Davranış Bozuklukları Erkek çocuk anneden neden uzaklaşir?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

elifserra000

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
1
1
45
Merhaba sevgili anneler,
beni üzen bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum. Ayni duygulari yaşayan anneler varsa lütfen bana yardimci olsun. 18 aylik ikizlerim var. Oglum yaklaşik bir aydir görümcemle ayni ortamda bulunduğumuzda beni es geciyor ve sadece ona gidiyor, onun peşinden ağliyor, onunla gitmek istiyor, benim yüzüme bile bakmiyor. Sanki annesi o...ama evde olduğumuzdada benim eteğimden ayrilmiyor, gece benim uyutmami istiyor, kesinlikle babayi kabul etmiyor. Bu davranişlar son günlerde dahada belirginleşdi. Görümcem bize cok sık geliyor. Kendi cocugu olmadigi icin aşiri ilgi gösteriyor cocuklarima. Ben bu durumdan cok rahatsiz oluyorum. Kendisiyle aramizda iyi degil. Oğlumu sanki benden uzaklaştirmaya çalişiyor. Benim izin vermediğim seylere benim inadima yaparcasina yapip oglumu kendine bağlamayi hedefliyor. Benim algiladiklarim bunlar. Ben bu durumda ne yapabilirim?Oğlumun davranişi geçicimi? Neden bana böyle davraniyor? Yardimci olursaniz sevinirim. Saygilar ve sevgiler

Bazı çocuklar öle canım o an onu yakın buluyordur seviyorsa Naz’ı ona geçiyordur senin yerini hiç bişey tutmaz oğlun için o bir dönem öle oluyor geçiyor sonra 🥰

Canim merhaba iki yil olmus konuyu acali ama durum ne oldu diye soracaktim senin yasadiklarinin birebir aynisini suan ben yasiyorum da :KK43:

Merhaba sevgili anneler,
beni üzen bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum. Ayni duygulari yaşayan anneler varsa lütfen bana yardimci olsun. 18 aylik ikizlerim var. Oglum yaklaşik bir aydir görümcemle ayni ortamda bulunduğumuzda beni es geciyor ve sadece ona gidiyor, onun peşinden ağliyor, onunla gitmek istiyor, benim yüzüme bile bakmiyor. Sanki annesi o...ama evde olduğumuzdada benim eteğimden ayrilmiyor, gece benim uyutmami istiyor, kesinlikle babayi kabul etmiyor. Bu davranişlar son günlerde dahada belirginleşdi. Görümcem bize cok sık geliyor. Kendi cocugu olmadigi icin aşiri ilgi gösteriyor cocuklarima. Ben bu durumdan cok rahatsiz oluyorum. Kendisiyle aramizda iyi degil. Oğlumu sanki benden uzaklaştirmaya çalişiyor. Benim izin vermediğim seylere benim inadima yaparcasina yapip oglumu kendine bağlamayi hedefliyor. Benim algiladiklarim bunlar. Ben bu durumda ne yapabilirim?Oğlumun davranişi geçicimi? Neden bana böyle davraniyor? Yardimci olursaniz sevinirim. Saygilar ve sevgileistediği seyle
Çocuğunuza koydugunuz sınırları cevrenizde ilgilenenlere de anlatmalısınız çocuğun sevdiği şeylere izin veriyor verilmemesi gerekirken.
Bunun önüne set çekmelisiniz, sorun kilit nokta burası, anneler kuralcı babalar daha esnek mesela bu bilinen bir gerçek çocuk esnedigi yere gider ama bu çocuğa ileride zarar olarak döner.
Kendi çocuğumdan örnek vereyim , babamız sınır koyamıyor kıyamıyor bense koyuyorum çocuk bir zaman sonra annenin koyduğu sınırların ne ise yaradığını yasanti geçirerek gördüğünde annem haklıymış diye düşünüyor ben en azından cocugumda bunu gördüm her ne kadar neden sonuç ilişkisi kuramazlar dense de çocuklar bir şekilde parçaları birleştiriyor kafasında .
su an olaylara ben müdahale edince beni dinler babasına pek taviz vermez.

X