EN NEFRET ETTİĞİM ŞEY GELİP BENİ Mİ BULDU ŞİMDİ??!!

Anlamadigim amcalari ve halalari ne diyor ? Ne gibi olumsuz laf? Burdan yürü bence. Sonuçta onlar daha iyi bilirler birbirlerini.

Cok mantıklı cok akıllı bi kadın hayatımda
Teşekkür ederim bundan sonrada etkilendiğini düşünerek daha az sıkıntımj anlatırım diyeceğine
Tam bir hödüklük yapmış

Canım o babasına kendi kirginligini unutur ancak "artık eskisi gibi sevmiyorum zorunlu gibi hizmet ediyorum" sözünü unutmaz. Artık onun gözünde babasını sevmiyorsun. Sen de abartmissun biraz sözlerinde adamın anne bağı yok bir tek babası var hiç laf etmeseydin

Oooo büyük hata yapmışsın canım. Onların anneleri babaları saray soyundan. Haklıda olsan olumsuz yorum yapmamalısın. Senden kötüsü olmaz yapınca.

iki durum olabilir.Belki ikisi birden de olabilir :
Erkek arkadasiniza once bir girizgah yapmissiniz "ya seni kirmak isteemem o nedenle yorum yapmiyim" gibisinden.Eger o sozleri soylemeseydiniz kavga cikmayacakti.Siz nezaketinizden bunu yaptiniz ama karsinizdaki klasik bir erkek ne yazik ki.Butun erkekler boyle degil ama curuk yumurtalar boyle seylerden mevzu cikarir diyelim.Bir de soyle birsey de olabilir.Genel olarak bu adam babasina cok mu duskundu de siz ona gecmiste olan kotu birseyi hatirlattiniz da o da size sunu mu demek istedi "ben babamla iyiyim , biz o meseleleri atlattik , sen kimsin de uzatiyorsun" gibilerinden mi dedi acaba?Durduk yere basiniza is almissiniz resmen.

Vallahi kendisini 4 yıldır tanırım.Babasıyla gerçekten iyi anlaştığına şahit olduğumu bu gözler 2 kere gördü.Her zaman babası hakkında şikayet ve bıkkınlıklarını dinledim.O yüzden ya düşkün değil yada gizli düşkün çıktı bende anlamadım şahsen.Hakkında iyi birşey söylediğini duyduğumda 3-4 keredir.Çok ciddiyim gerçekten.Hiç anlayamadım.

Ah gido ah sen hala bu adamla birlikte misin ? :KK57:

Evet yaaa MissPoinecim:)))))) Uzun zamandır bütün sorunlarımızı halletmiş mutlu mesut yaşar iken, insanlar aranız nasıl düzeldimi diye sorduklarında düzeldi düzeldi diyip kulaklarımı çeker nazar değmesin der iken yine tuttu manyaklıkları.Anacım bunlar kalıcı bu haller heralde.Eskiden de A desem baska yerinden anlar vay öl dedin derdi.Durdu durdu gene başamı sardı anlamadım valla.

herne olursa olsun babasi onu dovse bile sen babandan sogudum gibi sozler etmemelisin. burda sen haklisin diyebilirsin ama babandan sogudum gonul bagi falan gereksiz cunleler. icinde sakla oyleyse bile. sana fikrini sordugunda da surda haklisin ama onlar da baban amcan falan gibi ortadan konusman gerek
ben babama istedigimi derim ama esim diyemez mesela. hos ben de onun yaninda kotu bisey demem o ayri .
ayrica arada resmiyet olmadan ( kimse yanlis anlamasin orf adetci biri degilim) neden bu kadar ailelerine girdin? ben esimin ailesiyle esim bana evlenme teklif ettikten sonra tanistim zaten 10 gun sonra istemeye geleceklerdi.bu arada ben 31 o da 43 yasinda. yani ben eskiden de kimsenin ailesiyle tanismak istemezdim.bundan onceki erkek arkadaslarimin da aileleriyle tanismayi istemedim cunku gereksizdi. evlerine girip cikmak maaileyi tanimak bence kotu bisey degil ama gereksiz ve fazla luzumsuz. en bastan bu kadar icli disli olmak yanlis olan bence. ben hala esimin amcasiyla dedesiyle abisiyle kuzeniyle samimi degilim o anlatmaz ben de bilmem. gereksiz yani. hic mi dostu yok her detayi size anlatiyor. kac yasinda kucuk sanirim yas olarak erkek ark. niz

