Ense kalinligi 5.7 olup saglikli bebegi olan varmi?

Zeynep4359

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
12
1
30
Benimle ayni durumu yasayan arkadaslarimla sohbet etmeye ihtiyacım var...
12 haftalik gebeyim dun rutin kontrolüm vardi. Doktir bakar bakmaz ense kalinligi cok fazla 4.7 dedi ikili tarama icin radyoloji doktoruna gonderdı. Ordada ense kalinligi 5.8 cikti. Kesinlikle normal saglikli bir bebek degil dedi. Dunya basima yikildi o an çaresizce aglamaya başladım. Doktor bugun trabzon ktu ye Perinatoloji bolumu(yuksek riskli gebelik) bolumune sevk etti. Sabah oraya gittim. Ordaki doktorda celecevre odem sarmis etrafını ense kalinligi 5.8 bu bir cok hastaligin belirtisi basta down kalp gb bircok hastalik saydi. Kan aldilar amniyosentez yapilip karnimdan sivi alindi. Doktora benim durumumda olup saglikli bebek dunyaya getoren varmi diye sordugumda 500 de 10 kisi gordum dedi Haftaya in sonuc cikacak eger bu temiz gelirse 23.haftaya kadar hafta hafta takip edicez organlari oluşuna dek bakicaz bebek hastaysa devlet size gebeligi sonlandirma hakki veriyor dedi. Hic kendimde degilim benimle ayni yada benzer seyleri yaasayan varmi?

Beautiful woman

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2018
561
134
24
Allah yardımcın olsun canım inşallah sonuçların iyi çıkar sağlıkla kucağına alırsın bebeğini 🙏 peki bebekte sorun çıksa aldırmayı göze alıyor musun şuan sağlıklı düşünemezsin biliyorum ama fazla stres yapma bebeğide üzme sonuçların iyi çıkacak ben inanıyorum

Zeynep4359

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
12
1
30
O ihtimali düşünemiyorum bile dogduktan sonra vefat edenler anne karninda olenler bide sağlıklı doguk yapanlar var face gruplarinda gorustugum kisilerde. Belli bir kisi benimle ayni durumu yasamistir diyr buradan da paylasmak istedim. Allah hic bir aileyi bu kararı aldirmak zorunda birakmasin insallah

Bayan_Lady

🐣
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2014
1.167
2.491
Allah yardımcın olsun inşallah nifty testi varmış %99 doğruluk payı veren ondan yaptırabılırsın canım ikili testlerin yanılma payı yüksek diyolar hep

Zeynep4359

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
12
1
30
Dun karnimdan sivi alindi hafyaya öngörü raporu cikacak zaten. Allah yardimcim ilsun lutfen dua edin bana

Asiveblue

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2020
638
551
34
Dun karnimdan sivi alindi hafyaya öngörü raporu cikacak zaten. Allah yardimcim ilsun lutfen dua edin bana
Merhaba canım bende seninle aynı durumdayım benden de bu hafta alınacak 12 haftalık hamileyim sonucun çıktı mı çıkarsa bana da bilgi verir misin işlem nasıldı çok acımıyo diyorlar ama

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-01-2022

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zeynep4359

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
12
1
30
Sonucum malesef kötü %99 down sendromu dedi doktor. Odemde iyice yayilmis. Doktor kararini ver ne kadar erken karar verirsen okadar iyi senin icin dedi. Cok kötüyüm hic bisey düşünemiyorum

Alya1617

Bebiş isteyen Anniş Adayı 🤲🏻
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
331
120
23
Sonucum malesef kötü %99 down sendromu dedi doktor. Odemde iyice yayilmis. Doktor kararini ver ne kadar erken karar verirsen okadar iyi senin icin dedi. Cok kötüyüm hic bisey düşünemiyorum
Canım karar senin ama herşey Allahtan Bunu göz önüne alıp iyice düşün Rabbim yinede sağlıkla kucağına versin Hiçbirşey Rabbimden daha iyi bilemez 🤲🏻🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-02-2022

