Ense kalinligi 5.7 olup saglikli bebegi olan varmi?

Zeynep4359

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2019
12
1
33
Benimle ayni durumu yasayan arkadaslarimla sohbet etmeye ihtiyacım var...
12 haftalik gebeyim dun rutin kontrolüm vardi. Doktir bakar bakmaz ense kalinligi cok fazla 4.7 dedi ikili tarama icin radyoloji doktoruna gonderdı. Ordada ense kalinligi 5.8 cikti. Kesinlikle normal saglikli bir bebek degil dedi. Dunya basima yikildi o an çaresizce aglamaya başladım. Doktor bugun trabzon ktu ye Perinatoloji bolumu(yuksek riskli gebelik) bolumune sevk etti. Sabah oraya gittim. Ordaki doktorda celecevre odem sarmis etrafını ense kalinligi 5.8 bu bir cok hastaligin belirtisi basta down kalp gb bircok hastalik saydi. Kan aldilar amniyosentez yapilip karnimdan sivi alindi. Doktora benim durumumda olup saglikli bebek dunyaya getoren varmi diye sordugumda 500 de 10 kisi gordum dedi Haftaya in sonuc cikacak eger bu temiz gelirse 23.haftaya kadar hafta hafta takip edicez organlari oluşuna dek bakicaz bebek hastaysa devlet size gebeligi sonlandirma hakki veriyor dedi. Hic kendimde degilim benimle ayni yada benzer seyleri yaasayan varmi?

Allah yardımcın olsun canım inşallah sonuçların iyi çıkar sağlıkla kucağına alırsın bebeğini 🙏 peki bebekte sorun çıksa aldırmayı göze alıyor musun şuan sağlıklı düşünemezsin biliyorum ama fazla stres yapma bebeğide üzme sonuçların iyi çıkacak ben inanıyorum

O ihtimali düşünemiyorum bile dogduktan sonra vefat edenler anne karninda olenler bide sağlıklı doguk yapanlar var face gruplarinda gorustugum kisilerde. Belli bir kisi benimle ayni durumu yasamistir diyr buradan da paylasmak istedim. Allah hic bir aileyi bu kararı aldirmak zorunda birakmasin insallah

Allah yardımcın olsun inşallah nifty testi varmış %99 doğruluk payı veren ondan yaptırabılırsın canım ikili testlerin yanılma payı yüksek diyolar hep

Dun karnimdan sivi alindi hafyaya öngörü raporu cikacak zaten. Allah yardimcim ilsun lutfen dua edin bana

Dun karnimdan sivi alindi hafyaya öngörü raporu cikacak zaten. Allah yardimcim ilsun lutfen dua edin bana
Merhaba canım bende seninle aynı durumdayım benden de bu hafta alınacak 12 haftalık hamileyim sonucun çıktı mı çıkarsa bana da bilgi verir misin işlem nasıldı çok acımıyo diyorlar ama

Sonucum malesef kötü %99 down sendromu dedi doktor. Odemde iyice yayilmis. Doktor kararini ver ne kadar erken karar verirsen okadar iyi senin icin dedi. Cok kötüyüm hic bisey düşünemiyorum

Sonucum malesef kötü %99 down sendromu dedi doktor. Odemde iyice yayilmis. Doktor kararini ver ne kadar erken karar verirsen okadar iyi senin icin dedi. Cok kötüyüm hic bisey düşünemiyorum
Canım karar senin ama herşey Allahtan Bunu göz önüne alıp iyice düşün Rabbim yinede sağlıkla kucağına versin Hiçbirşey Rabbimden daha iyi bilemez 🤲🏻🤲🏻

Canım elbette bir anne için çok zor bir durum ama bebeğini aldırırsan onun doğma ve yaşama hakkını elinden alacaksın. Ahirette senden davacı olacak doğsa yaşasa senin için imtihan olacak sabredersen mükafatı çok büyük. Allah korusun ama vefat ederse sana şefaatçi olacak ahirette sapasağlam kucağına verilecek oradada evlat sevgisini yaşıyacak sın. Ne olursa olsun evladına kıyma.

