Engelli olduğum halde şiddet gördüm. Neydim ne oldum:(

Size kocaman sarılmak istedim şuan. O kadar güçlü bir kadınsınız ki çoğu kişiye örnek teşkil edebilecek birisiniz. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmamışsınız, gururunuzu, kendinize saygınızı koruyup gerekeni yapmışsınız. Helal olsun güçlü duruşunuzdan dolayı.
Eski eşinizden aldığınız nafaka ve yardımlar konusunda da asla kendinizi kötü hissetmeyin. O nafakayı en çok siz hak ediyorsunuz. Çocuklarının iyiliği için tabiki yapacak. İnsan olmak bunu gerektirir. Zamanında yapamadığı insanlığı yapsın bir zahmet. Bazı insanlar yanındayken kıymetini anlamıyorlar, gidince anlıyorlar. Vicdan yaptı belki de size karşı. Boş verin bunları. Siz fizik tedaviye, iyileşmeye odaklanın. Umarım bundan sonra herşey sizin için çok güzel olur :)

Basiniza gelenlere cok üzüldüm. Keske esiniz ciddi bir ceza alsaydi size ikinci siddet uyguladiktan sonra. Hele de engelli birine siddet uygulayan birinin bulunmasi gereken yer hapishanedir. Korkunc ve affedilemez bir olay. Ayrintilari bilmiyorum ama sonucta siz eski esinizin ailesiyle anlasamamissiniz. Esiniz bu konuda daha anlayisli olmanizi, onlari hos görmenizi istemis. Siz bunu kabul etmek, boyun egmek istememissiniz. Bazi kocamköylü kadinlar esi hatrina cok fazla seyi hos görüyor, siz onlardan degilsiniz. Benim tahminim esiniz size cok asikti ama siz o kadar da degildiniz. Baska kadinlarin esi icin nelere katlandigini gören esiniz, sizin onu o kadar sevmediginizi zamanla anladi ya da birilerini onu doldurdu ve o bunu anlayip sizden sogudu. Engelli olmadan önce ve sonra bu konularda kavga edip evden kovdugunuza göre esinize pek düskün de degildiniz. Buradaki önemli not su: bunlarin hic biri suc degil. Kimse kendini ezdirmek, kocasina ve ailesine yamanmaya calismak zorunda degil. Bunun sonucunda yapilacak sey belli: bosanmak. Esiniz bu sebeple anlasamadiginiz icin sizden bosanmak yerine, siddet uygulamasi, hem de bunu siz hamileyken ve de ikinci olarak engelliyken yapmasi affedilemez. Hala daha sen o zaman söyle yapmistin diyecegine, elini kaldirdigi sirada bosanma kagiitlarini imzalamak icin indirseydi o elini ya. Sanki siz bosanmayacaktiniz. Kavga etmenin karsiligi siddet mi olmaliydi? Umarim ayaklanirsiniz da intikaminizi alirsiniz.

Amiin teşekkür ederim 💐 umarım geç olmaz bir an önce bilirler eş kıymetini.bizimde ana babamiz var ama hiç kimseyi kirmiyoruz
Kesınlıkle çok haklısınız. Dedıgınız gibi anamız babamız tabıkı de bas tacı ama bunlar ıcın yuva yıkmaya bu boyuta getirmeye asla gerek yok. Insallah dualarım size de gitsin 🥰❤️

Arkadaşlar merhaba.
Uzun zamandır takip ediyorum sizleri güzel yönlendirici, teselli verici yorumlarınız oluyor. Bende buyuzden üyelik açıp içimi dökmek istedim sadece.
Nerden başlasam bilemiyorum.. uzun uzun yazıp sizleri de bunaltmak istemiyorum biraz kafam karışık oyuzden kusuruma bakmayın şimdiden.

evlenmeden öncesi eşim deli divane derler ya o derece bir sevgiyle benimle evlenmek istedi. Herneyse evlendik başlarda ailesinden kaynaklı sorunlarımız oldu. kendisi ozamanlar benim haklı olduğumun farkında olduğu için yanımda durdu ailesiyle bir müddet konuşmadık ve bizim hiçbir sorunumuz yoktu. Yada ben öyle sanıyordum bilmiyorum :KK43:

ilk doğumumu yaptım bebeği görmek istediklerini söylediler. Gösterdim de bir müddet gel git oldu ama ablası ortalığı karıştırdı yine herzamanki gibi ve ben rahatsız oldum yine mesafe koydum. Bu süreçte eşim yine bana destekti hep yanımda oldu seni ezdirmem vs durumları. Bu kısımları kısa kesiyorum çünkü dedıgım gibi hıcbır sorunumuz yoktu normalde.

