Erkek anneleri bakabilir mi?

Çocuğum yok ama iki erkek kardeşim var. Annem asla görmemişin çocuğu olmuş modunda bir kadın olmadı. Fakat yazıdakine uyan bir kayınvalide modeli boşanma sebeplerimin arasında . Memlekette anne bağımlısı büyümeyen adamlar yüzünden ne çok evlilik biter hale geldi . Allah evladın hayırlısını versin . Bir kızı olmalı bir oğlu olmalı lafları bana çok itici gelir eskiden beri.

Yukarıda anlattığım gibi bu kadının oğlu var ve boşanmış acaba neden!!!

Son düzenleme:
Neden olcak anaları gibi eş aradıkları için . Bende de vardı aynısından ordan biliyorum . Sinir bastı gece gece :)
Benim eşim de annem annem bitane annem diyordu. Dedim ben karınım. Annen gibi davranamam sana. Annen, babana nasıl davranıyırsa o kadarını bekleyebilirsin. Bir gün çocuğum olursa ona, annenin sana davrandığı gibi davranırım... Konu kapandı.

Neden olcak anaları gibi eş aradıkları için . Bende de vardı aynısından ordan biliyorum . Sinir bastı gece gece :)
Anasınıda takmıyor kadın geçen bize kaçtıgece gece oğluyla tartışı diye bana balkonu yıkamak zorundasın diyen kadın oğlundan gece gece kaçtı artıkoğlu ne yapacaktıysa

Benim eşim de annem annem bitane annem diyordu. Dedim ben karınım. Annen gibi davranamam sana. Annen, babana nasıl davranıyırsa o kadarını bekleyebilirsin. Bir gün çocuğum olursa ona, annenin sana davrandığı gibi davranırım... Konu kapandı.
Uygulamalı olarak gördüm. Evde ne gördüyse evliliğinde de onu uyguluyor . Bende dedim alsın oğlunu hayrını görsün :)

O kadar üstün varlık olarak görürse tepesine çıkarırsa yapar yani :olamaz:
Ay aklıma biseyi getirdin tepesine çıkarır diyince tabi bendeki gercek anlamda tepeye çıkmak
Annem babam senelerce beni beklemis tedaviler vs vs
Sonra doğmuşum işte bebekken babamda görgüsüz iste 40 yasinda baba olmus, ilk heyecan sevinc ,gormemisin cocugu olunca da beni tepesinde oynatiyormus koltukta kafasinin tepesinde birden bire bir sıcaklık hissetmis hahahahahaha heryeri sırılsıklam hemen dusa girmis :)

Kafana ederler iste babacim aaah ah :KK70:

Anasınıda takmıyor kadın geçen bize kaçtıgece gece oğluyla tartışı diye bana balkonu yıkamak zorundasın diyen kadın oğlundan gece gece kaçtı artıkoğlu ne yapacaktıysa
Hastalıklı ilişkiler işte . Eskiyi düşününce kimbilir nelerden kurtuldum diyorum . Şu üç günlük dünyayada bize verilenleri abartmadan yaşasak keşke . Ama yok herşeyin suyunu çıkartırcaz. Anneliğin dahi.

Kaldımı böle düşünenler yahu.
Kaldıysa bi zahmet artık bi bitin.
Ben ilk bebeği erkek olan ama kaybetmiş biriyim.
Ne hamilelik öncesi ne cinsiyeti öğrendiğimde sağlıklı olmasından başka dileğim yoktu.
Şimdi bir kızım var.
Ondada aynı hislere sahiptim.
Ki çok zor kavuştum.
Cinsiyetçilik artık çok eskilerde kaldı.
Sonuçta hiç bir erkek imparatorluk yönetmicek yani tahta oturmıcak değilmi.
Ve o devam etmesi umulan soyisim , sizce en fazla nereye kadar devam edebilir :dondurma:
Erkek anneleri kıskanma yazarmış şimdi bana :)
İnanın sosyal medyada evlatları ölüm mücadelesi veren insanlar denk geldikçe , sağlıktan başka önemsediğimiz bişey olmadığını belirtmek isterim.
Allah dileyen herkese istediği cinsten evlat versin.
Ben sadece sağlıklı olmasını dilerim.

Oglan annesiyim de bu yazida tövbe estagfurullah oglu degil de flörtlüyle cilvelesen bir kadinin yazisini okuyormus hissine kapildim.
Oglumu seviyorum. Bir evlat nasil seviliyorsa öyle seviyorum.

Hahahaha bu ne yaa böğ kusiciyim.

