emzirmeden önce göğüs ucu çatlaklarına çözüm bulalım

TesterTester

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
228
30
43
kızlar ben bi krem aldım yüzde yüz bitkisel.zaten ilaç olarak satılmıyo..benim iki arkadaşım kullanmış..biri eczacı..zaten o önerdi..sizede tavsiye edeyim dedim..hiç emzirmelerinde çatlama ile karşılaşmamışlar..9.ay başladığı gibi iki üç güne bir..doğumdan sonra ise her emzirmeden sonra kullanılıyo..ama emzirmeden önce göğüs ucunu temiz ıslak bi pamukla siliceksiniz..işte böyle adı da garmastan...

Emzirme işini bende araştırıp duruyorum çatlaklardan önce sütün hızlı bir şekilde gelmesini istiyorum. Bende Lasinoh' u kullanmayı düşünüyorum oda doğal lanolin (yün yağı) içeriyor silme gerektirmiyor (silme gerektirenler doğal olmayan içerik taşırlar) lansinoh ayrıca bebişin ağzında pamukçuk oluşumunu engelliyor kıvamı tereyağı gibi önce parmağınızın ucunda hafiçe yumuşatıp o şekilde sürüyorsunuz bebek marketlerde falanda satılıyor fiyatı yaklaşık 35-40 Ytl birde küçük boyları var deneme için onlarda alınabilir...Kızlar bende eczacıyım kafanıza takılan ürün, ilaç vs olursa araştırıp cevaplamaya çalışırım..Malum piyasada yüzlerce ürün var..

kızlar doğumdan sonra bebeği hiç emzirmeden göğsünüze kesilmiş kuru soğan sürerseniz çatlak olmuyormuş diye duydum.

ckozkan tavsiyen için teşekkür ederim
ne kullansak acaba ya
soğanı bende duydum
kızlar doğum çantalarımıza 1 adet soğan ekliyelim
:)

ckozkan tavsiyen için teşekkür ederim
ne kullansak acaba ya
soğanı bende duydum
kızlar doğum çantalarımıza 1 adet soğan ekliyelim
:)

kadiscim meraba,ben 29 haftalık gebeyim başından beri ziyapaşa kadın doguma(bayram bukana)gidiyorum,ama memnun değilim,değiştirmek istiyorum,universal da kime gidiyorsun?hastane nasıl temiz mi?

kızlar doğru emzirme tekniğini öğrenirseniz göğüs uçalrınız yara olmaz çatlamaz.soğan yeni doğmuş bebekte gaz yapabilir,ayrıca o telaşal soğan aklına felan gelmez :)

kadiscim meraba,ben 29 haftalık gebeyim başından beri ziyapaşa kadın doguma(bayram bukana)gidiyorum,ama memnun değilim,değiştirmek istiyorum,universal da kime gidiyorsun?hastane nasıl temiz mi?

merhaba
emel akmana gidiyorum
ben çok memnunum hastenede temiz
yapanlarda memnun doğum yaptırdıklarıyla konuşuyorum memnunlar
tek sıkıntım randevuya saatinde giremmek bazen 2 saat hastanede beklediğim oluyor
doktor da iyi hem çok sıcak davranıyo ilgileniyo
ama kimi de beğenmiyo değişiyo işte kişiden kişiye önce füsun arardaydım bir defa muayene oldum bir dövmediği kaldı birdaha gitmedim bende
ziyapaşada doğumlar ne kadar
bide ilgim tıp varmış ordada epey iyiymiş doğumlar ama fiyatını bilmiyorum
ama madem daha erken dönemdesin amina kardeşhanı var ortadoğuda onu tavsiye ederim
bence önce ortadoğuya bir git derim
Allah hayırılsını versin
bide hep değiştirmek istedim bende ama olmadı ceyhanın köyünde çalışıyorum
ctesi muayene universalde denk geliyo hep bende buraya devam ettim

merhaba
emel akmana gidiyorum
ben çok memnunum hastenede temiz
yapanlarda memnun doğum yaptırdıklarıyla konuşuyorum memnunlar
tek sıkıntım randevuya saatinde giremmek bazen 2 saat hastanede beklediğim oluyor
doktor da iyi hem çok sıcak davranıyo ilgileniyo
ama kimi de beğenmiyo değişiyo işte kişiden kişiye önce füsun arardaydım bir defa muayene oldum bir dövmediği kaldı birdaha gitmedim bende
ziyapaşada doğumlar ne kadar
bide ilgim tıp varmış ordada epey iyiymiş doğumlar ama fiyatını bilmiyorum
ama madem daha erken dönemdesin amina kardeşhanı var ortadoğuda onu tavsiye ederim
bence önce ortadoğuya bir git derim
Allah hayırılsını versin
bide hep değiştirmek istedim bende ama olmadı ceyhanın köyünde çalışıyorum
ctesi muayene universalde denk geliyo hep bende buraya devam ettim
kadiş tavsiyelerin için gerçekten çok teşekkür ederim,özellikle ortadoğuyu değerlendircem,ziyapaşayı hiç tavsiye etmem,devlet hastanesi gibi bir hastane,ben hiç memnun değilim sanırım 400 ytl falan sezeryan da normal dogum da,ilgi hakkında hem iyi hem kötü eleştiriler aldım,ama emin değilim oradan,Allah hepimize hayırlı dogumlar nasip etsin...

ben 2 gün kakao yağı sürdüm..sütüm geldi...hemde nasıl...sonra parmastan kreme başladım...iyi geldi...çünkü göğüs uçlarım fe cii acıyodu..kesti şimdi acısı

arkadaslar size çocuk gelişimi hocamın tavsıyesını söyleyeyım.sütünüzü bir bardağa sağın içine ayva çekirdeklerini atın ve 1 gece bekletın.ertesi gün jel halıne gelen sıvıyı gögüslerinize sürün çok iyi gelecekmiş.şahsen bende doğumdan sonra deneyeceğim.

Ben ondan kullandm benımkıne fayda etmedi mavi bi krem zaten bu lansınoh daha etkili bence hem emzirdikten sonra gögüs yıknap kurulanır ondan sonra krem sürülür ben doğumdan sonra 1 ay çektim halad daha ara sıra oluyo
gene kremliyorm

bi ce ben komşulardan duydum doğum yapar yapmaz soğanın suyunu sürcekmişin
iyice ovalayıp (yakıyo ama )
hep kadınlar öyle yaparmıs eskiden muglada hiçde olmazmış yara falan bi daha doğum yaparsam soganı götürcem hastaneye ben çok çektim allah kimseye çektirmesin aglaya aglaya bagııra bagıra emdirdim bi daha doğurmaya degıl emdırmeye o acıyı cekmeye korkuyom
dogum bile ondan az acı verdi

Ben dün lansinoh aldım küçük boyuyeter denildi fakat baktım o tester kadar minik eczacı da 9. ayda sürmeye başlamalısınız diyince büyük boyunu aldım. Bakalım nasıl gelecek. Silinmiyor olması sebebiyle tercih ettim ben.

valla ben herseyi sürdüm ama catlak ve acı kaçınılmaz silikon uçlu göğüs koruyucu kullanın alışana kadar göğüs ucu yumusadıktan sonra bırakırsınız
canımdan bi parca kopuyodu her emdiğinde fakat koruyucuyla acım azaldı bilseydim bastan kullanırdım

X