ERKEK ARKADAŞIMIN DAYISI...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dalinkokusu23

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2022
47
159
26
Öncellikle merhaba. Ben nişanlanma arifesindeyim ve bildiğiniz üzere stresli bir süreç. Aslında stresim alışveriş, süsleme, organizasyon stresi değil. Yanlış mı karar verdim acaba diye günlerdir içim içimi yiyor ve bunun bir sebebi var. Erkek arkadaşımı çok seviyorum ve uzun zamandır beraberiz bir aile dostumuz vesilesiyle daha üniversiteye başlamadan önce tanıştık ve arkadaştık. Sonradan duygusal bir ilişkiye evrildi aramızdaki arkadaşlık. Onun çok kalabalık bir ailesi var, aralarında çok az yaş farkı olan birde dayısı var. Yıllardır garip bir şekilde yanlış bir şeyler olduğunu hissettiğim konu dayısının hal ve hareketleri. Erkek arkadaşımla ilk tanıştığımız dönemlerde aile dostumuz olduğu için bizi yemeğe davet etmişlerdi ve o zamandan beri rahatsız olduğum bir konuydu. Hatta annem bile fark etmiş olacak ki o da rahatsız olduğunu bana söylemişti. Erkek arkadaşımın dayısı aradan yıllar geçti ve evlenmedi, kimseyi istemedi, yaşadığı uzak bir köyden evimizin yakınında bir yere yerleşti. Tabi bütün bunlar olurken ara ara birbirimizi gördük ve ben ona hep güzel dileklerimi ilettim, bütün bunların altında farklı niyetleri olabileceğini hiç düşünmedim. 8 gün önce erkek arkadaşımın yakını olan ortak bir tanıdığımız benimle görüşmek istedi ve bazı şeyler söyledi. Aslında 5 yıldır bana karşı hisleri olduğunu erkek arkadaşımla beraber değilken bile söyleyemediğini şimdi asla söyleyemeyeceğini, aramızda olan eğitim, ekonomik farklardan ve ne kadar imkansız duyguları olduğundan bahsetmiş birine. Başkasıyla evlenmeyeceğini ,kimsenin hayatını yakmak istemediğini, sonunda yaşadığımız yeri terk edeceğini ve çok vicdan azabı çektiğini söylemiş. Başta inanmadım, bunları söyleyen birinin ne kadar kötü niyetli olabileceği ortada fakat bir şekilde gerçekliğini kanıtladı (konunun anonim kalması açısından bundan bahsetmeyeceğim). Şimdi ben bir çıkmazda gibiyim. Erkek arkadaşımı çok seviyorum fakat bu işten inanılmaz soğudum midem bulandı desem yeridir. Kimseye anlatamıyorum annem dahil çünkü bu tarz şeyler çabuk duyulur biliyorum. Benim bir suçum yok fakat elimde olmasa bile bir aileye zarar vermek istemiyorum. Şimdi erkek arkadaşımdan ayrılırsam ona ve kendime haksızlık etmiş olacağım. Bunu bile bile gizleyerek devam edersem vicdan azabından ölürüm herhalde. Biraz zaman istemek benim ailemi şüphelendirir bir sürü soru sorar, sorun çıkarırlar biliyorum. Sevgili ablalarım bana biraz tavsiye verseniz çok çok mutlu olurum gerçekten. Sevgilerle...

Size bunları söyleyen kişinin niyeti nedir?
Siz nişanlanmadan evvel sizin kafanızı bulandırmak...
Size kötülük etmişler, dolayısıyla yeğenine de kötülük ediyor o dayı.
Bunca zaman saklamış devam etseymiş madem.
Bilemiyorum. Evlenme kararınızda eminseniz böyle saçmalıklar için bozmayın ilişkinizi.

Hoş bir durum değil elbette ama en size karşı hala ilgili davranıyor mu? Rahatsız edici samimiyeti var mı? Kendisi de böyle bir durumda artık istemediğini söylemiş ama belli olmaz tabi o yüzden ben sizin yerinizde olsam erkek arkadaşıma bahsederdim ki şimdi duyulmaktan korktuğunuz şey ileride duyulduğunda sizi daha çok rahatsız eder. Bence bilsin hem mesafe koyarsınız aranıza görüşmek istemediğinizi de söylerseniz eğer sevgiliniz ciddiye almazsa o zaman bu ilişkinin nereye gideceğini görmüş olursunuz zaten. Size söyleyen kişi yalan söylese bile ( ki niye söylesin ) zaten tavırlarından kendinizi rahatsız hissediyorsunuz. Bundan önemli bi bahane olamaz aile ilişkileri eskisi gibi değil ya Allah korusun kan bağı, ana bacı bakmazsızın yürüyorlar maalesef.

