Erdoğan 'bu millet çileye alışıktır' dedi ama... İşte Ak Saray'ın doğalgaz faturası!

Orası da erdoganin evi sanki . ya her ülkeyi temsil eden bir mekan var. Simge gibi sanki alıp adam işi bitince yıktıracak mi, diğer kişi kullanacak.

Amerika da sokaklarda yatan bankları mekan edenler çok fazla. Beyaz saraya gelen faturayı sorguluyorlar mi acaba

Merak etmeyin adam ülke ülke geziyo gidip orda oturup isinmiyo :)

Çay keyfi yapmıyo

İnsan sevmez anlarim da e bu kadar da gözünün üstünde kaş e o yüzden yaptığınız eleştiriler dikkate alınmıyor saldırıp herşeye bir kulp taktiğiniz için

Valla benim de bütün evim yaniyo sıcacık ama dışarda onca soğukta duran insan var, benim gibi olanlar da ya birer odamıza onları alalım yada yakmayalim buradan nara atacagimiza !!!
Helal olsun.

Tayyibi eleatirenler ceza evine mi giriyor? Ne alaka ya birçok insan laf ediyorda cevap bile vermiyor. Eğer Tayyibi elestrenker cezaevine girseydi sen burda asker arkadaşın gibi tayyip tayyip diyemezdin! Sayin cumhurbaskanimiz recep Tayyip Erdoğan beyefendi diye kinusurdun. Sirf eleştiri yapmak için konusuyorsunuz. O adamin bugün kafa tuttugu ülkelere ecevit zamaninda yalvariyordunuz. Önünde ceket iliklediginiz ulkeler bugün Türkiye'nin önünde ceket ilikliyor.

Tayyibi eleatirenler ceza evine mi giriyor? Ne alaka ya birçok insan laf ediyorda cevap bile vermiyor. Eğer Tayyibi elestrenker cezaevine girseydi sen burda asker arkadaşın gibi tayyip tayyip diyemezdin! Sayin cumhurbaskanimiz recep Tayyip Erdoğan beyefendi diye kinusurdun. Sirf eleştiri yapmak için konusuyorsunuz. O adamin bugün kafa tuttugu ülkelere ecevit zamaninda yalvariyordunuz. Önünde ceket iliklediginiz ulkeler bugün Türkiye'nin önünde ceket ilikliyor.
Hay ağzını yiyim.

Adamın ölmüş anasına bile küfür ediliyor harıl harıl buna da ifade özgürlüğü diyorlar ama her ne hikmetse diktatör Tayyip onları hapse atmıyor

gündemi takip edersiniz karşısında duran bi laf eden herkesin cezaevine girdiğini görürdünüz.öğrencisinden gazetecisine kadar fikrini beyan eden herkes davalık.aurıca sadece tapınmakla olmuyor.biraz ayrıntılara dikkat lutfen tayyip diye hitap eden ben değilim yandaşınız:) kalkmış bide burda laf ebeliği yapıyorsunuz

Beyefendimi diyeceğiz şimdi..
Oldu emriniz olur..

gündemi takip edersiniz karşısında duran bi laf eden herkesin cezaevine girdiğini görürdünüz.öğrencisinden gazetecisine kadar fikrini beyan eden herkes davalık.aurıca sadece tapınmakla olmuyor.biraz ayrıntılara dikkat lutfen tayyip diye hitap eden ben değilim yandaşınız:) kalkmış bide burda laf ebeliği yapıyorsunuz
Dusuncenizi soylemekten korkuyordunuz biraz gevseyin de soyleyin diye tayyip diye hitap ettim. Ama bakin sayin Recep Tayyip Erdoğan'in adamlari oldugumuz halde hapse tiktirmadik sizi yanlisiniz var.

Dusuncenizi soylemekten korkuyordunuz biraz gevseyin de soyleyin diye tayyip diye hitap ettim. Ama bakin sayin Recep Tayyip Erdoğan'in adamlari oldugumuz halde hapse tiktirmadik sizi yanlisiniz var.
ya kaç yaşındasınız.cümleleriniz benim için çok düşük frekansta cvb veremicem.iyi günler

ya prestijimiz gücümüz diyenler varya sizede hakkımı helal etmiyorum.bir ülkenin prestiji gücü sarayla değil toplumun refah içinde yaşayıp yaşamadğı ile ölçülür.
1) üni mezunuyum ve asgari ücretle lise mezunu yalakalıkla bir yere gelmiş müdürün ağzını kokusunu çekerek çalışıyorum.
2) o saray 6 ayda dikilmedi seneler öncesinden yapılamaya başlandı adam bu halk beni seçer zaten diyerekten sarayı yaptırmayı başladı(yasak olmasına rağmen seçim çalışmalarında milli ve dini simgeler kullanılarak reklam yaptı.bu millete bayrak kuran de duyguları kabarır)
3)bi arkadaş sırası gelen kullanacak onamı kalacak demiş ya hatunnn başkanlık sistemini getirriyo adam ölene kadar kalacak öldükten sonra da bilal,torunlar mirası devralacak.(inşallah bizden sonra gelecek nesil zeki olur)

Prestij diyenlerden biri de benim ... Ama bunun üzerinden ''hak helal edilmemesi '' boyutlarına kadar işi getirmenin manasını çözemedim .

Neyse , konuya dönelim . Bakın sarayın varlığı beni onore etmiyor , karşına geçip bi sigara yakıp '' vay be ne büyük ülkeyiz biz sarayımıza bak be '' diye böbürlenmiyorum da . Ama varlığı beni rahatsız da etmiyor .
Sadece olaya doğru bakış açısı ile yaklaşmaya çalışıyorum . Saray olmazsa olmazımız değildi evet ama altını çize çize yineliyorum ''uluslararası arenada bu bir güç göstergesidir '' . Tıpkı Rusya nın hava sahası ihlalinde istesek düşürmeyeceğimiz jeti düşürmeyi seçmek gibi. Gövde gösterisi.

