ERKEK ARKADAŞIMIN DAYISI...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
annenin kafasina sinmeyen seyler oldugundan bahsetmistim, aileyi cok istemediginden.. nelerdi onlar?
Doğulu ve çok kalabalık bir aile ayrıca kendi içlerinde çok fazla akraba evliliği yapmışlar. Annem erkek arkadaşımı beğendi sevdi yoksa kabul etmezdi zaten

Doğulu ve çok kalabalık bir aile ayrıca kendi içlerinde çok fazla akraba evliliği yapmışlar. Annem erkek arkadaşımı beğendi sevdi yoksa kabul etmezdi zaten
canim ya bunlar zor seyler.. sen kalabalik aileye alisik misin? gidip gelmelere? bir de babasi vefat etmisse, elinin hep ailesinin ustunde olmasi gerek. baska kardesleri var mi?

Annem söyledi hem de birkaç kez. Aynı şeyleri söylediler siz muhatap olmayın yapılan şey çok yanlış biz çözeceğiz vs. dediler. Annem o ne hakla bunları söylüyor sizin ses kaydı alma alışkanlığınız var benim kızımı kaydetmediği, kaydetmediğiniz ne malum dedi birde kızım güvenip davetine icabet etmiş bu nasıl bir aile yapısı dedi bayağı üsteledi ama anneanne biz onunda hesabını soracağız en büyük suçlulardan biri o falan dedi. Bilmiyorum ne yaparlarsa yapsınlar sadece benden uzak olsunlar yeterli
Bilmediğiniz çok şey var. Aile içinde sıkıntıları var. Siz o aileye gireceksiniz, dikkat edin, sıkıntının odağına gideceksiniz.

Annenizin ellerinden öperim. Çok iyi yapmış da. Benim anladığım kadarıyla şimdi özür dilerler sadece adları çıkmasın diye sonra evlilik sonrası onlar tepenize çıkmaya çalışır. Tek dertleri bu gibi. Bana samimi gelmedi anneanne biliyor sonuçta mutlaka teyzeler diğer dayılar falan biliyordu ve hiç bir şey yapmadılar.
Evet. Üstünü örtmeye çalışıyorlar.

Dayı kızla beraber olabilmek için köyden kızın ve oğlanın bulunduğu şehire geliyor, taşınıyor.

Daha önceden tüm sülale öğrenmiş ve anneanne diğer teyzeler, dayılar hiç bir şey yapmamış. Kız ailenin tek çocuğu ve kızın ailesi kalabalık aile olmadığından diğerleri bunlar aşiret değiller diye bir rahat davranıyorlar. Kendileri benzer bir durumda olsa o dayıyı onlar boş araziye dikine ağaç gibi gömerlerdi. Sırf etraf duymasın derken kız rezil etmesin dertleri bu.

Dayının oradan geri taşınmasını sağlayabilirlerdi.
Kızın ailesinin yüzlerine tükürmesin beklemeden önce yapmaları gerekirdi. Anneanne bir de bizden haber bekleyin ben oğlanı göndereceğim diyor. Kadın sen biliyorsun neden önceden yapmadın?

Anne anne ve bilenler bir şey yapacak olsalardı dayının taşınmasına izin vermezlerdi veya geri götürürlerdi.

Son düzenleme:
Ayrılık kararı almadık fakat bütün bunlara rağmen devam edip edemeyeceğimizi, edeceksek nasıl olacağını gözlemlemek istedi.
Öncelikle seni ve annenii çok tebrik ediyorum çok doğru davrandiniz. Sevgilinin böyle söylemesinin sebebi ne suçlu varsa dayisi neyi gozlemleyecekmis beyefendi senden özür dilemesi gerekirdi .

Ayrıca bu lafı getiren onun ailesinden biri demek bu aile çok karışık konu sahibi devam edersen baya sorunlarla karsilacaksin gibi geldi

Öncelikle seni ve annenii çok tebrik ediyorum çok doğru davrandiniz. Sevgilinin böyle söylemesinin sebebi ne suçlu varsa dayisi neyi gozlemleyecekmis beyefendi senden özür dilemesi gerekirdi .

