Emel42'nin başarı öyküsü

E

EU1

Ziyaretçi
ben bu hafta toplamda 35 kiloyu tamamladım kendimi süper hissediyorum başardım siz de başarabilirsiniz zor ama imkansız değil 141 kilo iken geçen yaz tüm umudumu yitirmiş ben böyle ölüp gidicem diye ağlarken bugün sevinçten havalara zıplıycak durumdayım herşey gerçekten istemekle oluyo eğer istiyosanız hiçbişey size mani değil unutmayın önemli olan sizsiniz

yaz günü, bana 3 lt yetmedi. ödem yaptı vücudum, günde 4-5 lt içmeyle çözdüm. mutlaka suyu çok iç afedersin idrarının renksiz ve kokusuz olması gerekiyo, ölçü bu, bunu sağlayacak miktarda su gerekiyo demek oluyo, diyetisyenim böyle anlattı.

bende kabızlık sorunu ortaya çıkınca geçen ay suya buldu kabahati diyetisyenim düzenli beslendiğim için bağırsaklarımda bi sorun olamazmış sonuçta çok terlediğim için su bağırsaklarıma inmeden vücuttan atılıyomuş

birgün 5 ikinci gün 4 lt su içtim sonraki günlerde 3,5-4 lt içmeye devam ettim sorunlarım bitti hamdolsun ama ihmal eder su içmezsem hemen farkediyo aynı sorun başlıyo artık sonbahar geldi hava bugün daha serin bu kadar terlemem herhalde

bundan sonrada kontrol yolu belli zaten idrarın rengine bak sarı olmıycak koyu sarıysa çok kötü ödem var anlamına geliyo

geçen yıl bunları yazmışım şimdi 93 kiloya geldim 48. kiloyu tamamlamama 200 gr kaldı sadece
bu mesajları yazdığım zamanla şimdi arasındaki tek fark var ben ameliyat oldum ve motivasyonum azaldı 2 aydır kendimi toparlamaya çalışıyorum tahammülüm azalıyo eskisi kadar azimli ve istekli diyet yapamıyorum ama kararlıyım1 martta 89,.. kiloyu görücem en az başaracağım biliyorum ben yapabilirim neleri başardım bunu mu yapamıycam
şimdi bunu buraya niye mi yazdım bu topik unutulmuş çok gerilerde kalmış ve ben kendimi eskisi kadar güçlü hissetmiyorum omuzlarım düşmüş gibi geliyo biraz morale desteğe ihtiyacım var
takım arkadaşlarım ve beni uzun zamandır takip eden arkadaşlarım hep destek oluyolar ama bana eskiden güç veren azimlendiren hırslandıran şeyi hatırlatması lazım galiba

düşünüyorum ben niye bu kadar zayıf olmak istiyordum ki geçen kış sadece oğluma daha iyi bir anne olabilmek için sağlıklı ve ayakları üstünde duran çocuğunu tek başına zorlanmadan büyütebilecek bir anne olmak için değilmiydi bu çaba

bunun içindi tabiki ne güzel olmak ne giyinmek ne de başka bişey sadece ayaklarımın üzerinde durmam gereken bir hayatın beni beklediğini hissdiyordum ve hala hissediyorum yanlış ne o zaman beni yolumdan çeviren ne

son günlerde öyle salaş bir kadın oldum ki eve girilmiyo 2 güne gelene kadar tm gün pijamayla geziyordum üzerimi değişmek içimden gelmiyordu 2 gündür kendmi zorluyorum giyiniyorum saçlarımı topluyorum yemek yapıyorum ama içim huzurlu değilyarın doktorumla görüşücem ve çare arıycam bu duruma kendimi kötü hissediyorum böyle istemeden burda yaşamak beni mahvediyor