Evet sarayın inşa aşamasında bir takım usülsüzlükler gerçekleşti ya da kılıfına uyduruldu prosedür . Çünkü Erdoğan bu sarayı yapmayı kafasına koymuştu . Gücü ve gücü göstermeyi seviyor Erdoğan , dünde dedim elindeki kartlara bakmadan rest çekebiliyor .

Ama tüm bunları gelip , ohhh kendine 1000 odalı saray yaptı , o gidince Bilal devralır başlığına kadar indirgemek hoş değil. Halk üniversite mezunu ama işsiz o saray yapıyor demogojisi de yanlış .

Siyasi Bilimlerde ''aktör'' kavramı vardır , bir ülkenin yönetimi de aktörün karakteri ile paralellik gösterir . Bizim şuan aktörümüz Erdoğan :KK51: Ve o oyunu böyle oynamayı seviyor . Gün gelir daha sosyalist hatta marksist tutum sergileyen bir aktör geçerse baş role , o zaman saraylar yerine farklı güç göstergeleri görürüz .

Laf ebeligi nedir hanimefendi ya? Ve agzini toplamayı bilmeyen diger hanimefendi!!!
Medeni insanlar gibi konuşuyoruz edebinizi takinin lütfen.
Biz gerçekten yanayız. Biz dediğim de biraz önce savunan arkadaşım. Yoksa sizlerin yaptgi şekilde takim tutar gibi xciyiz yciyiz demem ben. Ilk olarak benim onume ipek medyasından kopyalanan haberleri koyma bende tutar getiririm bi tane işin içinden cikamayiz burada. Bu arada benim yazdıklarımı iyi okuyun kimseye sayin de beyefendi de diye bir şey demedim çamur atmakta benim işim değil.

Asıl habere dönecek olursam saray yapıldığından beri tapuya geçirilmiş gibi kobusmalariniza cevap vermekten bıktık zaten. Diğer ülkelerde olmayıpta sadece bizim ülkemizde olan birsey değil bu. Ne fatura ne saray. Ne bekliyorsunuz 1000 tl mi gelsin. Oraya rte nin evi gibi bakmayi bırakın artık. Orasi devletin bir kolu. Kici kırık 20 sınıfi olan bir okula bile 3000 4000 tl fatura geliyor. Ne bekliyordunuz soruyorum. Rahatsızlığınız ne? Rusya'yla aramızin acilmasi mi? Fransanin yaptıkları unutuldu savundunuz hadi o zaman bide Rusya'yı savunun. Ne diyeyim başka? ??

Su mesaji bile gayet içimden gelen duygularla sajin bi şekilde yazdım. Bunu da polemik konusu yapin hadi.

Prestij diyenlerden biri de benim ... Ama bunun üzerinden ''hak helal edilmemesi '' boyutlarına kadar işi getirmenin manasını çözemedim .

Neyse , konuya dönelim . Bakın sarayın varlığı beni onore etmiyor , karşına geçip bi sigara yakıp '' vay be ne büyük ülkeyiz biz sarayımıza bak be '' diye böbürlenmiyorum da . Ama varlığı beni rahatsız da etmiyor .
Sadece olaya doğru bakış açısı ile yaklaşmaya çalışıyorum . Saray olmazsa olmazımız değildi evet ama altını çize çize yineliyorum ''uluslararası arenada bu bir güç göstergesidir '' . Tıpkı Rusya nın hava sahası ihlalinde istesek düşürmeyeceğimiz jeti düşürmeyi seçmek gibi. Gövde gösterisi.

Evet sarayın inşa aşamasında bir takım usülsüzlükler gerçekleşti ya da kılıfına uyduruldu prosedür . Çünkü Erdoğan bu sarayı yapmayı kafasına koymuştu . Gücü ve gücü göstermeyi seviyor Erdoğan , dünde dedim elindeki kartlara bakmadan rest çekebiliyor .

Ama tüm bunları gelip , ohhh kendine 1000 odalı saray yaptı , o gidince Bilal devralır başlığına kadar indirgemek hoş değil. Halk üniversite mezunu ama o saray yapıyor demogojisi de yanlış .

Siyasi Bilimlerde ''aktör'' kavramı vardır , bir ülkenin yönetimi de aktörün karakteri ile paralellik gösterir . Bizim şuan aktörümüz Erdoğan :KK51: Ve o oyunu böyle oynamayı seviyor . Gün gelir daha sosyalist hatta marksist tutum sergileyen bir aktör geçerse baş role , o zaman saraylar yerine farklı güç göstergeleri görürüz .
öncelikle şunu söylemek istiyorum,kendimi övmem ama aklı başında kurduğu cümleleri bilen insanlara hayranım.o tarz insanları muhatap almak isterim ki sizin uslubunuzdanda bilgi sahibi olduğunuzu anlıyorum.saray yapılmış gereklimiydi değildi bu saatten sonra yıkılacak hali yok.sadece doğalgaz değil geçmiş aylardada 3 milyon 614 liralık elektirik borcu ödendi.tamamen israf.babamın oğlu olsa yazık günahtır derim.işssizlik gün geçtikçe artıyor.sarayın parasına fabrika yapılırdı binlerce insan istihdam edilirdi benim derdim o.reelde de evine meyve alacak parası yok kalkmış saray bizim gücümüz diyen insanlarla muhatap oldum buda beni güldürüyor :)

X