Bunda saklanacak bir durum yok. Anormal bir şey evet ailesi ile aileniz konuşacaklar. Ben olsam herhalde tüm aileyi ve nişanlıyı silmek isterdim.
Sapık herhalde dayı, yaptığı hiç düzgün bir davranış değil.
Sevgisi gerçek olsa, dürüst olsa sizi rahatsız etmek istemez ve kendini çekerdi. Ama bu bildiğiniz kendini belli etmiş ve sonra da etmeye devam edecek gibi.
Kabullenememiş, hırslı ve ahlaksız biri demek ki sizin ona karşı ilgisiz olmanızı ve yeğeni ile beraber olmanıza aldırış etmeden birini göndermiş .konuşmaya gelen kişi de de karakter yok ki bu ne iğrençlik neden beni alet ediyor dememiş.

Siz bir şey bilmiyormuş gibi devam etseniz de bu dayı sizi rahat bırakmayacaklarını belli etmişler. Araya birini sokarak da bunu belli etmiş. Bence konuşulmalı.

Dayının akrabası ve ahbabı olan ve bunu uzun zamandır bilen birinin eşi özetle. Tamamen kötü niyetle yaptığı bir şey biliyorum. Sorun evlilik değil aslında ben böyle bir şeyin üstünü örtüp unutacak biri değilim sürekli rahatsızlık duyacağım bir konu.

Aslında sadece erkek arkadaşımın annesi ve anneannesi ile konuşmayı düşündüm ama nasıl olur bilmiyorum.

Aslında sadece erkek arkadaşımın annesi ve anneannesi ile konuşmayı düşündüm ama nasıl olur bilmiyorum.

Hayır canım bu bilinmeli. Üstü kapatılacak bir durum değil. Yarın bir gün dedikleri gibi aynı ortama girersiniz yalnız kalırsınız her türlü şey yaşanabilir.

Ben boyle bir durumda durust ve acik olunmasi gerektigini dusunuyorum. Yarin bi gun esin ayy cnm dayim 10 gun bizde kalacak deyip eve getirebilir yada sizi onun oldugu ortamlara sokabilir. Daha rahatsiz edici bence.
Erkek arkadaşım anlayışlı biridir aslında ama böyle bir konuda ne tepki göstereceğini kestiremiyorum çok kötü olabilir. Nasıl dürüst olunabilir bilemiyorum.

Erkek arkadaşınız ile dayısının arası nasıl?
Keşke size hiç bahsetmeseymiş bu insan.
Biz ne desek boş.
İçinizdeki hislere göre hareket etmek en doğrusu.
araları çok iyidir hatta üniversite okurken bir süre onunla yaşadı abisi vefat ettiği için onu abi gibi gördüğünü söyler hep beni asıl rahatsız eden şeylerden biri bu zaten

Siz aracı olan şerefsize ne dediniz? İyice bir paylasaydınız.

İnsan arkadaşının karısına sevgilisine yaklaşmaz adilik kabul eder bu nerdeyse kardeşinin karısı sayılır.

Sizin daha önce fark ettiğiniz annenizin de rahatsız olduğu şeyler neydi?

Ben olsam eşime böyle böyle bir durum varmış bana geldi sana da başka yerden gelmesin mesafemizi koyalım derdim. Durduk yere mesafe koysam hem anlamaz hem de belki bilmeden ayni ortama sokmaya çalışır. Ayrica baska yerden aslında eşin de biliyordu deseler neden söylemedin der. Yok artık dayı beni seviyor diye evleneceğim adamdan ayrılmak aklıma bile gelmezdi. Belki çok aşık değilsinizdir asıl bunu düşünün derim. Hem bu konuyu eşimle konusamayacaksam da çok zor böyle bir ilişki tipi benim için.

Siz aracı olan şerefsize ne dediniz? İyice bir paylasaydınız
Ağzıma geleni söyledim başta sonra ispatlayınca bayağı sinirlerim bozuldu tabi. Sadece hakkımı helal etmediğimi bana yapılabilecek en kötü şeyi yaptığını söyledim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…