yazacak bşey bulamıyorum bu sözlerin üstüne hepinize iyi geceler

Son düzenleyen: Moderatör:
başlığını görünce neden bu kadar geride kelmışki dedim
yazılarını okuyunca kendimi buldum:KK43:(
emel sen benim burda olma nedenimsin
97 kiloyken ve ömrümün geri kalanını bu kiloda geçireceğime inanmışken
tesadüfen keşfettiğim kk da seni ve çizelgeni gördüm
mesajlarını aradım buldum okudum ve o gün başlatım diete
ilk günlerde takımlara katılmadım kilomu yazmaya bile utanıyordum
sonra vermeye başlayınca cesaretimi kazandım ve bende takıldım buralara
69 kiloya kadar düşmüştüm ama maalesef bir yerde bende kırdım zinciri ve almaya başladım tam 9 kilo aldım geri:KK43:(
ama yinede burdayım yapacağım biliyorum
sana benzer sebeplerim var benimde
en 1.si ise ilerde kızımın beni arkadaşlarına tanıştırırken utanmadan işte annem diyebilmesi
işte böyle ya
takım arkadaşlarım beni zorda olsa topladı
eminim sende en kısa zamanda gerekeni yapacaksına.s.

Canım arkadaşım kilo çizelgeni gördüğümde bende hayran kalmıştım sana ve sana demiştim hatırlıyosan seni gördükçe bir insanın neler yapabileceğine olan inancım dahda artıyor gerçekten guru duyuyorum senle

iyiki böyle tek başlıkta toplanmış yazdıklarım
kimin emeği geçtiyse çok ama çok teşekkür ederim gerçekten

şimdi 99 kilo civarındayım ama çok mutsuz değilim bu durumdan neden mi?
eşimden ayrılmaya karar verdim ve evden ayrıldım şimdi babannem ve halamın evinde yaşıyorum
kendime ev bakıyorum bugün akşam amcamla konuştuk uzun uzun ve onun da desteğiyle izmirde kalmaya karar verdim şimdi ev arıyorum burda yani halamın semtinde ve yanlız yaşıyacağım inşallah zamanla oğlumu da alırım yanıma hemen olmasa bile

huselcim gerçekten çok şey başarmışsın eminim şimdi yeniden kalp kalbe verip kalan kilolarımızdan da kurtulabiliriz ne dersin?

inşallah emel inşallah vereceğiz
yeni bir hayata başlıyorsun ki daha canlı şekilde gerçekleştireceksindir isteklerini
umarım gönlüne göre bir ev,iş vs.bulur huzurlu bir yuvada büyütürsün oğlunua.s.

Emelcim başarına hayran kaldığımı söylemeden edemedim. Gerçekten öyle büyük bir azimle savaşmışsın ki, vücudunun artık direnmemesi mümkün değil.
Ben de yürüyüşle 15 kilo vermiştim. Gerçi bir kısmı geri aldım ama, senin topiğin bana tekrar başlamam için güç verdi.
Çünkü daha vermem gereken 14 kilo daha var en azından.

Bu arada, ben de artık yılgınlık göstermeye başlamıştım. Düşünce gücüyle zayıflama ile ilgili topiği okuyunca bunu denemeye karar verdim. Sana çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Gerçi bir kaç gün oldu ama, azgın dalgalar gibi kabaran iştahımda çok büyük düşüş oldu. Mutlaka denemelisin.
"Ben zayıfım, 50 kiloyum,yağlarım gün geçtikçe eriyor, mutluyum, huzurluyum..." diyorum sürekli ve hayal ederek kendimi telkin ediyorum..