Ne olduysa ıkıncı bebegıme hamılelıgımden sonra oldu. Bunlar yine çocuğu özlüyoruz, bebek olacak onuda goremeyecegız bahanesıyle eşimi doldurmalar başladı. Eşim yıllardır kafasında kurmuş demek ki dolmuş meğer hayatımın şoklarını bana yaşatmaya başladı. Ben daha önce yaşadıklarımızı hatırlattım ve aynı şeyleri yine yaşamak ıstemıyorum dedim ona göre gelsinler gidelim dedim. yıllardır benim yanımda benim haklı olduğumu söyleyen adam sonradan sonra ya onlarda benim ailem diye kavga etmeye başladı benimle. Dedim ailen tamam ama herdefasında yaptıklarını görüyorsun huzurumuzu bozuyorlar. Asla kabul etmemeye başladı. Gerçekten bambaşka biri oldu. Başkası bana söylese derim bir günde mi degıstı ama gerçekten ne olduysa ıkıncı hamılelıgım de adama bırseyler oldu. Kavga ettık ve ılk sıddetını bana hamıleyken gosterdı. Ben çığlık kıyamet hamıle halimle hem kendımı hem bebegımı korumaya çalışırken bır yandan büyük çocuğum bızı ayırmaya çalışıyordu. Polisi ara hemen dedım çocuğuma. polisler geldi sıkayetcı oldum. hemen uzaklaştırma ıstedım. Sonrasında beni de hastaneye götürdüler. O gece hastanede yattım ve doğumum başlamış.
Sonrasında bebegımı yoğun bakıma aldılar erken doğumdan kaynaklı. Herneyse bebegım bır müddet yoğun bakımda yattı benim psıkolojım hiç iyi değil. araya ailesi girdi yalvar yakar geldi hastaneye. Benim sütüm gelmedi falan zar zoryoğun bakıma süt taşımaya çalışıyoruz devamlı hastaneye git gel vs. Bebegın derdinden bir müddet yaşanılanları unutmuş gibi yaptım mecbur bir araya geldik.
Sonrasında baya bı yalvardı özürler vs ben calısıyorum normalde ama yeni doğum yaptığım ıcın bebegı bırakma ımkanım yok malum. mecburen kabul ettim ama aklımda devamlı o yaptığı hareket. Düşüncem ise sadece sessız kalayım bır müddet bebegım biraz büyüsün ve çalışma hayatına tekrardan başladığımda kendisiyle ayrılmaktı. Bebegım 2 aylık olduğunda ben araba ile hastaneye götürüyordum bebeği. O gün aşırı uykusuzdum geceden nasıl oldu bılmıyorum bız kaza yaptık hayatım mahvoldu benim artık. Felç gecırdım. Ellerimde his yoktu o dönem sonrasında fızık tedaviyle ellerimi kullanabılıyorum 1 sene geçti sadece ayak bileklerinde his yok suan ama ınsallah daha iyiye gittiğimi söyledi terapıstım. Herneyse kaza sonrasında eşim yanımda oluyor sözde ama en ufak öte git lafına yada ailesiyle alakalı en ufak bıseyde evde kıyametler koparmaya başladı. Birde ben bundan sıkayetcı olduğum ıcın 5 yıl denetimli ceza yedı durup durup haklıymış gibi başıma kakıyor. Sonrasında yine ailesiyle alakalı bir kavgamız oldu(büyük çocuğuma küfür öğretmişler bende bu konuyla alakalı doğru bir davranış mı çocuğa böyle şeyler ogretılır mi diye kızdım). bu başladı işte kaza yaptın senın yanında oldular sana ne yaptılar yok şöyle böyle başladı yine. bende evden kovdum. Sen nasıl beni evden kovarsın diye ıkıncı şiddetini bana bu haldeyken gösterdı. Hayatımın en acı günüydü. Asla unutamıyorum neredeyse 1 sene olacak ama halen ılk gün gibi aklımda. Okadar korkunc bir sıddettı ki elim yüzüm heryerım çizik kıpkırmızı. Gözü dönmüş gibiydi. Hiç acımadı bana hiç :KK43:
Bu sıddet sonrası asla geri dönüşüm olmadı ve bu halime rağmen boşandım.
Sımdı ise o istediği gibi çocuklarını görüyor görüş gününde ben evde bu halimle çocuklara yetmeye çalışıyorum. Büyük çocuğum elim ayağım oldu kurban olduğum şunu yap bunu yap yapıyor. Engelli maaşı ve nafakayla suan cocuklarımı büyütmeye çalışıyorum. Ama babaları nafaka dışında kiramı veriyor çocukların tüm ıhtıyaclarını karşılıyor. Erzak giyim hersey.. mecbur kabul ediyorum çünku engellı maaşımla asla hıcbır seye yetemem. Bu bile zoruma gıdıyor neydı hayatım ne oldu :KK43: bukadar iyi babaydın madem neden annelerine sıddet uyguladın. Bana acıdıgı için mi destek oluyor yoksa dedıgım gibi iyi bir baba olsaydı bana bu şiddeti yaşatmaz çocuklarını düşünür ve çocuklarının başında dururdu. Suan bunları yazarken bile ağlıyorum.
Canım okadar çok yanıyor ki caresızlıgıme düştüğüm duruma. Bu adama gerçekten bırden bire ne oldu. Şimdi dıceksiniz öncesinde de böyledir. Asla değildi. Asla en küçük bırsey görsem ne evlenır ne çocuk yapardım hersey guzelken yada ben öyle sanarken sonra ne oldu rol mü yaptı onca zaman. Beni mi kandırdı. Ben ne yaptım da bunları yaşattı bana ne hakla :KK43: benim için ölen biten adam beni elleriyle öldürdü :KK43:(
Allah yardımcın olsun inşallah cesur kadınsın

