Erkek arkadaşım cinselliğe karşı soğuk mu?

çok sıkıntılı bir durum aynı durumları yaşadım. Muhafazakarlığa sığındı. Bende uzak durdum. Şu an çok kötü ilişkimiz var. Direk net konuşun yoksa çok üzülürsünüz. Ben boşanmayı bile düşünüyorum.
Ben de aynı durumdayım boşanmayı düşünüyorum , kaç yıllık evlisiniz

Biz de eski eşimle konuşmadık bu konuları . Daha doğrusu o hiç açmadı bu tür konular . Sonra evlendik bu yüzden ayrıldık yani isteksizmis meğer
Şimdi nasılsın moralin nasıl
Ne kadar evli kaldınız
Hiç mi ilişki yaşamadınız
Bu konuları açmayanlar gerçekten de isteksiz oluyor

Muhafazakarlık veya inanç eylemi sınırlayabilir ama siz halinden tavrından size olan çekimini hissedersiniz. Bir şey var diyorsanız vardır bence. Kendisi farkında olabilir, olmayabilir de.
Çok çekiniyorsanız çok genis çerçeveden muhabbete girebilirsiniz. Mesela evimiz nasıl olsun surasi nasıl olsun burası nasıl olsundan yatak odası yatak beraber uyumak vs kaydirabilirsiniz. Öpüşüp koklaşmak en sağlam veriyi verir size ama bunu tercih etmiyorsanız dolaylı yoldan tepkilerine bakın. Cinsellik ilişkiler için önemli bir konu çünkü

Nasıl gecelikler alayım sence sorusu da etkili olabilir. O nasıl soru derse sen göreceksin zevkine uygun olsun isterim denilebilir. Bak güzel fikirmiş, arkası getirilebilir

Muhafazakarlık veya inanç eylemi sınırlayabilir ama siz halinden tavrından size olan çekimini hissedersiniz. Bir şey var diyorsanız vardır bence. Kendisi farkında olabilir, olmayabilir de.
Çok çekiniyorsanız çok genis çerçeveden muhabbete girebilirsiniz. Mesela evimiz nasıl olsun surasi nasıl olsun burası nasıl olsundan yatak odası yatak beraber uyumak vs kaydirabilirsiniz. Öpüşüp koklaşmak en sağlam veriyi verir size ama bunu tercih etmiyorsanız dolaylı yoldan tepkilerine bakın. Cinsellik ilişkiler için önemli bir konu çünkü

Konu sahibi konuyu açtı ,gitti.1 haftadır ortada yok
Merhaba evet ortalarda yoktum çünkü çok kötü günler geçirdim. Biliyorsunuz 5 gün sonra nişanım olacaktı normalde. Ama ayrıldık erkek arkadaşımla. Burada yazılanları okuduktan sonra aldım karşıma bi gün açtım konuyu açık açık konuşmaya başladım. Beni geçiştirdi üstüne bi de yukselmeye başladı ne sacma sapan şeyler soruyorsun falan diye. Lafa bak yaa biz evlenecehiz adamın sacma dediği şeye bak...Yapamam diyordum ama o an kendime bile inanamadim o kadar sinieliydim ki ne var ne yok döktüm ortaya ağzı açık kaldı basta sasirdi. Dedim mi homoseksüel falan mısın yoksa iktidarsiz misin bana bunu söyle neden benden uzak duruyorsun diye. Böyle bir evlilik yapamam ben ev arkadasi istemiyorum koca istiyorum ben dedim orada ipler koptu. O kadar sinirlendi ki elinde bir sey olsa bana firlatacakti düşünün.. aradan on dakika geçti hiç konusmadik disari gitti geldi sonra su icti geldi odaya yine. Dedi ki sana karşı hiçbir cinsel hissim yok.. resmen beynimden vurulmuşa döndüm. Dedim ki beni sevdiğini evlenmek istediğini söyledin neyimi beğenmedin madem neden birlikte oldun dedim. Seni güzel buldum karakterini uygun buldum bana olan sevgin de dikkatimi çekti ama sana karşı başka duygum yok elimde değil bilmiyorum dedi. Evlenince farklı olur diye düşünüyorum dedi. Bu konusmadan sonra 3 4 gün hiç görüşmedik daha sonra ben kendi annemle konuştum durumu anlattim o da erkek arkadaşımın annesini aradi vs vs derken sonuç olarak biz ayrıldık arkadaşlar. Neyi nerede ne yanlısı yaptım bilmiyorum ama dünyaya küstüm resmen. Ben artık birini sevebilir miyim? Sevildiğime inananilir miyim? Bütün güven duygum alt üst oldu gururum incindi kendimde hata arıyorum itici bir kadın mıyım bilmiyorum..