Ayrıca bu lafı getiren onun ailesinden biri demek bu aile çok karışık konu sahibi devam edersen baya sorunlarla karsilacaksin gibi geldi
Ben orada yanlış bir ifade kullanmışım ortak kararımız hatta benim isteğim bu yöndeydi yanlış bir şey söylemedi bu konuda. Öylece olacak galiba benimde içime sinmiyor asla ama biraz zamana ihtiyaç var. Teşekkürler desteğiniz için

Benim fikrim değişti konu sahibi. Aile doğulu imiş, erkek evlat malum cok başka anlam ifade ediyor onlara. Dayının bukadar düşüncesiz ( yada herşeyi düşünerek ) hareket etmesini faha iyi anladım şuan. O dayı ya hiç birşey olmaz benden söylemesi hatta sewgilinin söz hakkı bile olmaz büyük o diye. Ben bitirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Daha detaylı okudum konuyu

Erkek arkadaşına söylemen ona yapılan en büyük iyilik bence. Ayrılsanız bile ki sanmıyorum

Dayısının gerçek yüzünü görmeye hakkı var ve bunu öğrenmiş

Sadece o aracı olan kadının da aforoz edilmesi iyi olur aileden yılan bir kadın çok belli

Ek olarak erkek arkadaşınla evlenirsen ananeye asla sır vermeyin

Ne olursa olsun dayının annesi anane
Ve oğlunu torundan çok sevdiği nettir

Ananeye mesafeli olman gerekiyor

Benim fikrim değişti konu sahibi. Aile doğulu imiş, erkek evlat malum cok başka anlam ifade ediyor onlara. Dayının bukadar düşüncesiz ( yada herşeyi düşünerek ) hareket etmesini faha iyi anladım şuan. O dayı ya hiç birşey olmaz benden söylemesi hatta sewgilinin söz hakkı bile olmaz büyük o diye. Ben bitirmeniz gerektiğini düşünüyorum.
Evet. Konu sahibi unutsun hatta öyle kafasını bozan aile sülale üyeleri ile ömür boyu konuşmamayı falan. Onlarda öyle şeyler olmuyor. Bi 5 yıl sonra o dayı o eve gelecek. En iyi ihtimal bu bi de.

Aynen dayı kendinde hak buldu

Ablanın gelini değil benim annemin gelini olsun benim hakkım kokusu alınıyor burdan

Klasik erkek şımarık büyüyünce olan bu

Ve torunla çocuk yakın yaşlarda olması
Anane ve anne arasında rekabete neden oluyor çok net
Bazı anneler zaten sorunlu
Anane ile anne , anne kız olması gerekirken birden arkadaş gibi rekabete giriyorlar

Erkek arkadaşının annesine üzüldüm en çok, şımarık erkek kardeşi hayatı boyunca ona sorun çıkartmıştır kesin

Aile ile ilgili verilen ayrıntılardan sonra ilişkinin tamamen bitmesi gerektiğini düşünüyorum ben.
Başkası olsa namus diye diye işi adam öldürmeye kadar götürecek insanlar, dayının ne düşündüğünü bilip ona müdahale etmemiş bu zamana kadar. Dayının hissettikleri sevgi falan değil başka şeyler. Ben çok uç düşünebilirim belki ama sevgilinizin telefonunda özel resimleriniz falan yoktur umarım. Onlar beraber yaşarken sizinle ilgili birçok şeyi eline geçirmiş bile olabilir bu "dayı".

Aile ile ilgili verilen ayrıntılarda sonra ilişkinin tamamen bitmesi gerektiğini düşünüyorum ben.
Başkası olsa namus diye diye işi adam öldürmeye kadar götürecek insanlar, dayının ne düşündüğünü bilip ona müdahale etmemiş bu zamana kadar. Dayının hissettikleri sevgi falan değil başka şeyler. Ben çok uç düşünebilirim belki ama sevgilinizin telefonunda özel resimleriniz falan yoktur umarım. Onlar beraber yaşarken sizinle ilgili birçok şeyi eline geçirmiş bile olabilir.
Bende ortada aşk görmedim
Dayı kıskanç haset özenti ay niyeyse bana böyle geldi