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

rayiha76

Guru
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2010
48
-1
Canım elbette bir anne için çok zor bir durum ama bebeğini aldırırsan onun doğma ve yaşama hakkını elinden alacaksın. Ahirette senden davacı olacak doğsa yaşasa senin için imtihan olacak sabredersen mükafatı çok büyük. Allah korusun ama vefat ederse sana şefaatçi olacak ahirette sapasağlam kucağına verilecek oradada evlat sevgisini yaşıyacak sın. Ne olursa olsun evladına kıyma.

Kenjye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2019
423
501
Canım elbette bir anne için çok zor bir durum ama bebeğini aldırırsan onun doğma ve yaşama hakkını elinden alacaksın. Ahirette senden davacı olacak doğsa yaşasa senin için imtihan olacak sabredersen mükafatı çok büyük. Allah korusun ama vefat ederse sana şefaatçi olacak ahirette sapasağlam kucağına verilecek oradada evlat sevgisini yaşıyacak sın. Ne olursa olsun evladına kıyma.
Peki bunları yazarken doğacak bebeğin ilerleyen süreçte yaşayacağı acıları ağrıları zorlukları düşündünüz mü? Veya bu annenin bebeğinin hareketlerini hissettikten veya bi kez görüp kokusunu içine çektikten sonra kaybettiğinde yaşayacağı travmayı düşündünüz mü? Böyle zor durumda olan bir kişiye bunları yazip vicdan yaptıramazsınız herkesin kendi kararı saygı duymak lazım. Bize zaten gebeliğini sonlandırayım mı diye sormamış. Böyle bir durum yaşayıp sağlıklı bebek sahibi olan var mı diye sormuş.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 96 gün geçti.

tuttioz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
1.290
1.945
Sizin kadar iyi bilemezler tabii, haşa siz islam otoritesi sayılırsınız ama naçizane diyanetin de fikrine bir bakalım! Link aşağıda.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 29 gün geçti.

ipek2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
3.406
3.807
Umarım bir sorun çıkmaz
Su anda bir imtihandasiniz hepimiz gibi belki de hiç sorun çıkmayacak sonuçta insan yapımı aletler yanilabiliyor veya dedikleri çıkmıyor veya her şey bir anda değişiyor
Benim kizimi doktor alacaktı boş gebelik bu dedi sağlıksız dedi gelişim geriliği olur dedi
Gittiğim her doktor gelişim geriliği var dedi
Ama doğunca bir sorun çıkmadı çok şükür
Insallah sizin de çıkmaz

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :69 Kg.

ipek2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
3.406
3.807
Sonuc cikmis şimdi gördüm ama yine de yanılma payı olma ihtimalini düşünmek istiyorum
Umarım aldırmazsiniz bebeğinizi ama tabii herkesin kendi kararı
Instagramda birdownhikayesisureyya var çok tatlı bir kızı var İnci o da down sendromlu bir bakın isterseniz sayfasına

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

Zeynep4359

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
12
1
30
Sonuc cikmis şimdi gördüm ama yine de yanılma payı olma ihtimalini düşünmek istiyorum
Umarım aldırmazsiniz bebeğinizi ama tabii herkesin kendi kararı
Instagramda birdownhikayesisureyya var çok tatlı bir kızı var İnci o da down sendromlu bir bakın isterseniz sayfasına
15+3te kalbi durdu malesef olu doğum yaptım. Allah kimseye yaşatmasın cok cok zordu

ipek2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
3.406
3.807
15+3te kalbi durdu malesef olu doğum yaptım. Allah kimseye yaşatmasın cok cok zordu
Üzüldüm gerçekten
Amin
Allah size de sabır versin inşallah istediğiniz bir zamanda da hayırlı ve sağlıklı bir evlat versin