Merhaba evet ortalarda yoktum çünkü çok kötü günler geçirdim. Biliyorsunuz 5 gün sonra nişanım olacaktı normalde. Ama ayrıldık erkek arkadaşımla. Burada yazılanları okuduktan sonra aldım karşıma bi gün açtım konuyu açık açık konuşmaya başladım. Beni geçiştirdi üstüne bi de yukselmeye başladı ne sacma sapan şeyler soruyorsun falan diye. Lafa bak yaa biz evlenecehiz adamın sacma dediği şeye bak...Yapamam diyordum ama o an kendime bile inanamadim o kadar sinieliydim ki ne var ne yok döktüm ortaya ağzı açık kaldı basta sasirdi. Dedim mi homoseksüel falan mısın yoksa iktidarsiz misin bana bunu söyle neden benden uzak duruyorsun diye. Böyle bir evlilik yapamam ben ev arkadasi istemiyorum koca istiyorum ben dedim orada ipler koptu. O kadar sinirlendi ki elinde bir sey olsa bana firlatacakti düşünün.. aradan on dakika geçti hiç konusmadik disari gitti geldi sonra su icti geldi odaya yine. Dedi ki sana karşı hiçbir cinsel hissim yok.. resmen beynimden vurulmuşa döndüm. Dedim ki beni sevdiğini evlenmek istediğini söyledin neyimi beğenmedin madem neden birlikte oldun dedim. Seni güzel buldum karakterini uygun buldum bana olan sevgin de dikkatimi çekti ama sana karşı başka duygum yok elimde değil bilmiyorum dedi. Evlenince farklı olur diye düşünüyorum dedi. Bu konusmadan sonra 3 4 gün hiç görüşmedik daha sonra ben kendi annemle konuştum durumu anlattim o da erkek arkadaşımın annesini aradi vs vs derken sonuç olarak biz ayrıldık arkadaşlar. Neyi nerede ne yanlısı yaptım bilmiyorum ama dünyaya küstüm resmen. Ben artık birini sevebilir miyim? Sevildiğime inananilir miyim? Bütün güven duygum alt üst oldu gururum incindi kendimde hata arıyorum itici bir kadın mıyım bilmiyorum..
Lütfen kendinde hata arama🙏 bir tane erkek sana çekim hissetmedi diye itici olmazsın. Konunu önce de okumuştum gereken cevaplar verilmiş diye yorum yazmamıştim. Burda yazılanları ciddiye alman çok çok iyi olmuş. Kendini de çok açık net ifade etmişsin açıkçası bu kadar beklemiyordum. Belli ki ne istediğini bilen akıllı bir kadınsın. İplerin bu aşamada kopması senin için en hayırlısı inan buna.