Canım elbette bir anne için çok zor bir durum ama bebeğini aldırırsan onun doğma ve yaşama hakkını elinden alacaksın. Ahirette senden davacı olacak doğsa yaşasa senin için imtihan olacak sabredersen mükafatı çok büyük. Allah korusun ama vefat ederse sana şefaatçi olacak ahirette sapasağlam kucağına verilecek oradada evlat sevgisini yaşıyacak sın. Ne olursa olsun evladına kıyma.
Peki bunları yazarken doğacak bebeğin ilerleyen süreçte yaşayacağı acıları ağrıları zorlukları düşündünüz mü? Veya bu annenin bebeğinin hareketlerini hissettikten veya bi kez görüp kokusunu içine çektikten sonra kaybettiğinde yaşayacağı travmayı düşündünüz mü? Böyle zor durumda olan bir kişiye bunları yazip vicdan yaptıramazsınız herkesin kendi kararı saygı duymak lazım. Bize zaten gebeliğini sonlandırayım mı diye sormamış. Böyle bir durum yaşayıp sağlıklı bebek sahibi olan var mı diye sormuş.

Sizin kadar iyi bilemezler tabii, haşa siz islam otoritesi sayılırsınız ama naçizane diyanetin de fikrine bir bakalım! Link aşağıda.

Umarım bir sorun çıkmaz
Su anda bir imtihandasiniz hepimiz gibi belki de hiç sorun çıkmayacak sonuçta insan yapımı aletler yanilabiliyor veya dedikleri çıkmıyor veya her şey bir anda değişiyor
Benim kizimi doktor alacaktı boş gebelik bu dedi sağlıksız dedi gelişim geriliği olur dedi
Gittiğim her doktor gelişim geriliği var dedi
Ama doğunca bir sorun çıkmadı çok şükür
Insallah sizin de çıkmaz

Sonuc cikmis şimdi gördüm ama yine de yanılma payı olma ihtimalini düşünmek istiyorum
Umarım aldırmazsiniz bebeğinizi ama tabii herkesin kendi kararı
Instagramda birdownhikayesisureyya var çok tatlı bir kızı var İnci o da down sendromlu bir bakın isterseniz sayfasına

Sonuc cikmis şimdi gördüm ama yine de yanılma payı olma ihtimalini düşünmek istiyorum
Umarım aldırmazsiniz bebeğinizi ama tabii herkesin kendi kararı
Instagramda birdownhikayesisureyya var çok tatlı bir kızı var İnci o da down sendromlu bir bakın isterseniz sayfasına
15+3te kalbi durdu malesef olu doğum yaptım. Allah kimseye yaşatmasın cok cok zordu

15+3te kalbi durdu malesef olu doğum yaptım. Allah kimseye yaşatmasın cok cok zordu
Geçen yaz aynı acıyı yaşadım. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Çok geçmiş olsun. Bundan sonrası için umudunuzu kaybetmeyin tekrar aynı şeyi yaşamayacaksınız. Gerekli testleri yaptırın. Allahtan hayırlı zamanda hayırlı ve sağlıklı bir evlat vermesi için dua edin.

Çok üzüldüm
Gözyaşlarımı tutamadım. Biz bunları tartışırken Allahın var bir planı bildiği demekki. Allah dağına göre kar verir güzel kardeşim. Yaşadıkların çok zor bir anne olarak seni çok iyi anlıyorum. Allah sabır versin. Bir daha yaşatmasın

Geçen yaz aynı acıyı yaşadım. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Çok geçmiş olsun. Bundan sonrası için umudunuzu kaybetmeyin tekrar aynı şeyi yaşamayacaksınız. Gerekli testleri yaptırın. Allahtan hayırlı zamanda hayırlı ve sağlıklı bir evlat vermesi için dua edin.
Tekrar saglikli bir gebelik yasadiniz mi sonrasinda?Hangi testleri yaptirmamiz gerekiyor bilginiz var mi?

Çok üzüldüm
Gözyaşlarımı tutamadım. Biz bunları tartışırken Allahın var bir planı bildiği demekki. Allah dağına göre kar verir güzel kardeşim. Yaşadıkların çok zor bir anne olarak seni çok iyi anlıyorum. Allah sabır versin. Bir daha yaşatmasın
Cok cok zordu ölü dogum yapmak bebegin kalp atisi yok haberini almak kalbi durali 8 gun olmus beni bile zehirleyebilirdi. Sanirim uzun sure bebek dusunemem okadar korkuttuki bu yasadiklarim. Allah bir daha göstermesin

Tekrar saglikli bir gebelik yasadiniz mi sonrasinda?Hangi testleri yaptirmamiz gerekiyor bilginiz var mi?
Eşimle kromozom testi yaptırdık herhangi bir taşıyıcılık var mı diye. Şuan hamileyim çok şükür herşey yolunda görünüyor inşallah da öyledir az bir zamanımız kaldı artık.

X