Endoskopik Meme Büyütme - Estetik Cerrah Umut Sinan Ersoy

Vatashivakendi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2011
3
2
Merhabalar,
4 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum. Koltuk altından yapılan kesiden endoskopik yöntemle (kamera yarmıyla) 325cc mentor marka pürtüklü yüzey yuvarlak (high profile) protezim takıldı. Doktorum Umut Sinan Ersoy'a bu süreçte bana verdiği destekten ötürü çok müteşekkirim. Kendisi çok naif, çok anlayışlı, güven veren bir cerrah. Hem çok başarılı, hem de genç ve yakışıklı Ameliyatım çok başarılı geçti, şimdiyse gayet iyi bir iyileşme süreci geçiriyorum. Bu ameliyatı olmak isteyenlere destek amaçlı konuyu oluşturdum. Çünkü çok fazla ihtimal ve avantaj-dezavantaj değerlendirmesi var‍♀️
Meme hacmimin az olması, meme başının (koyu bölgenin) çapının küçük olması ve meme altı çizgimin belirsiz olması gibi sebeplerle, memede görünür iz bırakmayacak koltuk altından yerleştirme yöntemine doktorum eşliğinde karar verdim. İz kalmasını takıntı yapmıyorum fakat sanırım endoskopik yöntemle doku travmasını da daha düşük düzeyde tutmuş oluyor.
Ameliyatım 4 saat sürdü. Uyutulma ve uyanış sürecim kolay geçti sadece biraz duygusallaşmıştım. Dren takılmamıştı, sporcu sütyeni üstüne sıkı bir bandajla odamda uyandım. Ağrılarım oldu ama elimin altındaki butonla kendime ağrı kesici yapabiliyordum bu da hem psikolojimi rahatlatıyor hem de konforumu arttırıp beni uyutuyordu. Bir gün sonra taburcu oldum. İlk üç gün zorlayıcı geçti, 4 saatte bir ağrı kesici aldım. Yatmak ve kalkmak için birinden destek almak gerekiyordu, kollarımı çok hareket ettiremiyordum. Şimdi 4. Günümdeyim ve adeta bir sıçrama oldu çok ama çok daha iyi hissediyorum. Kollarımı kullanabiliyorum, kendim yatıp kalkabiliyorum. Memelerimde hala şişlik var, bayağı sertler ama ağrım çok azaldı, ihtiyaç duymadıkça ağrı kesici almıyorum. Antibiyotiklere devam ediyorum. Anladım ki bu çok kolay olmayan ama sonuçları oldukça yüz güldüren bir ameliyat, sabırlı olmak gerekiyor. Memelerim şimdiden çok güzel görünüyor, oldukça doğal, büyük değil ama dolgun görünüyor. Kendime sütyen bulamadığım günleri geride bırakacağım için çok mutluyum, buna cesaret edebildiğim için de kendimle gurur duyuyorum, tabii ki doktoruma da çok ama çok teşekkürler
5 gün sonra ilk muayenem var. Umarım herşey yolunda gider. Ben de merakla bekliyorum :)

Herkese Merhaba,
Bugün ameliyattan sonra 10.günüm. Göğüslerimde ağrı kalmadı, zaten 5 gündür ağrı kesici kullanmıyorum. Sadece yatarken kalkarken biraz kas tutulması gibi ağrı oluyor. Kollarımı rahatlıkla hareket ettirebiliyorum fakat çok fazla güç uygulamam gerekiyorsa zorlamıyorum. 3 gündür, alışverişe gittim, yürüyüş yaptım, toplu taşıma kullandım. Eve dönünce de biraz yorgun hissettim :) Memelerim hala çok sert ve şiş, çok fazla his yok. Yine de her geçen gün biraz daha iyi hissediyorum. Zaten bugün işe geri döndüm.
İlk kontrolümü de yaptırdım. Koltuk altlarımdaki kesi için doktorum "Mepiform" adında özel bir bant verdi, yaranın izinin hafif olmasına katkı sağlıyormuş. Biraz pahalı bir bant, ortadan ikiye kesip uyguladık, 4-5 kere daha kullanabilirmişim. Sol mememin üst kısmında içinde jel varmış gibi bir bölge var, hatta mideden gelen seslere benzer sesler çıkarıyor masaj yaparken :p Sanırım ödem toplandı. Doktorum her şey yolunda gidiyor dedi. Ameliyatım çok başarılı geçmiş, hiç kanamam olmamış. Doktorumun oldukça özveriyle çalışan bir doktor olduğunu tüm hastahane biliyor, yaptığı memelerin ünü yurtdışlarından hasta getiriyor :) Bir de masaj önerdi, göğüs üst bölgesindeki ödemi indirmek için üstten aşağı inerek ve yanlardan ortaya toplayacak şekilde iki masaj hareketini her gün uygulayacağım.
Bana gelirse sonuçtan çok memnunum. Bir an önce yumuşaması ve artık kendi memelerim gibi hissettirmesi için sabırsızlanıyorum ama bunun için en az 1 ay beklemem gerekiyor sanırım. Şimdilik her şey yolunca gidiyor. İyi ki ama iyi ki koltuk altından yaptırmışım diyorum. Mememin üzerinde hiç iz olmaması bana farklı bir konfor sağlıyor sanki. Sevgili doktoruma beni bu konuda cesaretlendirdiği için çok müteşekkirim.

Selam kızlar, bugün ameliyat sonrası 20.günüm. Dün gece ilk defa yan yatabildim:anneadayı: o kadar özlemişim ki , günlerdir sadece sırt üstü yatmaktan yorulmuştum. Memelerim biraz biraz yumuşamaya başladı, yine de daha çok yolu var. Özellikle bir kaç gündür çok rahat hissediyorum, göğsümde birşey taşıyormuşum hissi ve gerginlik azalmaya başladı. Ödemim oldukça azaldı. Sporcu sutyenini artık takmıyorum, daha rahat günlük bir sütyen kullanıyorum (push up olmayan). Kollarımı rahatça kullanıyorum, günlük hayattaki bir çok şeyi rahatça taşıyabiliyorum, kıyafetlerimi giyebiliyorum, araç kullanabiliyorum:KK54:
Dikişlerim eridi sanırım, ya da erimek üzere.. yara izim doğal olarak hala belirgin..kendimi iyi hissediyorum, tüm zorluklarına rağmen hala iyi ki yaptırmışım diyorum.
1.ay kontrolünden sonra yine kısa bir bilgi geçerim:KK24:

Son düzenleme:
X