İkimci şiddette şikayet ettiniz mi. Denetimli dolmadiysa bi hapse girse keske. Gerçi şimdi maddi destek oluyorsa ilerde gorse ama çekse.

Ailesi de bir tarafına kına yaktı mı acaba şiddet görüp boşanınca. Rabbim size acil şifalar cersin. Hamile bir insanı dövmeyi birakin kalbini kıran bile vicdansızdır eski esiniz önde gideni. Allah size sabir sağlık versin
Ikıncı sıddette maalesef sıkayetcı olamadım çünkü ogun okadar kötüydüm ki kafamda bın tane senaryo ben sıkayet edersem oda çocukları suankı bulunduğum durumdan dolayı alırsa diye düşündüm. Yani ben engellı olduğum ıcın sıkayet ederse çocuklara bakamıyor almak ıstıyorum diye. E ona da vermezler çünkü 2 kez bana sıddet uygulamış. BukeZde çocuklarımı yurda alırlar diye korktum. Tamamen çocuklar adına korktuğum ıcın ogun sessız kaldım sonrasında hemen boşanmak ıcın dava açtım :KK43: bırde dedıgınız gibi suan maddi olarak baya bı destek oluyor. Bende mecbur sesımı çıkaramıyorum sırf çocuklarım bırseyden gerı kalmasın diye :KK43: çünkü suan ben malesef yetemem kiram zaten benim engelli maaşım kadar :KK43:
Ailesini Allah’a havale ettim ınsallah kendi yaşattıklarını yaşarlar benim yuvamı ellerıyle yıktılar :KK43: devamlı esımı doldura doldura kendilerine benzettıler :KK43:

