçlr. Her akşam geldiğinde nasışsın demez yemek hazırmı der. Eline sağlık demez herşeye bieşy olur niye şunu yapmadın naptın akşama kadar der. Ah annem canım annem sinir hastası oldu.

... bu konu senelerdir var babam asker gibi herkez ona bitaat etsin ...
Sinirden biat ile itaat kelimelerini birleştirip kelime üretmişsiniz, yanlış anlamayın negatif şekilde söylemiyorum çok güldüm:) :) :) babanız maalesef bir devrim olmadan değişmez. Ya anneniz bir sabah artık yapmamaya başlayacak ya da yalniz bırakıp yanınıza gelecek. Alışmış kudurmuştan beter, 30 yıldır alışmış.

Benim kv ile kp'yi anlatmışsınız resmen. Kp'yi odun olarak görsem de suçun hepsi onda değil. Kv arkalarında pervane olmaktan şikayetçi ama mazoşistçe bir zevk alıyor yapmaya devam ediyor. Hadi diyelim eşinden korkuyor, biricik oğluşlarının peşinde de kul köle 🤦🏻‍♀️
O yüzden anneniz değişmeden babanız değişmezzz!!!

Ben annenin yerinde olsam vurur kafayi iyurdum. Kahvalyidini hazirlayamayacak kadar aciz mi? Bir kez de o hazirkasin da anneni o cagirsin kahvaltiya, ölür mü? Adam hoduk gelmis hoduk gidecek. Vicdansizlik bencillik bu baska birsry degil. 10: 30 da yapsa ölür mü acliktan?

annem onun gibi neden 10 da yatmıyormus yaa kadının dizileri var 12 de bitiyo yatıyo babam 10 da yattıgı için herkezi öyle olsun istiyo bide demez mi sen kızlara özeniyosun allahım yaa kadın 1 de yatar ister 2 de yatar sanane
O niye 12 yatmıyormuş özelliği neymiş babanızın şu kadınları evlilik adı altında köle gibi kullanan erkeklerden nefret ediyorum, kendini kullandıran kadınlardan da .. annene söyle bir isyan çıkarsın bak o adam nasıl muma dönüyor deli deliyi görünce sopasını saklarmis annecigin sessiz bulmuş, parmağında oynatmaya çalışıyor.

Canm hep işte o hizmetten kaynaklı oluyor bu durum. Kv Ler eşimle biz evlenene kadar sabah 9dabkalkar kahvaltı yaparlarmış hergun evlendik eşimde aynısını istedi alışmış erken uyanmaya hafta sonunda kalkıyor tabi aciktiysan kalk mutfak orda öğleye kadar kalkamam dedim ben ona değil o bana ayak uydurdu kv deme kalmaya gittik sabah 9da kalkmışlar benim uyanmami bekliyorlar tıkırtı bile yapmamışlar yani kalktim öğlen 9da ne işiniz var yahu sabah sabah benden snra hepsi öğlen kahvaltı yapmaya alıştı😂

X