Söylediklerinizin hepppppsine baştan sona katılıyorum ve hak veriyorum.Aynen sizin gibi düşünen bir insandım.Hatta hala öyleyim.Ve bunuda dile getirirdim fakat büyükmü konuştum nedir ben tanışmayı doğru bulmadıkça erkek arkadşım kimin zaman çok üstüme geldi neden neden diye ve verdiğim cevaplar katiyyen onu tatmin etmedi.Üstelik bu tanışmadan sonra yine erkek arkadaşım yüzünden gereksiz içli dışlı olmak zorunda kaldık hatta 2 sene gına getirdi gitmek istemediğimi söylediğimde oldu bahane sunduğumda,bu sebepten hep tartıştık.Çoğu zamanda aile içi geçimsizliğini kullandı bu konuda senden baska kimim varda bana destek olucak niye uzak durasınki zaten onlar seni çok seviyolar sen bizdeyken sorun olmuyo tartışamadıkları için filan diye. Ciddi ciddi nefret etmiştim artık bu kadar gidip gelmekten ki NİHAYET bu senenin başından beridir bu sorun tamamen ortadan kalkmıştı.Zamanla zamanla ona bu isteğimi alttan alttan işleye işşleye beni insanlarla birlikte tutması durumundan kendimi kurtardım.Ailesinide akrabalarınıda çok nadir görüyorum artık.Belki ayda bir belki hiç.Yani o konuda kesinlikle haklısınız ciddden çok lüzumsuzdu. Duygusal baskı ile istediğini bir şekilde yaptırdı diyebilirim.Bu sorunu atlatmışken şimdi delirdi durduk yere.Ek olarak bilemiyorum ben yorum yapmadıkça bu zamana kadar ona ne demesi gerektiği ve doğru yolu göstermem için sürekli beklenti içine girmesine rağmen yorumlarımı hep gizledim.Ama bende insanım yani tabiki kırgınlıklarım kızgınlıklarım oldu.Bu kadar olumsuz durum içinde onlara olan hayranlığımı dile getirmemi beklediği için mi ısrarla bi karşılık bekledi yani o zaman? İnsanım bende etkileniyorum ve bunu düşünememişse bu çok anormal olur.Nitekim olumsuz bir eleştiri yapmış olduğum halde katiyyen yanlış bir cümle sarfettiğimi haddimi aştığımı düşünmüyorum.Sadece eski gönül bağı ile şuanki mesafeli duygularımı dile getirdiğime inanıyorum.Aksini düşünüyosanız eleştiriye açığım.

Canım o çok bencil, hep kendini düşünen biriydi. Tuhaf davranışları vardı ve ben bunu annesi yüzünden biraz sabret derdim ama neredeyse 1 yıl olacak düzelmiş olsa düzelirdi. Söylediklerin de haklısın. Kötü bir şey söylememişsin. Bak işte olay olmuş dediklerin doğru. O seni arayıp kendini affettirmeden sen onu arama. Arasa bile hemen barışma. Ben sana geçen kış dedim ama çok sabırlısın vallahi. :KK53:

Anlamadigim amcalari ve halalari ne diyor ? Ne gibi olumsuz laf? Burdan yürü bence. Sonuçta onlar daha iyi bilirler birbirlerini.

Yani yapılanlar sözden ziyade aşırı görmezden gelme durumu.Gerçi benim sülale bağlarımda zaten sıkı sıkıya olmadığından bana normal geliyorda kendileri için genel durum böyle olmadığından ona batar ve bunu benimle paylaşır.Bana anormal gelmez.Mesela benim erkek arkadaşım dedesine inanılmaz düşkündü zaten onunla büyümüş.Dedesi vefat ettiğinde memleketlerinde toprağa verdiler.Memleketleride baya uzakta.Erkek arkadaşımda kendi işyerlerinde çalışmasına rağmen bekar ve genç olduğundan sorumluluğuda olmadığından 1000 TL maaş alır.Fazla değil.Bu yüzden bir türlü maddi durumunu denkleştirip memlekete dedesinin mezarına gidip göremedi.Fakat ailesindeki herkes gitti.Amcalarının bazıları bazen uçakla gider, bazen kendi arabalarıyla geze geze gider.Erkek arkadaşımın babasının eşinden başka derdi olmadığından kalkıp memlekete babasının mezarına bile gitmemiştir.Bu sebeple erkek arkadaşım her daim amcalarına mezarını göremediğini vefat yılında gidemediğini filan söyler.Fakat biride giderken sende gel demez.Gidildiğini dönüldüğünü sonradan öğrenir.Böyle böyle erkek arkadaşım dışında memlekete gidip mezarlığı görmeyen kalmadı.Yani aslında onun sandığı gibi bir bağ yok.Bende bunun üzerine sende paranı biraz kenara koy hepsini yeme de kendin git gel dedim.O zamanda sorun çıkmıştı onlarında haber vermesi lazımda bizde kim kendi parasıyla gidiyo herkes şirketten alıyo tek enayi benmiyimde diye bişey dememiştim. Bu tarz örnekler bu tarz görmezden gelmeler halden anlamamalar gibi.Ama dediğim gibi bizde böyle bir durum olmadığından bana anormal gelmediği için akrabalarına herhangi bir kırgınlığım yok fakat babasının burnundan getirmelerine tam anlamıyla şahit olduğum için ve o bir BABA olduğu için erkek arkadaşıma üzülmüştüm.Bunu dile getirdim doğru kelimelerde kullandığımı düşünüyorum ama durum bu yani.