Eşinle ilgili sorunların nelerdi bilmiyorum ama hakkında en iyisi olur inş.
Sen yeter ki iste, gerçekten kalpten istenilen her şeyi Allah mutlaka veriyor. Biraz sabır...
:lepi:

emelcim nasıl olduda görmedim ben bu sayfayı
kallisim yaptı sanırım bunu
canım sana hayranım azmine kadınlığına dirayetine
lütfen bizimle ppaylaşımlarını burdada yap ki tüm kadınlar gücünü görsün canım
5.takımdan kucak dolusu sevgilerrr

teşekkürler kadiscim

ben bu pazar gün taşındım geçen hafta ev tuttum annem de geldi yanıma oğlum da yanımda
daha ne istiyeyim dimi
sadece fiziksel yorgunluk var o da sorun değil nasıl olsa geçer yakında tamamen yerleşelim bi önce

emelcim nasıl olduda görmedim ben bu sayfayı
kallisim yaptı sanırım bunu
canım sana hayranım azmine kadınlığına dirayetine
lütfen bizimle ppaylaşımlarını burdada yap ki tüm kadınlar gücünü görsün canım
5.takımdan kucak dolusu sevgilerrr
yok şekerler püsküütümüna.s. emeği var bu işte benim yetkim yok bu bölümde :nazar:

emelcim hayırlısı olsun hakkında .. yeni evinde güle güle otur.. tez vakitte 8 leri görmen dileğiyle öptüm canım.. yeniden azmini görmek bizleride motive edecektir unutma..şimdiden enerjin buralara yansıyo canımcım :1hug:a.s.

emelcim senin çizelgen bana azim veriyor maşallah diyorum hep .üzülme hakkında hayırlısı bak amcan annen halan herkes sana destek çok şanslısın .benim annem ayrıldığında 48 yaşındaydı izmire geldi hayatında hiç çalışmamıştı çalıştı inan ne parası ne eşyası nede 3kız çoçuğundan başka kimse si yoktu herkes yabancı oldu.eşyamızda oldu evimizde mutlu yuvalarımızda.sana hayatın boyunca şöyle 60 lı kilolarda sevdiklerinle sağlıklı mutlu huzurlu bir yaşam diliyorum

ablacım sen buraların efsanesisin herkez senın çizelgenle eminim güç topladı bende yaparım dedi hayranlıkla izledi bazen bakıyorum mesajlarına bu lafı sevmem ama(konu kapatmak gibi gelir)gercekten hayırlısı olsun hakkında yüzünü görmedigimiz dokunmadıgımız 10 larca bacımız var artık kk da mutluyumm şanslıyım

EMELCİM
HERŞEYİN YAVAŞ YAVAŞ YOLUNA GİRMESİNE SEVİNDİM

OĞLUN YANINDA, SAĞLIĞIN YERİNDE SEVDİKLERİNDE SANA DESTEK NE MUTLU SANA HERKES SENİN GİBİ ŞANSLI OLMUYOR TATLIM

ŞİMDİ SIRA TEKRAR KİLO VERMEYE GELDİ BENCE

KENDİNE OLAN GÜVENİ DAHADA PEKİŞTİRİSİN

GÜÇLÜ VE SAĞLAM ADIMLARLA İLERLEMEN DİLEĞİYLEa.s.:nazar:

hepinize teşekkür ederim bugün yeni bir başlangıç olsun diyip düzenli beslenmeye geri döndüm zamanı gelmiş de geçiyordu bile
bahanem kalmadı şükür artık kilolarıma veda zamanı

emelciğim sende benim idollerimin ilk başında geliyorsun canım. ben bu diyet bölümünü keşfettiğim sen ve mız mız arkadaşım sayesindeydi. hatırlıyoırumda bir akşam beraber konuşuyorduk sohbet odalarında 40 kilo verdim deyince benim ağzım açık kalmış ve hemen 6. takıma üye olmuştum.
sen öyle azimlisinki allahında izniyle hedefi yakalıyacaksın canım. şimdi benim bu niçkimi tanıyamadın demi. ben superisi06:1rolleyes:
sen önden git biz senin takipciniziz öğretmenimsırnaşık şey

yok şekerler püsküütümüna.s. emeği var bu işte benim yetkim yok bu bölümde :nazar:
ay karıştırmışım ben nasıl oldu anlamadım çok pardonnn
herşeye burnumu sokuyorum ben de yaaaa
delikafadulden

hepinize teşekkür ederim bugün yeni bir başlangıç olsun diyip düzenli beslenmeye geri döndüm zamanı gelmiş de geçiyordu bile
bahanem kalmadı şükür artık kilolarıma veda zamanı

hadi bakalım emelim
devamının geleceğine eminim canım
güzel haerlerini okuruz burdan

emelcim canım benim.sen güçlü bir kadınsın.ne zor yollardan geçmişsin.Allah yolunu açık etsin.çok öpüyorum seni.güzel bir gelecek senin olsun inşallah.

