Erkek bebek öcü mü?

Evladın kızı erkeği mi olur 🤦 benimde bi oğlum var 19. Ayında. Arkadaşımın 6 ay küçük kızından daha uslu bıcır bıcır bişey. Kızda olsa en cazgır çocukta olsa neden bu oldu demezdim 🙄
Söyleyenlere siz kız doğurun diyin cevap vermekten çekinmeyin. Psikolojisi sağlam olmayan bi anne adayı olsanız erkek diye kendinize zarar verseniz vebalini üstlerine almazlar ama. Ayıp denen şey kalmamış kimsede.
Bazende duymamazlıktan gelmek lazım kimsenin ağzı torba değil ki büzesin

İçten içe kız çocuk istemiştim. Kv yüzünden birazda, erkek çocuk delisi..

Ama şimdi oğlum var, eşimin karşısına geçip anneme yapacaksın demiyecekin dlye kızdı 🤣 sürekli öyle konulan bir tip değil aslında eşim. Beni çok sever, sevdiğinş söyler hep. Çok aşırı yaramaz da değil. Okulda, dışarıda nasıl davranması gerektiğini bilir. Sadece evde yaramazlık yapar 🤭. Merak etmeyin içten içe takmayın... Allah hayırlı evlat etsin

Cinsiyet ayrımı yapmadığınıza emin misiniz! Allah evlatlarınızı bağışlasın ancak onları övecegim diye konu sahibinin maruz kaldığı şeyi siz de burda yapıyorsunuz. Şimdi kız anneleri size aynı şeyi dese haklılar. Bu arada ben de erkek çocuk annesiyim ama cinsiyet ayrimcıligina karşıyım.

Evet eminim.Erkek evlatlarimi övmedim.Daha bebek sahibi olmadan önce bile erkek cocuklarini seviyordum dedim...Kiz cocuk istememe tercihlerimi soyledim ki kiz anneleri de ne soylemek isterlerse soyleyebilirler ki kendi dusunceleri.Takilmam hic.Size de takilmamanizi tavsiye ederim.

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Bk var diyin iste onkar her seye bi maraz buluyorlar ne derseniz deyin takılma bile😅 cinsiyetin bi önemi yok saglık cok önemli saglıkla gelsin insallah 🧿

Evet eminim.Erkek evlatlarimi övmedim.Daha bebek sahibi olmadan önce bile erkek cocuklarini seviyordum dedim...Kiz cocuk istememe tercihlerimi soyledim ki kiz anneleri de ne soylemek isterlerse soyleyebilirler ki kendi dusunceleri.Takilmam hic.Size de takilmamanizi tavsiye ederim.

Tabii ki isteyen istediğini söyler

Ne kadar erkek çocuk gördüysem hepsi uslu ve ağırbaşlıydı bal börek. Ne kadar kız çocuğu gördüysem hepsi şımarık hareketli ağlaktı😂 yok evde hayvan besliyormuşuz kızım olunca anladımlara erkek çocuk yaşlandırır falan videolarına katılmıyorum evlat evlattır kız/erkek farketmez
Şu hayvan muhabbetini bana da yapmışlardı, ne kadar çirkin..

Daha evlenmeden hep erkek cocuklarini daha cok sevdim,keza erkek bebekleri de.Allah duydu sesimi de ikiz erkek nasip etti bana.Bin defa da doğursam yine oğlan isterim.Cinsiyet ayrimi asla yapmam okulda ogrencilerim arasinda ilkokuldayim bir de daha minnaklarlayim yine hep daha sempatik gelen oglanlar ya.Kizlarin genetiksel naz,niyaz,kurnazlik,entrikalarina tahamulum yok malesef🤦‍♀️
Bu da cinsiyet ayrımı değilse hiçbir şey cinsiyet ayrımı değildir. Baya da cinsiyetçi bir yorum yazmışsınız. Kız çocuklarına genetik olarak doğuştan kurnazlık, entrikacılık falan mı yükleniyormuş? Ne ilginç bir yorum. Kız çocuklarını kafanızda ezeldeki eyşan karakteri gibi kodlamışsınız. İstediğiniz kadar cinsiyetçilik yapmıyorum diyin baya baya cinsiyetçi bir bakış açınız var. Ancak kendiniz de kadınsınız işin komik kısmı bu.

