En yakın dostum..

gecmis olsun,
hayat boyle maalesef,
para kazanmak zorundayiz,
yeri geliyor, cocuklarimizi kedilerimizi, dostlarimizi hasta hasta birakip ise geliyoruz.

Birini takip ediyorum, kadin 3 cocuklu, kemoterapi aliyor,
esi de saglik sigortasinin devami icin gece gunduz calisiyor, kadin bazen cocuklari ile kemoterapiye gitmek zorunda kaliyor.

Bazen esi yerine koyuyorum kendimi,
dusunsene karin olum kalim savasi veriyor,
ama sen x patronun cebine calisiyorsun,
zalimsin dunya...

Kıyamaaam. Hem size hem kedilerinize. Ben de aynı sizin gibiyim. Hayvanların yeri bende çok başkadır. Çok geçmiş olsun kediciğinize. İnşallah atlatacak hastalığını 😊

Ay kıyamam, her ne kadar korkuyor olsamda kendilerinden çok sevimli bu :)
Çok bilgim yok ama sanırım biraz açık hava da olmak ona psikolojik olarak iyi gelebilir.

Üzme kendini. Sen onlara zarar vermiyosun

Ama ben seni yeyimm Ana kuzusu işte surata bakk 😽 bizim kediler pisliğin içinden çıkmıyorlarki yinede Banamısın demiyolar

2 kedim var benim de. Biri 10 olmak üzre, diğeri 3,5 yaşında. İkisini de daha bebekken sokaktan aldım. İlk 3-4 sene düzenli olarak aşılarını yaptırdım. Sonra bir gün farklı bir veterinere gittim. Her sene aşı yaptırmanın gerekli olmadığını, arada bir yaptırmanın yeterli olacağını söyledi.

İç dış paraziti düzenli yaptırmak önemli ama tabii. Özellikle De iç parazit. Ben önceden kendim evde yapıyordum iç dış paraziti. İç parazit için hap kullanıyordum. Dış zaten kolay. Siz de evde yapabilirsiniz. Çocuğum olduktan sonra veterinere daha sık götürmeye başladım. O yüzden kendim yapmayı bıraktım. Veteriner tüylerini tarayıp tırnaklarını kesiyor ve genel sağlıklarını kontrol ediyor. Ben eskisi kadar uğraşamıyorum çünkü bu tür bakımlarla. Dışarı çıkma sayısı arttıkça daha kolay oluyor onlar İçin.

Ben bu seneye kadar kedilerin grip olduğunu bilmiyordum ta ki esimin çalıştığı kurumda,bir kedinin hapşırıp burnundan baloncuk şeklinde sümük çıktığını görene dek😂 Allah'ım o an onu alıp bagrima basasim geldi😃Siz onun iyiliği için yapıyorsunuz üzülmeyin.Gecmis olsun bebislere😍

2tane bebeğiniz var ve hiç kapıdan dışarı çıkarmadığınoz için sosyal fobisi oluşmuş.. Çocuğunuz da olsa hayvanınız da olsa onları sosyalleştirmek zorundasınız çünkü canlı doğası bunu gerektirir. Miniğe şifalar dilerim ve lütfen artık dışarı çıkartın onları kedi evleri var mı bilmiyorum biraz çıksın doğayı tanısın. Onlar kedi.. Saksı çiçeği değil ki...

Ozel sektorde izin olayi zor biliyorum.bizimde kusumuz var ve mantar olmustu.2ay krem yaptik ama ben canini acitirim korkusuyla tutamiyordum.esim muduruyle konustu krem saatinde eve gelip yapip gidiyordu.dayanin biraz az kaldi

Bütün bu çabanız yavrunuzun iyi olması sağlığına kavuşması için 🙏 suçlu hissetmeyin bu gerekli olan diye düşünün. Sokak daha tehlikeli. Evde durmaya alıştılarsa evde dursunlar.Çok geçmiş olsun ömürleri upuzun olsun :KK36:

Benim oğluşumun tırnağı dönüyor düzenli olarak kesilmesi lazım. Bazen anestezi veriyorlar mecbur benim canımdan can gidiyor. Gercekten ondan kıymetli kimsem yok.Üstelik biz yavruyken falan da tanışmadık. :)

Eklentiler

• Screenshot_2019-05-15-10-58-38-222_com.facebook.orca.png
    Screenshot_2019-05-15-10-58-38-222_com.facebook.orca.png
    572,7 KB · Görüntüleme: 35
öncelikle kedinize geçmiş olsun. bu zamana kadar dışarı çıkartıp aşıya götürmeniz gerekirdi ne kadar zor olursa olsun.bu şekilde zamanla hayvanlarda bu duruma alışırdı.benim kedimde ilk başta tedirgin olup ağlıyordu şuan yolda uyuyor çünkü kötü birşey olmadığını zamanla anladı.hayvan beslemek ve eve almakla bir hata yapmamışsınız sonuçta doğal ortam diye birşey kalmadı ve bunlar adı üstünde evcil hayvanlar.kendi kendilerine sokakta veya doğada yaşayamazlar.iyileştikten sonra uygunsa karma aşıları ve kuduz aşısını yaptırmanızı öneririm.onlar dışarı çıkmasada siz çıktığınız için mikrop içeri giriyor.Allah korusun dışardaki canların durumu içler acısı bulaşıcı bir salgında kediniz zarar görürse çok üzülürsünüz.

cok gecmis olsun. hayvansever ve kopek annesi olarak yasadiginiz sucluluk duygusunu cok iyi anliyorum insan ne yapsa az geliyor. bence asilari yaptirmakta evden cikmasalar da fayda var nolur nolmaz. ama suanki durumu normal grip gibi duruyor caninizi sikmayin :)

Kıyamam ya bizimde evde köpeğimiz ve dışarda beslediğimiz kedilerimiz var onlarda hastalık kapabiliyorlar geçen günlerde mesela köpeğimiz 3 kere falan kustu veterineri aradığımızda üşüttükleri zaman da olabiliyor dedi şuan çok iyi düzeldi... Umarım sizin yavrunuzda düzelir kendine gelir :KK43:
Ama aşılarını ihmal etmeyin bunlar önemli

X