Sizin adınıza da annenız adına da çok çok üzüldüm :KK43: neden böyle bu însanlar nasıl kendılerınden güçsüz bırılerıne el kaldırabılıyorlar anlamıyorum :KK43: onca yaptığına rağmen bende kalbım ve beynım arasında git gel yaşadım bır müddet ama sonrasında aslaaa atamadım yaptıklarını çok çok zor gerçekten hem şuanki bulunduğum durum hem uzerıne eskı esımın yaşattıkları :KK43: ınsallah bı an önce psıkolojım duzelır rabbım sızınde yardımcınız olsun ınsallah 😌❤️🤲
Teşekkür ederim. Ben de evlenmeyi düşünüyordum kendisiyle. Şiddetten sonra terk ettim. Başka şehire taşınıp onu geride bıraktım. Üç sene oldu hayatıma da başka kimseyi almadım. Siz de doğrusunu yapmışsınız. Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Teşekkür ederim. Ben de evlenmeyi düşünüyordum kendisiyle. Şiddetten sonra terk ettim. Başka şehire taşınıp onu geride bıraktım. Üç sene oldu hayatıma da başka kimseyi almadım. Siz de doğrusunu yapmışsınız. Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.
Insanı okadar çok korkutuyorlar ki :KK43: çok iyi yapmışsınız sizde :KK43: sızın adınıza hem üzüldüm hemde versıgınız karara sevındım. Insalah çok çok mutlu olursunuz karşınıza kıymet bilen însanlar çıksın da unuttursun ınsallah yaşadıklarınızı 🤲❤️

Basiniza gelenlere cok üzüldüm. Keske esiniz ciddi bir ceza alsaydi size ikinci siddet uyguladiktan sonra. Hele de engelli birine siddet uygulayan birinin bulunmasi gereken yer hapishanedir. Korkunc ve affedilemez bir olay. Ayrintilari bilmiyorum ama sonucta siz eski esinizin ailesiyle anlasamamissiniz. Esiniz bu konuda daha anlayisli olmanizi, onlari hos görmenizi istemis. Siz bunu kabul etmek, boyun egmek istememissiniz. Bazi kocamköylü kadinlar esi hatrina cok fazla seyi hos görüyor, siz onlardan degilsiniz. Benim tahminim esiniz size cok asikti ama siz o kadar da degildiniz. Baska kadinlarin esi icin nelere katlandigini gören esiniz, sizin onu o kadar sevmediginizi zamanla anladi ya da birilerini onu doldurdu ve o bunu anlayip sizden sogudu. Engelli olmadan önce ve sonra bu konularda kavga edip evden kovdugunuza göre esinize pek düskün de degildiniz. Buradaki önemli not su: bunlarin hic biri suc degil. Kimse kendini ezdirmek, kocasina ve ailesine yamanmaya calismak zorunda degil. Bunun sonucunda yapilacak sey belli: bosanmak. Esiniz bu sebeple anlasamadiginiz icin sizden bosanmak yerine, siddet uygulamasi, hem de bunu siz hamileyken ve de ikinci olarak engelliyken yapmasi affedilemez. Hala daha sen o zaman söyle yapmistin diyecegine, elini kaldirdigi sirada bosanma kagiitlarini imzalamak icin indirseydi o elini ya. Sanki siz bosanmayacaktiniz. Kavga etmenin karsiligi siddet mi olmaliydi? Umarim ayaklanirsiniz da intikaminizi alirsiniz.
Oncelıkle yorumunuz ıcın çok teşekkür ederim 😌❤️ ilk başlar gerçekten kaldıramayacağım şeyler yaşandı gerçekten haksız yereydı ve esımde bunları gördüğü ıcın benim yanımda oldu hak verdi :KK43: zamanında bende ıyılıkler yaptım aılesıne karşı ama bunlara rağmen halen laf sokmalarına yanlış hareketler yapmaya devam ettikleri için tekrardan koydum mesafemı :KK43: haksızlığa gelemıyorum malesef. Esıme de defalarca dedım varsa bır hatam söyle kendımı düzelteyim orta yolu bulalım. Cevap olarak benim haklı olduğumu ama ne yapayım onlarda aılem torunlarını özlüyorlar vs dedi. Sonrasında halen haklı olduğumu bıldıgı halde hep kendını haklı çıkarmaya çıkardı :KK43: torunları tabıki görmek hakları ama ben onlara en ufak bır saygısızlık yapmadıysam aynı saygıyıda karşımdakılerden bekledım. Benı sevmek zorunda degıllerdı bunun farkındayım ama kimse saygısızlığı hak etmıyor. Bende onlara elımden geldıkce saygı konusunda en azından en ufak bir terbıyesızlık yapmamaya çalıştım 🤲❤️

