Enayi yerine mi konuluyorum ( bakıcı meselesi)

Yorumlarda iş yapmaması değil izin alması sorun demişsiniz ama konunuzda bunu çok sorun ettiğiniz görülüyor. İşe başlarken bu şekilde anlaşmadıysanız yapmaması normal . İzin konusunda haklısınız keyfi gelmemelerini maaşından kesin tabii ki.
Çok izin istiyor ben evdeyim diye de çocuk bana kalıyor insan en azından hem gelince çocuğa bakmıyorum oturuyorum hem bu kadar izin alıyorum varı bir işin ucundan tutayım diyebilir diye düşünüyorum. Haa izin istemese iş konusunu yine çok sıkıntı yapmayacağım ama bunlar üst üste gelince ister istemez her şeyi batmaya başlıyor

Doğumdan sonra calismayacaksaniz bence o dönemi de idare edersiniz. Evde siz varken gerek yok diye düşünüyorum. Benim de çok zor bir çocuğum var asla evde onla tek yapamam diyordum. Ama şimdi bu dönemde gördüm ki aşırı eğleniyoruz ve kimseye ihtiyacta duymuyoruz. Gözünüz korkmasın. Bu kadar da rahat insana çocuk emanet etmeyin, sadece iyi bakması değil iyi ahlak edindirmesi de önemli bence. Bu durumu hoş görmedim.
Doğumdan sonra çalışacağım benek en fazla 5-6 aylık olana kadar evde olacağım Doğuma kadar olan süreyi de katarsak toplam 7-8 ay daha evde olurum

Merhaba hanımlar aralar sık konu açıyorum ama dertler bitmiyor.
2 yaşında bir oğlum var 2. Bebeğime hamileyim doğumuna az bir süre kaldı. Oğlumun bakıcısı yaklaşık 1 yoldur bizimle. Coronadan dolayı evdeyim bakıcımız gelmeye devam etmeye ediyor corona ilk çıktığı zaman zamanı bir süre izin vermiştim parasını kesmemiştim.
Şimdi bakıcım sadece oğluma bakıyor ev işi filan hiç yok ben normalde çalışıyor olacağım için oğlumla iyi ilgilensin diye ev işi istememiştim şimdi evdeyim yine yapmıyor asla elini bir şeye sürmez ben de başta öyle anlaştık diye bir şey demiyorum bu arada buradaki piyasaya göre yüksek veriyorum.
Şimdi ayrıca biz sok sık corona yasaklar olduğu dönemler hariç hem kontrollerim hem de aile ziyareti için başka şehire diyoruz mesela cuma gidip salı dönüyoruz dolayısıyla o da ayda 1 veya 2 kez cuma p. Tesi salı izinli okuyor gelmiyor oğlum öğlen 2-3 saat uyur o asla bir iş yapmaz o arada tv izler genelde yani çalışma şartları gayet iyi.
Oğlumla ilgilenir oğlum onu sever ama öyle çok bilinçli eğitici oyunlar oyalayan çocuk gelişimden çok anlayana biri değil. İdare ediyoruz en azından oğluma kötü davranmayacağım biliyorum evimizde kamera da var zaten.
