Erdoğan: 'Bu Bir Veda Değil, Fatiha’dır'

yazmıcam yazmıcam ama dayanamadım, nasıl bi insansın sen ya
ülkede ekonomik kriz isteyecek kadar
ALLAH akıl fikir versin!

Son düzenleme:
Yok ben buradaydim, cevap veriyordum ama sanirim siz iyi ndegilsiniz:KK53::KK53:
Noluyor lan:))))
Pencere falan ac ne bileyim birsey yap:KK52::KK52:

Ben size cevap vermeme konusunda hakliymisim, anlamama ayagina yatiyor birde anlamazdan gelecegim diye acayip seyler yaziyorsunuz..

Yok ben size cevap vermem tamam birdaha siz sakin olun...

Asil simdi gideyim ben zira acayip bir tarz aldi:)

Neyse Halkin sectigi ilk Cumhurbaskani Recep Tayyyip Erdogan insallah..
Ve Türkiye ye ilkleri getirip, Yeni Türkiye nin tarihinin baslangici olacak adam..

Allah yar ve yardimcin olsun...

Allah'a şükür Allah veriyor orucumun sabrını gayettte aklım yerinde.

İşinize gelene cevap verin işinize gelmeyince de cevap vermem demek sizin olayınız ben Rahşan affı olayına cevap verdim görmediyseniz geriye bakın.

Hani ispatsız delilsiz iftira atıyorsunuz diyordunuz ya bir sayfa dolusu yazdım işte sayın dokunulmazlık zırhı içinde tertemiz Erdoğan'ın belediye başkanlığı yolsuzluklarını cevap veremiyorsanız kabul ediyorsunuz demektir ki zaten kabul edilmeyecek yanı yok ispatllı işte hepsi iftira olamayacak kadar da ayan beyan hani Kılıçdaroğlu'nın sgk yolsuzluğunu dilinize doluyorsunuz ya söyleyecek başka hiçbirşeyiniz yok yaa neden Başbakan hakkında bir sayfa yazdığımız şeylere cevabınız yok olamaz zaten ay pardon vardır gözünüzle mi gördünüz biz de şöyle diyelim siz de Kılıçdaroğlunun yolsuzluğunu gözünüzle mi gördünüz. Peki o zaman ben susayım yine bilgiler konuşsun;

Kılıçdaroğlu’nu Rahşan Affı’ndan yararlandığını iddia ederek, Başbakan’ın yolsuzluk konusunda sıkıştıkça joker gibi kullanmasına neden olan kişi Yaşar Okuyan. Okuyan, geçmişte Star Gazetesi’ne verdiği bir demeçte, ameliyatlarda ve diğer tedavilerde kullanılan sarf malzemelerinin, SSK'nın 1992 yılında ilaç şirketleri ile yaptığı protokolle ihalesiz olarak alındığını hatırlatarak, bu sırada meydana gelen ilaç yolsuzluğu nedeniyle 60'a yakın firma yöneticisi hakkında dava açıldığını söyledi.

Okuyan’ın suçlananlardan 29'unun mahkum olduğunu belirttiği olayda mahkum olanların 9'u 4,5 yıl yatıp çıkmış, bir kısmının da cezaları ertelenmişti. 1992-1999 yılları arasında SSK Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kemal Kılıçdaroğlu da soruşturma kapsamında ifade vermeye çağrılmış ve kendisinden yolsuzluklarla ilgili bilgi alınmıştı. O nedenle Kılıçdaroğlu'nun anlatımları dosyada “ifade sahibi” olarak yer alıyor.

Bu sırada 55’inci hükümet döneminde çıkarılan “Rahşan Affı” nedeniyle dosya kapatıldı. İşte Tayyip Erdoğan’ın durmadan masaya sürdüğü olay buydu ve Kılıçdaroğlu bu dosyada suçlu olarak yer almıyordu.

Bak orucum diyorsunuz yazik diye dayanamiyorum anlatmaya calisiyorum..

Simdi sizin o " belediye döneminde yaptigi yolsuzluklar" diye paylastiklariniz gercek olsaydi, Erdogan i, okudugu bir siir icin degil, o attiklari yolsuzluk iftiralari ile hapse atarlardi.

Ayrica Erdogan 1994-1998 yillari arasinda Belediye baskanligi yapti. Hapse girisi 1998 sonu. Rahsan affi 2000 de cikti.

Yani eger o yolsuzluk iddialari gercek olsaydi, Erdogan i, okudugu siir icin degil, o yolsuzluk iddialari icin iceri atarlardi, ortada af falanda yoktu zira.

Ama o yolsuzluk iddialari yalan oldugu icin bri siiri bahane edip Erdogan i hapse attilar.

