emzirmeden önce göğüs ucu çatlaklarına çözüm bulalım

lansinoh en iyisi bu mutlaka edinn
benim çok çok kötü olmuştu her türlü krem denedim bu iyi geldi bitek

ne sürerseniz sürün yara oluyor arkadaşlar en güzeli slikon gögüs ucları hem bebek kolay memeyi tutuyor hem gögüs ucu alısıyor eger yara olacak olursa mutlaka deneyin

arkadaşlar benim kızımda çok çatladı ve ne sürdüysem kar etmedi komşularım karbonatlı sür dediler yarım çay kaşığı karbonatı az suda eritip emzirdikten sonra sürdüm hemen 1-2 sürüşte iyi etti

ben ikinciyi büyütyorum hanımlarkaydirigubbakcemile2,ve en iyi sizin ve bebeğiniz için saf zeytin yağıyerimseniben,emzirdikten sonra(ve hamilelikte son ay ) parmakla azcik sürün,zararsız,kimya yok yane meme ucu yıkamadan direk emzirebilirsınıza.s,bebeği de sindirim ve gaz sorunu kalmaz:dance::nazar:

ben aylar önce bi dergide okumuştum hamleliğin son aylarında meme uçlarını iki parmak arasında ovuşturursanız doğumdan sonra emzirmede çatlak olmuyormuş ama tabi bu nekadar doğru bilmiyorum yanlış bilgilendirmekte istemem ben derginin yalancısıyım diyim artık

Doktorum bana garmastan önermişti,almıştık...Faydasını göremedim,kullanamadım...
Başka bir forumda tahinin üstünde biriken yağın iyi olduğunu okumuştum....
ılk sürüşte sorun kalmadı....Deneyin,memnun kalacaksınız...Hemde çok doğal....

ExpireUser arkadaşımızın bahsettiği garmastan isimli kremi ilk kızımda bende bikaç gün kullanmıştım ve baya iyi gelmişti çok şükür bende pek problem olmadığı için fazla kullanmama gerek de kalmadı zaten

ahh ah 5 yıl oldu hala acısı damagımdasenağlama ortadan ıkıye yarılmıstı yahu bebısı emzırmem ıcın dayayıp dururdu kaynanam yenı emdı yaaaaaa derdım elım ayagım zıngırdardı korkudan kırmızı bır gogus ucu acık et rersmen kabuk tutuyor sonra cocuk emıyor ısınıyor pısmıs et rengı oluyor ne denemedımkı kakao yagı kremler kantorn yagı 20 gun memeler fore gezdım evde 20 gun gecmedı sıze dıyecegım sezeryen bıle olsanız sırt usut yatarken emzırmeyın bebegı memye yaklastını sız memeyı bebege sundurmeyın benım kaynanam sundurmusut cocugun agzına mememı yanlıs pozısyonda emzırme ıste bırde dogum yapmadan once bır havluyla her gun gogus uclarınıza masaj yapın hazırlık ıcın emzırdıkten sonrada hemen kapamayın gogsunuzu yada pet takın nemlı kalmasın

ılk kızımda , emzirirken ilk hafta sol göğsüm yara olmuştu.Allahım düşmanıma verme derler ya o cinsten.Göğsümün başı ayrılmıştı,ne sürsek nafile.
Kızımı emzirmeden ateş basıyordu, nasıl emecek ,nasıl dayanacam diye.
Doğumumda çok zor olmuştu oturamıyordumda, yattığım yerden birisi bebeği göğsüme tutturuyordu.
Kayınvalidemde kolunu elime uzatıyordu, canım öyle yanıyordu ki onun kolunu sıkmam için.
Birkaç gün böyle çektik sonra nasıl neyle geçirdik hatırlamıyorum.
Ama diğer doğumlarımda ilk doğumdan sonra emzirmeden ebe sütünle göğsünü temizle demişti, birşey olmadı.
Yaşlı, büyüklerimizin zamanındada sütün yüzndeki kaymağı yara olan göğüse sürerlermiş,geçermiş.
Birde emziren annelere önerim , her emzirmeden sonra bebeğin ağzına bir çay kaşığı su verdim.
Üç çocuğumdada hiç ağız pamukçuğu olmadı.Mutlaka deneyin derim.

ben hamileleğimi ve doğumumu çok zor şartlarda türlü sağlık sorunlarıyla yaşadım.

doğumdan sonrada ilk 10 gün hastaneden enfeksiyon riskiyle çıkartmadılar,buna rağmen hem doktorum hemde ben bebeğim için anne sütünde ısrar ettim.ettim etmesinede mevcut sıkıntıların üstüne birde göğüs ucunu hiç çekecek halde değildim doğrusu.
doktorum çok iyi bir profösördü.(zaten öyle bir doktora denk gelmesem halim ne olurdu bilemem.
neyse,doktorum bana kakao yağı önerdi göğsüm için.tamamen doğal,çikolatalarında içinde bulunan kakao yağı.çok az almak gerekiyor,aktarlarda bulunuyor,bir iki defadan sonra zaten böyle bir şikayet kalmıyor.şikayeti bulunan bütün arkadaşlara tavsiye edrim,katıdır,bildiğin çikolata gibi kokar.hiç bir zararıda yoktur.çocuğun ufaktan çikolataya müptela olması dışında : ))

biz kadınların derdi çilesi bitmiyo valla
hamilelik zor doğum zor bide cocugun derdi huysuzlugu yetmezmiş gibi bide gögüs agrısı
allaha sükür benim gecti bugünlerim
kızım artı 9 aylık oldu
ama ilk çocuk şimdi bi daha doğurmaya korkuyorm
bakalım ozaman napcam

Ben evlı degılım ancak gogus uclarımda catlaklar ve kabuklanmalar olustu doktora gıttıım krem verdıler gecmedı sonra buğday yağını tavsıye ettıler kullnadım veee gectı sızede tavsıye ederım

tüm tavsiyeler için teşekkürler.
aklımda bulunsun.belki ilerde işime yarar yada çevremdekilere bir faydam olur.

Kızlar KESİNLİKLEEE GARMASTAN DİYORUM..
benim ikizlere pompa ile sütümü sağıyorum ayrıcada emziriyorum iyice tahriş olmaları gerekiyodu ama ben doğurmadan önce garmastanı günde 2 kez sürdüm halende sürüyorum ..gerçketne çok memnunum tavsiye ederim..

ayva çekirdeğini suda bekletin. jölemsi bir kıvam alıyor.ilk emzirmeden önce göğüs ucuna sürün.kesin çözüm.denedim...

alın benden de bi tavsiye Ben hamile kaldığımda dr um söylemişti... 3 yada 4 aylık gebelıkten itibaren göğüs uçlarınızı parmağınızla sıkın bayağı ezin canınız yansın biraz... hergün yapın bunu Doğurana kadar Göğüs uçları deforme olmaya alışıyor ve bebeğiniz emmeye başladığı zaman çatlak diye bişeyle karşılaşılmıyor 10 günlük loğusayım ben :))) ikinci bebeğim ve yine çatlak falan yok Maşallah deyin kızlar :nazar: İlk kızımı da 18 ay emzirdim....

X