Bebek büyütürken keşke almasaydım dediğiniz neler var?

Gumus kapak - herkes alma dedi dinlemedim gercekten hicbir ise yaramiyor
Ilk uc ay ikili takim hic giydirmedim sadece tulum yeterli
Kis icin ayakli tulumlar iyi zira bebek ayaginda corap durmuyor
Citcitli tulum - yine ilk uc ay icin cok kotu gecede bilmem kac kere bez degistirirken citcitlarla ugrasilmiyor. Fermuarli cok rahat

Gumus kapak - herkes alma dedi dinlemedim gercekten hicbir ise yaramiyor
Ilk uc ay ikili takim hic giydirmedim sadece tulum yeterli
Kis icin ayakli tulumlar iyi zira bebek ayaginda corap durmuyor
Citcitli tulum - yine ilk uc ay icin cok kotu gecede bilmem kac kere bez degistirirken citcitlarla ugrasilmiyor. Fermuarli cok rahat
Evet ya fermuarlı cidden süper ama dışardayken fermuarlı tulumda da şunu yaşıyorum. Komple açılıyor ya çocuk üşüyor yani altını değiştirene kadar. Bugün e bebekte sadece bacakları çıtçıtlı tulum gördüm. Onu aldım dışarda kullanmak için ama fermuarlı kesinlikle gece gündüz farketmez evde aşırı kolaylık oluyor. Hele ki bizim bebenin bacaklar hiç durmuyor. Yatmaktan da nefret ediyor. Deli gibi ağlıyor kaldırana kadar. O çıtçıtlar o anda bitmiyor sanki sonsuzmuş gibi.

Tamamen bebekten bebeğe, anneden anneye değişen durumlar olmakla beraber alışveriş sitelerindeki yorumları gördükçe bunu da alayım bulunsun, lazım olacağı zaman daha pahalı olur diye düşünüp alıyor insan ama benim kesinlikle memnun kaldığım şey Avent sterilizatör, avent emzik ve avent biberonlar. Tinylamb hastane çıkışları harika. Lansinoh organik göğüs ucu kreminden çok memnunum.
Hamilelik sürecinde ise badger organik çatlak kremi, sonra ise pahali diye incia organik çatlak kremi kullandım. Sıfır çatlak. Bir de meme ucum var sanıyordum ama bebeğim her zaman tutmuyor, o yüzden elinizin altında tutsun diye silikon uçlardan mutlaka bulunsun. Internette daha pahalı oluyor, eczaneden çok uyguna aldım.
Kesinlikle kullanmadığım şeyler daha çok: yataşın fasulye tipi bebe yatağı. Aldığım ilk şeydi ama yavrum içine gömülüp gidiyor, nefes alamıyor gibi görünüyor. Owli'den aldığım hiçbir şeyden memnun kalmadım. Uyku gurusu aldık. 1 aylık çocuğun (3,4 kilo) boynunu sıkıyor. Owli dış kundak aldık, yakası bağrı açık kalıyor, kullanamıyorsun. Owli korse aldım, onu da almaz olaydım. Kullandığım günler süt sağamadım verdiği rahatsızlıktan. Avent biberon ısıtıcının kendine hayrı yok, çalışmaya başlayınca anneme rahatlık olur diye almıştım. Tamamen çöp. Gümüş kapaklar, ebebekten almıştım. Çok canımı acıttı, düzelteceği yerde. Silikon göğüs kalkanı almak daha iyi.

beyaz gürültü oyuncağı. Zaten uygulaması varmış niye aldıysam.
otomatik salıncak. bu bebeğe göre değişir ama benim kızım bir kere uyudu sadece üstünde ve 5dk dan fazla durmadı.
kanguru. sling çok daha iyi.

Mamaroo ilk sırada geliyor. Sonra gaz için kiraz çekirdekli bel kemeri, çocuğumun karnında nokta nokta kızarıklık yapmıştı. Cırt cırtlı kundak, pek işe yaramadı.

X