Erkek arkadaşımı çalışması için nasıl teşvik edebilirim?

lloizz123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2018
185
45
Merhaba, erkek arkadaşım ve ben üniversite sınavına hazırlanıyoruz ikimizde 19 yaşındayız. Sınava ikinci girişimiz olacağı için ara sıra monotonlaşmalar ve çalışmamızda duraksamalar sıkıntılar olabiliyor. Ben bir şekilde bunun üstesinden gelebilsemde erkek arkadaşım çok yoruldu ve benim ona bir şekilde destek olmam gerekiyor, tekrar teşvik etmem gerekiyor fakat nasıl yapabilirim hiç bilemiyorum. Sürekli hatırlatıyorum sürekli çalışmasını söylüyorum ama sadece bunu söyleymek yeterli olmuyor. Erkek arkadaşım bu yıl bunu başarmak zorunda çok sıkıntılar çekiyor hem ailevi hem maddi bu yıl son şansı ve o böyle zorluk çekerken ben sadece uzaktan seyirci kalmak istemiyorum, ona manevi olarak destek çıkan kimse yok neredeyse tek ben uğraşıyorum fakat şuan ne yapabileceğimi gerçekten bilemiyorum. sen kendi sınavına bak uğraşma demeyin lütfen, ben çok zorluklar çekerken o hep yanımda bulundu şimdi bende onun yanında olmak istiyorum fakat ne yapabilirim ki bu durumda?

Distan bir motivasyonla sinav kazanmak bence cok zor. Siz ona hatirlatiyormussunuz zaten kendinize odaklanin bence daha cok gencsiniz

Onun başaracağına inandığını, ona güvendiğini sık sık belirt. Ama teselli eder gibi değil içten bir şekilde. Eğer onun da içinde istek varsa ama bocaliyorsa bu onu motive edecektir. Senin güvenini boşa çıkarmak istemeyecektir. Fakat içinde istek yoksa zaten bir şey yapamazsın.

Sen kendi sınavına odaklan. O da yetişkin bir insan, kendi sorumluluklarını kendi düşünsün. Çok üzülürsün sonra.

Kendi derslerine odaklan gerçekten sınavı kazanmak isteyen kendini motive eder çalışır. Motive olmuş insan da her fırsatta ders çalışmaya sınav için bir şeyler öğrenmeye çalışır.

Merhaba, erkek arkadaşım ve ben üniversite sınavına hazırlanıyoruz ikimizde 19 yaşındayız. Sınava ikinci girişimiz olacağı için ara sıra monotonlaşmalar ve çalışmamızda duraksamalar sıkıntılar olabiliyor. Ben bir şekilde bunun üstesinden gelebilsemde erkek arkadaşım çok yoruldu ve benim ona bir şekilde destek olmam gerekiyor, tekrar teşvik etmem gerekiyor fakat nasıl yapabilirim hiç bilemiyorum. Sürekli hatırlatıyorum sürekli çalışmasını söylüyorum ama sadece bunu söyleymek yeterli olmuyor. Erkek arkadaşım bu yıl bunu başarmak zorunda çok sıkıntılar çekiyor hem ailevi hem maddi bu yıl son şansı ve o böyle zorluk çekerken ben sadece uzaktan seyirci kalmak istemiyorum, ona manevi olarak destek çıkan kimse yok neredeyse tek ben uğraşıyorum fakat şuan ne yapabileceğimi gerçekten bilemiyorum. sen kendi sınavına bak uğraşma demeyin lütfen, ben çok zorluklar çekerken o hep yanımda bulundu şimdi bende onun yanında olmak istiyorum fakat ne yapabilirim ki bu durumda?
Bilmedıgı konuları anlatın .Test kıtabı alın.Siz kendınızı dusunun.Hepımız cok yorulduk.Bılıomusun senın yasında olsam eşşek gıbı ders calışırdım.O kadar pişmanım ki .Yıne guzel bır ısım var ama cok cok yoruluorum.Atanmak ısterdım .Sen kendıne odaklan .Abla tavsıyesı

Çoğu kişi kendine odaklan sen sadece kendi sınavınla başa çıkabilirsin demiş evet haklılar. Ama ben küçük bir tavsiyede bulunayım. Görüntü açıp beraber ders çalışabilirsiniz. Yani görüntü açık olacak ama herkes kendi dersini çalışacak. Ben pandemi sürecinde arkadaşlarımla bazen öyle çalışıyorum gayet verimli geçiyor. Belki size ve erkek arkadaşınıza da faydası dokunur. Başarılar.

Ondan ayrılarak kendi hayatına bakarak.

Çoğu kişi kendine odaklan sen sadece kendi sınavınla başa çıkabilirsin demiş evet haklılar. Ama ben küçük bir tavsiyede bulunayım. Görüntü açıp beraber ders çalışabilirsiniz. Yani görüntü açık olacak ama herkes kendi dersini çalışacak. Ben pandemi sürecinde arkadaşlarımla bazen öyle çalışıyorum gayet verimli geçiyor. Belki size ve erkek arkadaşınıza da faydası dokunur. Başarılar.
Bu dediğinizi bizde yapıyoruz arkadaşlarımızla.. Kesinlikle işe yarayan bir yöntem molalarınızı falan beraber verirsiniz..

İstemeyen içinde olmayana ne yapabilirsin ki, sürekli ona söylediğin için yakında senden soğuyada bilir. Sevgili değilde anne izlenimi olabilir.

bence sürekli hatırlatmak ve çalış demekte ters tepebiliyor. o zaten çalışmadığı için içi sıkılıyordur ama çalışmak da içinden gelmiyordur. böyle bir döngü içine girmiştir. birkaç gün kendine zaman verse, güzelce dinlense, toparlasa kendini daha iyi olur. ama ipin ucu kaçmamalı

hic bir sey yapmayin, yapamazsiniz da zaten emin olun ki.

Birisi bana sunu yap, bunu yapmalisin falan dedigi an o isten soguyorum.

o yuzden siz kendiniz dersinizi motive sekilde calisin,
o size bakarak motive olur zaten, sizin ozellikle onun icin bir sey demeniz bir sey yapmaniza gerek kalmaz.

Siz üniversiteye gidersiniz o gidemez. Sonra üniversiteden kendinize göre birini bulunca onu şutlarsınız. Aklı başına gelir.

X