Emzirme dönemi Saçkıran

meoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
19
4
35
Merhaba herkese,
14 aylık bebeğim var.Emziren bir anneyim. Hamileyken saçım çok az döküldü hatta hiçe yakın ve çocuk doğduktan sonra emzirme döneminde de dökülme yaşamadım. Ama 1 hafta önce eşim farkettiki tepemde 1 tl büyüklüğünde saçkıran olmuş. Şoka girdim. Ama tedavisiz şekilde saç çıkışı olmuş ama tabi görülmeyecek kadar küçük küçüktü. Hemen doktora gittim ve saçkıran dedi ve saç çıkışları olmaya başlamış dedi. Saç çıkışı daha da hızlansın diye deri altına kortizon iğne yaptı ve yine kortizon krem verdi onu sürüyorum. Doktora gitmeden kan değerlerime baktırmıştım. Kan değerlerim normal, tiroid , demir , b12 her şey normal. Sadece D vitamini eksik çıkınca D vitamini takviyesi alıyorum ve biotin değeri 102 çıktı. 200 üstü olmalıymış. Biotin takviyesi de alıyorum. Benim merak ettiğim şey benim gibi bunu yaşamış emziren anne var mı? İyileşse bile tekrar nükseder mi kaygısı yaşıyorum. Ben yaşadım bunu ama tekrar olmadı diyen var mı? İnanın bebeğimi büyüteyim de mnemli değil diyo insan, ölümcül değil diye şükrediyorum ama saç da önemli 😞 Desteksiz bakıyorum bebeğime. Yoruluyorum uykusuz kalıyorum, bazen tahammülüm bitiyor stres de var. Altta yatan başka hastalık olmamasna şükrediyorum ama deneyimlerinizi de paylaşırsanız çok sevinirim.

X