Espriyi anne babadan biri yapınca veya sosyal medyada görünce komik evet ama benim yüzüme komşu söyleyince sinirlenmiştim yalan yok 🙂
Biz böyle seviyoruz deyip kestirip atmalik bir durum olmus. Siz bana cikistiniz sonra da baska uyeler de cinsiyetcilik demis ama ben boyle dusunmuyorum.Kendi ogullarim dahil erkek cocuklarinin da siralayabilirim istenirse en en cekilmez yanlarini ama hani herkesin gönlünden bir gecen vardir olay tamamen bu.En yakin arkadasim hamile.Daha bekarlik zamanlarmizdan o da kiz delisi.Cinsiyeti esi ona supriz bir partiyle acikladi.Kendisini o kadar cok kiza sartladi ki pastayi kesip icini mavi gorunce tühh yaa deyip aglamaya basladi 🤣🤣O anlari kayit altina alan telefonu nasip kapatacagini sasirdi.Alisiyor yavas yavas oğluşuna :)

Biz böyle seviyoruz deyip kestirip atmalik bir durum olmus. Siz bana cikistiniz sonra da baska uyeler de cinsiyetcilik demis ama ben boyle dusunmuyorum.Kendi ogullarim dahil erkek cocuklarinin da siralayabilirim istenirse en en cekilmez yanlarini ama hani herkesin gönlünden bir gecen vardir olay tamamen bu.En yakin arkadasim hamile.Daha bekarlik zamanlarmizdan o da kiz delisi.Cinsiyeti esi ona supriz bir partiyle acikladi.Kendisini o kadar cok kiza sartladi ki pastayi kesip icini mavi gorunce tühh yaa deyip aglamaya basladi 🤣🤣O anlari kayit altina alan telefonu nasip kapatacagini sasirdi.Alisiyor yavas yavas oğluşuna :)
Cinsiyetçi diyen bendim. Beni alıntılayabilirdiniz. Gönlünüzden bir cinsiyetin geçmesiyle kızlar entrikacı, kurnaz şöyle böyle oluyorlar hiç tahammül edemiyorum demek aynı şey değil. Bir de daha kötüsü öğretmen olduğunuzu ve erkek öğrencileri daha sempatik bulduğunuzu söylemişsiniz. Bu daha da kötü. Bir öğretmen böyle bir şey söyleyemez. Sempatik bulduğunuz öğrenci olabilir ancak sempatik bulduğunuz cinsiyet olamaz. O zaman kız öğrencilere karşı negatif bir ayrımcılık yaptığınız düşünülür. Nitekim pek çok kişinin öğrencilik hayatında karşılaştığı bir kadın öğretmen çeşidi var: erkek öğrencilerin yaptığı antipatik hareketleri haylazlık olarak masumlaştırıp kız öğrenciler atıyorum ruj sürdüğünde rencide eden erkekçi öğretmen tipleri oluyor. Böyle birisiniz demiyorum ama böyle bir vibe veriyosunuz.

Bana da ilk bebegim cinsiyet tahmini ilk kiz dendi yani kizim olursa kiz kisiri mi oluyorum 🤣🤣 offf yarabbi
Hayatımda duyduğum en acayip ve cahilce hurafelerden biriydi, kızım daha küçüktü bir gün yolda karşılaştığım bir tanıdık üzerine vazife olmamasına rağmen 2. bebek ne zaman diye sordu ben de 2.’yi düşünmüyorum dedim, bebek düşünmüyorum ya da başka çocuk istemiyorum diyenlere inanmayan, böyle diyorsa çocuğu olmuyordur diye düşünen bir güruh var meğer o tanıdıkta onlardan birisiymiş, nasıl düşünmüyorsun? Yoksa kız kısırı mısın dedi🤦‍♀️ onun inandığı hurafeye göre ilk çocuğu kız olanların başka çocuğu olmuyormuş😂 hayır annemi tanımasa yine o cahilce hurafeye inanmaya devam etsin, annem 1’er 2’şer yıl arayla kız çocuk doğurmuş kadın, tüplerini bağlatmasa daha da doğururmuş mübarek:KK70:

O tanıdığın söylediği şey o kadar komik gelmişti ki anlatıp anlatıp gülüyordum, hala aramızda espri konusudur.