Umarim anlamistir:)) Anlamasanizda birdaha anlatamayacagim, zira bunuda orucum dedinizde onun icin son bir kez anlattim:)

Hala delilsiz ispatsız diyor yahu görmezden gelirseniz tabi ki size göre pürüpak olur neden bir sayfa yazdığım şeyleri görmezden geliyorsunuz bunlar iftira olamayacak kadar gerçek oysa ki neden okuma zahmetine girmiyorsunuz. Çöp toplamada, bilboarlarda, metro da, akbilde, Seka'nın limanların yok paraya satılmasına cevabınız var mı? varsa alalım evet öyle ezbere konuşmak olmuyor weiss hanımm. Hala ortaya yazıyorsunuz.

vardır bi bildiği başbakanımın....ülkeyi bu hale kadar getirdiyse doğru yoldadır....:KK14:

Aaaa gönül gözlü arkadas;

Siz degilmiydiniz diger baslikta " mecbur ülkeyi gelistirecek, mecbur yatirimlar yapacak, insanlarin vergisi ile yapiyor" diyen:))

Sonrada arkadasin sordugu " bundan öncekiler neden yapmiyordu, neden ülke bitmis haldeydi, o zaman verdigimiz vergiler nereye gidiyordu" sorusuna cevap veremeyen:))

Sonrada o sinirle bu basliga gelip " insallah ekonomik bir kriz olurda, kurtuluruz" diyen:))

Evet bazilari ülkenin kriz yasayip batmasina bile razi AKP nin gitmesi icin, Rahmetli Necip Fazil yillar önce bu kisilere dikkat cekmisti:))

Hadi sizi "ekonomik kriz olsun" hayalinizle basbasa birakayim:))

"İnşallah ekonomik kriz olur da kurtuluruz" ile " belki bir ekonomik kriz olur da milletçe kurtuluruz" birbirinden çok farklı şeyler. Milleti galeyana getirme.
Evet başbakanınız sadece ekonomik krizle gidebilir bu ülkenin başından. Bu benim ekonomik kriz arzuladığım anlamına gelmiyor. Allah iftiralarınzdan korusun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aaaa gönül gözlü arkadas;

Siz degilmiydiniz diger baslikta " mecbur ülkeyi gelistirecek, mecbur yatirimlar yapacak, insanlarin vergisi ile yapiyor" diyen:))

Sonrada arkadasin sordugu " bundan öncekiler neden yapmiyordu, neden ülke bitmis haldeydi, o zaman verdigimiz vergiler nereye gidiyordu" sorusuna cevap veremeyen:))

Sonrada o sinirle bu basliga gelip " insallah ekonomik bir kriz olurda, kurtuluruz" diyen:))

Evet bazilari ülkenin kriz yasayip batmasina bile razi AKP nin gitmesi icin, Rahmetli Necip Fazil yillar önce bu kisilere dikkat cekmisti:))

Hadi sizi "ekonomik kriz olsun" hayalinizle basbasa birakayim:))

"İnşallah ekonomik kriz olur da kurtuluruz" ile " belki bir ekonomik kriz olur da milletçe kurtuluruz" birbirinden çok farklı şeyler. Milleti galeyana getirme.
Evet başbakanınız sadece ekonomik krizle gidebilir bu ülkenin başından. Bu benim ekonomik kriz arzuladığım anlamına gelmiyor. Allah iftiralarınzdan korusun.

Bak orucum diyorsunuz yazik diye dayanamiyorum anlatmaya calisiyorum..

Simdi sizin o " belediye döneminde yaptigi yolsuzluklar" diye paylastiklariniz gercek olsaydi, Erdogan i, okudugu bir siir icin degil, o attiklari yolsuzluk iftiralari ile hapse atarlardi.

Ayrica Erdogan 1994-1998 yillari arasinda Belediye baskanligi yapti. Hapse girisi 1998 sonu. Rahsan affi 2000 de cikti.

Yani eger o yolsuzluk iddialari gercek olsaydi, Erdogan i, okudugu siir icin degil, o yolsuzluk iddialari icin iceri atarlardi, ortada af falanda yoktu zira.

Ama o yolsuzluk iddialari yalan oldugu icin bri siiri bahane edip Erdogan i hapse attilar.

Umarim anlamistir:)) Anlamasanizda birdaha anlatamayacagim, zira bunuda orucum dedinizde onun icin son bir kez anlattim:)

Hala gerçek değil öyle mi Albayraklar'a yok yere sattığı şeylerim ispatı yokmudur sizce ya da ihalalelere karıştığı olaylar iftira yani öyle mi. Kılıçdaroğlu da hapis yatmadı ama skk yolsuzluğu var da var diyen sizsiniz o zaman Kılıçdaroğlu da yolsuzluk yapmadı sonuç buraya çıkıyor. Paylaştığım yazıyı okumadığınız nasılda belli o davalardan nasıl sıyrıldığı belli zaten yazıda çoğu dava da zaten görülmekte iken Ak parti kuruldu Başbakan adayı oldu seçild ve dokunulmazlık aldı zaten. Bu yazdıklarım önünüze sunduklarım iftira olamaz çünkü iftira olsaydı Başbakanın bunu yazanlara söyleyenlere çoktan dava açması gerekirdi. Ama öyle bir dava da yok ortada ayrıca korusduğu kolladığı insanların aldığı cezalar da ortada. Hapis yatmak eğer ölçütse bundan sonra Kılıçdaroğlunun skk yolsuzluğunu da ağzınıza almayın o zaman.

