Elektrikli Mutfak Aletleri En iyi blender markası hangisi?

Anyeppo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2022
156
283
Sizce en iyi ve kullanışlı,sağlam blender seti markası hangisi?

Eğer pahalı bir şey arıyorsan Tefal ve Philips’in blenderı çok iyi.Orta fiyatlı olarak Arzum öneririm

Blender aldinizmi aldıysanız hangi modeli tercih ettiniz Benimde almam gerekiyor braun almak istiyorum ama karar veremedim
Grundig önerdiler ama henüz alma fırsatım olmadı,ayrıca pahalı.Tabi bu markayı bu forumda önermediler.

Alman markalarını tercih ediyorum. Philips kullanıyorum. Blender Im da bu marka. Uzun 4 yıldır kullanıyorum. Henüz bir sorun çıkartmadı.

Araştırmalarım ve etrafa sormama göre tek tek yorumlayım:

1- arçelik: motor gücü iyi ama malzeme kalitesi kötü, annemde de var bir süre sonra mikser kısmı yerinden çıkıyor tutmuyor ürünü çok kalitesiz bir plastik (arçelik beko grundig aynı zaten)
2- braun: fiyat olarak yüksek ancak malzeme kalitesi ve motoru muazzam. Tavsiye edilir ama ben almadım çünkü mikser başlığı tek ve yumuşak (bakınca anlarsınız ne demek istediğimi, keke un girince karıştırmaz mesela muhtemelen) bir de blenderda bıçak sayısı az ama kaliteli, çok kek yapmam ben genelde sıvı karıştırıyorum çorba açıyorum vs derseniz alın
3- fakir, karaca, arzum vs asla önermiyorum arzuma zaten yaklaşmayın 4 kişi denedi çevremde hepsinin elinde kaldı
4- Tefal: 1500 watt ını kendime aldım. Haznesi cam ve geniş, bıçak sayısı yeterli, mikser başlığı çift başlık ve kuvvetli idi. Tercihim bu yüzden tefal oldu. Gövde kısmı da kaliteliydi. Gönül ister ki braun kalitesi Tefal başlığı ile birleşsin kullanayım ama olmuyor :)
5- Kitchenaid gibi markalar. Fiyat olarak bana gereksiz pahalı geldi. Bir de stand mikser almayı düşündüğümden onlara hiç ellemedim. Bu markalarda da braunda da mikser başlığını sevmedim. Kullanıp memnun olan çok ama bütçemi aşmıştı. Tefal için fiyat performans iyi diyebilirim.

X