Şimdi sorun şu ben evdeyim diye çok sık izin istemeye başladı haftada bir gün filan mutlaka izin istiyor ayrıca ben evdeyim oğlum beni stiypru bzayeb 2 saat boyunca ben oynuyorum o da ben de bari bir iş yapayım demez koltukta oturur çayını kahvesini er biz oynarken. Ayrıca Temmuz'da yıllık izin kullanacakmış 2 hafta eşi o zaman ayarlamış bunu bana söylemiyor bile telefonda konuşurken duyuyorum sorduğumda söyleyecektim ama sen zaten evdesin sorun olmaz diye düşündüm diyor. Tamam ben evdeyim ve gerçekten şu an bakıcıya ihtiyacım yok çünkü çok da bir şey yapmıyor oğlum uysal bir benek bakımı kolay eşim de esnek çalışıyor ama şimdi onu işten çıkarmak olmaz çünkü küçük yerde yaşıyoruz iş bulması zor çoğu bakıcı corona nedeniyle işsiz kaldı paraya da ihtiyacı var diye çıkarmadım yani onun iyiliği için devam ettim. Şimdi benden yine izin istedi memelekete gidip gelecekmiş işi varmış orda memelekete yakın sayılır neyse dedim verdim izin 2 gün. Şimdi msj atmış gittikleri şehirde corona çokmuş maske de çok takmamış akrabalarla da bayaa görüşmüş etmiş gelince 14 gün n karantina da mı kalsam sizi riski atmasan diyor. Yani gel de sinirlenme tamamen keyfi nedenle gidiyor dikkat etmiyor sosyal izolasyon sıfır sonra sizi riske atmayayım 2 hafta karantina sonra zaten 2 hafta yıllık İznini kullanacak yani bu durumda ne yapayım ben.
Bu şartlarda taniki gelmesini istemeyeceğim karantina da kal diyeceğim bebeğim küçük ben gebe Yüksel risk grubuyuz ama gerçekten zoruma gidiyor artık boş yere para ödüyorum henüz cvp yazmadım . Gelme diyeceğim ama bu 2 haftanın parasını kesmeyi düşünüyorum çünkü sonra 2 hafta yolllım izne çıktığında parasını kesmeyeceğim bu tamamen kafa izni oldu ayrıca Doğuma Başak'a şehirde yapacağım annemde kalacağım o zaman da 3 hafta kadar yine gelmeyecek yani zaten çok izin kullanacak ve o dönemlerde parasını kesmeyi düşünmüyordum ama bu artık fazlamızda gibi beni enayi yerine koyuyor gibi hissediyorum
Keşke ben baksaymisim sizin bebeye:-)
Bende zenginlerin yaninda calistim villada 3sene cocuk yoktu ev isi diye girdim 2sene sonra bebek oldu benide tanıdılar haydiii onada el attim,agir gelmeye başladı yemek çocuk temizlik falan filan koca villa özbekistanli bakıcı tuttuk o bakmaya basladi cocukta benimleydi sürekli bana alisik zor alisti bakiciya ona dolarlari veriyorlardı ben herşeyi üstlenen ben askeri ucretle,1sene daha devam edip ayrildim,bana soracak olursanız bırakın gitsin zaten bi ise yaramiyomus bosuna para veriyosunuz,bu süreçte biz disari çıkmazken keyfi gezmek ve hastaligi tasıyıcılığı varken hiçbir gerek yokkkk üzmeyin kendinizi inşallah allah gönlünuze gore verir🙏

Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirirseniz böyle yapar işte evet bu suistimaldir 5 kuruş bile vermezdim şahsen ben rahatsız olurum anne evdeyse ben niye boş oturayım ya gitmem para almam ya da anneyi bebekle bırakmam ben ilgilenirim iş konusunda haksızsınız çünkü baştan böyle konuşulmuş

Merhaba hanımlar aralar sık konu açıyorum ama dertler bitmiyor.
2 yaşında bir oğlum var 2. Bebeğime hamileyim doğumuna az bir süre kaldı. Oğlumun bakıcısı yaklaşık 1 yoldur bizimle. Coronadan dolayı evdeyim bakıcımız gelmeye devam etmeye ediyor corona ilk çıktığı zaman zamanı bir süre izin vermiştim parasını kesmemiştim.
Şimdi bakıcım sadece oğluma bakıyor ev işi filan hiç yok ben normalde çalışıyor olacağım için oğlumla iyi ilgilensin diye ev işi istememiştim şimdi evdeyim yine yapmıyor asla elini bir şeye sürmez ben de başta öyle anlaştık diye bir şey demiyorum bu arada buradaki piyasaya göre yüksek veriyorum.
Şimdi ayrıca biz sok sık corona yasaklar olduğu dönemler hariç hem kontrollerim hem de aile ziyareti için başka şehire diyoruz mesela cuma gidip salı dönüyoruz dolayısıyla o da ayda 1 veya 2 kez cuma p. Tesi salı izinli okuyor gelmiyor oğlum öğlen 2-3 saat uyur o asla bir iş yapmaz o arada tv izler genelde yani çalışma şartları gayet iyi.
Oğlumla ilgilenir oğlum onu sever ama öyle çok bilinçli eğitici oyunlar oyalayan çocuk gelişimden çok anlayana biri değil. İdare ediyoruz en azından oğluma kötü davranmayacağım biliyorum evimizde kamera da var zaten.
Şimdi sorun şu ben evdeyim diye çok sık izin istemeye başladı haftada bir gün filan mutlaka izin istiyor ayrıca ben evdeyim oğlum beni stiypru bzayeb 2 saat boyunca ben oynuyorum o da ben de bari bir iş yapayım demez koltukta oturur çayını kahvesini er biz oynarken. Ayrıca Temmuz'da yıllık izin kullanacakmış 2 hafta eşi o zaman ayarlamış bunu bana söylemiyor bile telefonda konuşurken duyuyorum sorduğumda söyleyecektim ama sen zaten evdesin sorun olmaz diye düşündüm diyor. Tamam ben evdeyim ve gerçekten şu an bakıcıya ihtiyacım yok çünkü çok da bir şey yapmıyor oğlum uysal bir benek bakımı kolay eşim de esnek çalışıyor ama şimdi onu işten çıkarmak olmaz çünkü küçük yerde yaşıyoruz iş bulması zor çoğu bakıcı corona nedeniyle işsiz kaldı paraya da ihtiyacı var diye çıkarmadım yani onun iyiliği için devam ettim. Şimdi benden yine izin istedi memelekete gidip gelecekmiş işi varmış orda memelekete yakın sayılır neyse dedim verdim izin 2 gün. Şimdi msj atmış gittikleri şehirde corona çokmuş maske de çok takmamış akrabalarla da bayaa görüşmüş etmiş gelince 14 gün n karantina da mı kalsam sizi riski atmasan diyor. Yani gel de sinirlenme tamamen keyfi nedenle gidiyor dikkat etmiyor sosyal izolasyon sıfır sonra sizi riske atmayayım 2 hafta karantina sonra zaten 2 hafta yıllık İznini kullanacak yani bu durumda ne yapayım ben.
Bu şartlarda taniki gelmesini istemeyeceğim karantina da kal diyeceğim bebeğim küçük ben gebe Yüksel risk grubuyuz ama gerçekten zoruma gidiyor artık boş yere para ödüyorum henüz cvp yazmadım . Gelme diyeceğim ama bu 2 haftanın parasını kesmeyi düşünüyorum çünkü sonra 2 hafta yolllım izne çıktığında parasını kesmeyeceğim bu tamamen kafa izni oldu ayrıca Doğuma Başak'a şehirde yapacağım annemde kalacağım o zaman da 3 hafta kadar yine gelmeyecek yani zaten çok izin kullanacak ve o dönemlerde parasını kesmeyi düşünmüyordum ama bu artık fazlamızda gibi beni enayi yerine koyuyor gibi hissediyorum
Biraz ara verin bence ücretsiz izin gibi olabilir doguma kadar kendiniz idare edersinuz dogumda anneniz yardimci olacakmiş bütün bu süreçler sonrasi ararim ben seni diyebilirsiniz hem korona sürecide o zamana kadar biter inşallah herkes için daha az riskli ve daha az sinir bozucu

Bir yakinimin iki bebeği var ücret 6000 TL imis.bir gün izin var ve bos kalınca işlere yardim etmek uzere anlaşmışlar.siz bastan anlasmadiginiz için birşey deseniz de olmaz gibi zaten yapmak istese farkeder ve yapardı birşeyler.artik calismiyorsaniz ev işlerine yardımcı tutup çocuklarla siz ilgilenin daha mantıklı gibi sevgilerimle

Şimdi gördüm konuyu
Benimde bir hafta oldu alali aynı benimki😂
3 te çıkacaksın anlaştım ben gelir gelmez kaçıyor 😅

Evet anlaşmamız o şekildeydi ve ev işi beklemiyorum dikkkat ederseniz sorun ev işi değiş ben evdeyim diye çok sık izin istemesi. Ayrıca ev işi yapmasını geçtim evi dağıtmadan gitse razıyım olsuna yemek yedirirken mama sandalyesini bile silmiyor öylece bırakıyor onlara çok takılmadım ama izin işi bardağı taşırdı artık
Kadin profesyonel bakici degil ki, pekala basit islere katilabilir.. Ayrica siz de evdesiniz. Mesai saatini tv izleyip kahve icerek gecirmesi bana hic normal gelmedi. Ben olsam 2. bebekten önce kendime dogru düzgün bir bakici bulurdum. Parayi sokoktsn toplamiyoruz sonucta..

X