Oooo büyük hata yapmışsın canım. Onların anneleri babaları saray soyundan. Haklıda olsan olumsuz yorum yapmamalısın. Senden kötüsü olmaz yapınca.

Aayyy sorma.Gerçekten saray soyundan sanıyor.Çok haklısın.Hayır kendimi onun yerine koyuyorum, babamın bana yaptıklarından dolayı o bana babama kırıldığını ve bu yüzden biraz soğuduğunu söylese hiç kızmazdım.Hakkaten onun mu babası çok kıymetli yoksa bendemi sorun var anlamadım.

Canım o babasına kendi kirginligini unutur ancak "artık eskisi gibi sevmiyorum zorunlu gibi hizmet ediyorum" sözünü unutmaz. Artık onun gözünde babasını sevmiyorsun. Sen de abartmissun biraz sözlerinde adamın anne bağı yok bir tek babası var hiç laf etmeseydin

Ay ne biliyim.4 yıldır babasıyla anlaştığına şahit olduğumu hatırladığım gün sayısı hiç abartmıyorum bakın çok ciddiyim 2 gün.Babasıyla oturup sohbet ettiğine şahit olduğunu gördüğüm sadece 2 gün.Ki onada ben sebep olmuştum babanı çok eleştiriyosun şöyle iyi böyle iyi öyle olmasaydı böyle yaparmıydı haksızlık ediyosun filan diye.O zaman düzeldiler sonra yine bişeyden bozuldu araları.Birde bir elin parmaklarını geçmicek kadar hakkında iyi şeyler söylediğini duydum onun dışında hep şikayet hep soğukluk.Üstelik zorla hizmet ediyorum artk hiç içimden gelmiyo filan demedim.Eski gönül bağım olmadığı için eskiden çok severek yaptığım gereklililer artık biraz daha göreve döndü benim için dedim.Örneğide o istedi diye üstelik. Hatalı olduğumu ve özürdilemem gerektiğini mi düşünüyorsunuz?

Şimdi böyleyse sonra hiç çekilmez bitir ilişkini ailevi sorunları olanlardan Hayır gelmiyor. Valla şimdiki aklım olsa önce aile sonra evleneceğim kişinin özellikleri olurdu. Kızım için bu taktiği uygulayacağım şayet sözümü dinlerse yoksa aptallar gibi her şeyi tecrübe ederek öğrenir

Canım o çok bencil, hep kendini düşünen biriydi. Tuhaf davranışları vardı ve ben bunu annesi yüzünden biraz sabret derdim ama neredeyse 1 yıl olacak düzelmiş olsa düzelirdi. Söylediklerin de haklısın. Kötü bir şey söylememişsin. Bak işte olay olmuş dediklerin doğru. O seni arayıp kendini affettirmeden sen onu arama. Arasa bile hemen barışma. Ben sana geçen kış dedim ama çok sabırlısın vallahi. :KK53:

Hiç sorma bencillikte uzay.Bencilliktende ziyade karşımdaki insanın ne söylediğini bi dinliyim demek yerine ''o bitirsinde bende cevabımı veriyim'' diye vericeği cevaba odaklanıyo.Yani anlaması kıt desem yeridir artık.Hayret bişey.

Çok fazla tepki vermiş gerçekten...bence bir süre hiç aramayın ve üstüne gitmeyin...bırakın o karar versin bir şeylere.
Ama işte beraber olduğunuz kişinin ailesine kötü de olsa laf etmeyeceksiniz.Sonuç böyle oluyor. O bin kötüler sayar döker ama siz bir söylersiniz kötü olursunuz...Onlar baba oğul bu gün kötü olurlar yarın hiçbir şey olmamış gibi iyi...Babası bin tane küfür hakaret eder hepsi unutulur, ama sizin lafınız unutulmaz. Tam tersi bu durumlar sizin için de geçerli.
Böyle maalesef, söyleyecekseniz bile alttan alta söyleyin gerçekten kötü olsa bile kötü demeyin kimse hoşlanmıyor bundan...

X