Erkek arkadaşımın ailesiyle tanışma...

Ailesine bagimli olmayan ve yaşi 20 olmayan olgun adam aglaya aglaya ayrilmaz. Ya daha cocuktur ya da maddi, manevi bagimlidir. Erkekler asik oldugu kadindan vazgevmez.
aynı fikirdeydim. ama konuştuğumuz dönemlerin başında da ''annenin onayı olmayan bir evlilik yürüyemez ki''demişti.

33 yaşında, akademisyen ve hekim , eve maddi açıdan bakan adam gitti.
annesine aşkı benden ağır bastı belli ki.
onu aklamıyorum asla ama böyle şeyler de yaşanıyormuş.

Bunu okumadan yorum yazmıştım..
Babanizla paylaşın..
Ben babamla herseyimi onaylasa da onaylamasa da her zaman konuşurum paylaşırim..
Uygun dille anlatın..
Mutlaka anlayacaktır hemde dürüst davrandığınız için mutlu olur.
ama bu aileye bağlı ben anlatamam mesela son ana kadar.
ki son anda da yine annem anlatır.
ben de önce erkek tarafını görüp aileme malumat verme taraftarıyım

ama bu aileye bağlı ben anlatamam mesela son ana kadar.
ki son anda da yine annem anlatır.
ben de önce erkek tarafını görüp aileme malumat verme taraftarıyım
Elbette aileye bağlı fakat konu sahibinin babası, despot, agresif bir baba değil gibi..
Böyle bir baba varken saklamak bana saçma geliyor..
Tesadüfen birisi görebilir, başkasından duyması daha kötü değil mi?
Ben eşimin ailesi ile görüşmeye gittiğim de annemede babama da söyledim.
Onlar zaten eşimi tanıyordu.
Gittim geldim.
Babam sordu, nasıl insanlar, seni nasıl karşıladilar.
Uzun uzun üzerine konuştuk..
Yani herkesin normali farklı haklısınız..

Elbette aileye bağlı fakat konu sahibinin babası, despot, agresif bir baba değil gibi..
Gittim geldim.
aile hakkında bir şey bilmiyorum eğer söyleyebilecek düzeydeyse mantıklı

iki tip görüş de var;
ailen biliyor mu dediklerinde evet dersen
bak ne meraklılar kızlarını bize göndermişler de denebilir

bilmiyorlar dersen
daha simdiden ne işler çeviriyor bize gelin gelirse ohoo kısmına da girebilirler

bence kesin gideceksiniz kafanıza koydunuz da bayramı seçmeyin sevgili konu sahibi :)

iki tip görüş de var;

bilmiyorlar dersen
daha simdiden ne işler çeviriyor bize gelin gelirse ohoo kısmına da girebilirler

bence kesin gideceksiniz kafanıza koydunuz da bayramı seçmeyin sevgili konu sahibi :)
Benim de oğlum var, gelin hanım tanışmaya geldiğinde ailesinin haberi var ise, kızlarının yanında ve arkasında durdukları için mutlu olurum..
Ama bizim toplumumuzda, bak kızlarını vermeye meraklı diyebilecek de büyük bir kesim var oda doğru...
Aman zor işler vallahi 😊

Benim de oğlum var, gelin hanım tanışmaya geldiğinde ailesinin haberi var ise, kızlarının yanında ve arkasında durdukları için mutlu olurum..
Ama bizim toplumumuzda, bak kızlarını vermeye meraklı diyebilecek de büyük bir kesim var oda doğru...
Aman zor işler vallahi 😊
benim de ıkı abim var.
bir yengem geldiğinde ''kaynanama gidiyorum'' dedim anneme dedi ve ben şok :KK70:

diğer yengem daha naif ve tatlıydı, ikisinin de ailesinin haberi vardı ama bir parça çekingen olması bana daha normal gelmişti. bu arada gÖRÜMCEK değilim yengem beni bayağı kız kardeşim diye sever :KK70:

siz anlayışlı ve tatlı bir insansınız belli ki umarım gönlünüzce olur :)

benim de ıkı abim var.
bir yengem geldiğinde ''kaynanama gidiyorum'' dedim anneme dedi ve ben şok :KK70:

diğer yengem daha naif ve tatlıydı, ikisinin de ailesinin haberi vardı ama bir parça çekingen olması bana daha normal gelmişti. bu arada gÖRÜMCEK değilim yengem beni bayağı kız kardeşim diye sever :KK70:

Çok teşekkür ederim hepimizin gönlünce olması dileği ile 🌺🌺

iki tip görüş de var;

bilmiyorlar dersen

Aynen dediğiniz gibi, herşey dört dörtlük olsa dahi insanlar konuşacak birşeyi elbet bulur, bu yüzden son yıllarda sadece bu konu için degil hayatımın her alanında en mükemmelini ve en doğrusunu aramayı bıraktım. Erkek arkadaşıma dediğiniz gibi bayramda olmasın daha sakin bir günde olsun dedim.

Gittim geldim.

Babam şehir dışında memlekette, 6 ayda bir geliyor, zaten ispiyonlayacak akrabam vs de yok o konuda derdim yok tanıştırma gibi bir düşünceye girersem bunu açıklayan ben olacağım.