Arkadaşlar merhaba.
Uzun zamandır takip ediyorum sizleri güzel yönlendirici, teselli verici yorumlarınız oluyor. Bende buyuzden üyelik açıp içimi dökmek istedim sadece.
Nerden başlasam bilemiyorum.. uzun uzun yazıp sizleri de bunaltmak istemiyorum biraz kafam karışık oyuzden kusuruma bakmayın şimdiden.

evlenmeden öncesi eşim deli divane derler ya o derece bir sevgiyle benimle evlenmek istedi. Herneyse evlendik başlarda ailesinden kaynaklı sorunlarımız oldu. kendisi ozamanlar benim haklı olduğumun farkında olduğu için yanımda durdu ailesiyle bir müddet konuşmadık ve bizim hiçbir sorunumuz yoktu. Yada ben öyle sanıyordum bilmiyorum :KK43:

ilk doğumumu yaptım bebeği görmek istediklerini söylediler. Gösterdim de bir müddet gel git oldu ama ablası ortalığı karıştırdı yine herzamanki gibi ve ben rahatsız oldum yine mesafe koydum. Bu süreçte eşim yine bana destekti hep yanımda oldu seni ezdirmem vs durumları. Bu kısımları kısa kesiyorum çünkü dedıgım gibi hıcbır sorunumuz yoktu normalde.