MERHABA EMEL öncelikle seni tebrik ederim zaferine az bi adımlar kalmıs eminim bunuda yaparsın ... siteye ilk geldigimde epey dikkatimi cekmistin .. hastalıgın ve kilo vermen beni umutlandırmıstı..

site içinde namın büyük ve bende kendi etrafımda epey lafını ediyorum :) bilgine:)))

ben de 107 kilodan 90 a inmistim ama içimdeki ates sönmüs sanırım eski hırsım kalmadı ama senin topic bisileri atesledi gibi ve tüyolarda eminim işime yarıyacak .. özellikle idrar rengi bilmiyordum öğrendigim iyi oldu tesekkürler...

senden ricam yaptıgın denedigin kilo verme evrende neler yaptıgın çok işimize yarıyacak özellikle hipotroidli bana... sende hasimato idin sanırım..?

velhasıl kelam TEBRıK EDıYORUM BENCE BU BÜYÜKKKK Bı BASARI 5 kilo VERDıM DıE ortada zıplayanlara inad:)))

UMARIM HAYATIN DÜZENE OTURUR VE PRENSıNı(OĞLUN) YANINA ALIP GÜZEL GÜNLERE YÜRÜRSÜNÜZ ıNSALLAH.... BASARILARIN VE YAZILARIN DEVAM ETMESı DıLEĞı ıLE...

ah caaanım sağol ne moral oldu bilemezsin sabah sabah keyfim yerine geldi tekrar teşekkürler

ben enkazdan çıkmaya çabalıyorum işte inşallah başarıcam biliyorum
dengeli ve düzenli beslenmek önemli ama haşimato hastalarının ilaçlarına çok dikkat etmesi gerekiyor her sabah 6-8 saatleri arasında uygun dozda ilaç çok az suyla içilmeli 30 dk bişey yemeden bekleyip sonrasında kahvaltıya başlanmalı
ben buna dikkat ettiğim sürece çok faydasını gördüm

bugünlerde dağıldım yine prensim babasında ösledim hemencik

ben sızı tanımıyorum emel hanım ama sızın basarınız kılodan ote bı basarı.sız gercekten guclu bı kadınsınız.kımseye sıgınmadan kımseye yaslanmadan ayakta durmak...helal olsun dıyorum sıze... gun gelecek oglunuz sızınle cok gururu duyacak suan bende hem cınsınız olarak gurur duyuyorum...

bır bayan olarakta bısı demek ıstıyorum.bız bayanlar kendımız ıcın kılo vermekten tutunda yaptıgımız maskelere kadar herseyı ama herseyı kendımız ıcın yapıyoruz.kımseye begendırmek ıcın dııl kendımızı kendımızı begenmek ıstıyoruz.ben moralım bozuksa daha bı guzel olmak ıstıyorum onla ugrasırkende bı bakıyorumkı kendıme guvenım gelmıs savascı ruhum cıkmıs ortaya...kadın olmak harıka bısı.cok gucluyuz ve akıllı yaratıklarız bız.bırcok ısı bıranda yapabılırız oysakı erkekler gazete okurken bıyandan konusamıyolar bıle...ayırımcılık dııl bu kızlar yanlıs anlamayın sadece su erkeklerden cok sey beklemeyelım tum guc bızde.en acız gıbı gorunen bı kadının ıcınde bıle uyuyan bır dev var yeterkı uyandıralım...

X