Erkek arkadaşım evlilik düşünmüyor

Adam evlenmeyi zaten dusunmuyor da asil babanizin size boyle bir yardimda bulunabilecegini nereden cikardiniz? Sanki "benimle evlenirsen yurtdisina cikacak para da bulmus olursun." der gibi olmamis mi? Bunu teklif etmeniz cok sacma geldi.
Ya ben onu inanın son çare söyledim. O kadar çok bunalıyor ki bu iş ve para mevzularından dolayı bir de sürekli bir yurtdışı muhabbeti. Bana gidişi ve şartları en kolay Avrupa ülkelerini araştır birlikte gidelim dedi. Ben dedim böyle böyle bir yol da var babam benim zaten yurtdışına çıkmamı istiyor ki yalan değil evlenirsek ikimize birden maddi manevi destekçi olur. Ben kötü niyetle söylemedim

Sizi sevmiyor tek başına plan yapıp sizi dahil etmeyen erkek sizi sevmiyor ayrılın

Evlilikle ilgili cevapları geçiştirir gibi geliyor bazen. Bide ben sorunca söylemek yerine kendisinden de bizimle ilgili birkaç şey duymak istiyorum.

Niyetiniz kotu degildir, eminim ama bunu teklif etmeniz kendi degerinizi dusurmenize sebep olmus bence. Birakin o kadar istiyorsa bulsun caresini. Sizden gelecek paraya guvenip evlilik planlayacaksa hic evlenmesin.

İş bulmadan ailenizi nasıl kuracaksınız ? Erkek arkadaşınızla çok tatlı hayaller kurdunuz , flört ettiniz ancak , o hayaller sırasında ; ikiniz de öğrenciydiniz. Okul bitti , ilişkiniz var mı yok mu bundan sonra belli olacak.

Ailenizin olduğu şehirde mi okudunuz ? Şehir dışıysa evde mi yurtta mı kaldınız ? Bir evi alışveriş , yemek , temizlik ve faturalarıyla kısıtlı bir bütçeyle çekip çevirdiniz mi ? Yoksa her istediğinizde size ailenizden gelen bir para mı vardı ?

Lütfen kendi planınızı anlatın bize. Neyi gözden kaçırdığımızı öğrenelim.

Konuyla ilgisi yok ama, eğitimli gençlerimizin bir an önce yurtdışına gitme ve orada yaşama isteği ülkemizin geleceği açısından çok can sıkıcı bir durum ya. Gençlerimiz hakli olarak burada gelecek görmüyor. Ne hale.geldi güzel ülkem...

Yol ver gitsin

Evlilikle ilgili cevapları geçiştirir gibi geliyor bazen. Bide ben sorunca söylemek yerine kendisinden de bizimle ilgili birkaç şey duymak istiyorum.
Erkek arkadaşınızın kafasında evlilik fikri olsaydi, aklınızda soru işaretleri olmaz, bu başlıkta bir konu açmak zorunda kalmazdınız. Malesef kadınlar hissediyor, adam ister sabah akşam "evleneceğiz" desin, ister bir kere bile evlilik lafı etmesin. İlişkinin evlilige doğru gidip gitmediğini anlar kadın. Bazen inanmak istediğine inanır ama kesinlikle anlar. Bence kendi hislerinizi güvenn. Kalbiniz ne diyorsa o doğrudur.

Şehir dışındaydık ben tek başıma eve çıkmıştım o önce yurttaydı sonra iki arkadaşıyla eve çıktı. Ben kredi almadım, o kyk
bursuna başvurdu çıkmayınca kredi aldı ve ailesinin gönderdiği parayla geçindi. Ben de aynı şekilde, ikimiz de çalışmadık.
Benim planım yüksek lisans yapmak akademik kariyer çok çok çok istiyorum üzerine çalışmak istediğim alanlar var hatta o yüzden yurtdışına çıkmak istiyorum çünkü istediğim alanda yüksek lisans eğitimi veren tek okul Kaliforniya da. O hemen işe girip çalışmak istiyordu ama aylardır iş bulamamak ve hayat pahalılığı vs derken ülkeden çok soğudu. Ya mesele zaten yaşayacağımız ülke değil şu an. Öncelikleri olduğunun farkındayım ayrılmak ister ya da istemez saygı duyuyorum ama usülden bizim geleceğimiz için de arada bir konuşsa ben zaten rahatlarım. Bilmiyorum şımarıklık ediyorum belki de

Tek başına öğrenci evi açmak oldukça maliyetli. Ailenizin gelir düzeyi oldukça yüksek bu durumda.

Eğitiminize devam etme noktasında da bu durumda ailenizin eline bakıyor olacaksınız. Kaç kardeşsiniz , mevcut gelir devamlılığı sağlanabilecek mi ?

