Erdoğan 'bu millet çileye alışıktır' dedi ama... İşte Ak Saray'ın doğalgaz faturası!

öncelikle şunu söylemek istiyorum,kendimi övmem ama aklı başında kurduğu cümleleri bilen insanlara hayranım.o tarz insanları muhatap almak isterim ki sizin uslubunuzdanda bilgi sahibi olduğunuzu anlıyorum.saray yapılmış gereklimiydi değildi bu saatten sonra yıkılacak hali yok.sadece doğalgaz değil geçmiş aylardada 3 milyon 614 liralık elektirik borcu ödendi.tamamen israf.babamın oğlu olsa yazık günahtır derim.işssizlik gün geçtikçe artıyor.sarayın parasına fabrika yapılırdı binlerce insan istihdam edilirdi benim derdim o.reelde de evine meyve alacak parası yok kalkmış saray bizim gücümüz diyen insanlarla muhatap oldum buda beni güldürüyor :)
Recep Tayyip Erdoğan'in odedigi para sizi ne bu kadar ilgilendiriyor anlamadim. Ayrica fakirleride insan simifina koymadiginizi iyi belli ettiniz. Recep Tayyip Erdogan yandasi bir yandan da fakirse iyice dusmanimdir diyorsunuz yani.

Recep Tayyip Erdoğan'in odedigi para sizi ne bu kadar ilgilendiriyor anlamadim. Ayrica fakirleride insan simifina koymadiginizi iyi belli ettiniz. Recep Tayyip Erdogan yandasi bir yandan da fakirse iyice dusmanimdir diyorsunuz yani.
sana cevap vermeme kararı almıştımda bilgilendirme amaçlı bi kamu spotu yapayım dedim..cumhurbaşkanı cebindenmi ödüyor parasını sarayın.benim senin verginle ödüyor canım.diğer cümleni ağzıma bile almak istemiyorum,zira çok basit olmuş anlatsamda anlamazsın

sana cevap vermeme kararı almıştımda bilgilendirme amaçlı bi kamu spotu yapayım dedim..cumhurbaşkanı cebindenmi ödüyor parasını sarayın.benim senin verginle ödüyor canım.diğer cümleni ağzıma bile almak istemiyorum,zira çok basit olmuş anlatsamda anlamazsın
Kendi kurdugu cumlelere basit diyenide ilk defa goruyorum. Evine bi elma bile alamayan insani insan degilmis gibi ayrim yapmissin. Bunun uzerine bisey soyleyememen cok normal neyse. Her ulkede herkes para oduyor bi sekilde buna bu kadar karsi cikisiniz bana cok cahilce geldi.

öncelikle şunu söylemek istiyorum,kendimi övmem ama aklı başında kurduğu cümleleri bilen insanlara hayranım.o tarz insanları muhatap almak isterim ki sizin uslubunuzdanda bilgi sahibi olduğunuzu anlıyorum.saray yapılmış gereklimiydi değildi bu saatten sonra yıkılacak hali yok.sadece doğalgaz değil geçmiş aylardada 3 milyon 614 liralık elektirik borcu ödendi.tamamen israf.babamın oğlu olsa yazık günahtır derim.işssizlik gün geçtikçe artıyor.sarayın parasına fabrika yapılırdı binlerce insan istihdam edilirdi benim derdim o.reelde de evine meyve alacak parası yok kalkmış saray bizim gücümüz diyen insanlarla muhatap oldum buda beni güldürüyor :)

Bazen insanlar olaylara kişisel bakmazlar . Memleket meselesi denen perspektiften baktınız mı hiç olaya ? Baktınız elbette . Ve bakıp şöyle yorumladınız ; ayranı yok içmeye , tahtırevanla gider sarayı övmeye .
Bu mudur yani ?
Evine meyve alacak parası olmayan kişide halinden memnun değildir eminim , ona da gelip biri sorsa devlet saray yapmak yerine sana yardım eli uzatacakmış diye , o eli tutar muhtemelen .
Burada sorun yani daha doğrusu benim tek sorunum , şahsi malı gibi konuşulması . Evet israftır , ama kendi egosunu şişirmekten çok devlet ve makam prestiji için yapılmış bir israftır .Ha işin içinde birazda ben yaptım vardır muhakkak.

Evet keşke istihdam alanları çoğaltılsa , mesela bence devlet işsizlik ve dul maaşı vermek yerine de devlet tekelinde fabrikalar açsa ; hem üretim olsa hem gelir .

Velhasılı kelam sarayı övmenin de yermenin de pek bir manası yok . Yapılmış yapılmıştır diye düşünüp daha önemli meselelere kafa yormak şahsi fikrim . İyi forumlar dilerim size ...