Ve tekrar ediyorum asla kendini hatalı bulma. Özgüvenin sarsilmasin. Belki de kendisinin cinsel yönden eksikleri var bunu itiraf edemezdi ki zaten. Ya da diyelim ki doğru söylüyor onun sana çekim hissetmemesi başkasının hissetmeyeceği ya da senin itici olduğun anlamına gelmez. Eminim çok güzelsindir ama bunun için aşırı güzel olman da gerekmiyor zaten. Kendini sev kendinle barışık ol en çekici sen olursun. Ama bunun için özgüvenini koruman gerekiyor. Böyle olgunlaşmamış birinin özgüvenini zedelemesine lütfen izin verme. 🌸💙

Lütfen kendinde hata arama🙏 bir tane erkek sana çekim hissetmedi diye itici olmazsın. Konunu önce de okumuştum gereken cevaplar verilmiş diye yorum yazmamıştim. Burda yazılanları ciddiye alman çok çok iyi olmuş. Kendini de çok açık net ifade etmişsin açıkçası bu kadar beklemiyordum. Belli ki ne istediğini bilen akıllı bir kadınsın. İplerin bu aşamada kopması senin için en hayırlısı inan buna.

Ve tekrar ediyorum asla kendini hatalı bulma. Özgüvenin sarsilmasin. Belki de kendisinin cinsel yönden eksikleri var bunu itiraf edemezdi ki zaten. Ya da diyelim ki doğru söylüyor onun sana çekim hissetmemesi başkasının hissetmeyeceği ya da senin itici olduğun anlamına gelmez. Eminim çok güzelsindir ama bunun için aşırı güzel olman da gerekmiyor zaten. Kendini sev kendinle barışık ol en çekici sen olursun. Ama bunun için özgüvenini koruman gerekiyor. Böyle olgunlaşmamış birinin özgüvenini zedelemesine lütfen izin verme. 🌸💙
Söyledikleriniz için çok teşekkür ederim çabalayacağım inşallah kendi özgüvenimi yeniden kazanmak için..

Öncelikle merhaba. Ben 23 yaşındayım erkek arkadaşım 25. 10 Ağustosta nişanım var. Kafamı kurcalayan bir mesele var kendim çözüm bulamadım ve yakın çevreme danışmadan önce bu platforma yazmaya karar verdim bana kendimi daha iyi hissettirecek sanırım çünkü normalde de sorunlarımı herkese anlatabilen biri değilimdir biraz ketumum. Erkek arkadaşımla aynı liseden mezunuz ama ilişkimiz 2 yıl önce başladı. İlk adımı atan ben oldum çünkü kendisi soğuk biridir herkese karşı öyle. Şöyle bir sorun var ki erkek arkadaşım şimdiye kadar bir kez bile cinsellik hakkında konuşmadı veya bana karşı samimi şekilde yaklaşmadı. Yani şöyle sarılır vs ama nadirdir genelde mesafeli durur. Başka bir problemimiz yok evlenmeyi o da istiyor fakat bir gün ortak evlenen bir arkadaşımız hakkında konuşurken balayına birkaç arkadaşlarıyla gidecekleri konusuna geldiğimizde ben saçma bulduğumu çünkü bunun özel bir an olduğunu söylediğimde erkek arkadaşım hiç de öyle olmadığını aksine kalabalık daha güzel vakit geçirileceğini söyledi. Ben biraz konuyu derine çektim ve hani daha yeni evlenmişler özel vakit geçirmek istemez mi insan dediğimde ne olacak döndüğünde yeterince vakit geçirirsin dedi. Şimdi sorun şu ki acaba sevgilim cinselliğe karşı soğuk mu? Sizlerin ilişkilerini bilemem ama ben bu soruyu şu aşamada soramam cekinirim. O da muhafazakardır biraz benim gibi ve düğüne yaklaşmış olsak sorardım ama şuan soramam gerçekten. İlerde bir gün buraya gelip kocamla şöyle şöyle sorunlarımız var demek yerine şimdiden bir çözüm bulmak istiyorum. Nasıl öğrenebilirim bu durumu soğukluk olup olmadığını? Sorsam bile eminim beni tatmin edecek bir cevap vermez. Belki de kendisi bile farkında değil. Sizce ben abartıyor muyum? Tamam ben de öyle çok bir beklentiye girmiyorum cinsel konuşmalar vs ki zaten ben de yapmam o tarz şeyleri. Ama yine de bana fazla soğuk geldi hep çevremde gördüğüm ya da arkadaşlarımdan duyduğumla kıyaslayınca erkek arkadaşım farklı gelmeye başladı. Fazla mesafeli duruyor ben sıcakkanlı biriyim dokunmayı sarılmayı severim eşim de öyle olsun isterim. Bana olan sevgisine güveniyorum ama bu konu kafamı kurcalıyor. Bana önerilerinizi söyleyin lütfen..simdien teşekkürler
Gizli eşcinsel. Kendi de daha kabullenememiş belli ki.