Babam biz kızlarına karşı despot biri asla değildir ama ben daha tanıştırma aşamasına gelmeden kendim bazı şeyleri görmek ve iyi kötü analiz etmek istiyorum ki en sonunda aileler toptan tanışsınlar. Farz edelim ki tanıştım ve aile beklenti içine girdi canımı sıkan birşey oldu ayrılırız, ya da tam tersi benim ailem tarafından da olabilir. Örneğin daha ben karşı tarafın ailesini tanımadan hemen erkek arkadaşımı eve getirsem ve ailemle tanıştırsam herhangi olumsuz bir durumda babam bana seni üzen kıran insanı mı getirdin karşıma diyebilir.

benim de ıkı abim var.

Görümce konusuna gelince, mesela ben kardeşiyle ve kuzenleriyle tanıştım. Birbirimizden hiç iyi elektrik alamadık kızlarla. Önce soğuktuk birbirimize sonra çok konuşmaya çalıştım adım attım acaba ben mi etkili oldum bunda diye ama sonrasında iletişim kurmadık kaldı öyle. Ben öncesinde ciddi düşünerek başlamadığım için çok umursamadım sonrasında fikrim değişince zamanla bu konu üzerine eğilmeye başladım.

Görümce konusuna gelince, mesela ben kardeşiyle ve kuzenleriyle tanıştım. Birbirimizden hiç iyi elektrik alamadık kızlarla. Önce soğuktuk birbirimize sonra çok konuşmaya çalıştım adım attım acaba ben mi etkili oldum bunda diye ama sonrasında iletişim kurmadık kaldı öyle. Ben öncesinde ciddi düşünerek başlamadığım için çok umursamadım sonrasında fikrim değişince zamanla bu konu üzerine eğilmeye başladım.
Genelde nasıl başlarsa öyle gidiyor ama umarım sizin durumunuz farklı olur.. Hersey güzel olur..
Mesafe her zaman iyidir.. Herkes sınırını bilir..

Babam şehir dışında memlekette, 6 ayda bir geliyor, zaten ispiyonlayacak akrabam vs de yok o konuda derdim yok tanıştırma gibi bir düşünceye girersem bunu açıklayan ben olacağım.

Babam biz kızlarına karşı despot biri asla değildir ama ben daha tanıştırma aşamasına gelmeden kendim bazı şeyleri görmek ve iyi kötü analiz etmek istiyorum ki en sonunda aileler toptan tanışsınlar. Farz edelim ki tanıştım ve aile beklenti içine girdi canımı sıkan birşey oldu ayrılırız, ya da tam tersi benim ailem tarafından da olabilir. Örneğin daha ben karşı tarafın ailesini tanımadan hemen erkek arkadaşımı eve getirsem ve ailemle tanıştırsam herhangi olumsuz bir durumda babam bana seni üzen kıran insanı mı getirdin karşıma diyebilir.
Hakkınızda hayırlısı olsun..
Hayırlı ise olsun..
Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim, ben eşimin ailesi ile evlenmeden önce çeşitli sebepler de vardı.. Görüştük..
Çok hareketlerini gördüm ama evlilikten vazgeçmedim..
Lütfen siz böyle olmayın..
Nasihat değil, tavsiye 🌺

Aslında çoğunlukla iyi ve ya kötü herşey ortaya çıkıyorsa bu benim kararımı erkenden vermem açısından mükemmel bir fırsat olabilir.
Erkek arkadaşım babam hariç annem ve teyzemle tanıştı işte babam son safha dediğim gibi erkek arkadaşımı şimdi tanıştırırsam onunla uzun uzadıya vakit geçiremem belki babam çok sık dışarda buluşmamıza izin vermez bu da benim onu tanıma fırsatımı geriletir ben 1 2 yıl daha tanıyıp en son aşamada babamla tanışsınlar istiyorum.
doğru bir karar tanıştıktan sonra nasıl geçtiğini anlatın lütfen bilmeyenlere tecrübe olsun

Merhaba,

Size danışmak, deneyimlerinizden ve tavsiyelerinizden yararlanmak istiyorum.
28 yaşında çalışan genç bir kızım. Bir süredir güzel giden bir ilişkim var. Erkek arkadaşım kurban bayramında beni ailesi ile tanıştırmak istiyor. Bunu duyduğum andan beri biraz gerginim çünkü daha önce hiçbir erkek arkadaşımın ailesiyle tanışmamıştım. Nasıl bir ortam olur, ne giyeceğim, ne götüreceğim sürekli düşünüp duruyorum. Erkek arkadaşım kısaca anlattı, yardımcı oldu, ben de anneme danıştım tabii ama sizlere de sormak istedim... Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bence sade şık bi elbise giyinebilirsiniz. Güzel takılarla tamamlarsınız.
Onun dışında bayramda tatlı zaten yapmış olurlar çiçek ve ufak bi ev hediyesi olabilir fincan takımı gibi.
Nacizane tavsiyem fazla yüz göz olmamanız adı koyulmadan. Bunu sizin için demiyorum ama genelde böyle evlenmeden yada adı konulmadan önce fazla gidip gelmek yada yüz göz olmak uzun vaadede tatsızlık getiriyo.

X