Baydı Aksaray valla. Aksarayın klozeti ,Aksarayın çesmesi, Aksarayın kadehi, Aksarayın gırgırı çamaşır teli de çok yakında :)

10 milyon ne kadar yapıyor ben hala ordayım.
Çok sıkıcı ya bu haberler ben artık Uykusuz'dan takip ediyorum gündemi daha eğlenceli.

Hıhı tabi kapatıyorlardır,kilosu 2000 liralık beyaz çaylarını içerken battaniye keyfi yapıyorlardır:KK51:

Hepsi bir ihtimal be misty day ...

Kim bilir belki kilosu 4000 tl olan beyaz çayı değil de , paketi 8 tl olan sallama beyaz çayı içiyorlardır .:confused:

Bir gün denk gelirsem bu soruları soracağım ; bir... petekleri kapatıyor mu ? Kombi kaçta yanıyor? İki...beyaz çay sallama mı orijinal mi ?

Önemli hesaplar bunlar , peşine düşeceğim .

Kim bilir belki kilosu 4000 tl olan beyaz çayı değil de , paketi 8 tl olan sallama beyaz çayı içiyorlardır .:confused:

Bir gün denk gelirsem bu soruları soracağım ; bir... petekleri kapatıyor mu ? Kombi kaçta yanıyor? İki...beyaz çay sallama mı orijinal mi ?

Klozet altın mi gümüş mü onuda sormayı unutma lütfen

Sallama çay içecek adam kendine saray yaptırır mı allasen Aus?Sen önce bunu hesap et bence

Orası da erdoganin evi sanki . ya her ülkeyi temsil eden bir mekan var. Simge gibi sanki alıp adam işi bitince yıktıracak mi, diğer kişi kullanacak.

Amerika da sokaklarda yatan bankları mekan edenler çok fazla. Beyaz saraya gelen faturayı sorguluyorlar mi acaba

Merak etmeyin adam ülke ülke geziyo gidip orda oturup isinmiyo :)

Çay keyfi yapmıyo

İnsan sevmez anlarim da e bu kadar da gözünün üstünde kaş e o yüzden yaptığınız eleştiriler dikkate alınmıyor saldırıp herşeye bir kulp taktiğiniz için

Valla benim de bütün evim yaniyo sıcacık ama dışarda onca soğukta duran insan var, benim gibi olanlar da ya birer odamıza onları alalım yada yakmayalim buradan nara atacagimiza !!!
Çok güzel yazmışsınız aynen katılıyorum

Sallama çay içecek adam kendine saray yaptırır mı allasen Aus?Sen önce bunu hesap et bence

Saray ile ilgili düşüncelerimi defaatle yazdım , şuan makamı itibarıyla kendisinin oturuyor olması sarayı kendine yaptırdığı anlamına gelmez diye özetleyeyim ben yine .

Çay konusuna gelince , hoca kazan hikayesine dönüyor burada hep yorumlar , hep aynı kısır döngü. 4000 liralık çay da içiyor olabilir , 8 tl lik sallama da ...bence bunları konuşuyor olmak komik .

Saray ile ilgili düşüncelerimi defaatle yazdım , şuan makamı itibarıyla kendisinin oturuyor olması sarayı kendine yaptırdığı anlamına gelmez diye özetleyeyim ben yine .

Çay konusuna gelince , hoca kazan hikayesine dönüyor burada hep yorumlar , hep aynı kısır döngü. 4000 liralık çay da içiyor olabilir , 8 tl lik sallama da ...bence bunları konuşuyor olmak komik .
Ne yazdın,nereye yazdın bilemem,ben bana yazdıklarına göre cevap veriyorum.
Sarayı kendine yaptırdığı bir gerçek de,tapulu malı değil diyelim biz ona...yani henüz değil.Bununla birlikte sarayın resmi olarak devlet malı olması gereksiz ve israf olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

Bence hiç komik değil,benim devlet ve adalet anlayışıma göre devletin hiçbir yöneticisi kıdemli bir memurdan daha lüks yaşayamaz,yaşamamalı.Ama gerçekte lüks bir yaşam sürüldüğü de açıkça ortada,dolayısıyla konuşulur yani böyle şeyler

Hadidiyelim ki sarayı kendine yaptırmadı peki sarayın masrafları neden benim cebimden çıkıyor?

Arkadaşlar ,cumhurbaşkanlığı sarayı ofistir.Yani gece kalınmıyor orada.Cumhurbaşkanı akşam evine geçiyor.

Bu kısım komik olmuş. Rusya beleş veriyor sanki doğal gazı. Sanki bir nehir de önünü kapatacaklar. Paranın bu denli önemli olduğu bir zamanda parayla strateji olmayacağını Putin bilmiyor mu sanki?????
Neyse Saray'ın da doğal gaz faturası o kadar mı gerçekten?? Yani ayda 1,66milyon TL doğal gaz maliyeti mi var.
Yani ben matematik bilen biri olarak doğru olduğunu sanmıyorum.

X