Ne olduysa ıkıncı bebegıme hamılelıgımden sonra oldu. Bunlar yine çocuğu özlüyoruz, bebek olacak onuda goremeyecegız bahanesıyle eşimi doldurmalar başladı. Eşim yıllardır kafasında kurmuş demek ki dolmuş meğer hayatımın şoklarını bana yaşatmaya başladı. Ben daha önce yaşadıklarımızı hatırlattım ve aynı şeyleri yine yaşamak ıstemıyorum dedim ona göre gelsinler gidelim dedim. yıllardır benim yanımda benim haklı olduğumu söyleyen adam sonradan sonra ya onlarda benim ailem diye kavga etmeye başladı benimle. Dedim ailen tamam ama herdefasında yaptıklarını görüyorsun huzurumuzu bozuyorlar. Asla kabul etmemeye başladı. Gerçekten bambaşka biri oldu. Başkası bana söylese derim bir günde mi degıstı ama gerçekten ne olduysa ıkıncı hamılelıgım de adama bırseyler oldu. Kavga ettık ve ılk sıddetını bana hamıleyken gosterdı. Ben çığlık kıyamet hamıle halimle hem kendımı hem bebegımı korumaya çalışırken bır yandan büyük çocuğum bızı ayırmaya çalışıyordu. Polisi ara hemen dedım çocuğuma. polisler geldi sıkayetcı oldum. hemen uzaklaştırma ıstedım. Sonrasında beni de hastaneye götürdüler. O gece hastanede yattım ve doğumum başlamış.
Sonrasında bebegımı yoğun bakıma aldılar erken doğumdan kaynaklı. Herneyse bebegım bır müddet yoğun bakımda yattı benim psıkolojım hiç iyi değil. araya ailesi girdi yalvar yakar geldi hastaneye. Benim sütüm gelmedi falan zar zoryoğun bakıma süt taşımaya çalışıyoruz devamlı hastaneye git gel vs. Bebegın derdinden bir müddet yaşanılanları unutmuş gibi yaptım mecbur bir araya geldik.
Sonrasında baya bı yalvardı özürler vs ben calısıyorum normalde ama yeni doğum yaptığım ıcın bebegı bırakma ımkanım yok malum. mecburen kabul ettim ama aklımda devamlı o yaptığı hareket. Düşüncem ise sadece sessız kalayım bır müddet bebegım biraz büyüsün ve çalışma hayatına tekrardan başladığımda kendisiyle ayrılmaktı. Bebegım 2 aylık olduğunda ben araba ile hastaneye götürüyordum bebeği. O gün aşırı uykusuzdum geceden nasıl oldu bılmıyorum bız kaza yaptık hayatım mahvoldu benim artık. Felç gecırdım. Ellerimde his yoktu o dönem sonrasında fızık tedaviyle ellerimi kullanabılıyorum 1 sene geçti sadece ayak bileklerinde his yok suan ama ınsallah daha iyiye gittiğimi söyledi terapıstım. Herneyse kaza sonrasında eşim yanımda oluyor sözde ama en ufak öte git lafına yada ailesiyle alakalı en ufak bıseyde evde kıyametler koparmaya başladı. Birde ben bundan sıkayetcı olduğum ıcın 5 yıl denetimli ceza yedı durup durup haklıymış gibi başıma kakıyor. Sonrasında yine ailesiyle alakalı bir kavgamız oldu(büyük çocuğuma küfür öğretmişler bende bu konuyla alakalı doğru bir davranış mı çocuğa böyle şeyler ogretılır mi diye kızdım). bu başladı işte kaza yaptın senın yanında oldular sana ne yaptılar yok şöyle böyle başladı yine. bende evden kovdum. Sen nasıl beni evden kovarsın diye ıkıncı şiddetini bana bu haldeyken gösterdı. Hayatımın en acı günüydü. Asla unutamıyorum neredeyse 1 sene olacak ama halen ılk gün gibi aklımda. Okadar korkunc bir sıddettı ki elim yüzüm heryerım çizik kıpkırmızı. Gözü dönmüş gibiydi. Hiç acımadı bana hiç :KK43:
Sımdı ise o istediği gibi çocuklarını görüyor görüş gününde ben evde bu halimle çocuklara yetmeye çalışıyorum. Büyük çocuğum elim ayağım oldu kurban olduğum şunu yap bunu yap yapıyor. Engelli maaşı ve nafakayla suan cocuklarımı büyütmeye çalışıyorum. Ama babaları nafaka dışında kiramı veriyor çocukların tüm ıhtıyaclarını karşılıyor. Erzak giyim hersey.. mecbur kabul ediyorum çünku engellı maaşımla asla hıcbır seye yetemem. Bu bile zoruma gıdıyor neydı hayatım ne oldu :KK43: bukadar iyi babaydın madem neden annelerine sıddet uyguladın. Bana acıdıgı için mi destek oluyor yoksa dedıgım gibi iyi bir baba olsaydı bana bu şiddeti yaşatmaz çocuklarını düşünür ve çocuklarının başında dururdu. Suan bunları yazarken bile ağlıyorum.
Canım okadar çok yanıyor ki caresızlıgıme düştüğüm duruma. Bu adama gerçekten bırden bire ne oldu. Şimdi dıceksiniz öncesinde de böyledir. Asla değildi. Asla en küçük bırsey görsem ne evlenır ne çocuk yapardım hersey guzelken yada ben öyle sanarken sonra ne oldu rol mü yaptı onca zaman. Beni mi kandırdı. Ben ne yaptım da bunları yaşattı bana ne hakla :KK43: benim için ölen biten adam beni elleriyle öldürdü :KK43:(
Çok güçlü bir kadın ve annesiniz.Kutlarım sizi.Burada pek çok kadına örnek olacaksınız.Tedavinizi aksatmayın sakın. Çocuklarınız içinde iyi bir rol modeli olmuşsunuz.Bravo...
Eşiniz için (eski) birden oldu diyorsunuz ısrarla.Psikolojik bir durum mu oldu.Bu da ilginç olmuş.Böyle bir adamın şu an kira yiyecek desteği de ilginç değil mi.
Benim bir iş arkadaşım böyle birden değişti.Çok agresif oldu çevre ondan kaçar oldu vb.O dönem o da eşden ayrıldı.Sonra işten de ayrıldı.Epey sene sonra gördüğümde öğrendim beyninde tehlikeli olmayan tümür gibi bir şey baskı yapyormuş meğer ameliyat olmuş artık çok iyiydi.