Yaptığın şey için tebrik ederim seni. Hayatını kurtarmışsın. Evleneceksiniz ama sana karşı cinsel çekim hissetmiyor öyle mi 😱 emin ol bu durumun suçlusu falan değilsin, cinsel dürtü güzelliğe çekiciliğe falan bakmaz. Ne güzellikten uzak kadınlar var eşlerinin doyumsuzöuğundan bahseden. Ben 80 kiloyken de hamileyken de çıkarken de eşimin dokunuşlarında hep tutku vardı, bu güzellikle değil adamla ilgili. Bunu farkedip yüzüne vurmuş olman harika olmuş. Sakın üzme kendini. Burada ne konular var eşinin isteksizliğinden şikayet edip mutsuz olan. Sen yıldırım hızıyla kkurtuldu. Git kurban falan kes ve asla kendini suçlama, seni dolandırmaya çalıştığı için asıl suçlu o, karşına seni beğenecek ruhuna da bedenine de istediğin gibi dokunacak biri mutlaka çıkacak, sakın umutsuzluğa kapılma

hiç üzülmeyin evlendikten sonra bunları yaşadığınızı düşünün el ele tutuşmayan sarılmayan öpmeyen koklamayan okşamayan hatta sizle yatağa bile girmeyen bir eşle ne kadar mutlu olurdunuz .

Çok üzüldüm yaşadığınız üzüntü için ama geleceğiniz adına sevindim.
Sizinle ilgili bir durum değil bence de, ya hormonal bir durumu vardır ya da yönelimi farklıdır kabullenemiyordur.
Kolay atlatır mısınız bilemem, ama henüz çok yeni. Biraz zaman geçip toparlanınca farklı bakacaksınız. Geçmiş olsun, direkten döndünüz

Şu asama dediğiniz nisanlanmak uzeresiniz. Benim eşim de muhafazakar görüşlü sayılır yani zinaya felan karşı ama sevgiliyken yalnız kaldigimiz ortamlarda dayanamayıp her haltı yemistik , nişanlıyken de düğünü beklemeden birlikte olmuştuk , tamam evlilik dışı seks benim de tasvip ettiğim birşey değil ama ciddi ilişki içindeki insanlar birbirini hiç tanımadan da evlilige gitmesi risk bence sonuçta kumar gibi ya iyi olacak ya kötü olacak ama hiçbir fikrin yok

Ooo güncellemeyi yeni okudum baya gelişmeler.olmus. canım böyle olacağı belliydi ve iyi ki konusmussun çünkü gerçekten arzulayan adam kendini durduramazdi tamam üstüne atlasin demiyorum ama.bir dokunuş bir opucik belli ederdi, ayrıca seninle ilgisi yok, onun hormonal durumu vardır vücudunda aşırı anormal bir durum yoksa normal bir erkek sevdiği insandan etkilenir. Benim ameliyat izlerim var dünya kadar, eşimle yıllardır yanyana yattigimizda bana biraz temas etse hemen erekte olur bu işler insanın kendisinde bitiyor seninkinde hormonal bir eksiklik var ve bence konuş tedavi olsun başkasını da yakmasın