Anne değilim henüz ama erkek evlattan soğutur bu ne be reçel kavanozuyla döverim onu, pis ergen irisi :KK70:
Şimdi benim amacım da polemik yaratmak değil.
Bunu burda hep söyledim; her şey dilde başlar
“Aslan oğlum, Ceylan kızım” gibi.
Farkındalık oluşturma amacıyla açılmış konu, dilden konuşmadan başlayan farkındalık.
Kavanozla dövmek nedir? Neden dövülüyor? O dil hiç öyle konuşmasa, konuşan düzeltilse? Bir yeri yapalım, bir yeri yıkalım. Döve döve öğretelim, ki sonra bu oğlanlar da dövsünler. Her şey dilde başlar kardeşim, şakasını dahi yapmayın şiddetin, küfürün, cinsiyetçi söylemin. İlla şöyle güzel konuların amacını anlamadan yorum yazan birileri çıkıyor.

Sonra geliyorum oğlan anasıyım iğrendim yazıp kaçanlara;
Siz örnek verin mesela nasıl öğütlerle yetiştiriyorsunuz oğlanlarınızı? Okuyan bilgilensin.

Ve son
Ben bu posta denk gelmedim sosyal medya kullanmıyorum, sanki ironi barındırıyor, ama benim bilmediğim dünya da var, vardır hayatta beğenip özenen gülümseyen kadınlar.

Paylaşmanı çok sevdim, konuyu da.
Umarım amacına ulaşırsın, alt metni şiddet olan, alenen cinsiyetçi dili kullanıp habersiz olanların kafasında şimşek çakar.
dandiktavsan dandiktavsan

Oğlum olarak yazıyorum ki iğrenç bir yazı.
Midem bulandı. Nedir bu saçmalık anlamıyorum.
Kirliyi temizi ayırt edemeyen embesil birini yetiştireyim de ilerde karısına havlasın.
Eşimden ne bekliyorsam oğlumda eşine onu yapacak kadar karakterli olmalı.
Kirliyi sepete değil makinaya atmalı. Eline yapışıp ölmez.
Sinirlendim yazıya cidden.
Böyle yetişen erkek tipi bizim toplumda hödük diye cinlendiğimiz tipler işte. :işsiz::sinirli:

Önce babasından, sonra kocasından sevgi görememiş olan zavallı bir kadının, son çare sevgi hayalini oğlu üstüne kurması...

Biz bunlara en tehlikeli kaynana adaylarıda diyoruz... :sinirli:

Tecrübelerime göre böyle kadınların oğullarının karakterleri oturmamış oluyor. Annelerine 'yaa anne rahat bırak beni artık' diye atarlanırken, eşlerinede Anamın sözünün üstüne söz yoktur diyorlar.

Sonuç: mutsuz anne, mutsuz eş, ondan gelecek mutsuz cocuk.

2 oğlum var, inşallah bu maddelerin hiçbir ile karşılaşmam.
Çünkü o zaman ben ‘anne’ olamadım demektir.
Çocuklarıma hem birey hem de tekil olarak varolmayı ve hayatta kalmayı öğretmedikten sonra, 15 tane oğlum olsa neye yarar?
Gelinim mutlu yaşarsa, oğlum ona elinden gelenin en fazlasını yapar kraliçeler gibi bakarsa mutlu olabilecek annelerdenim.

2 oğlum var, inşallah bu maddelerin hiçbir ile karşılaşmam.
Çünkü o zaman ben ‘anne’ olamadım demektir.
Çocuklarıma hem birey hem de tekil olarak varolmayı ve hayatta kalmayı öğretmedikten sonra, 15 tane oğlum olsa neye yarar?
Gelinim mutlu yaşarsa, oğlum ona elinden gelenin en fazlasını yapar kraliçeler gibi bakarsa mutlu olabilecek annelerdenim.
Heh bak
Süper işte beni yakaladın
Üstte alıntı yaptığım mesaj vardı, inş böyle anne olmam yazan
Kastım şuydu
İnsallah böyle anne olmam vs ins yetiştirdiğim çocuk böyle olmaz
Kimse anlamaz, yüklenir diye çekindim yazarken, ama şükür aynı dili konuştuğum kadınlar var :)

Şimdi benim amacım da polemik yaratmak değil.
Bunu burda hep söyledim; her şey dilde başlar
“Aslan oğlum, Ceylan kızım” gibi.
Farkındalık oluşturma amacıyla açılmış konu, dilden konuşmadan başlayan farkındalık.
Kavanozla dövmek nedir? Neden dövülüyor? O dil hiç öyle konuşmasa, konuşan düzeltilse? Bir yeri yapalım, bir yeri yıkalım. Döve döve öğretelim, ki sonra bu oğlanlar da dövsünler. Her şey dilde başlar kardeşim, şakasını dahi yapmayın şiddetin, küfürün, cinsiyetçi söylemin. İlla şöyle güzel konuların amacını anlamadan yorum yazan birileri çıkıyor.