Ailenizden gelecek maddi gelir olmazsa , bu durum için bir b planınız var mı ?

Erkek arkadaşınızla gelir açısından denk değilsiniz. Ailelerinizin maddi durumları sebebiyle , hayata bakış açılarınızda da farklılıklar olması muhtemel. Şu anda fark etmeseniz de bu ciddi bir sorun.

Adamın tek hayali yurtdışı değişik geldi bana
bana hiç değişik gelmedi

böyle bir dolu insan var

adam daha askerliği halledecek, iş bulacak, yurtdışına çıkacak (ya da büyüüüük bir olay olacak birden 0 CV ile yurtdışında iş bulacak, ki o da zor) ya da önce dil kurs master vs bahaneyle gidecek, bitirecek, orada bir düzen kuracak da evleneceksiniz

nereden baksan 5 sene

e ne desin

aaşkım bekle 5 sene sonra evleniriz mi desin?

şu anda bu ülkede işi olmayan ailesinin durumu olmayan hangi yeni mezun "aşkım evlenelim" diyebilir ki?

size 5 sene bekler diyemez, böyle sözler kolay değil. en azından aklı başında adam için değil.

öğrenciyken hayal kurmak gibi değil.

Ablacım bu çocuk evlenmeye, sorumluluk almaya hiç hazır değil olmaz yani bu çocuktan. Neden dersen bir planı bile yok, sana araştır diyor yani onu bile gelip sana yıkmış kendi hiçbir çabası yok. İkinci olarak ha diyince çıkıp gitmek kolay mı sence çocuğun adam gibi geçerli bir mesleği var mı, zaten parası yok diyorsun yabancı dili var mı neyle gideceksiniz orda neyle geçinceksiniz?

En önemlisi hayattan haberi yok. Ben yurtdışında yaşayan biriyim, bruda çok sayıda evlenip gelmiş yabancı kadın da tanıyorum. Hepsinin ortak noktası karşıdaki adamla birbirlerine çok güvenmeleri. Gidince ikiniz yalnız olacaksınız sadece birbirinize güvenip tutunacaksınız , ee yani karşında sağlam güven veren bir erkek olması gerek. Adam nikah yapalım öyle gidelim bile demiyor. Yanlış anlamayın kıçı başı oynayan adamı nikah falan tutmaz zaten ama kendine güvenen erkek mutlaka bir tarafa gidelim diyorsa evlilik öneriri karşı tarafa o güveni verir.

Bana kalırsa sen de önce iş bul, ayakların yere sağlam bassın eğitimine devam etmek istiyorsan onu yap ama bu çocuk önümüzdeki yıllarda evliliğe hazır olur mu bilemem. bana kalırsa burda bitir.

Uzaktan bir arkadaşım vardı kızın sevgilisine green kart çıktı gitti, kızdan ayrıldı. Sandı ki daha iyisini bulacak ABD deki kızlar da bunu bekliyor. Her neyse sonra hatasını anladı evlendiler kız da gitti ABD’ye. Bu olay size umut vermesin ama büyük ihtimalle sevgiliniz de yurt dışından biriyle evlenmeyi düşünüyor olabilir. Bulamazsa size döner. Bunlar hayatın gerçekleri.

Yazmışlar bir de şimdi sarışın güzel yakışıklı Ukraynalılar geldi Avrupa’ya, onlardan sıra gelmez bizim Türko genç erkeğimize.

Ben Allah kısmet ederse yüksek lisansa kabul alır almaz çalışmaya başlayacağım kesinlikle evde oturup babamın eline bakmak gibi bir niyetim yok, Allah korusun bir sağlık engelim vs olmadığı sürece. Maddi olarak eşit koşullarda olmadığımızın bilincindeyim ama ikimiz de bunu dert etmiyoruz yani erkek arkadaşım dert etmiyor gibi görünüyor

Gidemezse ne olacak peki, Avrupa o kadar kolay değil tonla gelmek isteyen var aralarında gayet kalifiye, çalışkan Rusu var Ukraynalısı var ee bu çocuk ne iş yapmayı, hangi vizeyle gitmeyi düşünüyor?

Burada evlilik delisi yazanları normal yaşantılarında da tanımak isterdim. Ortada delisi olduğu bir şey var mı ben mi yanlış okuyorum, arkadaş işimiz yokken boşver her şeyi bas nikahı falan mı demiş djdkdjksjs 4 sene az bir süre değil artık belli bir yol almışsınızdır açık açık tekrar konuşun, planlara yine sizi dahil etmeden ya da zoraki bir onaylamayla konuşuyorsa ayrılın, demek ki sizinle gelecek görmüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…