Sanki başka kadın yok etrafta git başkasıyla sevgili ol

Dayı yeğen birlikte yaşarken , dayı kıskanmış baya
Bu yeğen masum masum anlattı sanırım sevgilisini
Anlatmıcna işte öyle her şeyi 😐

Dayı o vakitlerde heveslenmiş

Ben orada yanlış bir ifade kullanmışım ortak kararımız hatta benim isteğim bu yöndeydi yanlış bir şey söylemedi bu konuda. Öylece olacak galiba benimde içime sinmiyor asla ama biraz zamana ihtiyaç var. Teşekkürler desteğiniz için
Konu sahibi lütfen adımlarını dikkatli at ailenin söylediklerini asla yabana atma . Şu an evli değilsin ayrıl demiyorum ama bir ev kurulurken ayrılma kararı daha zor verilir . Herkes tahmin ediyor gibi bir his aldım ben . Umarım hakkinizda hayırlısı olur . Kendinizi asla ezdirmeyin bu aileye evlenirseniz farklı şehir en iyisi bence

Aile ile ilgili verilen ayrıntılarda sonra ilişkinin tamamen bitmesi gerektiğini düşünüyorum ben.
Başkası olsa namus diye diye işi adam öldürmeye kadar götürecek insanlar, dayının ne düşündüğünü bilip ona müdahale etmemiş bu zamana kadar. Dayının hissettikleri sevgi dalan değil başka şeyler. Ben çok üç düşünebilirim belki ama sevgilinizin telefonunda özel resimleriniz falan yoktur umarım. Onlar beraber yaşarken sizinle ilgili birçok şeyi eline geçirmiş bile olabilir.
Halaya gelir be! Nikah yapılsın cart orada olurlar. Kızı bunlar ailecek gözlerine kestirmiş dayıyı kızın şehrine göndermişler herkes biliyor olayı. Utanma da yok. Tek dertleri nikaha kadar ya o ya bu alsın.

D Deltavealfa bence de evin küçük erkeği. Köyde bacak bacak üstüne oturan yeğenini kıskanan, eğitimsiz biri. Yeğeni üniversitede öğrenci mezun oluyor. Kızla çıkıyorlar bu kıza yakın olmak için aynı şehire geliyor kendince kız zaten alçak gönüllü normalde aileye bile dönüp bakmayacak biri bu fark edip hırs yapmış.

Allah aşkına bu sevgi aşk değil ki. Bu hırs, elde etme hırsı başka bir şey değil. Sevgi dediğin daha temiz olur. Başkasına sevdiğin insanı üzüp zarar veriyorsan bu sevgi değildir bu hırstır, aç gözlü ruh hastalığıdır.

Çocukken de sürekli kıskançlık vardır. Yeğenin babası ve abisi ölmüş insan acır, destek olursun kardeş gibi davranırsın ne aşağılık insan.

neyse konu sahibi bence zamana yayarak daha iyi yapmis, zaten bir sure sonra taslar yerine oturur...

konu sahibi, yaslar genc olunca insan daha masum bakiyor, ama erkek arkadasinizin ailesinden kopmasi, ya da kendi ailesinden cok farkli bakmasi cok da mumkun olmuyor (bu sizin icin de gecerli.) o yuzden bu aileyle icice olacaginizi bilerek karar verin. bir sure sonra baska insanlara bakip, ozenip, cok mu gerekliydi kendimi bu dramanin icine atmam diyebilirsiniz...

Bende ortada aşk görmedim
Dayı kıskanç haset özenti ay niyeyse bana böyle geldi

Sanki başka kadın yok etrafta git başkasıyla sevgili ol

Dayı yeğen birlikte yaşarken , dayı kıskanmış baya
Bu yeğen masum masum anlattı sanırım sevgilisini
Anlatmıcna işte öyle her şeyi 😐

Dayı o vakitlerde heveslenmiş
Dayı bariz art niyetli, pislik bir herif bence.
Aile de bu pisliği görmezden gelmiş.
Sevgilisi de saf olabilir biraz bilmiyorum.
Bu tarz ailelerde yakın akrabayı silme olmaz kolay kolay. Erkeklerin yaptıklarının üstü çok kolay kapanır.
Akli varsa girmez içlerine.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X