Sonra geliyorum oğlan anasıyım iğrendim yazıp kaçanlara;
Siz örnek verin mesela nasıl öğütlerle yetiştiriyorsunuz oğlanlarınızı? Okuyan bilgilensin.

Ve son
Ben bu posta denk gelmedim sosyal medya kullanmıyorum, sanki ironi barındırıyor, ama benim bilmediğim dünya da var, vardır hayatta beğenip özenen gülümseyen kadınlar.

Paylaşmanı çok sevdim, konuyu da.
Umarım amacına ulaşırsın, alt metni şiddet olan, alenen cinsiyetçi dili kullanıp habersiz olanların kafasında şimşek çakar.
dandiktavsan dandiktavsan
2 ve 1 yaşlarında erkek bebeklerim var.
Vileda, süpürge, toz bezi vs ile haşırneşirler.
Aşırı hareketli, yaramaz ve mızmız olduklarını belirteyim ve bu yaşta neler yaptıklarını ekleyeyim.
Yemek bitince mama sandalyesinde tabağını, bardağı çatalını iç içe koyup, bana uzatır ve ben de ıslak mendil veririm, masasını siler.
Sonra ayağa kalkıp üzerini çırpar, yere indiğinde ise peçeteyşe yere dökülenleri alır.
Çünkü evimizde yemek bitiminde herkes önündekini iç içe koyup, servisini kaldırır.
Bir şey döktüğünde ‘git mutfaktan peçete al ve sil annecim’ der yapmasını beklerim.
Ev çingene çadırı, sürekli dağıttıklarını toplamaya teşvik eder, çoğunlukla toplayana kadar başında beklerim.
Günlük süpürgemizi eline veririm, yer süpürür tabi ki oyun olarak ama alışıyor, bu sebeple gırgır aldım.
Temizleyen araba olduğunu anlattım ona, halıları gırgırlıyor küçük veletim.
Kirlilerini sepete, çöplerini evdeki çöp kovamıza atmayı, evdeki herkesin eşyasını yerne koymayı da bilir.
Bulaşık makinasının alt gözünü o boşaltır, bana verir.
Kendi alabileceğini ve koyabileceği şeyleri gösterir, koydururum.
Temizlik günlerinde viledayla bayağı gezinir, kadın yaparken ona da tuttururuz.
Kardeşine suyunu, emziğini, bezini, montunu vs eşyalarını getirir,işini yapar.
Kardeşine zarar verdiğinde öpmesi ve onu sevmesi gerektiğini bilir, çünkü hatalıdır.
Şuanki özür dileme şekli bu.

Bu anlattıklarımı 2 yaşındaki oğlum yapıyor elbette bir temizlik veya düzenli eşyalardan bahsetmiyorum ama, ev içerisindeki düzene onu da dahil ederek öğrenmesini sağlıyorum.

Benim örneklerim bunlar, başkaları neler yapıyor yazsın, aklımıza gelmeyen şeyler uygulamaya koyulalım.

2 ve 1 yaşlarında erkek bebeklerim var.
Vileda, süpürge, toz bezi vs ile haşırneşirler.
Aşırı hareketli, yaramaz ve mızmız olduklarını belirteyim ve bu yaşta neler yaptıklarını ekleyeyim.
Yemek bitince mama sandalyesinde tabağını, bardağı çatalını iç içe koyup, bana uzatır ve ben de ıslak mendil veririm, masasını siler.
Sonra ayağa kalkıp üzerini çırpar, yere indiğinde ise peçeteyşe yere dökülenleri alır.
Çünkü evimizde yemek bitiminde herkes önündekini iç içe koyup, servisini kaldırır.
Bir şey döktüğünde ‘git mutfaktan peçete al ve sil annecim’ der yapmasını beklerim.
Ev çingene çadırı, sürekli dağıttıklarını toplamaya teşvik eder, çoğunlukla toplayana kadar başında beklerim.
Günlük süpürgemizi eline veririm, yer süpürür tabi ki oyun olarak ama alışıyor, bu sebeple gırgır aldım.
Temizleyen araba olduğunu anlattım ona, halıları gırgırlıyor küçük veletim.
Kirlilerini sepete, çöplerini evdeki çöp kovamıza atmayı, evdeki herkesin eşyasını yerne koymayı da bilir.
Bulaşık makinasının alt gözünü o boşaltır, bana verir.
Kendi alabileceğini ve koyabileceği şeyleri gösterir, koydururum.
Temizlik günlerinde viledayla bayağı gezinir, kadın yaparken ona da tuttururuz.
Kardeşine suyunu, emziğini, bezini, montunu vs eşyalarını getirir,işini yapar.
Kardeşine zarar verdiğinde öpmesi ve onu sevmesi gerektiğini bilir, çünkü hatalıdır.
Şuanki özür dileme şekli bu.