Cocuk sağlıklı olduktan sonra o kadar önemsiz bir mevzuu ki cinsiyet. Allah imtihan etmesin.

Daha evlenmeden hep erkek cocuklarini daha cok sevdim,keza erkek bebekleri de.Allah duydu sesimi de ikiz erkek nasip etti bana.Bin defa da doğursam yine oğlan isterim.Cinsiyet ayrimi asla yapmam okulda ogrencilerim arasinda ilkokuldayim bir de daha minnaklarlayim yine hep daha sempatik gelen oglanlar ya.Kizlarin genetiksel naz,niyaz,kurnazlik,entrikalarina tahamulum yok malesef🤦‍♀️
Erkek öğrenci seven ezik kadın öğretmen tipi... yalnız değilsiniz merak etmeyin çoğu yerde var sizden. Üniversitelerde bile.

Cinsiyetçi diyen bendim. Beni alıntılayabilirdiniz. Gönlünüzden bir cinsiyetin geçmesiyle kızlar entrikacı, kurnaz şöyle böyle oluyorlar hiç tahammül edemiyorum demek aynı şey değil. Bir de daha kötüsü öğretmen olduğunuzu ve erkek öğrencileri daha sempatik bulduğunuzu söylemişsiniz. Bu daha da kötü. Bir öğretmen böyle bir şey söyleyemez. Sempatik bulduğunuz öğrenci olabilir ancak sempatik bulduğunuz cinsiyet olamaz. O zaman kız öğrencilere karşı negatif bir ayrımcılık yaptığınız düşünülür. Nitekim pek çok kişinin öğrencilik hayatında karşılaştığı bir kadın öğretmen çeşidi var: erkek öğrencilerin yaptığı antipatik hareketleri haylazlık olarak masumlaştırıp kız öğrenciler atıyorum ruj sürdüğünde rencide eden erkekçi öğretmen tipleri oluyor. Böyle birisiniz demiyorum ama böyle bir vibe veriyosunuz.

Öyle bir "vibe" alıyorsanız o sizin kendi niyet okumaniz deyip geçerim ne diyeyim.Hayır öyle değil diye savunmaya geçip örneklemlere başlamayacağim.Vicdanım bu açıdan oldukça rahat.

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Ya salla gitsin offf. Sağlık herşeyin başı.. sağlıklı olsun. Ailesine kendisine çevresine faydalı olsun... Cinsiyet nedir Allah aşkına ya? Erkek çocuk hareketli diye söylüyorlar. Erkek çocuk annesiyim. Ve zor da bir çocuğum var ama Allah can sağlığı versin çok seviyorum. İyyi ki o olmuş 😍 5 yaşında baya baya düzelmeye başladı tavırları, hareketli hala ama bilinçli. Daha da kolaylaşacak umarım. Sağlıklı olsun emin ol en önemlisi bu

Öncelikle sağlıklı hamilelik dilerim,evladınızı güzellikler içinde büyütün..
Şimdi siz bu saçma sapan sözleri erkek için duydunuz yaa kız olsaydı yine duyacaktınız..
Bizim millete çocuk begendiremedik.
Valla ben begendiremedim.
Doğduğu zaman boyunu,gözünü beğenmezler grubu daha gelecek, konuşacak ayy hele emzirirken benim sütüm taşıyordu, yorgan ıslanıyordu komşunun bebelerini emziriyordum grubu varr.keşke anne oteli olsa doğum yapan anneleri oraya saklasak kimseyle görüşmeseler..
Hiç bir şeyi beğenmeyen kadın grupları kapatılsın

Evlat evlattır kızı erkeği olmaz saçma sapan muhabbetlere kendinizi maruz bırakmayın. Hepsini özenle, sevgiyle, titizlikle yetiştirmek gerekiyor. Kız ya da erkek hiç fsrketmeksizin aynı şekilde yetiştirirdim.

X