Bebek Beslenmesi emziğe nasıl alıştırabilirim?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

trmerve

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2009
9
2
merhaba;
benim oğlum 5.ayına yeni girdi nekadar uğraşsakta birtürlü emziğe alıştıramadık. Biberonu,elini bir güzel emiyor fakat nekadar emzik çeşitini denediysekte (fatoş emzikte dahil) birtürlü emziği emmiyor! uykuya geçişlerde hep emmek istiyor. Emmeden uyumuyor. çok zorlanıyorum. bu yüzdende emziğe alıştırmak istiyorum ama başaramadım.

emziğe alıştırmak için neler yapmalıyım , tavsiyeleriniz neler hanımlar? emziğe pdraşekeri, reçel felan sürerek denedim fakat tadı geçtikten sonra bırakıyor. Ağzından çıkartmak için çırpınıyor. sizce ne yapmalıyım.

Sakın emziğe tatlı şeyler sürüp verme bebeğine. Ek gıda döneminde çok zorlanırsın. Sadece tatlı gıdaları yemek ister. Verme emzik almıyorsa zaten bebek 5 aylık olmuş. Şurda bikaç ay daha zorluk çekersin sonra rahatlarsın.
Bende uğraştım bikaç hafta ama almadı. ıyi ki de almamış. Sonra bıraktırmak aşırı zor oluyor bildiğim kadarıyla. Hem emzikle daha zor. Emzikle uyumaya alışacak ve gece emzik ağzından düşünce uyanacak.

aynen öyle oluyor emzik düşüyor bebek ağlıyor yada o dalmaya yakın siz başında ekliyip alcaksınız belki ozaman bi ihtimal bağırmıyor..:))

Arkadaşım almıyorsa hiç zorlama.Benim oğlum da 13 aylık,ilk 6 ay denemediğim yöntem,emzik türü kalmadı ama istemedi alışamadı bir türlü.Aynen senin anlattığın gibi ağzında memeyle uyumak istiyor.O kadar zorlandım ki ben de...hala da gece ağzında meme dursun istiyor.Ama ne yapalım bebeklerimiz için dayanıyoruz.

bende emziğe alıstırdım durmuyordu ,simdi keske diyorum emerek uyusa da anne sütünü doyasıya alsa...fakat emzik alan bebiş memeye cok iyi uyum gösteremiyor ve anne sütünü huzursuzken almak istemiyor aglıyor cok hırpalıyor kendini..

aynen öyle oluyor emzik düşüyor bebek ağlıyor yada o dalmaya yakın siz başında ekliyip alcaksınız belki ozaman bi ihtimal bağırmıyor..:))

kesinlikle sana katılıyorum:)tam uyudu diyorum kızım emziği düşünce açıyo gözlerini:)daldığı zaman farketmiyor düştüğünü ama oda uzun zaman alıyor..yinede emziğe alıştırdığıma pişman değilim..alıştırırken zorlanmadım da daha hastanedeyken emiyodu kızım..

benim oğlum 4 aylık ilk doğdu gün emdiği emziğini bir daha ağzında en fazla 2 dakika tutuyor artık. hemen fırlatıp atıyor. denemediğim emzik kalmadı. bakkal emziği bile aldım. artık alışmaz galiba.

merhaba;
benim oğlum 5.ayına yeni girdi nekadar uğraşsakta birtürlü emziğe alıştıramadık. Biberonu,elini bir güzel emiyor fakat nekadar emzik çeşitini denediysekte (fatoş emzikte dahil) birtürlü emziği emmiyor! uykuya geçişlerde hep emmek istiyor. Emmeden uyumuyor. çok zorlanıyorum. bu yüzdende emziğe alıştırmak istiyorum ama başaramadım.

emziğe alıştırmak için neler yapmalıyım , tavsiyeleriniz neler hanımlar? emziğe pdraşekeri, reçel felan sürerek denedim fakat tadı geçtikten sonra bırakıyor. Ağzından çıkartmak için çırpınıyor. sizce ne yapmalıyım.

canım emziğini hiçbirşeye batırma bu pekde sağlıklı değil :KK43:(
benim kızımda emzik almadı doktorumuz chicco emzik kauçuk önerdi kullandım bebeğim hemen aldı bir dahada bırakmadı şimdi 27 aylık hala emzik emiyor :))

benimde 4 aylık kızım var chicco emzik kauçuk almama rağmen ki denemediğimiz emzik kamadı emmiyor biberon da emmiyor kaşıkla bazen amma veriyoruz alıştıramadık gitti :KK70:

benimkide aynı
sedece emerek uyutabiliyorum
ama emziktede sorun aynı.
değişen bir eşy yok
boşver canım ya sonrada bıraktıması zor olucak

benim oğlanın diş sorunu çok fazla o yüzden geçen hafta emzik vereyim dedi. bir tuttu bırakmadı. galiba dişlerini kaşıyor onunla. şimdi emzikle uyuyor. ağlaryarak uyurdu emzikle ağlamadan uyuyuyor. uyuyunca emziği atıyor. şimdilik şikayetçi değilim emzik bebişi sakinleştiriyor. ama 4,5 ay hiç tutmadı. benim oğlan büyüdüğü için sıkı sıkı tutuyor emziği. bakalım ilerde bıraktırırım. her şeyi dert etmemeye karar verdim biraz sorun yapar ama unutur ne de olsa.

Ayni dertten muzdaribim tutmuyor ki hamileyken idealisttim ya emzik vermem falan,simdi alsin diye kirk takla atiyorum resmen idealist olan bebegim oldu :) ama azimli sican mermeri delermis bakalim :)

Sakın emziğe tatlı şeyler sürüp verme bebeğine. Ek gıda döneminde çok zorlanırsın. Sadece tatlı gıdaları yemek ister. Verme emzik almıyorsa zaten bebek 5 aylık olmuş. Şurda bikaç ay daha zorluk çekersin sonra rahatlarsın.
Bende uğraştım bikaç hafta ama almadı. ıyi ki de almamış. Sonra bıraktırmak aşırı zor oluyor bildiğim kadarıyla. Hem emzikle daha zor. Emzikle uyumaya alışacak ve gece emzik ağzından düşünce uyanacak.

X