Bu anlattıklarımı 2 yaşındaki oğlum yapıyor elbette bir temizlik veya düzenli eşyalardan bahsetmiyorum ama, ev içerisindeki düzene onu da dahil ederek öğrenmesini sağlıyorum.

Benim örneklerim bunlar, başkaları neler yapıyor yazsın, aklımıza gelmeyen şeyler uygulamaya koyulalım.
Kendi adıma teşekkür ederim. Henüz anne değilim, ama bunlar asla aklımdan çıkmayacak.
Çok değerli tavsiyeler
:)

Kendi adıma teşekkür ederim. Henüz anne değilim, ama bunlar asla aklımdan çıkmayacak.
Çok değerli tavsiyeler
:)
Eşim inanılmaz ataerkil bir ailenin oğlu.
Ben ise gayet modern, herkesin kendi halinde takıldığı bir evde büyüdüm.
Bana kalsa her işi erkek yapmalı.:rolleyes:
Ama eşimin o ataerkilliği bana sökmedi.
Kendi çapında yardım eder demeyeyim de etmeye mecbur.
Sofra toplayıp bulaşık akıtmak, misafire servis yapmak, ev toplamak süpürmek, kirlileri ayırmak, geceleri çocuklara bakmak ve bir çocuğa anne ne yapıyorda aynılarını yapabilmek(alt değişim banyo çanta hazırlama), pazar kahvaltısı gibi görevleri mevcut.
Evde bir erkeğin iş yapıyor olması, çocuklar için inanılmaz iyi bir rol model demek.
Çünkü kız ya da erkek bebek farketmeksizin, beyinlerinde erkeği ‘evde keyif yapan’ kadını da’ hizmetçi’ kodlamadıkları sürece, cinsiyetleri ne olursa olsun toplumun her alanında var olmalarını gerektiğini bilecek ve hiçbir zaman ‘o kadının bu adamın işi’ demeden, yaşamayı öğreneceklerdir.
Kız çocukları da arabalarla oynamalı, erkekler de bebeklerle.
Bomboş tertemiz zihinlerine bizler koyuyoruz benzeşme ötekileşmeyi.

Eşim inanılmaz ataerkil bir ailenin oğlu.
Ben ise gayet modern, herkesin kendi halinde takıldığı bir evde büyüdüm.
Bana kalsa her işi erkek yapmalı.:rolleyes:
Ama eşimin o ataerkilliği bana sökmedi.
Kendi çapında yardım eder demeyeyim de etmeye mecbur.
Sofra toplayıp bulaşık akıtmak, misafire servis yapmak, ev toplamak süpürmek, kirlileri ayırmak, geceleri çocuklara bakmak ve bir çocuğa anne ne yapıyorda aynılarını yapabilmek(alt değişim banyo çanta hazırlama), pazar kahvaltısı gibi görevleri mevcut.
Evde bir erkeğin iş yapıyor olması, çocuklar için inanılmaz iyi bir rol model demek.
Çünkü kız ya da erkek bebek farketmeksizin, beyinlerinde erkeği ‘evde keyif yapan’ kadını da’ hizmetçi’ kodlamadıkları sürece, cinsiyetleri ne olursa olsun toplumun her alanında var olmalarını gerektiğini bilecek ve hiçbir zaman ‘o kadının bu adamın işi’ demeden, yaşamayı öğreneceklerdir.
Kız çocukları da arabalarla oynamalı, erkekler de bebeklerle.
Bomboş tertemiz zihinlerine bizler koyuyoruz benzeşme ötekileşmeyi.
Evet bunu seviyorum işte
Adam gibi yap, adam gibi dinle
Karı gibi ağlama, pusma
Ayağı taşa takılan kadın bile taşın anasına küfür ediyor :) fatkında mı? Değil.
Ailede başlar bu aydınlanma. Kendi çöpünü temizle, kendi alanını temiz tut, ve başkasının alanını kirletme, kendi kendine birey ol.
Zaten bu ahlakı alan çocuk evin dışında parmakla gösterilir.
Ama ben yineliyorum “her şey dilde başlar” adamın kaşı ok yayı olur ki bu bir silah
Kadın kaşı Hilal olur, ki ayda 1 görülür, kaybolur
Dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum
Anlıyorsun biliyorum:)

X