Ben hala cevap alamadığım birşeyi son kez soruyorum. Cevap vermeyeceğim demeyin zira başka yerlerde de burada da onlarca kez sordum. Başbakanın korkusu yoksa, sicilinin temiz çıkacağından eminse üzerinde açılacak dava yoksa bekleyen davaları yoksa neden Başbakan olarak kaldı Cumhurbaşkanın olası gereken sıfatlarını da bilmiyorsunuz anlaşılan Cb adayı tüm partilerden bağımsız olmalıdır, hiçbir partinin üyesi olmamalıdır tarafı rengi belli olmamalıdır ama ne yaptı onu da kılıfına uydurdu peki neden maden yarası yok paşalar gibi herşeye meydan okuyor ya neden meydan okuyup istifa edemedi neden işte dokunulmazlığım yok hep bunu ağzınıza doluyordunuz hadi bakalım ne yapacaksınız diyemedi neden cevap yok evetttt başka sorusu olann :KK53::KK53:

Eeee yani?

Ekonomik kriz istegimin basina " insallah" kelimesi koymdim mi diyon yani:))

Hea " belki bir ekenomik kriz olurda kurtuluruz" hea " insallah ekonomik kriz olurda kurtuluruz" farki ne..

Sonucta kurtulmak icin ekonomik krize umut bagliyor musunuz? Bagliyorsunuz..

Söylediginiz seyin vehametini birakip " insallah" demedim mi diyorsunuz?

Farklı şeyler mi ahahah :) valla hicde çok farklı bir cümle gibi durmuyor sen bizle dalgami geciyorsun !

Yok ben söyle yapayim..

Madem bu kadar yolsuzluk yapti, madem yolsuzluklari ortadaydi, ortadada af maf yoktu zira sene 1998, üstelik dokunulmazligida yok, niye bir siir icin hapse attilar da bu iddialari kullanmadilar hapse atmak icin?

Öfff hala anlamazsan urasamayacagim arkadasim demek ki anlamiyorsun yapcak birsey yok...

bence boşa ümit etme darbe bile işlemedi ülkemin başbakan sevgişsine....:KK16:

Eee canım Güney Kore de gemi kazası sonrası vatandaşlar bakana tokat atıp, başbakana su şişesi fırlattı başbakan ve bakan karşılığında sadece özür dileyip istifa ettiler :KK14:
Eki Görüntüle 1177338 Eki Görüntüle 1177339 Eki Görüntüle 1177340

sizinde istediniz bu zaten,Erdoganin istifa edilmesi icin neler yapildi,darbe olsun hükümet yikilsin diye az ugrasmadiniz
siz yikmaya calistikca güclendi ama :21::21::21:

kin ile beslendiniz Erdogana karsi sefvat beklemeyin karsiliginda

sizinde istediniz bu zaten,Erdoganin istifa edilmesi icin neler yapildi,darbe olsun hükümet yikilsin diye az ugrasmadiniz

Ülke başbakanı vatandaşına hakaret edermi hiç rabiş..
Açık yüreklilkle söylermisin..

Ne içiyorsunuz çok merak ediyorum:KK14: yakının kaybeden vatandaşları tokatlayıp, tekmeleyen yöneticileri kendinize layık görüyorsanız benim diyecek bir şeyim yok zaten o yılan nasıl olsa bir gün size de dokunur:KK14:

hakaret etmez abla ama insanin birde sabir siniri vardir diyorum,Erdoganin sabriyla cok oynandi

Ne içiyorsunuz çok merak ediyorum:KK14: yakının kaybeden vatandaşları tokatlayıp, tekmeleyen yöneticileri kendinize layık görüyorsanız benim diyecek bir şeyim yok zaten o yılan nasıl olsa bir gün size de dokunur:KK14:

benim kendime kimi layik görecegim kisi,seni hic bir sekilde ilgilendirmez
yilan dedigin kisi gitsinde kim gelsin peki ? chpi mhpide gördük Türkiyeyi batirdilar
Erdogan basbakan oldugu zamanlar Vatanimiz bitmis durumdaydi

Etmez , etmemeli.... Ama sunu da göz önünde bulunduran hic bir başbakan bu kadar hakarete ugramadi !! Başbakan ve her şeyden önce insan herkesin bir sabri var değil mi ? Bakin hala adama hakaret ediyorsunuz erdoğan mal varligini acikladi konusunun altında yapilan espiri " oğlunu neden aciklamadi " gibi bir espiri yapildi.. Sende acik yureklilikle söyle sana boyle bir espiri yapsalar cizgini bozar misin , bozmaz misin ??

Bende bu kadar "saygisiz insanları" halkim olarak görmeyi layik görmüyorum ama mecbur ...

X