En iyi döküm tencere

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.733
27.655
48
images (26).jpeg

Uzun zamandır döküm tencere almak istiyordum. Aslında kafamda tek bir marka vardı. Kesinlikle LAVA da kararlıydım. Tam sipariş verecektim yazılan yorumlara bakayım istedim. Okuduğum yorumlardan sonra kafam karıştı açıkcası..

Kullanıp memnun kaldığınız yada kalmadığınız döküm tencere markalarınızı paylaşırsanız sevinirim...

Ben yıllardır Hecha kullanıyorum, ocak, fırın ikisinde de işime yarıyor. Yaşlanınca yeğenlere falan vermeyi düşünüyorum, ağır çünkü yıkayamam =)
Tek pişmanlığım keşke turuncu rengini alsaymışım, gözüm kaldı.

Lavanın orta boy bi tenceresini kullanıyorum şimdilik bi problem yok. Ama kuzenimde aynı boyutta silver marka vardı bendeki tencereden baya ağırdı. Daha ağır daha iyi mi bilemiyorum

Ben yıllardır Hecha kullanıyorum, ocak, fırın ikisinde de işime yarıyor. Yaşlanınca yeğenlere falan vermeyi düşünüyorum, ağır çünkü yıkayamam =)
Tek pişmanlığım keşke turuncu rengini alsaymışım, gözüm kaldı.

Hecha da vardı listemde. Birde onun kullanıcı yorumlarına, şikayetlerine bakayım.Evet dökümün belkide en büyük sıkıntısı ağır oluşu.Ama sağlıklı oluşu ve lezzeti düşünülünce onu artık şimdilik yok sayacağım..
Renkler inanılmaz güzel 🥰
Yorum için teşekkür ederim 🥰

Lavanın orta boy bi tenceresini kullanıyorum şimdilik bi problem yok. Ama kuzenimde aynı boyutta silver marka vardı bendeki tencereden baya ağırdı. Daha ağır daha iyi mi bilemiyorum
Aslında dökümlerin ağırlığı bilinir. Ama ne kadar ağırsa o kadar iyimidir bunu bir araştırayım..
Teşekkür ederim yorumunuz için..😘

Ben de bugun dokum tava arayisindaydim.. cevremdekiler genelde Lava’dan memnunlar..
arastirma sonucunuzu sonra bizle de paylasabilir misiniz?

Hecha da vardı listemde. Birde onun kullanıcı yorumlarına, şikayetlerine bakayım.Evet dökümün belkide en büyük sıkıntısı ağır oluşu.Ama sağlıklı oluşu ve lezzeti düşünülünce onu artık şimdilik yok sayacağım..
Renkler inanılmaz güzel 🥰
Yorum için teşekkür ederim 🥰

Aslında dökümlerin ağırlığı bilinir. Ama ne kadar ağırsa o kadar iyimidir bunu bir araştırayım..
Teşekkür ederim yorumunuz için..😘
Kaç sene önce aldığımda ben de önce Lava markasına yönelmiştim çünkü fiyatı daha uygundu. Sağlıklı beslenme takıntılı arkadaşım (yazacaklarım eksik ya da yarı doğru olabilir kaç yıl geçti üstünden çünkü) Lava'nın dökümlerinin bilmem nereden geldiğini, Hecha'nın has döküm olduğunu uzun uzun anlatmıştı bana, hatta o zamanlar Esse diye mağaza vardı, o da döküm ürünler satıyordu, iki firmadan da aldırmamıştı bana. Bense bir tencerenin tarihini öğrenmeye meraklı olmadığım için yarı kulak dinleyip "sus gözünü seveyim, tamam" demiştim.

Şimdi Esse maalesef kapandı, Lava da değişmiş olabilir, yine de yazayım dedim. Bu arada 11 kasım N11 günü, acelesi yoksa ürün belirleyip bekleyin o günü belki süper indirim ya da kupon verir.

Kaç sene önce aldığımda ben de önce Lava markasına yönelmiştim çünkü fiyatı daha uygundu. Sağlıklı beslenme takıntılı arkadaşım (yazacaklarım eksik ya da yarı doğru olabilir kaç yıl geçti üstünden çünkü) Lava'nın dökümlerinin bilmem nereden geldiğini, Hecha'nın has döküm olduğunu uzun uzun anlatmıştı bana, hatta o zamanlar Esse diye mağaza vardı, o da döküm ürünler satıyordu, iki firmadan da aldırmamıştı bana. Bense bir tencerenin tarihini öğrenmeye meraklı olmadığım için yarı kulak dinleyip "sus gözünü seveyim, tamam" demiştim.

Şimdi Esse maalesef kapandı, Lava da değişmiş olabilir, yine de yazayım dedim. Bu arada 11 kasım N11 günü, acelesi yoksa ürün belirleyip bekleyin o günü belki süper indirim ya da kupon verir.
Birşeye ihtiyaç duyduğumuzda onunla ilgili detaylı araştırmalara giriyoruz. Bende birkaç gündür döküm konusunun içine düştüm. Tamam evet döküm sağlıklı ama dökümünde kendi içinde birçok kriteri var.

Lava ya karar vermemde de iki nokta etkili olmuştu .Biri fiyatı (dökümler oldukça pahalı ve tek tencere ile yetinmeyip set haline getirmek düşüncesindeyim .Lava da ucuz değil ama diğerlerine göre biraz daha düşük) bir diğer nokta ise bana büyük boy bir tencere lazım ve bu büyük boy seçeneğini (32 cm )sadece Lava da gördüm..

11 Kasım kampanyası süpermiş olmadı onu bekleyeyim. O zamana kadarda kafamda netleşir hangisini alayım fikri.
Çok teşekkür ederim 🥰

X