Maalesef sadece eşle değil onların ailesiyle de evleniliyor bizim ülkemizde ve Türk erkekleri ana kuzusu , eşiniz başta ailesi ile görüşmeyi bıraktığında bence kinlenmeye başlamıştı size ve bu yıllar içinde birikerek bu hale gelmiştir. Bu adamı arkanızda bırakmanıza çok sevindim . Yolunuz açık olsun en kısa zamanda inşallah önce şifa bulursunuz sonrasında da iş hayatına girerek ekonomik anlamda rahatlarsınız 🫶🏻

Arkadaşlar merhaba.

Canım benim bizlerde ne olacağımızı bilmiyoruz ki , şuan zor bir imtihandasın rabbim sana güç kuvvet sağlık versin , eski eşin olacak adam eşşek gibi çocuklara bakmak zorunda asla ondan gelenleri reddetmeyin, boşanmanız belki de sizin için daha hayırlı oldu, rabbim sizi korusun kollasın inşallah...

Masallah size ya. Ben gurur duydum sizinle. Ne ezigi siz mükemmel güçlü bir kadinsiniz. Ayrıca benim babam da bırakın el ayak yutkunma refleksi bile yoktu. Tamamen bitki gibi yatıyordu bilinç açık şekilde. Fizik tedavi ile önce elleri geldi sonra ayakları. Tekerlek sandalye ile yürüyordu geçen sene şimdi ayaklandı bile. Ama gerçekten çalıştı yoruldu. Eminim siz de ayaklanır bir an önce iş hayatına başlarsınız.

Devam edıyorum evet hislerin gelmesini bekliyoruz ınsallah ellerimde yoktu ellerime geldi tedaviyle şükür o dönem hastanede yer bulamadık ama günlük eve çağırdık yada özel hastaneye gittik bu dönemde Allah razı olsun maddi olarak babam karşıladı büyük kısmını. Benım tedavı parama da destek oluyor eski eşim. İşte benimde kafamın almadıkları bunlar bir öyle bir böyle. Tabi bu durumda asla geriye dönüş benden yana kabul edilemez ama böyle yaptıkça ben bu adama ne oluyor demekten kendımı alamıyorum ıster ıstemez. Normalde de böyle bır ınsandı ama okadar gözün dönecek ne oldu da bukadar sıddet :KK43:
Sakin gurur yapıp reddetmeyin tedavi parasını. Önce ayakların sonra iş güç ondan sonra kendi paranızı kazanınca adama yallah deyin. Zaten nafaka ve maaşınız yeter size.

Acinizi buradan hissettim kiyamam size😔
Oncelikle super guclu bir kadinsiniz ve cocuklariniza cok guzel ornek olmussunuz. Size hayranlik duydum..
Kamu vs engelli kadrolarina basvursaniz calisabilir misiniz belki kendinizi daha iyi hissedersiniz?
Tamamen duzelme sansiniz var mi?

Geçmiş olsun, en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı dilerim.

Çocukların babasının verdikleri karşısında neden eziliyorsunuz ki, mecburen kabul ediyorum diyorsunuz.
Eşşek gibi verecek, eşşek gibi yapacak.
Ne kadar fazlasını yaparsa yapsın sizin hak ettiğinizi çok çok altında kalacak.

Arkadaşlar merhaba.

O kadar güçlüsün ki seni canı gönülden kucaklıyorum..
burda bir çok eşinden şiddet gördüğü halde susan ama çocuk var diyen kadınlardan kat kat daha cesaretli bir karar vermişsin,
işte ne oldum demeyeceksin derler ya aynen öyle olmuş gerçekten, Allahım yavrularını sana bağışlasın canım aygağına taş değmesin..
çocuklarına da eşşek gibi bakmak zorunda afedersin ama, hiç kendini kötü hissetme

Yazdığınız güzel yorumlarınız için destekleriniz ıcın hepınıze ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum❤️ iyiki varsınız eksik olmayın ❤️ düzelme şansım ınsallah vardır doktorlar olumlu konuşuyor devamlı ama tabi bılemıyorum benı mı motıve etmek amaçlı. Ama ellerim tutmazjeb artık tutuyor kullanabılıyorum zamanla zamanla yavaş yavaş ınsallah tamamen duzelırım :KK43: çok ılgınctır ki eşimin yaptıkları yaşadığım durumdan çok daha ağır geldi çok daha koydu :KK43: ınsallah rabbım bı an önce yaşadıklarımı unutturur

X