Gizli eşcinsel. Kendi de daha kabullenememiş belli ki.
Çok üzüldüm yaşadığınız üzüntü için ama geleceğiniz adına sevindim.
Sizinle ilgili bir durum değil bence de, ya hormonal bir durumu vardır ya da yönelimi farklıdır kabullenemiyordur.
Kolay atlatır mısınız bilemem, ama henüz çok yeni. Biraz zaman geçip toparlanınca farklı bakacaksınız. Geçmiş olsun, direkten döndünüz
Çok ağladım iki yılımı kaybettiğimi düşünerek gerçekten. Ama sorunlar hâlâ bitmiş değil onun ailesi bu kez beni sıkıştırmaya devam ediyor. Kimsenin telefonlarına çıkmıyor hiçbir şey anlatmiyormus neler oluyor doğruyu söyle vs diye. Bende gereken şeyleri annesine anlattım yeterince konuştum ne varsa dedim. Galiba oğullarının eşcinsel olduğundan şüpheleniyorlar ama kabullenemeyip benim üzerime geliyorlar ne yaptın ona diye. Ya ben ne yapabilirim ki bir erkeğe onu cinsellikten soğutacak?? Yok aşağıladin mi yok ilişki yaşadınız da kötü bir şey mi oldu gururunu mu kırdın.. ya beni bir kere bile isteyerek öpmeyen bir adamla ne ilişkisi ben bunun elini bile tutamiyordum.. çok bunaldım iftiraya uğramaktan korkuyorum inşallah böyle bir şey olmaz.

Çok ağladım iki yılımı kaybettiğimi düşünerek gerçekten. Ama sorunlar hâlâ bitmiş değil onun ailesi bu kez beni sıkıştırmaya devam ediyor. Kimsenin telefonlarına çıkmıyor hiçbir şey anlatmiyormus neler oluyor doğruyu söyle vs diye. Bende gereken şeyleri annesine anlattım yeterince konuştum ne varsa dedim. Galiba oğullarının eşcinsel olduğundan şüpheleniyorlar ama kabullenemeyip benim üzerime geliyorlar ne yaptın ona diye. Ya ben ne yapabilirim ki bir erkeğe onu cinsellikten soğutacak?? Yok aşağıladin mi yok ilişki yaşadınız da kötü bir şey mi oldu gururunu mu kırdın.. ya beni bir kere bile isteyerek öpmeyen bir adamla ne ilişkisi ben bunun elini bile tutamiyordum.. çok bunaldım iftiraya uğramaktan korkuyorum inşallah böyle bir şey olmaz.
Sizi gerçekten tebrik ediyorum. Burda ne diller dökülüyor ama insanlar kaybetme korkusuyla mantıklı düşünemeyip göz göre göre mutsuzluğu seçiyor. Şuan da canınızın acıması, mutsuz olmanız çok normal ama ilerde şükredeceksiniz. Lütfen ailelerin araya giriip sizi tekrar kandırmasına izin vermeyin. Lütfen kafanız karışırsa ilerde Bambaşka biriyle çok mutlu olduğunuzu hayal edin. İnanın geçiyor...

Bence eşcinsellik vs konusuna çok fazla vurgu yapmayın, en hafifi çocuğuma iftira atıyor denebilir. Aciklamanizi yapmışsınız, aileniz de anladığım kadarıyla yanınızda. Bence şu noktada telefonları dahi açmak zorunda değilsiniz. Kaldı ki insanlar sırf yakınlık hissetmediği için de kadın olsun erkek olsun nişan atabilir, boşanabilir.
Ayrıca bir kişi cinsellikten veya karşısındaki kişiden soğudu diye hemcinsine ilgi duymaz veya aseksüel olmaz. Yönelim çok farklı bir durum. Ama şu noktada ilişkiniz bittiyse hiç bu konulara bulaşmayın, eski erkek arkadaşınızın kendisinin çözmesi gereken bir konu bu, sizin bir sorumluluğunuz yok bu konu ile ilgili.

X